Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) spiritex válasza Tapsi (#3946) üzenetére


spiritex
veterán

Ez sajnos nem felel meg, mert a hozzá tartozó ingyenes Event Tickets-ben nem lehet telefon, üzenet, stb. mezőket hozzáadni a Form-hoz...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3952) spiritex válasza spiritex (#3951) üzenetére


spiritex
veterán

Találtam egy nagyon jó esemény plugint, az Events Manager-t, csak az a bajom, hogy az ingyenes verzióban nem lehet kötelezővé tenni a mezők kitöltését.
Tudna valaki segíteni abban (nem értek a php-hez!), hogy hova és mit kellene beleírnom ebbe a php-ba, hogy kötelező legyen a mezők kitöltése?
Előre is köszi!

<?php
/*
* This file generates the default booking form fields. Events Manager Pro does not use this file.
*/
/* @var $EM_Event EM_Event */
//Here we have extra information required for the booking.
?>
<?php if( !is_user_logged_in() && apply_filters('em_booking_form_show_register_form',true) ): ?>
<?php //User can book an event without registering, a username will be created for them based on their email and a random password will be created. ?>
<input type="hidden" name="register_user" value="1" />
<p>
<label for='user_name'><?php _e('Name','events-manager') ?></label>
<input type="text" name="user_name" id="user_name" class="input" value="<?php if(!empty($_REQUEST['user_name'])) echo esc_attr($_REQUEST['user_name']); ?>" />
</p>
<p>
<label for='dbem_phone'><?php _e('Phone','events-manager') ?></label>
<input type="text" name="dbem_phone" id="dbem_phone" class="input" value="<?php if(!empty($_REQUEST['dbem_phone'])) echo esc_attr($_REQUEST['dbem_phone']); ?>" />
</p>
<p>
<label for='user_email'><?php _e('E-mail','events-manager') ?></label>
<input type="text" name="user_email" id="user_email" class="input" value="<?php if(!empty($_REQUEST['user_email'])) echo esc_attr($_REQUEST['user_email']); ?>" />
</p>
<?php do_action('em_register_form'); //careful if making an add-on, this will only be used if you're not using custom booking forms ?>
<?php endif; ?>
<p>
<label for='booking_comment'><?php _e('Comment', 'events-manager') ?></label>
<textarea name='booking_comment' rows="2" cols="20"><?php echo !empty($_REQUEST['booking_comment']) ? esc_attr($_REQUEST['booking_comment']):'' ?></textarea>
</p>

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3953) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Külföldi hostra és domainra telepítettem a Wordpress-t. Kinti országból a wp-login bejön, itthonról pedig nem.

Forbidden

You don't have permission to access /wp-login.php on this server.

Sok mindent próbáltam, amit a google ír, de egyik sem. A szerverrel van valami?

(#3954) spiritex válasza RAiN91 (#3953) üzenetére


spiritex
veterán

A wp-admin sem jön be?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3955) RAiN91 válasza spiritex (#3954) üzenetére


RAiN91
őstag

Az sem jött be.
Viszont szóltam a host-nak, csak az domain-t adtam meg nekik, valamit alkottak és jó lett.

(#3956) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy horizontális Timeline-t szeretnék, ahol van több elérendő cél/szakasz (esemény) és mondjuk egy bogyó "folyamatosan" vándorol ezen az idővonalon (az idő előrehaladtával).

Sajnos olyan plugint nem találtam ami pont erre lenne képes, de ha valami css+html/php+jquerry tutotorialt (vagy igazából bármit) tudnátok mutatni, akkor onnan már összevagdosnám magamnak, de sajnos én ilyet se nagyon találtam. :F

Valami ötlet esetleg?

www.adatfalodesign.hu

(#3957) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Régebben már írtam, hogy megkaptam egy ovi wp oldalának kezelését, az érdekes benne, hogy ingyenes wp domainjük van, ezért korlátozott a tárhely. Lehetőség lenne fizetni a tárhelyért, ezért lenne három kérdésem:

1. ad-e a wp plusz tárhelyet?
2. ha igen jó-e az, ha náluk maradna az oldal?
3. milyen más tárhely szolgáltató az ajánlott?

Természetesen mint mindig, itt is az ár a meghatározó.

Előre is köszönöm a segítséget!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3958) HummeRC válasza Flowtation (#3957) üzenetére


HummeRC
senior tag

WP ingyenes oldalát sosem használtam.
Viszont Domaincenter-be már 100 fölött vittem céges WP lapokat. Nincs semmi kötődésem hozzájuk, nem kapok jutalékot. (Pedig időszerű lenne, amennyi céget már odavittem. ;] ) Egyszerűen csak nem túl drágák, viszont megbízható a szolgáltatásuk és így a saját dolgomat könnyítem meg.

(#3959) Flowtation válasza HummeRC (#3958) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, eddig ez a legjobb. Találtam egy ilyet is,de nekem ez gyanúsan olcsó, ahhoz képest, hogy korlátlan..

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3960) Shodan


Shodan
addikt

Kipróbáltam a headerbe illeszthető videot a Twenty Seventeen Themeben, de nagyon lassan tölti be, pedig maga a video 4mb mp4.
Ha youtube linket illesztek akkor sokkal gyorsabb, de a két szélén fekete sáv jelenik meg. Itt találtam egy tippet: [link] a commentek között, de nem tudom hova kéne beillesztenem.

"Hi there, i used an ugly little CSS trick using view-width and height values:
`#wp-custom-header iframe { min-width: 177.78vh; min-height: 56.25vw; } /* approx. 16:9 ratio */`
Note that it crops the video without centering"

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3961) The DJ válasza Shodan (#3960) üzenetére


The DJ
addikt

A sablonod custom CSS részébe menjen, ha nincs ilyen, akkor ide másold: "Megjelenés / Testreszabás / Egyedi CSS".

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3962) Shodan válasza The DJ (#3961) üzenetére


Shodan
addikt

köszi!

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3963) ace05


ace05
senior tag

Létre lehetne hozni wordpresen belül egy titkos oldalt, ahol a posztolásokat csak az láhatja aki rendelkezik a linkkel ?

(#3964) Shodan válasza ace05 (#3963) üzenetére


Shodan
addikt

Nekem úgy rémlik hogy a postnál beállítható hogy privát legyen.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3965) spiritex válasza ace05 (#3963) üzenetére


spiritex
veterán

Jelszóval is le lehet védeni bármilyen oldalt, de ha nincs kitéve menübe, akkor senki sem látja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3966) adatfalo válasza spiritex (#3965) üzenetére


adatfalo
senior tag

Kivéve a "robotok", google és egyéb keresőmotorok, így érdemes azokat egy SEO programmal NO FOLLOW-ra tenni, hogy a robotok ne listázzák ki az oldalt.

www.adatfalodesign.hu

(#3967) spiritex válasza adatfalo (#3966) üzenetére


spiritex
veterán

Igaz!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3968) #36268800


#36268800
törölt tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a WooCommerce-t és feltettem néhány terméket a hozzájuk tartozó képekkel.
Modellvasúttal fog az oldal foglalkozni, ergo a legtöbb kép széles, nagyjából 16:9-es méretarányú, emiatt a katalógusfotók baromi bénán jelennek meg (pl. a vonat közepét emeli ki így a két vége egyáltalán nem látszik).
Van ötletetek arra, hogy ilyenkor mi lehetne a megoldás?

(#3969) The DJ válasza #36268800 (#3968) üzenetére


The DJ
addikt

Be kell állítanod a számodra megfelelő képméreteket: [link]

Kikapcsolhatod a hard cropot is, akkor nem fogja levágni a képeket.

Minden módosítás után újra kell generálni a thumbnaileket: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3970) #36268800 válasza The DJ (#3969) üzenetére


#36268800
törölt tag

Fú, köszi a gyors választ!

Az lehetett a gond, hogy nem generáltam újra a thumbnaileket, a másik menüt ugyanis megtaláltam. Ha téglalapokat állítok be, azok mobileszközökön is jól fognak vajon kinézni, vagy nincs összefüggés a kettő közt?

(#3971) Flowtation válasza Flowtation (#3957) üzenetére


Flowtation
őstag

The DJ!
Vetnél egy pillantást erre a hozzászólásomra?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3972) The DJ válasza #36268800 (#3970) üzenetére


The DJ
addikt

Sablonfüggő, hogy mennyire jól oldották meg a reszponzív megjelenést, de a WooCommerce alapértelmezetten jól kezeli le ezeket. Nem szokott gond lenni mobilon a képekkel, ha asztalin jól néznek ki.

(#3971) Flowtation: Tehát WordPress.com-os az oldal? Én személy szerint nem rajongok annyira érte, túl sok a korlátozás. Blogoláshoz szuper, de weboldalak számára WordPress.org-os tárhelyre telepített WP ajánlott, azt úgy alakítod és szabod testre ahogy akarod. Tárhely terén sokan szeretik a tarhely.eu-t, de a tarhelypark.hu-val is jók a tapasztalatok. Persze ez egyéni preferencia kérdése, pár ezer forintért már szinte mindenütt kapni normális korlátlan tárhelyet cPanel felülettel, ahol a WordPress telepítése is pár kattintás. Én nem maradnék WP.com-on, bár ott is tudsz tárhelyet bővíteni nagyobb csomagra váltással.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3973) #36268800


#36268800
törölt tag

Media Library-vel volt már dolgotok?

Létrehoztam néhány mappát, átrendeztem az eddig feltöltött képeket.
Az instrukciók alapján reseteltem a plugint, de a galériában egyszerűen nem jelennek meg a mappák, csak ömlesztve minden. Létezik ebből működő, vagy ennél is van valami hasonló trükk, mint korábban a thumbnail újragenerálás?

Mappák
[link]

Galéria
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3974) The DJ válasza #36268800 (#3973) üzenetére


The DJ
addikt

Ez a plugin nem nyúl bele a WordPress beépített médiatárába, a saját menüjén keresztül tudsz dolgozni a kialakított mapparendszerekkel. Így: [link]

Tehát rossz helyen nézed, a médiatárban nem is fogsz látni változást, a "Media Library Folders"-en belül dolgozz.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3975) #36268800 válasza The DJ (#3974) üzenetére


#36268800
törölt tag

Akkor tulajdonképpen ennek mi értelme van? Szépen mappákba rendezed a dolgokat, de amikor oda kerül a sor, hogy pl. egy terméknek a képeit kell kiválasztani, az ömlesztett listából kell mazsolázni?

(#3976) Met


Met
nagyúr

Amikor felrakok egy sablont, abban hogy lehet előcsalni a demo tartalmat? Nyilván ez sablon függő is.
Böngészek a sablonok között, a kis képen jónak tűnik, preview gomb, úgy néz ki mint egy blog nulla formázással.
Még a sablon weboldalán meg tudnám nézni nagyobba.
Letöltöm, felrakom és megint csak blog kinézet.
Valamelyik raratheme sablonnál van demo tartalom betöltő plugin, aminek hatására összefossa magát az oldal :D
Tudom idióta kérdés csak nem nagyon értem hogy van ez :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3977) Gave válasza Met (#3976) üzenetére


Gave
addikt

Minden sablonnál más lesz elvileg, hiszen tartalom, és a "widgetezése" is eltérő lesz.

A legjobb, ha van online demoja, és ha ott teszik, akkor a saját tartalmat is át kell szabni, a fizetős sablonok mellé olykor jár leírás, hogy miként lehet a demo állapotát kb reprodukálni.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#3978) Met válasza Gave (#3977) üzenetére


Met
nagyúr

Nyilván más lesz, nem is arra gondoltam hogy van egy kapcsoló ami bekapcsolja a tartalmat :)
Annak a raratheme-nek örültem, hogy be lehet tenni, aztán nem örültem amikor nem működött.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3979) Fundiego


Fundiego
tag

insert php plugint használom h beszúrjak php-t egy bejegyzésbe eddig rendben is van.
de a kódom vmiért nem jó, tudna valaki segiteni h mi a problem?
[insert_php]
$kapcsolodas = mysql_connect('localhost','vmi','vmi');
if (!$kapcsolodas)
{
die("nem sikerült csatlakozni" . mysql_error());
}
[/insert_php]

vmi helyén a felh.név,jelszó van. de ha direkt rossz jelszót irok be akkor sem ir ki hibát

(#3980) #36268800


#36268800
törölt tag

A Shop Isle téma prémium verzióját használom, teljesen új vagyok a WP-hez.
Ha jól tudom, ez egy kétoszlopos layout-ot használ, amivel például az a nagy problémám, hogy adott widget-eket (pl. featured products) teljesen hülyén jelenít meg.

A kövi képen szemléltetném ezt:

Ezekre a helyekre tehetem be a widget-eket:

A footer1 szekcióba betettem a "legutóbb megnézett termékeket".
Erre ahelyett, hogy szépen kihúzná teljes szélességre, betömöríti őket balra és függőlegesen húzza ki a footert. (arra, hogy a szövegből semmi nem látszik a betűszín végett, most nem térnék ki).

Feltétlenül bele kell nyúlnom a kódba, hogy ezek úgy jelenjenek meg, ahogy én akarom?
Egyáltalán nem lehetséges drag & drop módon átrendezgetni az oldalon található dolgokat?
Semmi szabadság nincs ebben a formában a kezemben. :F

[ Szerkesztve ]

(#3981) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziaszok!
Olyat szeretnék csinálni, hogy egy képre kattintva feljöjjön popup-ban (az oldalon belül, nem külön ablakon/lapon) az egyik 'projektem'. Nézegettem ilyen popup-os pluginokat, de amiket láttam, azoknál létre kell hozni külön a popup-ot, nem lehet meglévő posztot/projektet használni. Ebben tudnátok segíteni?

(#3982) The DJ válasza Met (#3976) üzenetére


The DJ
addikt

Szinte minden prémium sablon esetén van lehetőség demo tartalom importálására, persze ennek módja sablononként eltérő. Általában a theme options részben van erre egy külön szekció, optimális esetben pár gombnyomás és az összes demo tartalmat visszaállítja, de még ilyenkor is szükség van kézi finomhangolásra (például a statikus kezdőoldal/blog oldal beállítására, általában importál egy "home" nevű oldalt, azt kell beállítani, mint statikus kezdőlap). Ezen kívül a widgeteket is kézzel kell hozzáadni a legtöbb esetben és még további teendők is szükségesek lehetnek, de ezeket a sablon dokumentációja minden esetben részletesen és képekkel illusztrálva tartalmazza.

(#3979) Fundiego: Mit akarsz elérni ezzel a kódrészlettel? Vagy ez csak egy példa?

(#3980) robot21: Mint látható a footer négy egyenlő szélességű widget területre van felosztva, ha az elsőbe pakolsz valamit, akkor az csak az első widget területet (25%) fogja kitölteni, tehát ez úgy működik, ahogy kitalálták. Ha azt szeretnéd, hogy végig érjen (faltól-falig), akkor elengedhetetlen, hogy átszabd a widget területet a sablonban, hogy 25% helyett 100% szélességű legyen, plusz akkor ki kell venni a felesleget is. Néhány esetben ezt tudod kontrollálni a sablon beállításaiban is.

(#3981) Balazs_: Ezt próbálnám ki esetleg: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3983) ace05


ace05
senior tag

Van valami jó magyar leírás a wp-ben való blogolásról ? Iskolámban kaptak a gyerekek egy wp blogot magyar órára. Elmagyaráztam nekik, hogy mit kell csinálni, de sokan nem értették. Kerestem, de nem nagyon találtam.

(#3984) Fundiego válasza The DJ (#3982) üzenetére


Fundiego
tag

Igazából azt akarom bizonyitani h olyan mintha nem csatlakozna az adatbazishoz, mert ha hibas jelszót irok be akkor sem irja ki h nem sikerült.

(#3985) The DJ válasza Fundiego (#3984) üzenetére


The DJ
addikt

A mysql_connect már deprecated, így próbáld:

$connection = mysqli_connect('localhost', 'username', 'password', 'database');

(#3983) ace05: Az alapoktól kell nekik felépíteni a dolgot szerintem, sok mindenbe bele lehetne menni, de kezdetnek felesleges. Mi a WP, hogyan lehet bejegyzést írni, ha újat ír, akkor automatikusan kikerül a főoldalra, ezeket lehet kategóriákba rendezni, lehet kategóriák szerint szűrni, megjeleníteni, stb.

Ezek annyira alap dolgok, hogy tudtommal nincs ennyire kezdőknek szóló leírás, de lehet csak én nem találkoztam még vele.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3986) Gave válasza Fundiego (#3984) üzenetére


Gave
addikt

Ha már lehozott egy oldalt amiben a PHP-d fut, akkor felcsatlakozott. Ha be tudtál lépni akkor is.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#3987) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Megkatam egy harmadik suli weboldalának kezelését is. Azt szeretném elérni, hogy ez a main title és a bejegyzések címe is középre igazított legyen. Amint a linken látszik, a title szöveget már sikerült középre igazítani, több beállítást próbáltam, egyedi css, valamint olyat, hogy div-ek közé rakjak egy sort, de nem jött össze. Ekkor beleszerkesztettem a szerkesztő résznél, a style.css-be, nevezetesen a posts
.entry-header .entry-title {
text-align: center;
margin-bottom: 0.25em;

és header
.site-title {
clear: none;
font-size: 24px;
font-size: 1.5rem;
font-weight: 800;
line-height: 1.25;
letter-spacing: 0.08em;
margin: 0;
padding: 0;
text-transform: uppercase;
text-align: center;
}

részeknél beraktam a text-align: sort. Ez segített, viszont szeretném azt, hogy a site-title rész vertikálisan is középen legyen. Erre viszont még nem jöttem rá. Ebben tudnátok segíteni? Valamint az is kérdés, hogy nagyon barbár módszer ez így?

Egyébként ragaszkodnak ehhez a sablonhoz, de lehet, hogy megpróbálom meggyőzni őket, hogy ez ne ma legjobb.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3988) #36268800 válasza The DJ (#3982) üzenetére


#36268800
törölt tag

Van erre esetleg valami jó tutorial, hogy melyik fájlokat szabad / kell módosítani, vagy ki tudnátok kicsit okosítani?

HTML5 - CSS3 - JS - Bootstrap kombót megoldom, csak még soha nem foglalkoztam ezzel.
Az oldalam fut online és offline (xampp) is, szóval nagyon nem tudom elbarmolni, legfeljebb újra beállítom az elejétől.

(#3989) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Instagram plugint keresek footerbe Carousel view, hashtag opció, automatán csússzon és ingyenes. Már kipróbáltam vagy 10-et de még nem találtam olyat amibe ez mind benne van csak fizetőst.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3990) ace05 válasza Flowtation (#3987) üzenetére


ace05
senior tag

Én rábeszélném őket a hestia sablonra. Kb ugyan az csak szebb, modernebb formában. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3991) Flowtation válasza ace05 (#3990) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem rossz. Az az igazság, hogy nekem bevált pl. a travelify, de a másik két suliban is azt használom, majdnem koppra ugyanúgy, a harmadiknak már szeretnék, egy mást, legalább azzal is tanulok. Ma pl. egész délután azon dolgoztam, hogy hogyan tudom custom css-el megváltoztatni a dolgokat. Mert ez a gyári wp sablon elég, khm gyenge. :) Láttam egy videót pl. hogy a weboldal bizonyos elemeinek a css beli részét hogyan kell megkeresni, megváltoztatni. Valakinek ez biztos egyértelmű, nekem viszont tök jól jött.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#3992) Fundiego válasza Gave (#3986) üzenetére


Fundiego
tag

köszönöm

most próbaként létrehoztam egy táblát, két sorosat:
ez jó kód h lekérdezzem?-mert nem ír ki semmit továbbra sem

$query = "SELECT * FROM vmi";

(#3993) Gave válasza Fundiego (#3992) üzenetére


Gave
addikt

Továbbra sem egyértelmű, hogy mit szeretnél pontosan elérni. :)

Majdnem biztos, hogy akár 4-5 jobb alternatívája van annak amit szeretnél. Ha leírod _mit_ szeretnél, a _hogyan_ helyett, szerintem tud itt valaki segíteni.

;)

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#3994) Fundiego


Fundiego
tag

Rendben. Van egy adattáblám amit kiszeretnék listázni az oldalra. A teljes nevet és a születési dátumokat.
Nem pluginnal akarom megoldani hanem php - mysql kapcsolattal. php-hoz nem értek viszont ilyen könnyebbet úgy gondoltam megtudok írni a logika alapján. mert van ilyen php plugin ami bizonyos bejegyzésekhez, oldalakhoz tudsz írni a wordpress admin felületén. aztán ha ez a listázás összejön még lehet egyebeket is szeretnék lekérdezni sql-ből és kiiratni.

(#3995) Fundiego


Fundiego
tag

pontosítok
ezzel a pluginnal szeretném php-val lekérdezni az előbb megírt sql kódomat
https://www.youtube.com/watch?v=YoN1bQX3inY&

(#3996) #36268800


#36268800
törölt tag

Ezzel kapcsolatban van esetleg ötletetek?

Dióhéjban:

Beledobálok termékeket a kosárba, ki akarom őket fizetni, de hibát dob, nem irányít át a PayPal oldalára.
Ezután a hiba után a rendelésem megjelenik a "Woocommerce > Rendelések" menüpontban (Dashboard), valamint megjelenik a "Fiókom > Rendeléseim" menüpontban (Felhasználóként bejelentkezve) is.

A Dashboard-on a rendelések sárgával vannak kijelölve, nem teljesítettként - "kifizetésre vár" a státuszuk.

Ha belépek a saját felhasználói fiókomba, ott manuálisan rá tudok klikkelni, hogy kifizetés és ekkor újra kiválasztva a PayPal Plus-t, tökéletesen működik, átirányít a PayPal oldalára és rendesen le is vonja a pénzt, valamint a Dashboard-on is kizöldül a rendelés állapota.

Van esetleg valami beállítás, ami elkerüli a figyelmemet, vagy mi a fene lehet a gond? :F

(#3997) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Van egy adott téma, aminek van egy külön menü része a beállításoknál. Ott mindent tök jól beállítok, viszont csak a kezdő oldalra érvényes. A többi oldalra nem, és nagyon hiányolom a többiről a fő széles képet. Azt hogyan lehet odavarázsolni? Mindent átnéztem sokadszorra, de nem jöttem rá.

[link]

(#3998) The DJ válasza Fundiego (#3995) üzenetére


The DJ
addikt

Ha a plugin nem működik (próbálj valami egyszerű PHP kódot, például írasd ki a mai dátumot), akkor valószínűleg tiltva van a szerveren a PHP eval funkció, enélkül nem fog működni maga a plugin, így a bele írt PHP kódok sem.

(#3996) robot21: Az error logok átnézésével kezdeném, valamin elhasal a kifizetés, lehet PHP timeout, kevés PHP memória, de sok más is. A logokban szerepelnie kellene a hibának. Maga a hibaüzenet micsoda?

(#3997) RAiN91: A legtöbb ilyen ingyenes sablon esetében csak a főoldalon van alapértelmezetten slider. Kézzel bele kell kódolnia a sima page.php-ba is a slidert megjelenítő PHP kódot ha szeretnéd, hogy minden oldal tetején megjelenjen.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3999) Fundiego válasza The DJ (#3998) üzenetére


Fundiego
tag

sima egyszerű php az működik. pl szerver idő kiírása vagy echo hello

(#4000) RAiN91 válasza The DJ (#3998) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, egyelőre nem találom. (oldal forrásának megtekintésénél ott van, csak nem tudom, az melyik php-ra vonatkozik, nem írja ki egyik böngésző sem).

Találtam más megoldást is, de sajnos ez nem jött össze, nekem nincs ilyen fájl a témán belül, a többiben pedig nem találok ilyen sort :) Pedig sejtem, hogy nem olyan bonyolult a megoldás, rá tudnál vezetni? Köszönöm. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.