Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) spiritex válasza The DJ (#3200) üzenetére


spiritex
veterán

Csak azért, mert mintha itt írta volna valaki pár hónapja, hogy ez csak egy jelzés kifelé, de a robotok sajnos azt csinálnak amit akarnak, ha akarják simán figyelmen kívül hagyják. Nem tudom ez tényleg így van-e, és ha igen, akkor erre van-e megoldás.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3202) spiritex


spiritex
veterán

Ebben a kettőben tudnátok esetleg segíteni? Teszteltem a kiküldött hírlevelet a mail-tester-rel, hogy nem kerül-e a címzettek spam mappájába és ezzel a két hibával nem tudok mit kezdeni:
[kép] [kép]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3203) The DJ válasza spiritex (#3202) üzenetére


The DJ
addikt

Az első megoldásához be kell állítani egy saját domainhez tartozó bounce e-mailt, hogy ne a tárhely szolgáltató szerverének dobja vissza a kézbesítetlen üzeneteket.

A másodikhoz generálni és telepíteni kell egy DKIM-et, ez kicsit komplikáltabb, szerver szintű művelet. Debian + Postfix mellett ez így néz ki: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3204) spiritex válasza The DJ (#3203) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen. Még annyi, hogy az elsőt hol kell beállítanom? A cpanel-ben mit keressek?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3205) The DJ válasza spiritex (#3204) üzenetére


The DJ
addikt

Egy WP oldal van a domain alatt ahonnan küldted a teszt emailt?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3206) spiritex válasza The DJ (#3205) üzenetére


spiritex
veterán

A domain alatt egy fő domain van és több aldomain (ezek az aldomain-ek egy-egy ügyfél éles weboldalának tesztelésére ill. éles módosítása előtti nem éles módosítgatására, próbálgatására vannak, itt mutatom meg nekik, hogy így fog kinézni valami vagy így fog működni egy-egy plugin), mindegyiken egy-egy WP oldal, és a próba e-mailt az egyik ilyen aldomain-en levő WP alól küldtem, de élesben a hírlevelet majd az ügyfél szintén TP-os saját domain-je alól fogjuk küldeni, ahol viszont a fő domain-en egy joomla oldal van, és sok add-on domain, amelyiken mind egy-egy WP oldal. Van egy hozzáadott domain is nálam, de azon jelenleg nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3207) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

az alábbi oldalon a spoileren belül van egy táblázat. Sajnos nem fér ki minden oszlop. Tudtok mondani valami megoldást, hogy minden látható legyen?
köszönöm :R

(#3208) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

A suliban ahol dolgozom egy weboldalt csináltunk az egyik tagintézménynek itt. Kérdésem: hol tudom megváltoztatni a fekete menüsor színét?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3209) adatfalo válasza olloczky (#3208) üzenetére


adatfalo
senior tag

A style.css -ben annak pedig a 388. sorában található a szín kódja. Ez a wp-content/themes/twentyten/stlye.css útvonalon érhető el (ftp-n keresztül).

www.adatfalodesign.hu

(#3210) olloczky válasza adatfalo (#3209) üzenetére


olloczky
senior tag

Átírtam és nem jó

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3211) adatfalo válasza olloczky (#3210) üzenetére


adatfalo
senior tag

Amint látom mégiscsak jó! :K (ha neked nem, akkor ctrl+f5 az a frissítés/nem a gyorsítótárból/)

www.adatfalodesign.hu

(#3212) olloczky válasza adatfalo (#3211) üzenetére


olloczky
senior tag

Tényleg. Csak előtte már csómo mindent átírtam így a kezdőoldal nevű szöveg is ugyanilyen színű :D holnap elbabrálok vele. Köszönöm! :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3213) The DJ válasza spiritex (#3206) üzenetére


The DJ
addikt

Próbáld meg feltenni ezt a plugint: [link]

Nem fontos SMTP-t beállítani, maradhat a PHP mailer a kiküldő, de a "from email"-t és a "from name"-et konfiguráld rendesen. Az e-mail mindenképp a domainhez tartozó legyen.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3214) spiritex válasza The DJ (#3213) üzenetére


spiritex
veterán

Hálás köszönet, mindenképpen kipróbálom! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3215) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok újfent!
Olyan plugint keresek (akár fizetőset is), amiben ki lehet rakni több féle feliratkozós űrlapot az oldalra, és mindegyik az előre beállított csoportba sorolja a jelentkezőket, és minden csoportnak más-más automatikus üzenetet küld ki. Kipróbáltam az Email Subscribers and Newsletters-t, az majdnem teljesen jó, de sajnos csak 1 féle automatikus üzenetet tud elküldeni az összes csoportnak (kézzel lehet küldeni eltérő e-mail-eket a különféle csoportoknak, de nem automatikusan). Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3216) spiritex válasza spiritex (#3215) üzenetére


spiritex
veterán

Azt hiszem megtaláltam!
[link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3217) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Hogyan tudnék letölthetővé tenni egy PDF fájlt plugin nélkül?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#3218) infectedmann


infectedmann
őstag

[WooCommerce]

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani WooCommerce-ben, hogy egyes fizetési módoknál semmilyen emailt ne küldjön az ügyfélnek?

(#3219) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Abban segítsetek,hogy menüt úgy szeretném létrehozni,hogy az aloldalak egy oldalon belül legyenek,de ne a lenyíló animációval mutassa. Tehát van egy menüpont,hogy magánklinika és ha rákattint az ember akkor ott legyen az összes elkészített oldal azon belül. Vagy ezen oldalra írjam át az összes aloldalként készített tartalmat? Az a baj,hogy ha a menüben szereplő szóra kattint akkor egy üres oldal jelenik meg,mert aloldalként szerepelnek a dolgok és így ha butább embernek nincs annyi esze,hogy kurzort lentebb vigye. Remélem értitek. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#3220) The DJ válasza FIREBLADE78 (#3219) üzenetére


The DJ
addikt

Szerintem nem kell ezt ennyire bonyolítani :) Megcsinálod a menüt rendes struktúrával (tehát menüpont - almenük), annyi változtatással, hogy a szülő menü nem egy oldalra mutat, hanem egy hivatkozás, ami nem vezet sehova, tehát egy kettőskeresztet (#) adsz meg címnek. Így nem lesz kattintható, azaz de, de kattintásra nem történik semmi, így kénytelenek lesznek az almenüpontokból csemegézni.

Vagy ha ez nem szimpatikus, akkor megcsinálod a szülő menü oldalát úgy, hogy oda is felsorolod az almenüket tételesen, így ha valaki oda kattint, akkor is tovább tud navigálni.

(#3217) Nagytalp: Az lenne a cél, hogy megnyitás helyett rögtön a letöltés induljon el a böngészőben?

(#3218) infectedmann: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3221) FIREBLADE78 válasza The DJ (#3220) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,megpróbálom,először csinálok weboldalt,kaptam vidi segítséget is hozzá,de abban ez nem szerepel. :R
Bementem az oldal szerkesztésében és jobb oldalt van a szülő lehetőség. Legördülő menüben van az összes másik oldal,itt kiválasztok egyet,akkor elé nem tudok írni semmit. Nem tudom,hogyan kéne. :(((

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#3222) The DJ válasza FIREBLADE78 (#3221) üzenetére


The DJ
addikt

Rossz helyen vagy. A menüket és a menü struktúrát a "Megjelenés / Menük" vagy "Appearance / Menus" résznél tudod módosítani. Ott tudsz hozzáadni hivatkozást is, mint menüpont, erről beszéltem fentebb.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3223) FIREBLADE78 válasza The DJ (#3220) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hozzáadtam a hivatkozást,urlhez csak egy kereszt ment és a hiv szövege ugyanaz,mint az menüpont? Utána mi következik?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#3224) The DJ válasza FIREBLADE78 (#3223) üzenetére


The DJ
addikt

Bedobálod és berendezed az almenüpontoknak szánt oldalakat a szülő alá, beállítod a kívánt menü pozícióba a menüdet és végül elmented.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3225) FIREBLADE78 válasza The DJ (#3224) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Így már értem,sikerült. :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#3226) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kaptam egy ismerőstől egy tippet. Ping listát kellene alkalmazni a wordpresshez. Igazából fogalmam nincs mi ez és hogyan kell. Neten csak száraz angol szöveget,cikket találtam amit nem tudok lefordítani. Esetleg valaki használ ilyet?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#3227) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel:
Black Friday Deal
 Get 35% OFF WP Rocket!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3228) The DJ


The DJ
addikt

WordPress black friday akciók: [link]

Hosting, sablonok, pluginek, egyebek.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3229) sz.j


sz.j
nagyúr

Ezt is érdemes megnézni:
Black Friday 2016 – WordPress

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3230) The DJ


The DJ
addikt

Még egy: 140 sablon 27 dollárért: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3231) WestBam


WestBam
senior tag

Üdv nektek!

Annyira új vagyok ebben az egész témában, hogy teljesen nem vagyok képben :(
Amit szeretnék: saját blog oldalt létrehozni ami kényelmesen olvasható bármilyen eszközön és testre szabható, modern kinézetű blog létrehozására alkalmas. Megnéztem pár oldalt aztán végül a lehető legbonyolultabb mellett a wordpress ingyenes webes felülete mellett tettem le a voksom.
Szerintem sokat fogok ide járkálni kérdezősködni, ha van tippetek magyar nyelven merre induljak nulláról akkor azt szívesen veszem. Semmiféle webbel és hasonlóval kapcsolatos tapasztalatom és tudásom sincs, csak, hogy valami pozitívat és bíztatót is tudjak írni. :DDD
A legnagyobb problémám, hogy egy sablont aktiváltam és nem tudom törölni, saját kedvem szerint felépíteni az oldalt. Erre van megoldás, vagy mindenképp sablont kell testre szabnom?
Ha erre válaszoltok ígérem legalább pár napig nem jövök újabb teljesen alap kérdéssel.
Segíségeteket előre is köszönöm :R

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#3232) Nagytalp válasza The DJ (#3220) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Igen. Csak egy linkre hivatkoznék!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#3233) The DJ válasza Nagytalp (#3232) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor ez is jó lehet: [link]

Vagy esetleg ez: [link]

Ha meg félreértettelek és linket akarsz generálni, akkor itt van a kommentek között pár egyszerű megoldás: [link]

(#3231) WestBam: A WordPress.com-ot használod vagy a WordPress.org-ról töltöttél le egy telepítőt, amit aztán a tárhelyeden futtatsz? Mert elég sok különbség van a két opció között. A WordPress.com egy leegyszerűsített, mondhatni butított, főleg blogolásra szánt ingyenes felület, sok korlátozással. Itt főleg a WordPress.org open-source, telepíthető változatával foglalkozunk.

Az utóbbi esetében bármelyik sablont tudod törölni, amit feltettél (és a beépítetteket is), persze azért egynek mindig aktívnak kell lennie és nem is lenne értelme törölni addig, amíg nincs helyette egy másik, amit aktiválni tudsz. Tehát dobj fel egy másikat, aktiváld és az összes többit tudod is törölni. Millió ingyenes és rengeteg prémium (fizetős) sablon van, szinte minden témára és kategóriára.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3234) Dexter68


Dexter68
addikt

Woocommerce kupon kérdés...
Hogy tudok olyat csinálni, hogy aki már vásárolt (mondjuk bizonyos érték fölött - de ez nem muszáj), automatikusan kaphasson egy 2643 Ft értékű kupont?
Vagy valami hasonlót :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3235) Nagytalp válasza The DJ (#3233) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem értelmezted félre, letölthetővé tennék egy PDF-et de plugin nélkül!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#3236) WestBam válasza The DJ (#3233) üzenetére


WestBam
senior tag

Teljesen amatőr vagyok, természetesen a wordpress.com oldalon csinálgatom a blogot.
Este nyomogattam, szerkesztgettem és sok dologra rájöttem. Egyenlőre saját fizetős tárhelyen illetve domain-en nem gondolkoztam. Sok idegesítő dolgot találtam benne amit nem igazán értek, pl. Nem logikus, de ez időben előrefelé halad, blognál pont fordítva lenne a logikus szerintem, de lehet a sablon sajátossága ez.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#3237) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Lenne pár kérdésem egy iskola iskola honlapjával kapcsolatban, amit én szerkesztek. A főmenüelemeknek és a legördülőmenü elemeknek a szövegét szeretném átszínezni feketére. A honlap címét is szeretném átszínezni, illetve rögtön alatta és a fejléc képe között van egy fekete csík azt szeretném eltüntetni még.

Engedélyeztem a regisztrációt és bejelentkezést ám ha valaki regisztrál sima felhasználóként (subscriber) akkor van egy olyan oldalsávi menüpont, hogy honlap adminisztráció, amin ugyan kevés dolog látszik, mégis szeretném ha nem lenne ott.

Előre is nagyon szépen köszönöm

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3238) adatfalo válasza olloczky (#3237) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szia!

Szívesen segítek, tekintve, hogy én is miskolcon születtem, de engedj meg egy kritikát. A jelenlegi weboldal, az említett módosítások ellenére se lesz szép. Nagyon 90'-es évek. Miért nem választasz valami szép, már majdnem kész template-et (akár ingyen), vagy potom pénzért. Ahogy látom az iskolának jelenleg is van egy weboldala, felépítésétől eltekintve nem tűnik sajnos jobbnak/szebbnek.

Egyébként a sidebar tartalmát (az oldalsáv) a widgetek menüpontban (Megjelenítés->Widgetek) tudod módosítani, így ott tudod eltüntetni az Adminisztrációval kapcsolatos dolgokat.

Ha továbbra is úgy gondolod, hogy ezt a template-et szeretnéd csiszolgatni, akkor írj és segítünk a css módosításában (chrome-ban amúgy egyszerű rájönni, hogy mit kell módosítani: jobbklikk az adott objektumra, Vizsgálat-> és láthatod a forráskódját, illetve a CSS-t is, amit élőben szerkesztve láthatod, hogy mi módosul, ha tetszik az eredmény, akkor ezeket a módosításokat kell ténylegesen is elvégezni a style.css file-ban és felülírni az ftp-n.)

www.adatfalodesign.hu

(#3239) olloczky válasza adatfalo (#3238) üzenetére


olloczky
senior tag

Szia

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ez a chrome-os megoldás tetszik! A sulinak már újabb honlapja van, nem az az 5mp-es. Bár be se linkelem, mert az talán még gázabb (meg nem is én csináltam).. :D Annyira nem is érdekel, hogy néz ki, mert a célközönség sem az, akinek az számít, hogy hogy néz ki egy weblap. A tartalom legyen rajta normálisan feltöltve és kész. Viszont a téma váltás biztos lesz, amiket most linkeltél még nem is láttam ezelőtt :B :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3240) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani táblázat kreáló plugint? Próbáltam 1-2-t, de nem igazán akarták azt amit én. Pl: Az egyik plugin nem akarta normálisan összevonni a két cellát, cserébe az egész sort.. nagyon megköszönném, ha valaki tud egy egyszerű, de jót.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#3241) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Egy kereső pluginra lenne szükségem. Mondjuk az egyik oldal tetejére szúrnám be mint egy táblázatot a tablepressel. Van ilyesmire lehetőség? csak az aktuális oldalon szeretnék keresni vele

(#3242) The DJ válasza smallmer (#3241) üzenetére


The DJ
addikt

Én ezt használom nagy megelégedéssel: [link]

Működő élő demo itt az oldal tetején: WPSzaki

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3243) smallmer válasza The DJ (#3242) üzenetére


smallmer
őstag

ezt valahogy be lehet varázsolni egy oldalra is? tehát hogy mondjuk van egy kutyafajta oldalam és akarom keresni a husky nevűt csak ezen az egy oldalon
tehát az oldalaknál a szerkesztőben rakjam be nem a pluginekhez oldalt. :D nehéz elmondani :D

[ Szerkesztve ]

(#3244) The DJ válasza smallmer (#3243) üzenetére


The DJ
addikt

Be tudod rakni egy oldalra is, van shortcode, de PHP-val is meg lehet hackelni, hogy csak egy oldalon jelenjen meg.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3245) smallmer válasza The DJ (#3244) üzenetére


smallmer
őstag

hogyan tudom berakni egy oldalra?

(#3246) The DJ válasza smallmer (#3245) üzenetére


The DJ
addikt

Használd a [wpdreams_ajaxsearchlite] shortcode-ot, ahova beteszed ott megjelenik.

Ez meg a PHP verziója: <?php echo do_shortcode('[wpdreams_ajaxsearchlite]'); ?>

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3247) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Következő lenne a kérdésem. Van egy főmenüm négy hivatkozással. A négy pontból háromnak szeretnék valami almenüt csinálni, Értsd: van a hírek/intézet/tevékenység/munkatársak négy pont, azt akarom elérni hogy ha rákattintok mondjuk az intézet hivatkozásra akkor nyíljon meg de legyen egy almenüje amiben pl ott van hogy intézet/telephelyek/dokumentumok/kapcsolatok hivatkozássor.

Másik dolog hogy van ez az oldalra rakható widget dolog, ezt szeretném megoldani hogy függjön attól hogy van-e vagy nincs hogy éppen mi van megnyitva. Értsd éppen a munkatársak/kutatók oldalt böngészem akkor a widgetben legyen felsorolva hogy kovács pista, németh józsi, horváth feri, és ezekre rákattintva az ehhez kapcsolódó tartalomnak kéne megjelennie.

Továbbmegyek. Ha létrehozok egy kutatói oldalt azzal az lesz a célom hogy minden kutatóhoz tartozzon egy felhasználó és a saját oldalát tudja szerkeszteni.

Ha esetleg fontos lenne: a téma a twenty-sixteen

Remélem nem kérek nagyon bonyolultat. köszi :)

Artengo TR 990 Pro

(#3248) smallmer válasza The DJ (#3246) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm, viszont azt hiszem félreértettük egymást. inkább mutatom.

[link] ezen az oldalon beraktam a keresőt amit küldtél, viszont olyan kellene, hogy ha beírom mondjuk hogy elévülhet, akkor csak azt jelenítse meg az oldalon amiben benne van a szó vagy pedig ha beírom a keresőbe és rányomok hogy keresés akkor ugorjon oda az oldalon ahol van :)

remélem így bővebben jobban érthető :)
köszönöm

(#3249) The DJ válasza smallmer (#3248) üzenetére


The DJ
addikt

Sources & Basics beállítás résznél kapcsold ki, hogy ne keressen bejegyzésekben és kapcsold be, hogy keressen oldalakon. Talán ez segít.

Egyébként meg Ctrl+F, aki nem először használja a webet az rutinosan nyomkodja ezt a kombót, ha az oldalon akar rákeresni valamilyen kifejezésre :)

(#3247) rootkiller: Fentebb volt kicsivel téma, hogy hogyan kell a menüstruktúrát létrehozni, ha kicsit visszaolvasol, akkor megtalálod. Arról is beszélgettünk, hogy a szülő menüt hogyan lehet úgy létrehozni, hogy kattintásra ne navigáljon sehova, csak nyissa le az almenüket.

Különböző widgetek különböző oldalakra: [link]

A harmadikhoz valami membership vagy user role plugin fog kelleni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3250) zone


zone
őstag

WordPress Mega Bundle
Szerintetek megéri? Elég olcsó és sok minden van benne.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.