Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) ginola válasza fa4hu (#800) üzenetére


ginola
addikt

Milyen igaz!

(#802) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!
Páromnak vettem egy ilyen telefont kb 3 hónapja.
És mostanában azt csinálja, hogy random újraindul.
Ha lefrissítem a telefont az új miui-val is ezt csinálja.
Szerintetek?
Valami logot nem lehet kiolvasni belőle, hogy milyen app vagy rendszerhiba miatt indul újra a telefon?
Másnak nem volt ilyen problémája?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#803) ginola válasza sacaboy (#802) üzenetére


ginola
addikt

Volt ilyen gond nálunk is meg mások is, ment is vissza.....

(#804) sacaboy válasza ginola (#803) üzenetére


sacaboy
tag

Szóval vigyem akkor vissza?
Tudnak róla, és cserélik is?
TMX a szervíz ha jól emléxem.
Euronicsben lett véve a telefon.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#805) DroiDMester válasza sacaboy (#804) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

előbb egy gyári állapot vissza állítást megnéznék rajta, az is lehet hogy(csak) valamelyik feltelepített APP okozza a galibát!

(#806) F.B.I. válasza DroiDMester (#805) üzenetére


F.B.I.
veterán

+1, gyári vissza állításra.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#807) Midway


Midway
senior tag

Most rendeltem én is egy ilyen telefont .
Mindenkinél van ez a közelség érzékelő hiba ? :F

(#808) MadMancs válasza Midway (#807) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam erőteljesen.
Sokszor a földhöz tudnám vágni amikor egy tárgyalás, egy ügyfélszolgálati hívás, vagy egy hivatalos ügyintézés közben azt veszem észre hogy csönd, nem hallanak, stb, mert fülemmel, tartásba rakom, kikapcsolom mikrofon, stb.
Sokszor már ha nagyon kényes ügyfelet hívok már privát telómról (S21 ultra) teszem mert nem akarok galibát. Volt hogy majdnem ezen siklott ki egy üzlet. :W

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#809) Midway válasza MadMancs (#808) üzenetére


Midway
senior tag

Elszomorító, bár a párom A70 Samsung telefonja is csinálja időnként , de nem ennyire bosszantóan .
Régóta LG telefont használok ,azzal ilyen baj sose volt .

Ez szoftver hiba ezek szerint .

(#810) MadMancs válasza Midway (#809) üzenetére


MadMancs
veterán

Samsunggal még sose volt bajom, bár ott pluszban be van kapcsolva érintés védelem is. Tehát ha be is kapcsol a kijelző véletlen, érintések le vannak tiltva amíg szenzor érzékel.

Én nem szoftverre, inkább hulladék szenzorra tippelnék.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#811) sfdrakex válasza MadMancs (#808) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem zárod le s kijelzőt a bekapcsoló gombbal hívás közben? Vagy az sem segít?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#812) MadMancs válasza sfdrakex (#811) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem. Ugyanúgy bekapcsol, próbáltam.
Egyébként is simán elfelejteném, megszoktam 11 év alatt (amióta tapicskolós okostelóm van) hogy felveszem és emelem fülemhez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#813) sfdrakex válasza MadMancs (#812) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Értem. Nekem nincs vele tapasztalatom. Xiaomi telefonokat csak a gyerekeknek veszek, ők pedig nem sokat telefonálnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#814) DroiDMester válasza Midway (#807) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam tökéletesen működik még egyszer sem oldott fel a kijelző telefonálás alatt, viszont a F3 és a Mi11i telóimnál ott sajnos előszokott fordulni, de itt a 11 lite 5G NE-nél még soha!

(#815) MadMancs válasza sfdrakex (#813) üzenetére


MadMancs
veterán

Alap esetben én sem.
Céges telónak vettem, konkrétan csak hívás és időnként WA Business üzenet. Gondoltam erre csak megfelel.
De pont a telefonálás lett a hátránya. Ezzel így jártam. 🤷

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#816) sfdrakex válasza MadMancs (#815) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem a privátban van a céges kártyád is? Nem egyszerűbb ha csak 1 telefont kell magaddal vinni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#817) novakalex válasza Midway (#807) üzenetére


novakalex
aktív tag

Nálam nem áll fenn a probléma, egyszer nem történt meg ilyen velem. Lehet pont jó szériát fogtam ki :Y
Pedig előtte volt egy 10T Pro készülékem, amin viszont rendszeresen.

(#818) Digitalis válasza novakalex (#817) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nálam sem (kopp,kopp) sőt előtte Redmi Note 4 mido-n sem, pedig ott aztán megint tényleg sokaknál problémás volt. :U

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#819) sfdrakex válasza Digitalis (#818) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezek szerint a Xiaominál még mindig nagyon nagy a minőségi szórás, bár ekkora készülék portfólióval ez lehet nem is csoda.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#820) Digitalis válasza Digitalis (#784) üzenetére


Digitalis
senior tag

Most ismerkedek a telóval, az accubattery elég gyászos adatot adott mért az akku kapacitásra. Viszont, ha összeadom a töltés utáni, jelenlegi fogyasztási adatokat, akkor 2342mA jön ki a még 50%-os akkura! Érzésre egész korrektnek tűnik, de melyiknek higgyek? Mennyi SOT várható el egyébként? (minden gyári, no root miui13)

Jelenlegi fogyasztási adatok:

Accubattery adatai:



Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#821) F.B.I. válasza Digitalis (#820) üzenetére


F.B.I.
veterán

Accubatterynek kell vagy 5-6 töltés, hogy nagyjából pontos adatot közöljön. De sokszor nem pontos.
Az 5-6 óra kijelző idő 1,5 - 2 nap használattal, egy ennyire könnyű telefontól, ilyen méretben, parádés ha mégis ennyire elhasználódott aksi van benne.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#822) DroiDMester válasza Digitalis (#820) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1.mérés az semmi!

ha pontos adatot akarsz akkor legalább 20-25.töltés után nézd meg, és kapcsold be a részletesebb mérést(bár ezt nem tudom hogy engedi e az ingyenes verzióban)

[ Szerkesztve ]

(#823) Digitalis válasza DroiDMester (#822) üzenetére


Digitalis
senior tag

:R szokták volt mondani, egy mérés nem mérés, akkor igaz ez itt is. Nagyon pontatlan, majd a végén összeadom, kíváncsi leszek mennyi jön ki. Kérdés a telefon belső apponkénti fogyasztás elemzője, mennyire pontos? Első blikkre 48 óra / 7-8 óra SOT-ot kinézek belőle. Lassan eléri az accubattery adatait, (3233mAh) oszt még van benne 40%! Egész jónak tűnik.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#824) sacaboy válasza DroiDMester (#805) üzenetére


sacaboy
tag

Szia! Már megtörtént a gyári visszaállítás.
Sajnos nem segített.
A szokásos appok vannak feltelepítve, face, messenger, insta, pinterest, tiktok stb.

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#825) MadMancs válasza sfdrakex (#816) üzenetére


MadMancs
veterán

Mert privátban reggel 7 től este 8-9 ig elérhető vagyok, céges pedig saját ÁSZF emnek megfelelően 8 és 16 óra között érhető el. Ezen időtartamon kívűl ne zavarj módban van. Ezen kívül előfordul hogy X elfoglaltságom miatt párom kezeli az ügyfélszolgálati hívásokat.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#826) Digitalis válasza Digitalis (#823) üzenetére


Digitalis
senior tag

Akku jelen pillanatban 25%, normál használva, kb. 3 óra beszélgetés mellett. Nincs root, gyári alaprendszer, MIUI 13. Közelség érzékelő hibának nyoma sincs.

Fogyasztási adatokat egyenként összeadva, 25%-nál, 3147 mAh eredmény jött ki. Ha hozzáadjuk a maradék 25%-ot, simán hozza a 4100-4200mAh kapacitást. Ez a legpontosabb mérés, így nem kell az accubattery kétes kalibrálását megvárni, mellesleg, az sem megy ingyen árammal.

Telefon egyébként 780G 5nm, 6/128, Tinama (K9 42 02 0b) paneles. Meglátásom szerint, ez minden tekintetben egy klassz teló. Ár-érték aránya becsületes, szép telefon. Igaz, én egy 4.5 éves RN4-ről váltottam. (aminek az akkuja még mindig 85% köról mozog)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#827) AiRLAC válasza MadMancs (#825) üzenetére


AiRLAC
addikt

A céges simet 8kor bekapcsolod, 16kor meg ki?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#828) Digitalis válasza Digitalis (#826) üzenetére


Digitalis
senior tag

...25 %-nál feltettem töltőre. Csak jól számoltam, kezd észhez térni már az AccuBattery is! Gyári töltőjét még nem használtam, csak vészhelyzet esetén fogom alkalmazni. Normál esetben este ráteszem a régi 10W-os ra és ráérősen 1-1.5A-rel "csordogál" majd a reggelig. Ráér.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#829) DroiDMester válasza Digitalis (#828) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én is így töltöm már vagy 10.éve az összes telómat 1,5Amperes töltővel este fel reggel le veszem meg hálálja az aksi a finom bánásmódot! :K

(#830) Digitalis válasza DroiDMester (#829) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kijelző gyártmánya most nem tiszta.Itt is kérdeztem, állítólag Tianman, de rakeresve, meg van ahol Huaxing-nak írják.:U Na most melyik :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#831) MadMancs válasza AiRLAC (#827) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt meg simán elfelejtem magamat ismerve. Délután még nem is gond, első 16 utáni hivasnál eszembe jut, viszont reggel nagyobb gáz ha nem kapcsolom be. :DDD
Már néztem Bixby Routint is. Kb mindent is képes automatizálni, na ezt pont nem. :(

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#832) sfdrakex válasza Digitalis (#830) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az NE-kben Tianma van a simákban még 2 féle volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#833) Digitalis válasza sfdrakex (#832) üzenetére


Digitalis
senior tag

Közben ráleltem a másik, nem "NE" topikra is. Az enyém sima, Snapi 780G 5nm, 6/128. Akkor viszont lehet, hogy mégis csak a jobbik paneles?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#834) sfdrakex válasza Digitalis (#833) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akár az is lehet. Bár a fiamnak NE van Tianma panellal és semmi gond vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#835) Lalikirály73


Lalikirály73
csendes tag

Sziasztok!
Használja valaki ezt a telefont Suzuki Vitara/Swift Bosch multimédiás fejegységgel gond nélkül?
Nekem kb. 30 perc után egyszerűen kidobja és nem működik tovább :(
Érdekes, hogy egy Nokia 6.1-gyel simán megy a végtelenségig...
Minden fórumot végignéztem, gyári beállítások visszaállítása megvoltak, minden cache-t töröltem....
Egy Nilkin tok van rajta...remélem nem ez lesz a ludas, hogy túlmelegszik...vezetés közben nem igazán "tapizom"...másra figyelek...
A kábel tuti, mert ha 30 percig műxik, akkor csak nem ez a gond?!
Előre is köszi a segítséget!

"a jó pap is holtig tanul"

(#836) Laca0 válasza Lalikirály73 (#835) üzenetére


Laca0
addikt

Én Kia-ban, Peugeot-ban használom android auto-val és sima bt kihangosítóként is, órákon keresztül használva sem volt semmilyen problémám eddig. Kifejezetten gyorsnak is mondanám.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#837) Digitalis válasza Digitalis (#828) üzenetére


Digitalis
senior tag

nnna, ez egyre jobb lesz. :U

Az tiszta, hogy a Huaxing panel kevesebbel beéri, illetve jobb minőségű. De prociban, melyik takarékosabb az 5nm 780G vagy a 6nm 778G? Telefon tesztekben, revjúkban hol ezt említik takarékosabbnak, hol azt. Elvileg az 5nm jobbnak kéne lennie, nem? [link]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#838) DroiDMester válasza Digitalis (#837) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

778G jobb fogyasztásban, kb 7-8% al jobb mint a 780G

(#839) Digitalis válasza DroiDMester (#838) üzenetére


Digitalis
senior tag

Köszi. A másik topikban már kérdeztem, de megkérdem itt is. Van valami infó arról, hogy milyen audio DAC került bele ebbe a szériába? Esetleg örökölte a MI 11, remek, 384Khz / 32bit hifi audio konverterét?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#840) DroiDMester válasza Digitalis (#839) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

24-bit/192kHz van az összes Mi 11 szériában még az ultrában is és a 11 T Pro-ban is.

Honnan jött ez a 32-bit/384kHz ?

(#841) Digitalis válasza DroiDMester (#840) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha nem tévedek innen szedtem [link] , de itt egy mérés, most találtam [link]
Jobban utána nézve, valóban elnézhettem.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#842) Tidzsi1953


Tidzsi1953
tag

Sziasztok!
Jó két hete vettem meg a telefont, 12.5.3.0 RKOEUXM ROM volt rajta.
Rootolni szerettem volna, emiatt elindítottam a bootloader nyitást.
Kivártam a 168 órát, majd feltettem az összefoglalóban dchard fórumtárs leírása alapján a 12.5.9.0 RKOCNXM ROM-ot. Azt frissítettem 13.01 Stabilra.
Szeretnék TWRP-t feltenni, de sehogyan sem sikerül!
Többféle leírást, módszert kipróbáltam, de nem megy!
Driver feltelepítés stb megvoltak.
Ebben kérnék step by step segítséget, leírást, videót, hogy hogyan csináljam. Előre is köszönöm a segítséget :R

(#843) DroiDMester válasza Tidzsi1953 (#842) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nincs TWRP hozzá ne is keress amik vannak azok még Android 11.re vannak A12.nincs, nem csak ennél a telónál hanem semelyik androidos telóhoz nincs amin A12 fut!
Némelyik telóhoz vannak már félig kész össze tákolt TWRP-k amit mennek A12 alatt, de nem működnek még megfelelően.

Nem tudták még feltörni az Android 12 fájlrendszer titkosítását ezért nincs TWRP egyik A12 futtató telóhoz sem.

a ROOT-hoz nem kell TWRP kicsit másképp működik a root de megoldható, előre kell a kernelt(boot.img) meg peccselni a magisk al, és ezt a módosított kernelt kell fel tenni fastboot módban a telóra, utána már menni fog a MAGISK és a root is vele.

(#844) Tidzsi1953


Tidzsi1953
tag

Köszi a választ, meglepő, ha így van, mert több leírásban kifejezetten a lisa verzióra írják a TWRP feltevést. Visszamenőleg, valaki itt is írta, hogy van már rá twrp. A root az megoldott, az általad is leírt módon, csak hozzá vagyok szokva, hogy több féle ROM-ot felteszek, kipróbálok. A Redmi Note 4 Globálomon szinte napi gyakorlat volt. Mivel már nagyjából belaktam a telefont, gondoltam, hogy csinálok egy teljes mentést és kipróbálok más elérhető ROM-okat.
Így, ha csak fastboot módszerrel lehetne feltenni, ismét újra kellene telepíteni az alkalmazásokat.

(#845) DroiDMester válasza Tidzsi1953 (#844) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mint mondtam Android 11 re van TWRP, az android 12 alapú romok csak fasstboot módban telepíthetőek vagy szintén van hozzájuk egy módosított vendor és saját recovery, amiből adb sideload parancsal tudod telepíteni.

TWRP alól nem tudsz mentést csinálni előbb leírtam miért, a data partíció titkosítása végett. Vagy pedig mindenféle képernyőzárat és ujjlenyomatot nélkülözöl így nem titkosít a telefon és megy az android 11 re készült twrp

(#846) Tidzsi1953 válasza DroiDMester (#845) üzenetére


Tidzsi1953
tag

És visszamenni 11-re, miként?

(#847) DroiDMester válasza Tidzsi1953 (#846) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hogy értve vissza menni?

a gyári MIUI 12.5 öt akarod vissza tenni ami A11 alapú?

(#848) Tidzsi1953 válasza DroiDMester (#847) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Első lépésben megoldás lehetne, azt tulajdonképpen ki sem próbáltam, mert a bootloader nyitásra vártam. És persze nem volt rajta root, sok alkalmazásomhoz eleve kellett volna, emiatt nem is telepítettem fel őket rá.

(#849) DroiDMester válasza Tidzsi1953 (#848) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Xiaomi Flash-Tool-al és hozzá való Fastboot ROM-al

És hozzá a Leírás ha még nem csináltál ilyet

[ Szerkesztve ]

(#850) avl válasza DroiDMester (#849) üzenetére


avl
aktív tag

meg szeretném érteni, miért jó, miért fáradoznak felhasználók "rootolással", bootloader-rel, egyéb ROM-mal; mi miatt lehet érdemes ?

már ezekben is kérdeztem: [link] [link]

köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.