Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) DroiDMester válasza avl (#850) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha nem tudod miért jó, és miért csináljuk akkor neked nincs rá szükséged!

PL: egy Xiaomi.EU rom mérföldekkel jobb, mint a gyári GLOBAL és EEA, nekem pl nagyon fontos a hívás rögzítés ez alapból vissza kerül a telóba ha felteszed a Xiaomi.EU rom-ot mert régebben benne volt a global és eea romokba is csak az eu törvényei végett kénytelen volt kivenni minden gyártó.

a gyári Tárcsázó és SMS app is klasszisokkal jobb mint a lecserélt űbergagyi google féle kacat, AOD is bekapcsolható állandóra, nem csak 10másodpercre és még sorolhatnám a rengeteg pluszt amivel többet tud a Xiaomi.EU rom

(#852) avl válasza DroiDMester (#851) üzenetére


avl
aktív tag

Köszönöm

(#853) Tidzsi1953


Tidzsi1953
tag

A másik telefonon, Redmi Note 4 Global, letöltött és használt témákat hogyan lehetne erre telepíteni? A kínain igencsak szerény a kínálat.

(#854) Nightmare666


Nightmare666
tag

Megjelent xiaomi.eu-s romból az új stabil verzió.

(#855) dchard válasza Nightmare666 (#854) üzenetére


dchard
veterán

Próbáltad már, vagy bárki más? Kíváncsi lennék milyen.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#856) Nightmare666 válasza dchard (#855) üzenetére


Nightmare666
tag

Ma reggel telepítettem, majd megírom ha esetleg lenne vele gond. Eddig semmi.

(#857) dchard válasza Nightmare666 (#856) üzenetére


dchard
veterán

Én is felraktam, egyelőre nálam is jó. Azért ha lesz tapasztalat, majd írd meg :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#858) kalasz válasza dchard (#857) üzenetére


kalasz
tag

Üdv!
Csak egy láma kérdés, hogy fastboot módban frissítem a xiaomi.eu-s romot akkor is van adatvesztés? Vagyis nulláról indul a telefon?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#859) DroiDMester válasza kalasz (#858) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs adatvesztés, csak legelső telepítésnél mikor gyári romról át állsz Xiaomi.EU-ra!

2.db frissítő parancs van

windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat ez kell ugye első telepítésnél ami törli a DATA partíciót

és van a frissítés ami windows_fastboot_update_rom.bat

(#860) kalasz válasza DroiDMester (#859) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a gyors választ.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#861) dchard válasza kalasz (#858) üzenetére


dchard
veterán

Ahogy DroiDMester írta. Annyi kiegészítés, hogy ez csak előre felé, és típuson belül működik.

Például MIUI12 stabilról MIUI13 stabilra.
Vagy MIUI13.0.1 stabilről MIUI13.0.2 stabilra.
Vagy ugyanezek heti ROM-nál is igazak.

De verziók között és lefelé nem működik, ott windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat kell.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#862) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Kolleganomnek a mai naptól nem mukodik a messenger alkalmazása.
Tudtok valamit ajánlani a problémára? :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#863) laci laci válasza HUTCHDB (#862) üzenetére


laci laci
addikt

Törlés,telepítés újra..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#864) HUTCHDB válasza laci laci (#863) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos nem segít a törlés.
Az apkmirror-ról letöltöttem egy régebbi verziót, de az sem indul el. :W

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#865) laci laci válasza HUTCHDB (#864) üzenetére


laci laci
addikt

Nézd meg a lite verziót,hátha

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#866) HUTCHDB válasza laci laci (#865) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azzal kezdtem, a normál messenger takarítás, törlés/újratelepítés után. Az megy, de az a tulajnak "gagyi, nem kell".
Az eredetit kéri vissza. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#867) laci laci válasza HUTCHDB (#866) üzenetére


laci laci
addikt

De arra gondoltam,hogy ha azzal megy és működik,akkor valami más lesz vele,vagyis miui mindenható...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#868) HUTCHDB válasza laci laci (#867) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De a rendszer nem engedi?
Nem értem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#869) dchard


dchard
veterán

Ha valakit érdekel, hogy az 5G NE pontosan milyen GPS technológiákat támogat:

- NAVSTAR: L1/L5
- Galileo: E1/E5a
- GLONASS: L1
- Beiduo: B1/B2a/B1c
- India: L5

Tehát röviden: két sávos vevő van benne, és működik is. A NAVSTAR L1C és L2C jelekkel kapcsolatban nincs biztos infomáció egyelőre.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#870) laci laci válasza HUTCHDB (#868) üzenetére


laci laci
addikt

Valami miatt nem engedi,vagy beragadt,mert speciel nálam jó,de én custom romot használok..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#871) szasanyi


szasanyi
félisten

Üvegfóliából milyen és hol érdemes venni? Normális minőség, normális ér (nem 3,5-4k/db). :R

(#872) fa4hu


fa4hu
őstag

Tapasztalt valaki olyat, hogy két kártyával használva a telefont, ha az egyik kártyán beszélek, és a másikon hívnak, akkor értelemszerűen azon elérhetetlen leszek, de a hívás lerakása után nem érkezik értesítő SMS az elmulasztott hívásról.

Amelyik kártyáról nem kapok értesítést, az a Vodafone-nál van, és az ügyfélszolgálaton elvileg mindent beállítottak az értesítéshez.

(#873) Digitalis válasza szasanyi (#871) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ez spec engem is nagyon érdekelne! Aliról rendeltem, szépen fel is pattintottam, veszem elő hozzá az edge removing liquid-et, oszt nincs benne semmi. Üres. :W Liquid nélkül sajnos ilyen lett a széle.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#874) Viktor0610 válasza fa4hu (#872) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem szolgáltató oldali hiba.
Az, hogy nem érkezik SMS, tuti, nem teló specifikus.
Valami olyasmi rémlik, hogy ha aktív a VoLTE, akkor az ilyen értesítések nem feltétlen érkeznek meg.

Samsung Galaxy A54

(#875) laci laci


laci laci
addikt

Heti újdonságok.
Xiaomi 11 Lite 5G NE
22.6.15 changelog
Delete applications miuidameon, mibrowser, email, bug report, misservice, updater
Etx memory 6Gb ram
Security center Set Security waiting counter to 0 second
System app donegrade and update appolication delete apps
AI Image engine
Screenshot app with device frame
Gallery editor added feature
Added google photo unlimited
Added Launcher feature
Launcher fix double tap and sleep. And google search bar. (no install magisk module)
Added camera feature
Added iphone lock and unlock sound
No green mic and camera icon statusbar
Root version.
Facebook csoport: [link]
Telegram csoport: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#876) fa4hu válasza Viktor0610 (#874) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a választ! Kipróbáltam, hogy a vodafone-os kártyát 2G-re raktam, így sem érkezett semmi. Ezek után kikapcsoltam a VoLTE-t a telekom-os kártya alatt (csak az egyik kártyánál lehet ezt állítani), de így sem ment. Akkor ez vagy szolgáltatói hiba, vagy a Xiaomi 11 Lite 5G NE-é. Ez utóbbi nem lepne meg, teljesen megmagyarázhatatlan szoftveres bugok vannak benne, javítás meg csak nem jön rá.

(#877) dchard válasza Viktor0610 (#874) üzenetére


dchard
veterán

Nálam ugyan csak egy SIM van benne, de megjön a vodától a hívás értesítő sms (who called sms) VoLTE-n. Azt azért ne felejtsük el, hogy a szolgáltatók között van különbség: Telekom és Yettel esetén SMS over IP-n jön meg az SMS VoLTE esetén, míg a vodánál még mindig SMS over SG van. Ezért is fontos, hogy a telefon ismerje az adott szolgáltató profiját, és ne csak simán a *#*#volte#*#* parnaccsal bírjuk működésre a VoLTE-t.

De még az is lehet, hogy pont az a baj, hogy nincs mindkét kártya VoLTE-n. Az mindenesetre biztos, hogy előbb-utóbb meg kéne jönnie az SMS-nek, legkésőbb akkor amikor lerakta a hívást és a telefon idle-be kerül.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#878) scream24 válasza fa4hu (#876) üzenetére


scream24
senior tag

Ugyan ez a telefon. Yettel és Voda kártyával. Volte aktív . Nekem megjönnek az értesítők. Bár ne jönnének, Voda a céges. :D:D

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#879) fa4hu válasza scream24 (#878) üzenetére


fa4hu
őstag

Vodán megy a net?

(#880) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Eddig problémamentesen működött a telefon, de most előjött egy elég érdekes furcsaság. Eddig kétszer fordult elő, hogy mikor elővettem a zsebemből, akkor azt írta ki, hogy " A készülék bootloaderre zárt próbálja újra a feloldást 30 másodperc múlva." Utána felold és be tudom írni a PIN kódot. Amikor elősször csinálta akkor átállítottam arra, hogy ujjlenyomatolvasót csak lenyomásra aktiválja, de most úgy is csinálta. Arra gyanakszom, hogy meleg van, izzad a lábam és ezért a dupla koppot aktiválja a zsebben, és közben zsebre dugom a kezem és tudtomon kívül túl sokszor próbálkozik. Teljesen eredeti legfrissebb gyári ROM, semmi mókolás. Valami ötlet, hogy mi lehet ez? Ilyen bootloaderes cuccot nem láttam még.

(#881) scream24 válasza fa4hu (#879) üzenetére


scream24
senior tag

Vodán is. 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#882) dchard


dchard
veterán

Na így pár nap után a xiaomi.eu-s MIUI 13.0.2.0-as stabilon nem érzek semmi problémát. Root, root elrejtés, Safetynet minden működni látszik ami eddig is ment.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#883) Tidzsi1953


Tidzsi1953
tag

A xiaomi.eu 12.5.7 illetve 13 alatti kínai romra lehetséges telepíteni TWRP-t? Ha igen, van-e valami specialitása, amire figyelni kellene?

A másik probléma, hogy a XiaoMiflash programmal nem tudok feltenni fastboot ROM-ot, mert hibára fut. Mi lehet a probléma?

Miután a gyári EU ROM helyett a kínait feltettem, végleg ugrott a garancia, vagy vissza tudnám-e rakni azt amivel vettem? Ha igen akkor hogyan?

(#884) laci laci válasza Tidzsi1953 (#883) üzenetére


laci laci
addikt

Android 11-re van stabil twrp,illetve recovery is,de a twrp stabilabb.A youtube-on tele van ezekről videó és a szükséges drive is a linkeknèl..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#885) Tidzsi1953 válasza laci laci (#884) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Az a baj, hogy több hibába már belefutottam ezzel a telefonnal, inkább megkérdezem itt.
Pl. ennél a telefonnál találkoztam először az a-b partícióval.
Ez biztosan az én alulképzettségem miatt van így, inkább kérdezek.
Talán a kínai 12.5.9-nél próbáltam feltenni a TWRP-t, de ott pl. nem ismerte fel a telefont sem.

(#886) dchard válasza Tidzsi1953 (#885) üzenetére


dchard
veterán

Kérdés, hogy biztosan szükséged van-e TWRP-re? Root és Xioami.eu megy anélkül is.

A fogyasztóvédelmi törvény viláogsan fogalmaz a kérdésben: a jótállási időszak alatt a bizonyítási kényszer a forgalmazón van. Tehát ha ő azt állítja, hogy a készülék nem rendeltetésszerű használat miatt károsodott, azt be kell bizonytania. Nem elég azt mondani, hogy kiynitottad a BL-t, tehát nem javítja meg. Nyilván azt mondhatja, hogy ha gondod van, azzal kezdd, hogy visszarakod a gyári szoftvert, de például ha foltos lett a kijelző, akkor nem mondhatja azt, hogy nem y gyári ROM van rajta, tehát nem javítja meg. Nyilván ha fagyás vagy egyéb SW jellegű probléma van, akkor mondhatja hogy ő a gyári szoftverre tud felelősséget vállalni. Alapvetően ez a különbség a jótállás és a szavatosság között: a szavatossági időben már rajtad van a bizonyítási kényszer.

Tehát általában nem igaz az, hogy a garancia elvész ha BL-t niytsz vagy más szoftvert raksz rá, még akkor sem, ha ezt a kereskedő egy garancia lapon próbálja veled aláíratni. Ugyanis a fogyasztóvéldelmi törvényt nem bírálhatja felül egyik kereskedő sem, attól eltérni kizárólag a fogyasztó javára lehet.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#887) Tidzsi1953 válasza dchard (#886) üzenetére


Tidzsi1953
tag

TWRP-re azért lenne szükségem, mert amelyik rendszert belaktam (eddigi telefonjaimon) rendszeresen készítettem backupot róla, így bármikor vissza tudtam térni rá, ha az új nem jött be. Most is jó lett volna a 13.0.1-ről csinálni, mert feltettem a 13.0.2 frissítést és nem mennek a navigációs programjaim! Emiatt kellett visszatérnem a12.5.7-re. Ez természetesen a belső tárhely teljes törlésével jár. majd újból kezdeni a rengeteg menű-almenű beállítgatásait.

A gyári szoftvert hogyan tudnám visszaállítani, mert pl. a MiFlash szoftverrel nem sikerül telepítenem ROM-ot. Természetesen hozzávaló (Lisa) fastboot ROM-ról beszélünk. Error a vége.

AZ összefoglalóban levő, általad leírt módon tettem vissza a kínai rendszert, de még egy előbbi kiadással kezdtem.
A leírásban nincs utalás rá, de a telepítés nálam kb. 20 percet vett igénybe, úgy, hogy telepítés közben kb. 5 perc után hosszasan várakozik, majd azután folytatja a telepítést. És így is készül azóta is!
Először aztán ki is kapcsoltam, mert azt hittem, hogy hiba lépett fel
(magánban kértem segítséget tőled) Végül sikerült megoldanom akkor a telepítést

(#888) laci laci válasza Tidzsi1953 (#885) üzenetére


laci laci
addikt

Most mi van fent?Ha nem kell root,vagy magisk akkor nem kell twrp.A mostani fastboot romok már system32\cmd.exe-vel indulnak,úgyhogy már rontani se lehet nagyon..küldj egy képet milyen rom van rajta..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#889) dchard válasza Tidzsi1953 (#887) üzenetére


dchard
veterán

"A leírásban nincs utalás rá, de a telepítés nálam kb. 20 percet vett igénybe"

Nicns rá utalás, mert nálam soha ilyen nem fordult elő, beleértve a legutóbbi 13.0.2.0-t.

Én nem TWRP-ztem az NE-n, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. Privátban senkinek nem segítek, mert arra van a topik. Ne vedd magadra :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#890) Tidzsi1953 válasza laci laci (#888) üzenetére


Tidzsi1953
tag

A jelenlegi ROM: Xiaomi.eu 12.5.7.0 (RKOCNXM)
Természetesen kell a root és a magisk is! Meg a TWRP!

(#891) Tidzsi1953 válasza dchard (#889) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Csak azért írtam meg a 20 perces telepítést, mert már háromszor előfordult, és más is belefuthat, de a 13.0.2-re való frissítés valóban gyorsan végig futott.
Nem szívtam mellre, mert én is úgy gondoltam, ahogy te, hogy a topikban oldjuk meg (bár már én is segítettem másoknak magánban is) :R

(#892) laci laci válasza Tidzsi1953 (#890) üzenetére


laci laci
addikt

Parancsolj,de Android 12-re biztos,hogy jó [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#893) Viktor0610 válasza laci laci (#892) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a Mi 11 Lite 5G-re (renoir) jó, NEM az NE-verzióra (lisa)!

Samsung Galaxy A54

(#894) laci laci válasza Viktor0610 (#893) üzenetére


laci laci
addikt

Igen,most látom,bocsi javitom is. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#895) laci laci válasza laci laci (#892) üzenetére


laci laci
addikt

Ez nem a jó verzió,neked lisa kell,parancsolj [link] De ha gondolod keress rá a face csoportunkra,ott minden infó megvan,feljebb van linkelve,ott benne van egy videó is a telepítèsről,ami szükséges twrp-hez.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#896) Tidzsi1953 válasza laci laci (#895) üzenetére


Tidzsi1953
tag

Jól látom, hogy a Xiaomi Mi 11 Lite 4G telefonról szól a link?

(#897) scream24 válasza laci laci (#895) üzenetére


scream24
senior tag

Elengedném ezt a linkelgetést, csak összezavarod az usert.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#898) laci laci válasza Tidzsi1953 (#896) üzenetére


laci laci
addikt

Ezért nem szeretek annyira,gyorsan ,de most. segíteni.5 ablak van megnyitva és összekeverem őket [link]
Scream24:🤝

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#899) keep2000


keep2000
tag

Szervusztok. Jó minőségű, de azért nem horror árú notesz típusú tokot tudtok ajánlani? Előző telefonomnál beleszerettem a stílusba, a Redmi Note 7 az autó tetejéről ugrott le egy körforgalomban és azon kívül, hogy a hátlap bepókhálósodott, semmi baja nem lett, így használom 2 éve. Megtartanám ezt a jó kis védelmet :) Nillkin tokot használtam korábban, csalódás volt, kettő is eltörött a sarkánál, most egy alap 1-2 ezer Ft-os valami van rajta, ami tulajdonképp megfelelő, max annyi, hogy a TPU tok részben az összeszedett zsebkosz elmattítja az éleket.
Szóval ha van bevált példány, szívesen fogadnám a tanácsot.
Köszönöm

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#900) fa4hu


fa4hu
őstag

Mostanság azt játssza a telefon, hogy a csengőhang elnémul, híváskor nem csörög, hiába nincsen némítva a telefon. Újraindítás után megint működik, aztán valamikor-valamitől megint néma lesz. Még nem bírtam rájönni, mi váltja ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.