Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) infectedmann válasza infectedmann (#3290) üzenetére


infectedmann
őstag

#3290-es hsz-re még mindig keresem a megoldást.

Illetve közben lenne újabb kérdésem.

A pénzárt oldalon a "Megye" lenyíló listát el tudom e tüntetni teljesen a rendszerből (tehát nem css-el) és helyére egy "Város" lenyíló listát el tudok e helyezni?

Ha igen, akkor a megoldásra várom a javaslatokat.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3302) The DJ válasza spiritex (#3300) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, megoldható így is.

(#3290) infectedmann: Az nem jó, hogy felvesztek egy új szállítási módot WC-ben a házhoz szállításnak?

A template fájlok módosításával mindent testre lehet szabni egyébként WC-ben, de ez már mélyvíz.

Esetleg ezt a WooCommerce FB csoportot tudom még ajánlani, ha nagyon nem megy: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3303) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Lenne egy wp-s webshopom és szeretném manuálisan lefordítani a részeket magyarra angolról. ehhez milyen plugin kell, hogy lehessen? :R

Elég kezdő vagyok.

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3304) sz.j válasza VIBO (#3303) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például a Poedit bővítménnyel.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3305) spiritex válasza sz.j (#3304) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy az én kedvencemmel, a Loco Translate-el.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3306) VIBO válasza sz.j (#3304) üzenetére


VIBO
őstag

Vmi aPI keyt kér és nem találok olyat. Csak tokent, de azt meg nem fogadja el...

spiritex: nézem közben ezt amit mondasz :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3307) VIBO


VIBO
őstag

Hát srácok ezekhez láma vagyok, nem jutok egyről a kettőre....

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3308) spiritex válasza VIBO (#3307) üzenetére


spiritex
veterán

A Loco-t aktiválod, megnézed az oldal milyen komponenseihez vannak fordítások, felül a wordpress motorhoz vagy alul az egyes plugin-ekhez, kiválasztod mit szeretnél fordítani, kiírja mely nyelvekhez van már fordítás, belemész, szerkeszted (tehát a táblázatból kiválasztod az eredeti nyelv egyes kifejezéseit és alulra odaírod magyarul) és Save-el elmented a PO, MO file-okat, és kész. Ha nincs olyan nyelv, amilyet szeretnél, hozzá kell adni, és 0-ról elkezdeni fordítani, de általában a plugin-ek oldalán írja, hogy mely nyelvekhez vannak és milyen %-os készültségű nyelvi file-ok, de ha belemész a wp_content-en belül az adott plugin (vagy kijebb a wp motor szintén) languages mappájába, ott láthatod is őket.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3309) VIBO válasza spiritex (#3308) üzenetére


VIBO
őstag

Ok. Este megnézem. Ezzel tudom fordítani az én tartalmaimat is amik fenn vannak? Termékek, jellemzők, stb?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3310) The DJ válasza VIBO (#3309) üzenetére


The DJ
addikt

Ahhoz qTranslate-X kell, de népszerű még a WPML vagy a Polylang is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3311) SharpSA


SharpSA
veterán

Hogy lehet beállítani a WooCommerce-ben, hogy csak bejelentkezve lehessen rendelni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3312) The DJ válasza SharpSA (#3311) üzenetére


The DJ
addikt

Egy lehetséges megoldás: [link]

Ez menjen a functions.php-be, tetszőlegesen lehet módosítani az átirányítást:

function wpse_131562_redirect() {
if (
! is_user_logged_in()
&& (is_woocommerce() || is_cart() || is_checkout())
) {
// feel free to customize the following line to suit your needs
wp_redirect(home_url());
exit;
}
}
add_action('template_redirect', 'wpse_131562_redirect');

Vagy a hivatalos, fizetős megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3313) SharpSA válasza The DJ (#3312) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm! :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#3314) VIBO válasza The DJ (#3310) üzenetére


VIBO
őstag

Ez a qtranslate x egész jónak tűnik :R

Kérdés, hogy nyelvválasztó ikonokat vagy textet hogy lehet feltenni headerbe?

Vagy footerbe teszi vagy csak az aloldalakon jelenik meg a sidebar sávban,

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3315) The DJ válasza VIBO (#3314) üzenetére


The DJ
addikt

Tudod tenni bárhova, általában a menü végére szokták, ehhez hozzá kell adni a "Language Switcher"-t az aktív menüdhöz és testre is lehet szabni a megjelenését (csak zászlók, zászlók + szöveg, csak szöveg, stb.) De van widget is természetesen, amit oda raksz, ahova csak szeretnél.

De ha univerzális megoldás kell, akkor itt a shortcode, amivel bárhová be tudod illeszteni a sablonodban:

<?php echo qtranxf_generateLanguageSelectCode(‘both’); ?>

A hivatalos FAQ kicsit jobban részletezi ezeket: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3316) Magga válasza The DJ (#3315) üzenetére


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok-e abban segíteni, hogy az oldalon miért nem jelenik meg a hozzászólás lehetősége, és maga a hozzászólás sem!? link
Telepítettem valami plugint, amit találtam, azzal megjelenik, de ronda! Jó lenne nekem a gyári wp comment, de nem jelenik meg. Az oldalon engedélyezve van és a beállításokat is átnéztem emiatt, de nem találtam semmilyen tiltást!?

(#3317) adatfalo válasza Magga (#3316) üzenetére


adatfalo
senior tag

Általában posztok alá lehet commentet írni, és megnézve az eredeti demo-t az nem tartalmaz vendégkönyv funkciót, ahhoz ahogy Te is írtad egy általad szimpatikusnak vélt plugint kell letölteni és a shortcode-ját beilleszteni az adott oldalra. Ha csúnyán jelenik meg, akkor a plugin css fileját (ha ott van definiálva valami), vagy a template style.css file-ját kell módosítani/kiegészíteni a kellő eredmény érdekében.

www.adatfalodesign.hu

(#3318) Magga válasza adatfalo (#3317) üzenetére


Magga
aktív tag

Igen ez egy oldal, akkor lehet ez a probléma. De az oldal szerkesztésénél lehet engedélyezni a hozzászólásokat és más honlapomon is van olyan oldal, ahol van komment lehetőség.
Van esetleg valami ismert, jó, használható, egyszerű vendégkönyv plugin? Elég sokat találtam, amiket eddig próbáltam, nem nyerték el a tetszésemet...

szerk.: kicseréltem bejegyzésre, így sem lehet kommentelni és nem is jeleníti meg, ha hozzáadok egyet!??

[ Szerkesztve ]

(#3319) The DJ válasza Magga (#3318) üzenetére


The DJ
addikt

Valószínűleg hiányzik vagy törölve lett a sablonból a

<?php comments_template(); ?>

Ezt beilleszted oda, ahol szeretnéd, hogy megjelenjen a komment form és kész is vagy. Általában single.php vagy page.php, de ha van comments.php akkor ott a helye.

A sablon egyébként támogatja a kommenteket, szóval valószínűleg bele lett nyúlva: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3320) spiritex válasza The DJ (#3319) üzenetére


spiritex
veterán

Ez az SMThemes egyébként régi motoros a sablongyártás terén és megbízható, jól menedzselhető sablonokat készít? Nekem az ő nevük eddig valahogy kimaradt... 1-2 kimondottan tetszik, ráadásul ingyenes! Mondjuk a felépítése majdnem mindnek ugyanolyan, és valamiért nem működnek a Home, End gombok a Demo oldalakon.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3321) Magga válasza The DJ (#3319) üzenetére


Magga
aktív tag

Hát sajnos ez sem segített!?
Viszont találtam két olyan plugint, ami nagyon egyszerű és még jól is néz ki, testre szabható...
Újabb problémát generáltam: megjelennek a hozzászólások, de a footer alatt!? link

(#3322) The DJ válasza spiritex (#3320) üzenetére


The DJ
addikt

Nem rosszak, de mint minden ingyenes sablonnál, azért ezeknél is érződik az ingyenesség. Van egy kész framework, arra húznak rá általában minimálisan eltérő designt.

(#3321) Magga: Ezek a pluginek is ugyanazt csinálják mint amit én mondtam, azaz meghívják a comments template-et, csak éppen itt nem te határozod meg, hogy hol jelenjenek meg, ezért vannak rossz helyen. Érdemesebb kézzel bepakolni az általam adott sort oda, ahol a komment form és a hozzászólások helye lenne. Vagy le kell tölteni újra a sablont (előtte lementeni az aktuálisat) és felülírni vele a régit, mivel valaki kihackelte belőle a hozzászólások és az űrlap megjelenítését. Vagy elég lehet csak a comments.php és a single.php felülírása is (esetleg a page.php kellhet még).

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3323) Magga válasza The DJ (#3322) üzenetére


Magga
aktív tag

Na szóval:
bemásoltam a három érintett fájlt újból, aztán elkezdtem hozzáadni a kódot, a page.php-nél sikerrel jártam!
Ezer köszönet ismét. :R
Egyébként korábban azt csinálta a sablon, hogy a legördülő menüpontok háttere tűnt el, azt is hasonlóan tudtam csak helyreállítani...

(#3324) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok
Hogy tudom Lighttpd web serverre telepíteni a Wordpress-t? (Zyxel NAS326)

(#3325) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Woocommerce kérdésem lenne:
Hol lehet átírni a magyar nyelvű szöveget a “Rendelés feldolgozása” email tartalmában, amit a vásárló kap meg?
Szeretném néhány mondattal kibővteni a szöveget…

Köszi!

(#3326) The DJ válasza ssid3956 (#3324) üzenetére


The DJ
addikt

Zyxel NAS-okban van csomagkezelő központ (Application Package Center), ott megtalálod a WordPress-t, amit pár kattintással fel is tesz automatikusan.

(#3325) heaven: Válasz: [link] Összefoglalva: Másolni kell (egy kattintás, mutatja képen) a kívánt email sablont az aktív theme-ed könyvtárába, aztán engedi majd a rendszer, hogy belenyúlj.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3327) heaven válasza The DJ (#3326) üzenetére


heaven
tag

Köszönöm!

(#3328) sz.j


sz.j
nagyúr

Megint a segítségeteket szeretném kérni, mert nem boldogulok a weboldalunk betöltési sebességének csökkentésével ... :(

Míg az asztali gép és a noti betöltési sebessége jónak mondható (95-93/100) addig a mobilnézet sebessége csak 79/100

Véleményetek szerint hogy tudnám a mobil betöltési sebességét biztonságosan javítani/mit és hogyan kellene csinálni? (Ha kérhetném, akkor kicsit "szájbarágosan", mert nem vagyok (túl)járatos a témában ... :B )

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3329) The DJ válasza sz.j (#3328) üzenetére


The DJ
addikt

Én azt mondom, hogy minden, ami 70 fölött van az tökéletes, nem szabad és nem is kell ezt túlzásba vinni egyelőre. Épp nemrég volt erről egy kisebb kupaktanács a WordPress Facebook csoportban és ott is az lett a konklúzió, hogy per pillanar még csak akkor sorol hátrébb minimálisan a sebességbeli problémák miatt a Google, ha az oldal teljesítménye nagyon gyászos, mondhatni élvezhetetlen a látogató számára. Az, hogy 70-80 vagy 90, esetleg 100-as a pontszám egyelőre irreleváns, egy kutya mind, nincs kihatása a pozícióra. Tehát az oldal sebessége valóban szempont, de nem skálázódik egyelőre olyan mértékben, amennyire sokan gondolják. Ha az oldal élvezhetetlenül lassú, akkor az mínusz pont, viszont ha látszik, hogy az optimalizációnak van nyoma és nincs sebességbeli probléma, akkor az plusz pont. És jelenleg itt tartunk. Feltolhatnád hosszas küzdelmek után a mobilos értéket is 80-90 körülre, de nem volna értelme, ellenben elég sok mindenbe bele kellene nyúlni, ami pedig további problémákat szülhetne. A lényeg mindig a felhasználói élmény és a valós betöltési idő. Ne kelljen sehol várakozni, "homokórát" figyelni. Ha a szerver nincs agyonterhelve és be van lőve normálisan a gyorsítótáratás több oldalról is, akkor valószínűleg nincs probléma és nincs mitől tartani.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3330) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

A FooEvents nevű plugin segítségével elektronikus jegyeket értékesítünk redezvényeinkre. A plugin a variálhatók termékeket, a variációkat használj jegytípusnak. A kérdésem az lenne, hogy a két csatolt képen lévő felülethez hasonlóan ki lehet listázni a variációkat, hogy ne lenyíló listából kelljen kiválasztani a jegytípusokat?

A mi elképzelésünk az lenne, hogy:
1. oszlop: Jegy típus neve
2. oszlop: Jegy típus ára
3. oszlop: Mennyiség kiválasztása

Az alap Kosárba rakom gomb maradna, nem kellene minden sor végére külön-külön egy.

[kép1], [kép2]

(#3331) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Lenne egy ilyen boxom a főoldalon és sehogy se tudom eltávolítani.
A többi oldalon ez a box nem jelenik meg.

[kép]

Hogyan tudnám megoldani?

(#3332) VIBO válasza sz.j (#3328) üzenetére


VIBO
őstag

Ilyen sebességet hogy lehet mérni? :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3333) Tapsi válasza VIBO (#3332) üzenetére


Tapsi
veterán

Google pagespeed

(#3334) sz.j válasza VIBO (#3332) üzenetére


sz.j
nagyúr

Többek között Itt, itt, itt, és itt is lehet betöltési sebességet mérni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3335) VIBO


VIBO
őstag

:R Köszi

Mobil: 53 Desktop: 65

Ez elég gyér mi?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3336) sz.j válasza VIBO (#3335) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát igen, nem ártana valamit kezdeni vele, minimum a W3TC-t fel kellene teni és jól beállítani.
De ehhez itt is találhatsz némi infót.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3337) VIBO válasza sz.j (#3336) üzenetére


VIBO
őstag

:R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3338) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok :)
Egy Zyxel NAS326-ra próbálok wordpress-t telepíteni, entware-ng, lighttpd közreműködésével. A php telepítve van, de a http://nasip:81/index.php fájl elérésekor a 403 - Forbidden üzenetet adja. Nem csak az index.php problémás, hanem bármilyen egyéb fájl is (tehát a hiba nem a wordpressben van).

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a hibát, és hogyan javítható ki?

(#3339) The DJ válasza ssid3956 (#3338) üzenetére


The DJ
addikt

Ez a kérdés inkább a Zyxel topikba való, de szerintem valami jogosultsági probléma lesz a fájlokkal/könyvtárakkal.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3340) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello valami ilyesmit hogy tudok kreálni?

(#3341) Fagyi válasza ssid3956 (#3338) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A wordpress-t az alkalmazás központban engedélyezni kell és kész!
A php-t http://nasip:5000/pkg/phpmyadmin/ címen éred el.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3342) ssid3956 válasza Fagyi (#3341) üzenetére


ssid3956
tag

És ezzel a módszerrel tudok több weboldalt futtatni a nas-ról?

(#3343) Tapsi


Tapsi
veterán

Tudnátok olyan plugint mondani, aminél beállítható, hogy a legutóbbi idézeteket widgetben jelenítse meg? Fontos, hogy az idézet szövege jelenjen meg, ne pedig egy hivatkozás.

(#3344) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Szerintetek hogy lehet a legegyszerűbben (működésileg és megvalósításilag is gyors) megoldani, hogy egy honlaphoz olyan nyitóoldalt tenni, amin csak egy választási lehetősége van a látogatónak, hogy az adott honlapon belül hova navigáljon?
Tehát egy 4 elemű felsorolásnak (függőleges) kellene csak szinte látszania, fejléc, menük, lábléc, oldalsáv stb. minden nélkül, és amikor a 4 elemből valamelyikre rákattint, akkor az adott "aloldal" jöjjön elő mindenestől.
Igazából a 4 oldal nagyrészt fedi egymást, tehát a menüpontok kb 70%-a megegyezne.
Bocs, ha nem egyértelmű, nem tudom hirtelen szebben megfogalmazni.

(#3345) gratzner válasza gratzner (#3344) üzenetére


gratzner
tag

Lehet meglesz a megoldás, csak most újabb kérdés merült fel... :)

Aloldalakkal oldom meg a dolgot, így a fent említett kezdő oldalon lévő 4 választási lehetőség nagyon könnyedén megadható bejegyzésként, frankó kiemelt képpel együtt. A probléma, hogy ha rákattintunk akkor ugyebár a bejegyzés jön elő. Azt kellene megoldani, hogy kattintásra a hozzá rendelt (remélem lehet) oldal jöjjön elő, ne pedig a bejegyzés tartalma (mert az üres).
A bejegyzésnek egy linkre kellene mutatnia. Ez megoldható vajon?

A Közvetlen hivatkozás sajnos nem módosítható teljesen, csak a mappastruktúra vége.

[ Szerkesztve ]

(#3346) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Honlapom megnyitásakor szeretnék egy Popup ablakot megjeleníteni.
Olyan bővítményt keresek, melybe egyedi háttérképet lehet beletenni.
A popup ablakban hírlevél feliratkozást kell megvalósítani, tehát be kell kérni nevet, email címet és meg kell nyomni a feliratkozás gombot.
Próbáltam a Popup Maker bővítményt, illetve a Contact Form Builder-t, de nem tudtam eléggé személyre szabni őket.
Tudtok más plugint javasolni?

Köszönöm.

(#3347) gratzner


gratzner
tag

Második kérdésemre még keresem a választ...

Új feladat:
Hasonló dolgot szeretnék megvalósítani, mint ahogy az alábbi linken a csapat tagjai fényképére húzva az egeret, megváltozik a tartalom:
link

Köszi

(#3348) The DJ válasza heaven (#3346) üzenetére


The DJ
addikt

Én a wBounce nevű plugint használom, pont erre a célra, amire te is szeretnéd. Az aláírásomban szereplő első oldalon tudod is tesztelni élesben. Megnyitod, megpróbálod bezárni és már jön is az ablak :) De persze úgy paraméterezed, ahogy akarod.

(#3347) gratzner: Ezt keresed szerintem: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3349) gratzner válasza The DJ (#3348) üzenetére


gratzner
tag

;) köszi!!!

(#3350) gratzner válasza The DJ (#3348) üzenetére


gratzner
tag

A Flipping volt a varázsszó!
Majdnem az lett amit mutattál, de találtam egy még sokoldalúbbat, ideírom, lehet jó lesz másnak is:
Hover Effects Builder
Köszönöm még egyszer a rávezetést! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.