Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-26 13:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
Xiaomi.eu rom telepítése, root, root elrejtés, stb.: [link] (dchard írása, Maist közreműködésével)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) GoodSpeed válasza scream24 (#150) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nekem bejött a Samsung féle kijelző alatti, de ez gyorsabb és pontosabb. Ráadásul a Pennyben sem szívat, hogy törölgessem a kijelzőt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#152) z123456z válasza scream24 (#150) üzenetére


z123456z
senior tag

Én sosem tapicskoltam a kamerát, tökéletesen kézreállt és villámgyors volt. A zseblámpa bekapcsolása nekem a bekapcsoló gomb kétszeri megnyomásával történik, az összes többi körülményes. Így viszont nem tudom az ujjlenyomat+nyomás bekapcsolást használni, mert sokszor a lámpa is bekapcsol, és a kijelző minden esetben felébred.

(#153) szil0007 válasza z123456z (#148) üzenetére


szil0007
újonc

Nekem van mind a 2 kapcsolóm. Telekomos vagyok , nem kellett semmit bekaplcsolni sem kérni a szolgaltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#154) MDanny válasza zorzy4 (#147) üzenetére


MDanny
senior tag

De, kaptak. 20MHz-et a 3400MHz-es sávban sikerült szerezni az 1800MHz-es mellett. Nem sok, de van.

https://hvg.hu/tudomany/20191121_digi_5g_bazisallomas_budapest_nmhh

z123456z: Valóban, a Redmi Note 8-on is van VoLTE kapcsoló, de jelző nincs. A Redmi 7-esen szintén a jelenlegi MIUI verzióval, viszont egy korábbinál eltűnt a kapcsoló, erről írtam is hozzászólást a készülék topicjában.
A kettős VoLTE szemmel láthatóan kapcsolótól függetlenül aktív, nekem nem hiányzik ez a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#155) F.B.I. válasza z123456z (#152) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt én is szerettem de mivel az új vezérlő központban kint van egy nagy lámpa ikon, ezért csak nyitom és kapcsolom.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#156) z123456z válasza F.B.I. (#155) üzenetére


z123456z
senior tag

Amikor felkelek hajnalban és vakon tapogatózok ( vagy ha egyszerűen gyorsan kell ), nem akarok bekapcsolással, vezérlő központ megnyitással és ikon kereséssel és kattintással foglalkozni. Egyszerűen nyomok kettőt, és lőn világosság. Nem nagy ügy egyébként, majd hozzászokok, végülis működik, csak nem olyan jól.

Volte és Woifi kapcsolók pedig szerintem azért nincs, mert RN8T-n volt egy számomra kellemetlen hibája, és kikapcsoltattam központilag. Be kellene telefonálni, hogy aktíválják, de az minimum 1 óra. És ha ezen se jó, akkor telefonálhatok ismét.

(#157) MDanny válasza z123456z (#156) üzenetére


MDanny
senior tag

Nem a Te szolgáltatói beállításaid miatt van vagy nincs VoLTE kapcsolód, hanem azért, mert a készülék eldönti a rajta lévő szoftverben eltárolt előbeállítások szerint a SIM-kártya MCC+MNC kódja alapján (21670) kell-e lennie vagy sem. Rendszeralkalmazás-frissítéseknél úgy emlékszem X időnként van "Szolgáltatói beállítások" (vagy valami hasonló), ami főverzió váltás nélkül is tud igazítani a dolgon, ha készült új konfiguráció (mert pl. rosszul működik valamelyik hálózaton a készülék vagy megjelenik egy új szolgáltató és a készülék támogatott lesz nála stb.).

Apámnak Redmi Note 8T készüléke van, egy Huawei P9 Lite-ból került át a Telenor kártyája a 8T-be. A VoLTE tiltás rajta volt az előfizetésén, de a kapcsolót a készülék mutatta (azt bekapcsolva nem működött még a VoLTE, de a kapcsoló létezik, mivel a szolgáltató által támogatott és akkor árusított készülékről van szó), majd 1-2 nappal később lekerült a tiltás, mivel általuk támogatott készülékbe került a kártya.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#158) Reac^ válasza Viktor0610 (#136) üzenetére


Reac^
őstag

Köszi srácok a válaszokat! AOA nevű progit nyüstölöm. Eddig jó :K

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#159) z123456z válasza MDanny (#157) üzenetére


z123456z
senior tag

Kíváncsivá tettél ezért a végére jártam. Szolgáltatói oldalon aktív volt, a kapcsolókat pedig [ezzel] előcsalogattam, így már működik, és a régen tapasztalt hiba sincs jelen, úgyhogy ez kipipálva.

(#160) MDanny válasza z123456z (#159) üzenetére


MDanny
senior tag

Így lehet a digis kártyán is használni ezeket, mivel ott nem támogatott a készülék. Telenornál pl úgy gondolhatták, hogy alapból ne piszkálja az ember. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#161) z123456z válasza z123456z (#138) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, most megint működik az AOD. Kaptam egy Viber üzenet, akkor vettem észre, aztán küldettem magamnak még egyet és egy emailt is, és valóban működik az animáció is, kb 10 mp, aztán kb 10-20 mp sötét, aztán jelez ismét. Mondjuk most fut a tTorrent app is a háttérben, nem tudom számít e, talán a legelső észlelésnél is futott, nem tudom. Majd kipróbálom, ha leállítom. Jó lenne, ha így működne, nem is kell állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#162) z123456z válasza z123456z (#161) üzenetére


z123456z
senior tag

Szóval valószínű, hogy a tTorrent nevű app futásához valami köze van a dolognak. Leállítás után nem működik, ismételt elindindítást követően újra jó. Elég rejtélyes.

(#163) scream24 válasza z123456z (#162) üzenetére


scream24
senior tag

Nincs itt semmi csoda szerintem. Annyi lehet, hogy a torrent app nem engedi a telefont mélyalvásba. Szvsz.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#164) z123456z válasza scream24 (#163) üzenetére


z123456z
senior tag

Semmilyen különleges engedélye nincsen, még akkumulátor optimalizálás sincs kikapcsolva, miui leállíthatja, ha úgy van kedve. De most már 100 százalék, hogy ez okozza. Ha fut, működik, ha nem fut, nem működik.

(#165) scream24 válasza z123456z (#164) üzenetére


scream24
senior tag

Igen, leállíthatná. De nem minden esetben lövi le a miui, hiszen ez az alkalmazás pioritása. Igaz én nem torrentezem telefonon, értelmét sem látom, router megoldja, de biztos, hogy a kutya itt van elásva. Nem megy el szundizni a telefon, így az aod is működik. Nyilván egy bug miatt nem megy jól, hogy ezt miért nem javítják, vagy kijavítják e egyáltalán, a fene sem tudja. Speciel engem nem zavar, mivel van a kezemen vekker, többnyire. Meg egyszer meg tudom bökni a kijelzőt s látom, hogy jött e valami.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#166) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Ma vettem ilyen telefont. Amit eddig észrevettem, hogy a kijelző színe erősen változik ahogy mozgatom a telefont. Jobbra balra le föl picit és már zoldesebb egyből. Másnál is ilyen? Azt hittem először , hogy a fólia gagyi ami rajta van, de levettem róla és ugyanaz. Amúgy fólia nélkül könnyen karcolódik szerintetek?

(#167) Trooper82 válasza Trooper82 (#166) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nee. Most éppen az sdről átmásoltam a dolgaimat a belső tárhelyre, majd sd format, és gondoltam visszamásolom a fotókat stb az sd-re. Áthelyezés közben fogta magát és újraindult, majd közölte, hogy formázni kell az sd kártyát.Ismét? Áthelyezés közben egy Chrome-ot nyitottam meg, akkor indúlt újta a telefon. És mivel áthelyezés volt a képek nagyrésze eltűnt. Ez mi lehet, az sd jó majdnem új más telefonban nem volt gond😞

(#168) z123456z


z123456z
senior tag

Jól látom, hogy a kamera szigeten is van fólia, de a főkamerán nincs? Nagy logika nincs benne. A hátulját nem is néztem, azon is van vajon?

[ Szerkesztve ]

(#169) z123456z válasza Trooper82 (#166) üzenetére


z123456z
senior tag

Ilyen bizony, talán oled sajátosság. Engem nem zavar, amúgy sem tudok olvasni ha mozgatom.

(#170) scream24 válasza z123456z (#168) üzenetére


scream24
senior tag

Kamera szigeten fólia? Hol láttál ilyet? Hátulján nincs, nem is lenne sok értelme, hiszen szinte mindenki tokban használja, ráadásul ott pár karc, nem nagy érvágás, ha mégis rákerül. Szerintem.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#171) GoodSpeed válasza Trooper82 (#166) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Korábban volt róla szó, sajnos nem egyedi jelenség.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#172) z123456z válasza scream24 (#170) üzenetére


z123456z
senior tag

Pedig az az. A lencsénél ki is van vágva/lukasztva, pont úgy, mint elöl a kameránál. De a főkamerán nem látok.

(#173) Trooper82 válasza GoodSpeed (#171) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#174) z123456z válasza z123456z (#169) üzenetére


z123456z
senior tag

Pontosabban nem is zöldül, de változik, sötétebb lesz, mindenesetre szín függő.

(#175) scream24 válasza z123456z (#172) üzenetére


scream24
senior tag

Nem nagyon értem. Az a kamera sziget"burkolata". A led villanó felett a macro kamera körbe van vágva, nyilván. A kiemelkedő részen van a "fő " kamera, alatta pedig a széleslàtó. Tehát egyik kamerát sem védi fólia. Értelme sem sok lenne, hiszen így sem olyan acélos. Elöl sem a kamerát védi, hiszen körbe van vágva, hanem a kijelzőt. Teljesen elvesztem. :D:DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#176) z123456z válasza scream24 (#175) üzenetére


z123456z
senior tag

Mit nem értesz rajta, a körmöm is beleakad.

A fiam annak idején a note 7 kameráját egy 7 alatt összekarcolta. Miért ne lenne értelme?

(#177) z123456z válasza z123456z (#176) üzenetére


z123456z
senior tag

Egyébként nem vagyok biztos benne, hogy az ( ezért kérdeztem ), de mi más lenne?

(#178) scream24 válasza z123456z (#176) üzenetére


scream24
senior tag

Jó. Fólia. ( Csak egy egyszerű designe elem) Mit védene, ha a kamera körbe van vágva? Na, ez amit nem értek! ☝️ Amúgy lehet venni, ha parázol. Volt vagy 5 Xiaomi telefonom , bár az előzőt már kameravédős tokban használtam, ahogy ezt is, es az építőiparban melózom, de még egyet sem sikerült megkarcolnom.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#179) z123456z válasza scream24 (#178) üzenetére


z123456z
senior tag

És mit dizájnol? Hogy észrevehetetlen módon kiemelkedik a síkból? Miféle dizájn az olyan, ami nem látszik? A kameránál pedig azért van körbevágva, mert minden elé helyezett akármi ront rajta. És azért védik a szigetet, mert viszonylag nagy, és hülyén nézne ki rajta egy szép karc. Lehet, hogy nincs igazam, de hogy neked nincs, legalábbis ezzel az érveléssel, az tuti.

Én nem veszek rá, mert nem parázok, csak kaptál egy választ, hogy mitől véd.

[ Szerkesztve ]

(#180) scream24 válasza z123456z (#179) üzenetére


scream24
senior tag

Ok.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#181) nasinas válasza AstaJani (#99) üzenetére


nasinas
tag

Szia!
Hogyan tudom megnézni, hogy milyen kiejlzőpanelem van? ( Tianma vagy más )
Úgy értem, szét kell szedni a telót vagy van máshol is adat erre?

Köszi! :R

Ami ami, az az !

(#182) sfdrakex válasza nasinas (#181) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha NE-d van úgy tudom az mind Tianma. Az eredeti 4G/5G topicban van leírás hogyan tudod megnézni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#183) GoodSpeed válasza z123456z (#176) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy tényleg, ezt én is néztem, de kapott is rá extra védelmet :D Plusz Nillkin kameravédős tokok :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#184) zorzy4 válasza z123456z (#176) üzenetére


zorzy4
őstag

Az maga a telefon anyaga lesz, nem fólia. Megpróbáltam leszedni, csak a körmöm jött le.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#185) Viktor0610 válasza zorzy4 (#184) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha ennyitől lejött a körmöd, akkor az lehetett fólia is. :P

[link] ;]

Samsung Galaxy A54

(#186) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ez a nyolcadik Xiaomi telefon kis családomban, kollégákkéval együtt számolva, már sokadik, soha egyiken sem láttam még kamerán fóliát... gyárilag... új korában, dobozból kivéve. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#187) zorzy4 válasza Viktor0610 (#185) üzenetére


zorzy4
őstag

Öreg vagyok, esek szét. 40 fölött majd megtudod! :DDD

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#188) z123456z válasza zorzy4 (#184) üzenetére


z123456z
senior tag

Gondolod, hogy az, és a kameránál elvékonyították az anyagot, hogy javítsák a tulajdonságait? Végül is lehet benne valami. De pont úgy néz ki, mint az elején a fólia.

(#189) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Bocs, hogy megint kérdezek, de tényleg másnál is durván érzékeny a kijelző színe mozgatásra? A fehér ha a egy picit megdöntöm a készüléket bármilyen irányba már zöldül. Csak mert más oled panelnél nem láttam ilyet. Biztos szokhato amennyiben ez normális, még nekem nem sikerült.

Más. Ha az always on be van kapcsolva , rendszeresen alíg bírom feloldani egy nagy fekete képernyő fogad. Erre van valami megoldás? Egyenlőre always on kikapcsolással oldottam meg. 😀. Amúgy jó készülék ez, pörög gyors a színek ha nem mozgatom a telefont amúgy szépek.

(#190) Trooper82


Trooper82
senior tag

Hajjaj rákerestem a panel típusra:

"Huaxing Piexl is a pearl arrangement, and the PPI equivalent conversion is about 0.795 of the positive RGB arrangement;
while Tianma is a Delta arrangement, the PPI equivalent conversion is about 0.66.

The PPI given by Xiaomi's official website is 402. If the Tianma screen is used for equivalent conversion, only 265 remains, while Huaxing is 319.
According to the standard of the retina screen, the threshold for mobile phones is 300PPI, and Tianma is completely unqualified in this regard.

If the PPI is too low, the edges of the text will be blurred, and the image will not look sharp and grainy.
To put it simply, you hold a screen that claims to be 1080P, but you can only see that it displays an approximate 720P screen"

(#191) Trooper82 válasza Trooper82 (#189) üzenetére


Trooper82
senior tag

"Ha az always on be van kapcsolva , rendszeresen alíg bírom feloldani egy nagy fekete képernyő fogad"

Ez csak akkor van ha töltőn van a készülék...

(#192) Viktor0610 válasza Trooper82 (#191) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Saját töltőjével és kábelével töltöd?

Samsung Galaxy A54

(#193) Trooper82 válasza Viktor0610 (#192) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen sajáttal. Most teló restart óta jó éppen...

(#194) ginola válasza Trooper82 (#189) üzenetére


ginola
addikt

RGB Delta, Tianma panel ilyen. Sajnos ez az Amoled panelek között gyengébb tulajdonságokkal bír

(#195) Trooper82 válasza ginola (#194) üzenetére


Trooper82
senior tag

Igen Tianma panel van benne rákerestem. Még "jó", hogy a tesztekben istenítik a kijelzőt. Na sebaj egy idő után megszokja az ember.

(#196) z123456z válasza Trooper82 (#195) üzenetére


z123456z
senior tag

Szerintem nincs ezzel gond, szépek a színek és éles. Miért akarnád forgatni használat közben? Nem kell hasonlítgatni, mindig van jobb. RN8T után nekem sem tűnt szépnek, most ha melléteszem, az tűnik rosszabbnak. Ugyan így voltam redmi S2-->RN8T cserénél. A kulcsszó: megszokás.

Egyébként pár éve LG 4k tévéknél is volt hasonló, mégsem olvasott senki egyetlen perről sem. Ezek egyszerűen nem igazak, nagynevű gyártók nem tehetik meg, hogy becsapják a júzert.

[ Szerkesztve ]

(#197) ginola válasza Trooper82 (#195) üzenetére


ginola
addikt

Milyen tesztekben istenítik ezt a fajta kijelzőt?

z123456z
Ez a kijelző pont nem az élességéről híres. Poco M3 kijelzője is élesebb nála....

[ Szerkesztve ]

(#198) Trooper82 válasza ginola (#197) üzenetére


Trooper82
senior tag

Tech 2 videót néztem, és mobilaréna tesztet. De tényleg legalább a színek jobbak mint a rn9pro ips-en, többit ugyis megszokom. Azért kérdeztem, hogy ez nem defekt-e mert ugye ott a 3 napos cseregari. De így h ez ilyen maradok a megszokomnál.

Manuálisan ha állítom a színtartományt amúgy el lehet tüntetni csak a színek lesznek ocsmányak. :) Bízom benne , hogy frissítésekkel javítanak ezen valamit még...

[ Szerkesztve ]

(#199) z123456z válasza ginola (#197) üzenetére


z123456z
senior tag

Ezt mondom, nem kell hasonlítgatni. Én pl nem tudom mihez hasonlítani, pontosabban a családban nem hasonlítgatom, így teljesen jónak találom.

Az a baj a fórum olvasásával, hogy teljesen elveszik az ember kedvét a telefontól. Én pl rengeteget vaciláltam a52s és e között, végül az ár ( 98k vs 105k ), a RAM és tárhely ( 8/256 vs 6/128 ), a töltő ( Samsung nem ad hozzá, vagy félreértem? ) a tömeg, a szilikon tok és a fólia valamint az üveg hátlap győzött az vízállósággal és a gyönyörű kijelző ellenében ( azt láttam, ezt nem láttam ). Eddig nem bántam meg ( egyedül az AOD zavar, ha már van, működjön ), de könnyen befolyásolható vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#200) Trooper82 válasza z123456z (#199) üzenetére


Trooper82
senior tag

Jó hát a legjobb helyben kicsomagoltatni amit én nem tettem, és az ember akkor látja, hogy ez neki megfelel-e vagy sem. Én is pont az a52s5g és e között vacilláltam. De sebaj ha ez megnyugtat kollégának az van, és bár jobb a kijelző más gondok vannak ott is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.