Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Milyen export plugint használtok, pl. ha termékek árait akarjátok kiexportálni?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3502) VIBO


VIBO
őstag

Más kérdés:

Olyat csinál a rendszer, hogy ha szerkesztek egy termék leírást, akkor az oldalon, ha megtekintem a terméket, a leírás résznél nem látszik semmi. Miközben a wp termék szerkesztőben benn van az adat.

Mi lehet ez?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3503) sz.j


sz.j
nagyúr

Tudnátok abban segíteni, hogy az oldalon lévő menü alatti witget háttérszínét hol lehet megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3504) sz.j válasza sz.j (#3503) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézést de a linket törölnöm kellett, mert a megnyíló oldal felett valamiért az oldal adatai is megjelentek amivel bárki beléphetne az oldalra .... :W

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3505) sz.j válasza sz.j (#3503) üzenetére


sz.j
nagyúr

Úgy néz ki, hogy most már jó .., tehát a link
A kérdés továbbra is az, hogy az oldalon lévő menü alatti witgetet körülvevő háttérszínét hol lehet megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3506) ace05


ace05
senior tag

Üdv

Segítséget szeretnék kérni. Zerif Lite témát használ az oldalam. A menübe beraktam egy linket. Azt, hogy tudnám elérni, hogy egy új lapon nyissa meg a böngésző ? A legfrissebb wordpress van fent.

[ Szerkesztve ]

(#3507) adatfalo válasza sz.j (#3503) üzenetére


adatfalo
senior tag

a style.css 872. sorában keresd a :
.frontier-widget {
background-color: #FFF;

részt és ott tudod megadni a másik háttérszínt, de ez globálisan az összes widget háttérszínét megváltoztatja.

www.adatfalodesign.hu

(#3508) adatfalo válasza ace05 (#3506) üzenetére


adatfalo
senior tag

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#3509) adatfalo válasza VIBO (#3502) üzenetére


adatfalo
senior tag

Általában két helyre lehet termékleírást írni, az egyik a termék mellett jelenik meg, a másik pedig a termék alatti Leírás, Vélemények .stb részben. Nézd meg, hogy ha a másik helyre másolod be a leírást, akkor ott jelenik-e meg ahol szeretnéd.

https://hu.wordpress.org/plugins/woocommerce-exporter/ Ezzel pedig ki tudod exportálni a termékek adatait csv-be és azt exelbe be tudod hívni.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#3510) sz.j válasza adatfalo (#3507) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, természetesen ezt is változtatni szeretném, de a másik ami talán ennél is fontosabb lenne az a menü alatti witget-et körülvevő háttérszín megváltoztatásának lehetősége.
Ezt hol lehet megváltoztatni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3511) VIBO válasza adatfalo (#3509) üzenetére


VIBO
őstag

Sajna nem jelenik meg a leírásban. Mind2 helyre van szöveg írva. De csak a termék melletti jelenik meg.

Másikat köszi :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3512) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Üdv!

Woocommerce-el dolgozom,csináltam egy külön regisztrációs oldalt.A szállítási címhez tartozó input mezőket ezzel a koddal jelenítettem meg:
foreach ($checkout->checkout_fields['shipping'] as $key => $field) :
if($key !='shipping_first_name' && $key !='shipping_last_name' && $key !='shipping_address_2' && $key!='shipping_state'){
woocommerce_form_field( $key, $field, $checkout->get_value( $key ) );
}
endforeach;

Ugyan ezzel a kóddal jelenítettem meg a számlázási címhez tartozó input mezőket is.Frondtend részen tökéletesen meg is jelennek,a regisztrációt is gond nélkül elküldi,viszont az admin felületen/adatbázisba se jelennek meg a szállítási cím adatai,csak a számlázási cím adatai.Admin felületen elvileg minden jól be van állítva a szállításnál.Valakinek van esetleg valamilyen tippje miért?
Előre is köszönöm a válaszokat!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#3513) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Van arra lehetőség, hogy egy bejegyzés vagy oldal (page) esetén eltérő háttérképet, háttérszínt, betűszínt alkalmazzak? Láttam, hogy van lehetőség egyedi css kódok megadására a sablonban. Mert az oldal szerkesztő felületén meg tudok határozni háttérszínt, de pl az egész weblap háttérképét nem tudom átállítani. Van ilyesmire lehetőség?

(#3514) adatfalo válasza Mikeee89 (#3513) üzenetére


adatfalo
senior tag

Pedig CSS-el megoldható: link második hozzászólás. Vagy keress egy custom background plugin-t!

www.adatfalodesign.hu

(#3515) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Melyik multilingual pluginnel tudom megoldani azt, hogy ha a német ügyfél a német nyelvet választja, hogy az egy másik domain alatt fusson?
Olvasgattam róla google találatok között, hogy megoldható, de tanácstalan vagyok, hogy melyik plugin vagy mi a legjobb megoldás erre.

(#3516) adatfalo válasza infectedmann (#3515) üzenetére


adatfalo
senior tag

qTranslate

www.adatfalodesign.hu

(#3517) infectedmann válasza adatfalo (#3516) üzenetére


infectedmann
őstag

Van ezzel kapcsolatos tapasztalat? Mármint, hogy biztosan működik.

(#3518) adatfalo válasza infectedmann (#3517) üzenetére


adatfalo
senior tag

Konkrét tapasztalatom nincs, de elég egyértelműnek tűnik, illetve a qtranslate-be van egy beépített aldomain-es megoldás is: www.en.teoldalad.hu; www.hu.teoldalad.hu stb.

www.adatfalodesign.hu

(#3519) infectedmann válasza adatfalo (#3518) üzenetére


infectedmann
őstag

Az én esetemben úgy kéne kinéznie, hogy
Magyar oldal: magyardomain.hu
Német oldal: nemzetkozidomain.at

A leírás ha jól értem pont erre ad megoldást, csak kérdés működik e. Sajnos tesztelni még nem tudom, mert a nemzetközi domaint még nem vették meg :-/ És nincs felesleges használaton kívüli domainem :D

(#3520) Gabis


Gabis
őstag

Én is hasonló projectben vagyok, megírom a tapasztalatom ha előbb megleszek vele mint te.

(#3521) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Azt meg lehet oldani, hogy ne a public_html alatt legyen a domain főkönyvtára és ne ide telepítse magát a WP, hanem egy külső könyvárba?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3522) adatfalo válasza spiritex (#3521) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha van cpanel hozzáférésed, vagy bármilyen adminisztrációs hozzáférésed a tárhelyedhez, akkor szimplán oda telepíted ahova akarod (oda másolod be a wordpress fájljait). Bár a public_html -el egy szinten nem biztos, hogy hozhatsz létre mappát (szolgáltató válogatja, hogy milyen jogosultságod van). Cpanel-ben pedig oda tudod irányítani a domain-t ahova kedved tartja.

www.adatfalodesign.hu

(#3523) spiritex válasza adatfalo (#3522) üzenetére


spiritex
veterán

Én cpanel-ben könyvtár megadást csak aldomain-nél és hozzáadott domain-nél találok. A fő domain-nek hol mondom meg, hogy ne a public_html-ben keresse a file-okat?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3524) Flowtation


Flowtation
őstag

sziasztok!
Ha beírok a gugliba az oldalamra keresőszót, akkor az első találat suli.hu/iskolankrol lesz a második pedig a suli.hu. A főoldalnak egy statikus oldal van beállítva. Ki lehet ezt cselezni? Vagy miért van ez?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3525) adatfalo válasza Flowtation (#3524) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ahogy látod a google találata szerint a Szügyi Madách szóösszetétel konkrétan csak az /iskolankrol/ aloldalon található, így valószínűleg ezért sorolta előbbre.
SEO plugint fel kell tenni, ha eddig nem lett volna és leírásokat, címszavakat, stb. meg kell adni, illetve az általad printscreen-elt példából okulva érdemes szerintem belecsempészni a főoldal tartalmába is azokat a fontosabb kulcsszavakat amikre rákeresve előre akartok sorolódni.

www.adatfalodesign.hu

(#3526) adatfalo válasza spiritex (#3523) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jogos, lehet ez már inkább a webkiszolgáló alkalmazáson keresztül kell megoldani: Példa Talán egyszerűbb ha felveszed a tárhelyszolgáltatóval a kapcsolatot és megkéred, hogy állítsák át a root könyvtárat.

www.adatfalodesign.hu

(#3527) Gabis válasza adatfalo (#3525) üzenetére


Gabis
őstag

Egy tanács. Ha ilyeneket nézel, akkor inkognitó ablakban tedd.

(#3528) adatfalo válasza Gabis (#3527) üzenetére


adatfalo
senior tag

No igen, ez természetes, hogy a releváns (mások által is látott) találati listát akkor kapsz, ha nem vagy bejelentkezve semmiféle google alkalmazásba és nincsenek tárolt cookie-k.

www.adatfalodesign.hu

(#3529) infectedmann válasza Gabis (#3520) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszi szépen :) Mi elég lassan haladunk, mert az ügyfél eléggé tesze-tosza és nehéz vele egyeztetni.

(#3530) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a wp_insert_post függvény nagyon lassan fut le, ha egy tömbön belül fut?

Konkrétan van egy 150 elemű tömböm, amiben minden elem tartalmaz egy poszt címet és egy leírást. Ezen a tömbön végigmegyek és a wp_insert_post-al bementem az adatbázisba az adatokat. Tök jól le is fut, csak kb. 4 - 5 percig tart, amíg a 150 elemen végigmegy. Laravelben egy 1500 elemes tömb feltöltése nem tart 30 másodpercnél tovább... valaki tud erre valami megoldást? Ezeket már próbáltam, de egyik sem segített: Stack1, stack2, stack3, kellbot.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3531) Joci93 válasza Joci93 (#3530) üzenetére


Joci93
senior tag

update: A $wpdb->query( 'SET autocommit = 0;' ); megoldotta....előtte értelemszerűen a global $wpdb; kell, ha pluginként hasznájuk az inseretet.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#3532) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni abban, hogy mit kéne hozzáadnom ennél a weboldalnál a CSS-hez (mert a sablon sajnos nem teszi lehetővé az állítást), hogy a wrapper keskenyebb legyen 200 pixellel? Mert ha vizsgálgatom firebug-gal, akkor csak részenként tudom csökkenteni az egyes blokkokat, és akkor sem kerül középre, és a szöveg sem igazodik hozzá.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3533) spiritex válasza spiritex (#3532) üzenetére


spiritex
veterán

Megtaláltam! Köszi!
[link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3534) Flowtation válasza spiritex (#3532) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ez melyik sablon, ha szabad kérdeznem?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3535) Gabis válasza Flowtation (#3534) üzenetére


Gabis
őstag

(#3536) spiritex


spiritex
veterán

Segítséget szeretnék kérni.
Megcsináltam egy WP honlapot, tettem bele egy tanfolyamra való jelentkezésre egy Contact Form 7 űrlapot, ami ugye simán e-mail küldi el a jelentkezők adatait, de most azt kéri a megrendelő, hogy rakjak be egy direkt programozóval elkészíttetett php űrlapot, ami egy másik php file-ba kigyűjti az adatokat és onnan le lehet őket kérni. Ezt be tudom építeni a WP-be?

Vagy esetleg a Contact Form 7-nek (vagy másik plugin-nek) nincs ilyen "kigyűjtős" opciója?
Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3537) Gabis válasza spiritex (#3536) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem Cf7-ből ki tudod exportálni, de bocsi ha rosszul emlékszem.

(#3538) The DJ válasza spiritex (#3536) üzenetére


The DJ
addikt

Ha csak az a cél, hogy a formon keresztül beküldött adatokat bárki bármikor vissza tudja keresni egy adatbázisból, akkor ez a megoldás Contact form 7-hez: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3539) spiritex válasza The DJ (#3538) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, az! Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3540) Rruuer válasza The DJ (#3469) üzenetére


Rruuer
senior tag

nekem is hasonló problémám van:

// Add Image Sizes
add_image_size( 'motor_gallery', '390', '234', array('center', 'center') );
add_image_size( 'motor_blog', '370', '210', array('center', 'center') );
add_image_size( 'motor_blog_slider', '370', '210', false );
add_image_size( 'motor_full', '1920', '1000', false );
add_image_size( 'motor_200x200', '200', '200', array('center', 'center') );

nekem ez van benne, ezt hogy írjam át hogy ne legyen kismillió kép?

(#3541) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

A következőre keresek megoldást WooCommerce-ben:

Adott rengeteg variálható termék amiknek az attribútuma Szín és Minőség. Az ár csak Minőségenként változik. Létezik olyan plugin, amivel meg tudom adni, hogy ha a Minőség attribútum Standard akkor az ár X, ha ha a Minőség attribútum Prémium akkor az ár Y és ha a Minőség attribútum Szuperprémium akkor az ár Z. Tehát ne kelljen egyesével 36 vagy annál is több variációt egyesével beárazni. Több órányi munkát tudnék megspórolni.

Előre is köszi a segítség ha valaki tud erre megoldást.

(#3542) infectedmann válasza infectedmann (#3541) üzenetére


infectedmann
őstag

WooCommerce Advanced Bulk Edit megmentette az életemet :)

[ Szerkesztve ]

(#3543) Rruuer


Rruuer
senior tag

Mért van az hogy a regisztrált felhasználók nem kapnak jogot? Pegid be van állitva hogy felitatkozó jog legyen minden felfasználónak. Nekem kell a profilba megadni a jogot hogy betudjanak lépni az oldalra :W

(#3544) The DJ válasza Rruuer (#3543) üzenetére


The DJ
addikt

Vagy a sablon vagy egy bővítmény kavar be valószínűleg, meg kellene nézni alap twenty* sablonnal és inaktív bővítményekkel is, ki kell sakkozni, hogy melyik a ludas.

Amikor bemész a profilba, akkor alapértelmezetten milyen jogkört látsz? (Miről kell átállítanod?)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3545) Rruuer


Rruuer
senior tag

és érdekes, ha átállítom feliratközóra akkor angol lesz az oldal holott magyar az alapértelmezett nyelv is

(#3546) The DJ válasza Rruuer (#3545) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor meg is van a megfejtés, WooCommerce-t használsz, ott pedig alapesetben Customer lesz az új regisztrációk szerepköre.

Ha ezt meg akarod változtatni feliratkozóra, akkor ez menjen a functions.php-be:

/**
* Replace 'customer' role (WooCommerce use by default) with your own one.
**/
add_filter('woocommerce_new_customer_data', 'wc_assign_custom_role', 10, 1);

function wc_assign_custom_role($args) {
$args['role'] = 'subscriber';

return $args;
}

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3547) Rruuer válasza The DJ (#3546) üzenetére


Rruuer
senior tag

és azt a fájt hol találom?

(#3548) The DJ válasza Rruuer (#3547) üzenetére


The DJ
addikt

A sablonod könyvtárában.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3549) Rruuer válasza The DJ (#3548) üzenetére


Rruuer
senior tag

abban ugyan semmi ilyesmi sincs

(#3550) The DJ válasza Rruuer (#3549) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor biza létre kell hozni :) De elég fura, hogy nem szerepel benne ilyesmi, nem nagyon láttam még sablont nélküle (a "/wp-content/themes/sablonodneve" könyvtárban keresed, ugye?)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.