Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) brd válasza Jazz (#31647) üzenetére


brd
nagyúr

- HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RunMRU (jó hosszú az elérési út, köszönjük M$) A MRUList-ben az van, hogy hány elemből áll, abcd... stb. annyi betű az abc-ből, ahány elemes a lista (ha össze vannak keverve a betűk, akkor is, csak akkor nehezebb neked testre szabni, amennyiben csak 1-2 elemet akarsz kivenni belőle :) ).
- Így.
- Így.
- HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OptimalLayout "EnableAutoLayout"=dword:00000000

Ez ha 1, csinálja az auto defragot, ha 0, nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#31652) Fire/SOUL/CD válasza Jazz (#31649) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor az Autorun letiltásához
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Itt az NoDriveTypeAutoRun értékét állítsd 95-re vagy ha a CD meghajtók autorun-ját is le akarod tiltani, akkor b5-re.
(Mint látható hexadecimális értékekről van szó mindkét esetben(95/b5).)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31653) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló!

a hangerőszabályzón a felvétel oldalon a bemenetről valami időnként átteszi a kiválasztás pipát a telefonra, azaz azt választja ki.

a gond az, hogy a TV kártya hangja a "bemenetre" van kötve, tehát ilyenkor nem vesz fel hangot. Sajnos nem ellenőrzöm minden alkalommal, hogy még ott van-e a bemenet ahol hagytam, így sokszor veszek fel hang nélkül. teszteltem sok mindent, de nem jövök rá, hogy mi csinálja (skype, jetaudio, mpclassic biztosan nem)

Kérdés: nem lehet valahogy fixálni, vagy letiltani az felvétel kiválasztás elállítását?

a cuccok: XP sp3
diamond monster mx 300 hangkártya
terratec sinergy 600 tv kártya

köszi az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31654) fagy53


fagy53
nagyúr

Üdv!
Van valami egyszerű megoldás arra, hogy az XP mellől kikapjam a Win 7 RC-t, úgy hogy a boot a továbbiakban az XP-t hozza be? Azonos HDD-n vannak, sajnos. :W

(#31655) sfdrakex válasza fagy53 (#31654) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easy BCD vel szerkeszd a boot menüt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31656) brd válasza fagy53 (#31654) üzenetére


brd
nagyúr

Másik megoldás: XP telepítőről boot, ott a javítókonzol, aztán add ki a fixboot, majd a fixmbr (utóbbi kiír egy figyelmeztetést, de nem kell megijedni tőle, ha addig jól bootolt a gép az adott HDD-ről, akkor nem fognak eltűnni a partíciók) parancsokat.
Szerk.: ha ezt megcsinálod, akkor a Win7 többet nem fog elindulni, ahhoz ki kell annak a telepítőjével javítani hasonlóan (vagy egy új Win7-et telepíteni). Ha csak a menüt akarod megcsinálni úgy, hogy az XP induljon magától, akkor inkább a topictárs megoldását javaslom én is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31657) fagy53


fagy53
nagyúr

Köszönöm a választ mindkettőtöknek :R , az EasyBCD-t leszedtem és holnap nekiállok.
Ha sikerül és megy az XP, akkor a win 7 RC-t letörlöm. :)

(#31658) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítség kellene!

Az Eszközkezelő-ben, az Egyéb eszközök-nél hiányzik az SM buszvezérlő ....

Újratelepítés nélkül hogy tudnám ezt pótolni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31659) fagy53 válasza sfdrakex (#31655) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez tényleg easy! :D Működik, már csak az XP boot-ol. :R
Nem bírtam ki holnapig... :N

[ Szerkesztve ]

(#31660) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#31658) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az alaplapi chipset driver (gyakran INF driver-nek is nevezik) telepíti fel általában. Ha pontosan tudod milyen chipset-es a cucc, akkor akár gyártó oldaláról is letölthető.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31661) hads


hads
tag

Sziasztok!

Már voltam itt a fórumon egy pár napja, de nem oldódott meg a probléma.
Adott egy alaplap, kaptam.
Belettem egy NTFS-re fomázott vinyót.
Beletettem egy VGA-t.

Próbálom telepíteni az XP-t és a "Fájlok telepítése: kernel..."-nél megáll.

Cseréltem telepítőlemezt, optikai meghajtót, tápot, VGA kártyát egyik sem segít, ugyanott áll meg a telepítés.

Dugjuk már össze a fejünket és találjuk meg a hiba forrását. Köszi a segítségeteket.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31662) sfdrakex válasza hads (#31661) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen alaplap milyen vinyó? Vinyó master vagy slave esetleg sata-s ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31663) hads válasza sfdrakex (#31662) üzenetére


hads
tag

ASUS P4P800 SE, Maxtor 80Gb ATA, masternek beállítva (látja is a BIOS).

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31664) sfdrakex válasza hads (#31663) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az optikai meghajtó is IDE-s és az ugye slaveen van ? A vinyó formázva van, és nem lehet rossz ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31665) hads válasza sfdrakex (#31664) üzenetére


hads
tag

Az optikai is IDE, a másik masteren van, és a vinyót a másik gépemben formáztam, a SENTIEL szerint hibátlan.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31666) sfdrakex válasza hads (#31665) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha telepítés előtt leformáznád ? Vagy próbáltad azt is ? Persze abba a gépbe amin telepíteni akarsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31667) hads válasza sfdrakex (#31666) üzenetére


hads
tag

Hogyan tudom abban a gépben leformázni, amelyre az XP akarom telepíteni, ha a telepítő nem jut el addig?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31668) sfdrakex válasza hads (#31667) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bocs úgy emlékeztem az a rész már a partició választás után van.

Biosban minden defaulton van ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31669) hads válasza sfdrakex (#31668) üzenetére


hads
tag

Konkrétan a BIOS melyik részében?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31670) sfdrakex válasza hads (#31669) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Konkrétan minden, se proci húzva se memoriák, se semmi, hdd beállítások is alapon ahoyg belövi magának. Ha nem alapon vannak ezek a dolgok, akkor nyomj neki egy load bios defaultot.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31671) hads válasza sfdrakex (#31668) üzenetére


hads
tag

Minden default, vagy auto.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31672) hads


hads
tag

Egyébként kivettem az elemet is egy fél napra hogy a BIOS visszaálljon alapbeállításokra

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31673) sfdrakex válasza hads (#31672) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

IDE kábel csere ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31674) Jazz válasza Fire/SOUL/CD (#31652) üzenetére


Jazz
veterán

Thx Fire, brd.:)

Egyet én is megtaláltam, csak beugrott:
futtatás -> gpedit.msc/Computer Configuration/Administartive Templates/System, és Turn off Autoplay. Itt még választható hogy mely eszközöknél, CD....mind...

free your mind

(#31675) hads válasza sfdrakex (#31673) üzenetére


hads
tag

Megtörtént, a helyzet változatlan.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31676) sfdrakex válasza hads (#31675) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hány memoria modul van a gépben ? Ha egynél több vagy van másik memoriád próbáld meg azt cserélgetni, bár ha azzal van baj szerintem nem ugyanott fagyna, de egy próbát megér talán. Vinyó hiba esetén se mindig ugyan ott jönne a hiba, a telepítő lemez tuti jó ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31677) hads válasza sfdrakex (#31676) üzenetére


hads
tag

Már memóriát is cseréltem, mindig csak egy volt benne, a telepítőlemezt elkezdtem futtatni a másik gépemen és ment szépen :W

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31678) joe2005 válasza hads (#31667) üzenetére


joe2005
senior tag

Live cd ubcd-t futtattál rajta? Van minden hozzávaló, memtest, merevlemez buherálók.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#31679) sfdrakex válasza hads (#31677) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik vinyód nincs amivel kitudnád próbálni arra felmegy e?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31680) hads


hads
tag

joe2005: Ezt a programot nem ismerem, ez mire jó és mi a pontos neve?

sfdrakex: Ez már a második vinyó

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31681) joe2005 válasza hads (#31680) üzenetére


joe2005
senior tag

UBCD van windowsos változat, lehet 1 cd-re is tenni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#31682) hads válasza joe2005 (#31681) üzenetére


hads
tag

Köszi este lesz időm ezt kipróbálni, majd jelentkezem, hogy mire jutottam. Szépnapot mindenkinek!

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31683) Egorov


Egorov
aktív tag

Hello!

Gondolkodok tűzfalon és EZT találtam. Itt a Windows XP SP2-ről van szó. Javult a helyzet SP3 esetén vagy érdemes más tűzfalat használni a beépített helyett?

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#31684) Fire/SOUL/CD válasza Egorov (#31683) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az SP3-at célszerű lenne felrakni, az egyéb biztonsági frissítések miatt. Bár ez nem érinti abból a szempontból az XP tűzfalát, hogy az Sp3-tól még nem lesz kétirányú. :DDD
Szóval XP alatt célszerű valamilyen tűzfal használata, vannak ingyenes alternatívák is

Comodo IS(telepítéskor választható, hogy csak a tűzfal rész települjön)
Online Armor Free
Outpost Firewall Free
PC Tools Firewall Free

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31685) kételkedem válasza Egorov (#31683) üzenetére


kételkedem
addikt

A Windows beépített tűzfala a semminél jobb megoldás. Én mindenképpen javaslom egy tűzfal telepítését! Jó pl az Agnitum, Comodo.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#31686) hads


hads
tag

Na, tovább bonyolítottam helyzetet egy ráérő szabad órámba megpróbáltam feltelepíteni egy Linuxot.
Idáig jutott el: Uncompressing Linux...OK, booting the kernel, itt megállt, ugyanúgy mint a XP telepítés, valószínűleg nem találja.

Tudom hülyeségeket kérdezek, de mi az a kernel, hol kéne lennie, hogyan lehet pótolni stb.

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31687) RootRulez válasza hads (#31686) üzenetére


RootRulez
félisten

A kernel az a program mag, tehát nem fizikailag megfogható, pótolható dolog. Ha valami miatt nem tudja betölteni a ketrnelt, akkor ellenőrizd a memóriát, nem hibás-e. Ha van linux cédé, akkor azon van memóriatesztelő, használd...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31688) Fire/SOUL/CD válasza hads (#31686) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom írták-e, de leírom.

1. BIOS-ban Exit/Load Setup defaults
2. Boot/Boot Device Priority menüben beállítani a megfelelő boot sorrendet
3. Main/IDE Configuration/OnBoard IDE Operate Mode na ezt ha nincs 1 darab SATA egység sem a gépben, akkor állítsd Compatible Mode-ra
4. Main/IDE Configuration/Enhanced Mode Support On lehetőségnél meg értelemszerűen.(ha egyáltalán látni fogod, lehet hogy el fog tűnni ez a lehetőség Compatible Mode beállítása esetén, legalábbis úgy rémlik, hogy el szokott tűnni)
5. Ments el a BIOS-t és próba XP-vel, ha lehet akkor a telepítővel hozd létre a partíciókat(NTFS) és amelyikre telepíted az XP-t, azt lassú format-tal zúzd le.

Remélem segít.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31689) hads válasza RootRulez (#31687) üzenetére


hads
tag

Köszi, ha hazajövök csinálok egy MEM test-et, ha a RAM jó, akkor mi lehet még az oka, hogy nem tudja betölteni?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31690) hads válasza Fire/SOUL/CD (#31688) üzenetére


hads
tag

Köszi neked is, végig fogom nézni, de emlékezetem szerint így van a BIOS-ban beállítva, de biztos, ami biztos.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31691) thumf


thumf
csendes tag

Tudna valaki segíteni abban, hogy vajon mi történhetett a laptopommal?
Egy lefagyást követően restartoltam, de amikor bejön a logo az f2 bios f12 boot kiírással, azután nem tölti a windows-t, hanem elsötétül a képernyő és pont olyan, mint készenléti állapotban. Még 20 perc után sem csinál semmit. A boot és bios bejön meg az f8 as menü. Akármivel próbálkozom (pl csökkentett mód meg a többi) semmivel nem indul. A géppel kaptam egy knoppix linuxos cd-t azt betölti. Újra kell vajon telepíteni?

(#31692) Fire/SOUL/CD válasza thumf (#31691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jogtiszta XP-ről van szó? Eredeti kulcs? Töltöttél mostanában frissítést Windows Update-ről?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31693) Wolfskin válasza Wolfskin (#31653) üzenetére


Wolfskin
őstag

[#31653] erre esetleg ötlet?

"lehet a win hangerőszabályzón a felvétel oldalon valahogy fixálni, vagy letiltani, hogy a felvétel bemeneti csatorna kiválasztása ne ugorjon a háttérben a "bement"-ről a "telefon"-ra"? (a háttérben valami időnkét átállítja??? :F :F :F )

(xpsp3)

köszi a segítséget, ötleteket!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31694) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Adott egy régi P3-mas (~800 MHz) gép 384 MB RAM-mal (ez még talán bővülni fog, de a kérdés szempontjából ez most nem fontos). Netezős, szövegszerkesztős gépnek használjuk. Windows XP SP3 Professional (magyar) van rajta, és hát eléggé lassú vele a gép.
A kérdésem az, hogy milyen, a gép célját tekintve fölösleges programokat, alkalmazásokat tilthatok le az XP SP3-ban, hogy felszabadítsak némi erőforrást?
Tehát le kéne "csupaszítani" a Windows-t annyira, amennyire csak lehet. Ha valaki volna szíves leírni, hogy hol és miket kapcsolhatok ki/távolíthatok el, azt megköszönném. :)

(#31695) Wolfskin válasza tibz03 (#31694) üzenetére


Wolfskin
őstag

pl. kikapcsolod a vizuális hatásokat: Sajátgép/Tulajdonságok (Rendszertulajdonságok)/Speciális/Teljesítmény/ Beállítások/Vizuális hatások: legjobb teljesítmény

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31696) Poo válasza tibz03 (#31694) üzenetére


Poo
aktív tag

futtatásba beírod h msconfig és az automatikus indítás fülön vegyél ki minden olyat amire nincs szükség h induljon automatikusan, szerintem találsz párat mert mindig van valami :D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#31697) tibz03 válasza Wolfskin (#31695) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi, egynek jó, de ennél szerintem kicsit többre volna szükség. Pl. nem is tudom... vannak különböző hálózati funkciók, nyomtatómegosztás, távoli asztal szolgáltatás stb. Annyira nem vágom a témát, ezért kérdezem meg, hátha van itt olyan, aki jobban belelát az XP "lelkébe". :)

(#31696) Poo: Na ilyenre gondoltam, köszi szépen! :R A hétvégén újratelepítem a Windows-t a gépen, akkor megcsinálom ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#31698) sfdrakex válasza tibz03 (#31697) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

"vannak különböző hálózati funkciók, nyomtatómegosztás, távoli asztal szolgáltatás stb."

Ezek vannak de nem futnak ha nem használod, ha kiveszed nem nyersz vele, a futó programok számát kell minimálisra venni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31699) hads


hads
tag

Köszönöm a segítő hozzászólásokat, a MEM test bebootolt a cd-ről, aztán el el sem indult. RAM csere, ugyanaz. (ja a másik gépemben persze tökéletesen megy) Most kiveszem az alaplapom és megívelem, de előbb négyrét hajtom. :W
Üdv mindenkinek.

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#31700) simos


simos
tag

Üdv mindenkinek !

Segítséget kérnék : Két sata winchesterem van (rendszer hdd-n kívül) és nem tudom őket eltávolítani az oprendszer működése közben!! Az eszközkezelőböl néha sikerül, de a kérdésem az lenne, hogy miért nem jelenik meg a tálcán, az eszközök biztonságos eltávolításánál? (zöld kis nyíl :) ) Minden megjelenik (pendrive, fényk. gép stb...) csak a winchesterek nem !! Be lehet ezt valahol állítani ???

Előre is Köszönöm a segítséget !!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.