Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Timyyy válasza Napfénysüti (#23045) üzenetére


Timyyy
őstag

Ugyanolyan mint a Löwe, az meg úgyis egész jól megy neked, szerintem kár volt eladni azért mert nem ment, csak várni kellett volna míg belejössz, így sok a kreditveszteség. ;)

(#23052) Mcray válasza Timyyy (#23051) üzenetére


Mcray
senior tag

Ugyanezért áll az IS 4 a garázsban. Egyszer majd belejövök :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#23053) Napfénysüti válasza Timyyy (#23051) üzenetére

De ez még tényleg régebben volt talán úgy május magasságában. Akkor azért még nem így ment a játék. Most már talán a nagy átlag szintjén lehetek de akkoriban még én is a kb 600 effes újak táborát "erősítettem". :DDD

Més que un club!

(#23054) Enzolord válasza Zeratul (#23050) üzenetére


Enzolord
addikt

Sajnos az a gond, ha valakire rálátnak ,abból nagyon könnyen lesz Arty csemege...:):)
Ezért szeretem a városi pályákat....
Ezért kellene inkább egy olyan opció a játékba a csata fajtája helyett, hogy kell e arty a csatába, igen/nem..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#23055) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem lehet általánosítani: van, akinek ez a tank jön be, van, akinek az. IS-t pl.: szerettem én is, IS-3-at meg utáltam, elvette a kedvem az egész orosz vonaltól...nem feltétlenül kell a tapasztalatlanságra hivatkozni. Nem biztos, hogy mindenkinek ugyanúgy tetszik egy-egy gép. Csak azért, mert én utálom, még nem fogom azt mondani az IS-3-ra, hogy szar, mert sok játékosnak meg tetszik.

Timyyy: Megbarátkoztál az E75-tel? Az meg olyan, mint a KT, csak jobban páncélozott... :) Alapon a KT ágyújával is nagyon jól használható (még mindig azzal használom, pedig rég fullos és félúton vagyok E100 felé), ettől függetlenül simán el tudom hinni, hogy másnak nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23056) ollie válasza diegho (#23030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy keverem, és most melóhelyen nem tudom elindítani a játékot, de a wotdb is azt írja, hogy a Sherman 105 mm SPH M4L23 ágyújába HEAT (HE M1 mint normál ammo), és APCR (HEAT M67 mint gold ammo) tölthető.

***

(#23057) Zeratul válasza Enzolord (#23054) üzenetére


Zeratul
addikt

A T95 a lomhasága és széles teteje miatt sokkal jobb arty célpont mint pl egy ferdi, ami telitalálatkor is hajlamos két számjegyűre vagy nullára redukálni az arty találatot.

(#23058) diegho válasza ollie (#23056) üzenetére


diegho
nagyúr

Biztosan kevered, a wotdb pedig hülyeségeket ír.

(#23059) ollie válasza vv5204 (#23047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet igen. A HE lövedék és az ütközések okozta sebzés csökkenni fog, ill. talán a HE okozta kritikálok esélyét is csökkenti.

***

(#23060) Fel válasza ollie (#23056) üzenetére


Fel
addikt

A Sherman 10,5 cm-eséhez HE és HEAT lőszer vehető.
A Pz. StuH lövegéhez AP, HE és HEAT.

----------------------------------------------------------

Egy érdekes kis videó: [link]
Van benne pár mókás jelenet is (pl.: a GW Tiger és az UE 57 esete) és tanulságos is (E-50M + Spall Liner + Controlled Inpact skill).

[ Szerkesztve ]

(#23061) Enzolord válasza Zeratul (#23057) üzenetére


Enzolord
addikt

Na igen, az tény, hogy egy helipad is ráférne a tetejére, de vannak olyan pályák, ahol nagyon jól ki lehethasználni a frontpáncélját..:)
És vannak olyanok, ahol jobb, ha el se indulsz vele.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#23062) Timyyy válasza Atlantis (#23055) üzenetére


Timyyy
őstag

Nem, az 5x-ös napok óta nem mentem vele. Meglett rá a torony és a lánctalp, de ezeket már ki se próbáltam, a löveg még csak a KT-ről hozott. Ahogy néztem még rosszabb lett, mert a fejlesztett torony sokkal lassabban fordul, még egy ok, amiért kedvem sincs elővenni mostanában, duplákra se. :N

(#23063) Atlantis


Atlantis
veterán

Ha már így szóba került, mi a különbség a APCR és a HEAT között? Mindkettőnek át kell ütnie a sebzéshez, az AP-hez képest csak a nagyobb pen-jük van, nemde? Bár ha csak ennyi lenne, nem lenne értelme a két külön fajtának...

Timyyy: hát, ezt szomorúan hallom. KT-vel pedig szép köreid voltak, ahogy anno pár replay-t megnéztem.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23064) Djuree válasza Enzolord (#23054) üzenetére


Djuree
félisten

hogyne, és akkor az artysok sosem játszanának :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23065) Atlantis válasza Djuree (#23064) üzenetére


Atlantis
veterán

De szép is lenne... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23066) Djuree válasza Atlantis (#23065) üzenetére


Djuree
félisten

tőlem elférnek az artyk, viszont 2 elég lenne egy csatába, többet nem kéne engedni, főleg nem 5-6-ot...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23067) diegho válasza Atlantis (#23063) üzenetére


diegho
nagyúr

APCR - hat rá a normalizácó, gyorsan repül kis ívben
HEAT - nincs rá normalizácó, lassan repül nagy ívben

ez a két lényeges különbség játékon belül a 2 lőszer között.

(#23068) Enzolord válasza Fel (#23060) üzenetére


Enzolord
addikt

Jó a videó és hogy alatta a Stop the Fight megy, zseniális..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#23069) Enzolord válasza Djuree (#23064) üzenetére


Enzolord
addikt

Dehogynem..
10-10 arty, meg 5-5 T50-2 aztán had haladjon.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#23070) bozont válasza Djuree (#23066) üzenetére


bozont
veterán

Na igen:

:D

Meg egyesek mennyire gyerekesen tudnak viselkedni. Tegnap egy AMX13 90 gyorsan berohant az ellenhez, rögtön a csata elején, bele is halt. sikerült ugyan mindenkit felfedezni, de az összes arty (köztük én is) még éppen a pozícióját vette fel, így senkit nem lőttünk ki. Erre elkezdett nyafogni és végig a csata alatt mondogatta az összes csapattárs pozícióját az ellenségnek. :((( Persze így is sikerült nyerni, de azt nem értem hogy ennyi report után (még az ellenséges csapatból is sokan megtették) miért nem kapott egyből chatbant. Ez ügyben írok is majd a WG-nek, ha valaki egy meccs alatt kap legalább 2-3 reportot, valami chathez kapcsolódó dolog miatt, azért arra a meccsre legalább azonnali chatban járjon, automatikusan.

(#23071) #48613632 válasza Djuree (#23066) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bizonyos értelemben a sok arty is hátrány egy csapatban. Gondolj csak bele, ha csinálnál egy szakaszt 8-10 artyból, esetleg 15-ből? Tuti bukó meccs lenne, pillanatok alatt szétszednének. Persze ez privát vélemény, 3-nál többel még sosem találkoztam. No meg az sem biztos, hogy lehetséges lenne szakasz csak artykból. :F

(#23072) Atlantis válasza diegho (#23067) üzenetére


Atlantis
veterán

Értem, köszönöm.

Ahogy olvasom, cserébe a HEAT nem veszít a távolsággal az átütéséből, az APCR viszont nagyobb mértékben veszít belőle, mint a sima AP. Messzire lövöldözni utóbbi nem jó, ámbár jelen esetben eleve eléggé pontatlan ágyúkról volt szó.

pitepeti71: a szakaszok tudtommal max. 3 fősek és lehetséges, hogy csak arty-ból álljanak. Úgy érted, sosme találkoztál még csatában egy oldalon 3-nál több arty-val? Mert akkor igen szerencsés vagy, nekem vasárnap rendszeresen 4-6 tüzérség volt csapatonként.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23073) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok.
Segìtségeteket kérném monitor vàlasztàsban.
Termeszetesen elsôsorban jàtékra lesz.
Az erdekelne leginkàbb, hogy jatszik-e még vki TN paneles monitoron vagy tényleg màr inkabb csak IPS paneles monitort érdemes venni?
Ha föképp jàtékra hasznàlnàm akkor megéri az a pàr ezer + vagy a TN is tökéletes?

Vàlaszokat, véleményeket köszönöm.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#23074) Timyyy válasza Atlantis (#23072) üzenetére


Timyyy
őstag

Szerintem századra (company) gondolt.

(#23075) #48613632 válasza Atlantis (#23072) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt nem tudtam, hogy a szakasz max 3 fős lehet, mi ugyanis max ennyivel próbáltuk. De a kérdés pusztán elméleti, amivel arra akartam kilyukadni, hogy a sok arty sem feltétlen előny, illetve egy darabig biztosan, de utána megfordul.
Nem emlékszem irreálisan magas számú artykra. Persze én még csak most léptem tier6-ba, lehet feljebb ez majd előfordulhat?

(#23076) bozont válasza jano_77 (#23073) üzenetére


bozont
veterán

Bár kicsit félrement szerintem a hsz, de ha pár ezer Ft különbségről van szó, akkor egyértelműen IPS. De ahogy nézem, már 40-50e Ft körül kaphatóak normális IPS panelos monitorok 23" méretben (mondjuk nem írtad mekkorában gondolkodsz).
De azt neked kell tudnod, hogy mennyire fontos a pontosabb, szebb színalkotás. De megéri azt a plusz pénzt, mondjuk akkor már megéri bekalibráltatni is.

(#23077) vhw válasza Enzolord (#23044) üzenetére


vhw
addikt

~100 csatám van a Dmax-al.

- Ha farmolni akarsz, akkor nem a legjobb választás, drága a lőszer (800) és hiába a papíron viszonylag szép pontosság, gyakran megy mellé (100as legénységnél elég érhetetlen...)
- Nem valami mozgékony, jó terepen, egyenesen, városban jól neki tud lendülni, de vacak mocsaras talajon, vagy dombra felfelé igen szenved.
- Ahogy mondták páncélja nincs.

+ Ha működik az ágyú, akkor szépeket tud sebezni (nem olyan mint a töketlen normál T6 testvérkéje)
+ Lefelé igen nagy az ágyú kitéríthetősége, a mostani WG divat szerint, hogy minden pálya lassan tele lesz buckákkal lehet szemétkedni vele (de inkább gerillaként, kibújsz lősz, vissza. Ha nem figyelnek rád ismételheted, de érdemes inkább 10-15 métert oldalazni és úgy felbukkani újra)
( - cserébe felfelé igen gyenge a kitérése)
+ Látótáv egész jó

Összeségében tényleg inkább fun-tank, szerintem oda-vissza veri a JgPz4-et, és akinek ennél szakadt el a cérna az ezzel elégedetten fog csettinteni, hogy; ugye hogy lehet használható német TD-t tenni T6-ba.

(u.i.: ha már ezen a szinten akarsz prem tankot, talán vess egy pillantást a PzIV S-re, lomha az is, de van páncélja, lassan forog a tornya, de elég kemény, olcsó a lőszer (-> nem viszi el a profitot) => kvázi tornyos TD, picit drágább mint a Dmax, de ha nem kifejezetten elvárás, hogy "hivatalosan" is TD legyen (ha legénység képzés is szempont) akkor a Darth Panzer is alternatíva lehet.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23078) Atlantis válasza #48613632 (#23075) üzenetére


Atlantis
veterán

Simán előfordulhat és nem vicces 4-6 darab T6-T8-as tüzér elől bujkálni...megöli a játékélményt, egy találat ezektől nyomorékká tesz szinte bármilyen tankot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23079) jano_77 válasza bozont (#23076) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem ment félre, direkt ide szàntam a gyakorlati tapasztalatok miatt.
Köszi hogy elmondtad a véleményed.
24"-ost szeretnék, de ha 23 lesz akkor sem fogok szomorkodni. ;)
Dell 2312HM, LG IPS235V, ASUS VS239H
Ezeket neztem ki.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#23080) ollie válasza diegho (#23067) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, a HEAT-nél zoknit lehet kötni, mire a kilövéstől számítva átrepül a pálya másik felére.

(#23071) pitepeti71: miért lenne bukó? A kisebb és gyorsabb artyknak el kell menni scoutolni és kész.

[ Szerkesztve ]

***

(#23081) Timyyy válasza #48613632 (#23075) üzenetére


Timyyy
őstag

Tessék, én fotóztam, 8+7 arty az oldalakon.

(#23082) Djuree válasza Timyyy (#23081) üzenetére


Djuree
félisten

a mausok biztos sírtak :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23083) jozefgucci1 válasza jano_77 (#23079) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Én a Delt választanám nagyon jó monitorokat csinál . Nekem is del van 23"-os IPS-E panellal és nagyon elégedett vagyok vele , gyönyörő a szine már egy éves a kicsike .

Más .:
Nem tudom mi van ma de nagyon sok az agyhalott csapat . Két egymást követő csatám úgy indult , hogy teamkill és rögtön -2 tank. Aztán mikor egyes mapokon a szokásos ütközőpontokhoz nem megy senki csak egy oldalon nyomulnak és bármit írok semmi reakció !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#23084) vhw válasza jozefgucci1 (#23083) üzenetére


vhw
addikt

Nincs ma semmi, mindig ez van, vagy ti tudtok számottevő különbséget tenni?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23085) Djuree válasza jano_77 (#23073) üzenetére


Djuree
félisten

nekem TN van, tökéletes :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23086) bozont válasza jozefgucci1 (#23083) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos ez már rendszeres, egyre több az IQ fighter. Vagy csak sz*rnak az egészre, de akkor meg midnek játszanak? :(

(#23087) AlexWolf válasza Djuree (#23085) üzenetére


AlexWolf
senior tag

TN elég bőven a WoT-hoz. Ráadásul TN-ben is rengeteg 2 ms-os van. Pl a Samsungnak. Enyém is 2-5 között skálázható, 3-ason használom. A 2 ms úgy is csak a gyors fps-ekhez kell multiban.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#23088) Stauffenberg válasza Zeratul (#23050) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De azért a T95 vicces, mert akkor jársz a legrosszabbul mikor sarokba szorítod... :D Múltkor már csak négyen maradtunk egy T95 ellenében, gondoltuk bekerítjük, erre az egyik barom bekergette egy hegyes-völgyes részen egy olyan helyre, hogy oldalról és hátulról védve volt... csak úgy lehetett rálőni ha szemből lősz és kimész elé.

Gondolhatod mi volt. Nem maradt esélyünk, mert kibújni nem akart ha arra vártunk, de mind a négyünket sorra ledarálta amikor próbálkoztunk megkarcolni az orrát.

(#23089) bozont válasza AlexWolf (#23087) üzenetére


bozont
veterán

Nem mintha olyan nagy különbség lenne a 2 és 5ms között, amit bárki is észrevehet. Meg ha már olyan kevés különbség van árban a TN és IPS között, mindenképpen az utóbbi az ajánlott. Játékoknál is jó ha minél szebb színek vannak. :K

(#23090) ollie válasza Stauffenberg (#23088) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bekergette? Mind a 13km/h sebességével? :DDD

Hehe, most nézem, hogy a PlanetWoT szerint én már nem is offenzív, hanem agresszív vagyok:

Based on defense/capture ratio gyzoli is a highly aggressive player.

:D

[ Szerkesztve ]

***

(#23091) AlexWolf válasza ollie (#23090) üzenetére


AlexWolf
senior tag

tudod milyen félelmetes, amikor egy lánctalpas ház alap, az elejébe bökött hajóágyúval elindul feléd?
Mondjuk legalább jól fordul. :D

Holnap már talán lesz normál net az új helyen, ahova költöztem, így ki tudom próbálni az új fizikát és angol tankokat.

2 hónapja nem WoT-oztam. Elég nyugodtnak érzem magam. :D Bár be kéne fejezni a Borderlandsot is még.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#23092) Antonius1978 válasza Cooper911 (#22999) üzenetére


Antonius1978
addikt

En tegnap elott lottem egy 800as sebzest a KT oldalaba, meg leegett rola 400, aztan a masodik lovessel kilottem.

(#23093) Stauffenberg válasza ollie (#23090) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó, hát eleve annak a közelében kempelt. :D Csak épp másik irányba kellett volna hajtani a dögöt, akkor nem tudta volna az előnyére fordítani a terepet.

(#23094) echterion


echterion
nagyúr

Epikus csata volt, a végén csak azért nyertek, mert többen foglaltak és rossz tankot lőttem ki, az valószínűleg akkor ért oda, mert a foglalás nem csökkent. Ettől függetlenül nagyon jó kis csata volt, 7 kill-lel.

[ Szerkesztve ]

**********

(#23095) SoulReaver válasza ollie (#23090) üzenetére


SoulReaver
veterán

Dejó ezt hol lehet megnézni? =))

Egybként nem tudtok egy jó klánt akivel jól össze lehet dolgozni és nem a véletlenre bízom a csapatot? :)

(#23096) echterion válasza ollie (#23090) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor én mit mondjak? :DDD

Based on defense/capture ratio Greenlief is an extremely aggressive player.

**********

(#23097) ollie válasza SoulReaver (#23095) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

Csak ugye a te nevedre kell rákeresni.

***

(#23098) Timyyy


Timyyy
őstag

Kíváncsi voltam nekem mit ír...

Based on defense/capture ratio Timyyy21 is a highly aggressive player. :))

(#23099) SoulReaver válasza ollie (#23097) üzenetére


SoulReaver
veterán

No clans or players found with "Barett_50"

nem létezem! :D

regisztrálás után..

Based on defense/capture ratio Barett_50 is an aggressive player.

[ Szerkesztve ]

(#23100) ollie válasza SoulReaver (#23099) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már igen: [link]

Első keresés után kéri le először az adataidat, és innentől naponta fogja frissíteni.

Amúgy te csak simán agresszív vagy:

Based on defense/capture ratio Barett_50 is an aggressive player.

Amúgy szerintem 1000 csatához képest jók a statjaid, nekem sokkal rosszabb volt akkoriban (talán még 2000 csatánál is csak 800 körüli eff és ennél rosszabb victory ratio).

[ Szerkesztve ]

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.