Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2

Hozzászólások

(#355) Shadowguard válasza sagajr78 (#354) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Közben már keresgéltem én is, olyat már találtam, ami legalább retilation missziók alatt kiszedi a hisztijét, hogy lövik a civileket. Már az is megkönnyebbülés lesz, hogy nem mondja el minden kör végén. Mintha magamtól nem venném észre. Viszont az avataros mutogatást nem lehet kiszedni, ennek annyira nem örülök. Remélem ezt majd megoldják patchban, hogy minden felesleges mutogatást le lehessen kapcsolni.

Az említett ellenfél teljes fedezék mögött kuporgott, sima alap adventes nyavalyás volt, még csak nem is officer vagy hasonló. Ranger ott volt nem messze, gondoltam lecsapatom vele. Na ő misselt 94%-al. Utána lőttem rá a sniperrel, az fent kuporgott a tetőn és scope is van a puskáján. És akkor jött a maradék három ember, akikkel szépen megkerültem a fedezéket (vagyis csak kettővel kellett, a heavy másodikként simán szétlőtte azt a célpont helyett). Visszatöltés után már nem vacakoltam vele, kapott gránátot.
Sima fegyvereseknek nem adtam scope-ot, kevés van belőle, főleg ennyire az elején. Bár előző nekifutásra se kapott csak a sniper.

Köszi a save scum modot, én nexuson kerestem, oda még nem került fel. Lehet ránézek, bár ez pont nem jó arra, amit én szeretnék. Taktikai küldetések végülis meg lehet kerülni, ha más sorrendben lépkedek. Bár néha nem könnyű, volt, hogy 8-10 nekifutás is kellett mire megoldottam veszteség nélkül, a végén vissza kellett mennem concealig. Nem mondom, amikor két adventest (egy alap, egy stun lancer) nem bír leszedni öt katonám és bármelyik éli túl az fixen megöli valamelyik emberem akkor ez is jó lenne. Nem akarok embert veszíteni, ha nem végképp elkerülhetetlen :U

Úgy lenne az igazi, ha visszatöltés után a világtérkép eseményeit is újrapörgetné. Ott most valami nagyon felemás random működik, tegnap tesztelgettem, meg előkotortam az első nekifutás mentését (azt meghagytam tegnap) és ott is nézegettem:
- Küldetés után közvetlenül mentve a bázison változik: új Dark Eventek a hónap elején, az esetlegesen megjelenő új Blacksite helye, a küldetés jutalmak nagysága (típusa nem) és a gerilla misszióknál a jutalom+dark event párosítás
- Taktikai küldetés utolsó körét újrajátszva: a random scanek helye és ideje (sőt, egyszer supply helyett income-növelést doott), toronyépítés és contactszerzés ideje (ritkán, de 4 nap helyett csak három volt, minden egyéb változtatás nélkül), plusz gerilla küldetésnél annyi változás lehet, hogy ha katona a jutalom akkor az melyik classba tartozik. És egyszer a scientistből lett katona, de csak egyszer és az sem olyan, ami kell.

Na ehhez kellene nekem az EW-féle save-scum megoldás :U Biztos hasznos a scientist is (hasznos?), de az elején jobban örülnék neki, ha nem csak azt adna, hanem kapnék megint engineert is, mint első nekifutásra. Ott négy hónap alatt találtam egy tudóst, tegnap kettő után volt 3 :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  XCOM 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.