Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) diablo1984 válasza westlake (#3800) üzenetére


diablo1984
veterán

hmmm....most elgondolkoztattál! :D

(#3802) B-L-A-C-K válasza kem (#3723) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:(

(#3803) Bash válasza Anthony28 (#3757) üzenetére


Bash
őstag

Lehet, hogy a cikkben éppen nem volt szó róla, de hidd el semmi baja Media Center-nek sem. Egyébként meg rendszervisszaállítási pontot már a többéves XP SP2 is automatikusan csinált.

http://bashtravel.com/

(#3804) #67688960 válasza PPSH (#3794) üzenetére


#67688960
törölt tag

hehe, lapozófájl csúcs kihasználtság 2MB
sajna nekem csak 2GB-van és most hogy átálltam 64bitre vissza kellett kapcsolnom a lapózófáljt(de csak 512Mb adtam neki :D szerencsére ennyi nem nagyon fékez) mert állandóan ugatott, sőt egyszer még le is állított egy progit pedig még volt legalább 200-300MB hely, :( :W :(

(#3805) PPSH


PPSH
őstag

azert az hanyas hogy az S3-hoz talalt 2006-os drivert :D XP-n asszem 2001-es volt ;] :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3806) Thrawn válasza diablo1984 (#3798) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem. Erre gondoltam. Leírtam a hátrányait is, neked kell eldönteni bevállalod-e. Én nem tettem, sőt már nem is zavar hogy megkérdezi egyes programoknál, én indítottam-e el.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3807) diablo1984 válasza Thrawn (#3806) üzenetére


diablo1984
veterán

oks, értettem! nem csinálok rendszergazda vírusokat! csak kissé szokatlan, hogy pl másolásnál van ilyen opció! ;)

(#3808) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki 32bit vista alatt girder vagy egyéb távirányító programot?
Com portos infra vevőm van, xp alatt működött girder 3-as verzióval, de vista alatt nem, és nem találok megoldást rá.

Van valakinek ötlete?

(#3809) McCann


McCann
tag

Sziasztok!

A következő a problémám:

XP helyett Vistat raktam fel a gépre, azóta bajok vannak a Firefox-szal!

Először feltelepedik rendesen, működik is, aztán amikor bezárom és újra megnyitom már nem hajlandó elindulni, az alábbi hibaüzenetet kapom:
"The program must close to allow a previous installation attempt to complete. Please restart."

Azt értem, hogy mit jelent, csak azt nem, miért csinálja. :(

Ha meg újra akarom telepíteni, akkor először kiírja, hogy "a Firefoxot be kell zárni", pedig látszólag nincs bekapcsolva, majd utána: "Hiba a fájl írásra megnyitása közben: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\xpcleanup.exe "

Hát ennyi.

Most letöröltem, s most már fel sem telepedik, és én ezért szomorú vagyok... :O :O

Légyszí segítsetek, ha vágjátok, hogy mit bénázok el!

Előre is köszi! :R :R :R :R :R :R :R :R

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#3810) diablo1984 válasza McCann (#3809) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem is volt ilyen gond, próbáld meg a firefox mappából az exe-vel és nem parancsikonnal indítani! ;)

(#3811) McCann


McCann
tag

Sajna így se jó... :(

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#3812) diablo1984 válasza McCann (#3811) üzenetére


diablo1984
veterán

ajjor leszed, felrak, használ!

(#3813) bucilali válasza McCann (#3811) üzenetére


bucilali
aktív tag

akkor próbáld meg a 64 bites változatot, a Bon Echo-t..
sztem az menni fog..
bár nincs hozzá 64 bites flesspléjer :U

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#3814) ZéZé@PH válasza McCann (#3811) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Rendszergazdai joggal futtasd a telepítőt.
Jobb klikk -> run as Administrator

Ha ez sem megy, akkor:
ccleaner fel a gépre mondjuk innen aztán töröld a hibás regiszter bejegyzéseket - valami javítás néven van benne.
Esetleg töröld a firefox fájlait, azt hiszem a common files- ban, a users/McCann könyvtárban valahol, meg persze a program files -ban is van.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3815) QuarK válasza QuarK (#3759) üzenetére


QuarK
senior tag

up :U

(#3816) ZéZé@PH válasza QuarK (#3815) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Valószínűleg nem, de persze volt már, amikor tévedtem. :B

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3817) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.most jut eszembe,hogyha nekem annyit eszik(mint amiket linkeltem)aero nelkul akkor aero-val mennyit fog? :F vagy ugyanennyit? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3818) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !

Az lenne a gondom hogy vista alól nem megy a ForteManager ami a dvi-s monitorok beállítását tenné lehetővé :W valakinek valami tapasztalata ?

LG1900 a monitor (nincs rajta menü, csak power gomb van, minden a forte managerel configolható )

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#3819) kali válasza DeniBoy (#3818) üzenetére


kali
legenda

mit jelent a nem megy :F nem lehet telepíteni? telepíthető, csak nem indul? egyéb?
próbáltad telepíteni vagy indítani rendszergazdaként? jobb klikk a telepítőre vagy parancsikonra -> futtatás rendszergazdaként! vagy próbáltad xp kompatibilis módban telepíteni vagy futtatni? jobb klikk a telepítőre vagy parancsikonra -> tulajdonságok -> kompatibilitás-> futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban - windows xp (service pack 2) -> ezt pipáld ki! -> alkalmaz -> ok -> jobb klikk a telepítőre -> futtatás rendszergazdaként!

(#3820) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! Segítség kéne: 64bites vistám van és egyszerűen semmilyen autocadet nem tudok elindítani rajta. 2007 valami 1606 nem talál hálózatot hibával leáll install elött. Néztem googlen a hibát találtam is rá magyar választ de nem értem. 2008 ból meg nem találok 64bites free verziót. Hivatalos oldalt dobja google de nem lehet letölteni mert nincs fenn. 2004 et próbáltam még de az meg a telepítés végén írt hibát és nem indult el.

(#3821) kem válasza mergal (#3820) üzenetére


kem
addikt

win xp lörnyezetben futtatva a telepítőt se megy fel?

Köszi!

(#3822) haxy27


haxy27
aktív tag

Az uac ot hogy tudom vissza álltani hogy ne kérjen jelszót mert most ma reggeltől kéri ha valami ójan alkalmazást indítók el. Eddig csak simán rányomtam hogy indítsa rendszergazdaként most meg a jelszavamat is be kell írni.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#3823) mergal válasza kem (#3821) üzenetére


mergal
aktív tag

Az az hogy jobb klikk a setup.exe-n és tulajdonságok futtatás XP-sp2 ként? mert ha igen akkor azzal is 1606 hiba van.

[ Szerkesztve ]

(#3824) DeniBoy válasza kali (#3819) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Települ csak nem indul el sehogy

windows xp (service pack 2) -> ezt pipáld ki! -> alkalmaz -> ok -> jobb klikk a telepítőre -> futtatás rendszergazdaként igy sem indul :(

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#3825) ballington


ballington
addikt

hy
1. néha baromira kerreg a vinyóm, nemtom mitől. a "megbízhatóság és teljesítmény figyelő"-ben gondolom meg lehet nézni, hogy mitől.... a lemez fülön mit nézzek meg: az olvasási, vagy az írási sebességet?

2. továbbra sem tudom, mitől van az, hogy bárhol jelölöm is ki a zenéket, akkor a helyi menüben nem találom a foobar-os parancsokat. a jelenség akkor jelentkezik, ha több mint 15 fájlt jelölök ki :F

3. nemtom mitől van, hogy rtcw: Enemy territory alatt egy két dolgot máshogy jelenít meg, mint xp alatt. :F ...nomeg nagyon visszaesik az fps vista az xp-hez képest, holott a vidikarinak simán kellene vinnie

észrevételeket, 5leteket előre is :R

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3826) orbano válasza ballington (#3825) üzenetére


orbano
félisten

Látom egy fikarcnyit sem olvastál még utána a Vistának, mi? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3827) ballington válasza orbano (#3826) üzenetére


ballington
addikt

de igen, sok mindenre rá tudok jönni magamtól, és az 1-es kérdésre nagyjából már találtam valamit...
de a 2-esre?
meg a 3-asra?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3828) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

Olvasgattam a forumot, de konkrétumot nem találtam erre a dologra amit irni szeretnék, így megosztom veletek amit ma megtudtam.

Elgondolkodtam hogy szeretnék vásárolni egy jogtiszta operációs rendszert és a vacilálás hogy windows xp proff vagy vista ultimate legyen, a verzió jelen pillanatban mellékes.
Hallani lehetett ezt azt az interneten gondoltam felhivom a microsoftot, hogy megkérdezzem őket, ők biztos pontossan tudják, hogy hogyan van ez a liszenszelés az OEM termékekre.

Felhívtam öket, egy kedves nöi hangal beszélgettem.
Kérdéseim a következök voltak:

1.
hallottam hogy vista liszenszel lehet használni windows xp proffot is.
a válasz lehetséges ez esetben vagy vista business vagy ultimatet verzióval kell rendelkeznem, valamint ha xp-t akarok használni akkor a birtokomban kell lenni egy windows xp proff telepitö lemeznek és a hozzáadott matricának.Majd aktiválásnál kell mondanom, hogy downgrade lehetőséggel szeretnék élni.
tehát tulajdonképpen mindkét liszensznek jogtisztának kell lennie, nem lehet valahonnan beszerzett windows xp-t ugymond legálissá tenni. :( :O

2.
windows xphez az sp3 valamikor jövö tavasszal fog megjelenni és nyár elején hivatalossan megszünik a windows xp árusítása.
ügyfélszolgálat 2009 3 negyedévéig lesz hozzá, de a termék támogatás 2014ben fog lejárni.

3.
oem liszensz esetén az alaplaphoz van rendelve a liszensz tehát ha alaplapot cserélsz akkor mehet kukába a megvásárolt liszensz is ha oem verziót vásároltál, ha dobozos akkor nincs probláma az nem hardverhoz kötött.

4.
regisztrációkor vagy aktiváláskor egy riport kerül a microsoft magyarországhoz ami tartalmazza a géped összetevöit, benne az alaplap típusát is.
ha ez megváltozik akkor nem tudod aktiválni mivel már más az alaplapod a gépedben, de ha gariban cserélik akkor nincs gond mert a kereskedő tudja biztosítani a jogfolytonosságot.

5.
tehát ha olyan géppel rendelkezel amiben az alaplapra már nincs garancia és az mondjuk telepités után egy héttel elhalálozik, akkor a vásárolt windowsod is mehet a kukába. :O
mert ök nem tudnak ebben segiteni neked.

ezek után nem tettem fel több kérdést mert nagyon felbosszantottam magam.

vegyek xp-t azzal minden hardverem tökéletessen müködik és már megszokva bosszankodjak a hülyeségeim, vagy vegyek vistát a jövöre gondolva és az új oprendszerhez hozzászokva azon mérgelödjek, hogy miért nem megy ez vagy az, mikor lesz már megfelelö driver meghajtó vista alá.

Ez már megint a 23-as csapdája, arról nem is beszélbe, hogy vista ultimate oem 46000 huf, és kérdéses meddig birja az alaplapod, vagy vista ultimate dobozos 150.000 huf ért és abbol a pénzból már egy másik géped is összerakhatnál ;]

Ki van ez találva nagyon. :O

Na ezek után nem csodálkozom, hogy nem rohan mindenki jogtiszta windowsért a boltokba. :Y

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.

(#3829) PPSH


PPSH
őstag

na akkor megegyszer :D ugye S3la gondolom nem megy az aero,igaz? :DD es akkor igy eszik alapon 850-900mb-ot :U es ha mondjuk majd teszek bele valami franko DX10-es kartyat az ugye mar hasznalni fogja az aero-t,igaz? ;] ugy mennyit fog enni?tobbet?vagy mar most is be van kapcsolva az aero csak az S3 nem jeleniti meg? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3830) Lauda


Lauda
félisten

Én meg már lassan azon csodálkozom, hogy magánszemély egyáltalán fizet ezekért az opokért. Több fórumon is olvastam már, hogy megvan a csávónak eredetiben az op, de mégis a warezt használja, mert ott nincs tökölés semmivel. :DDD

(#3831) Anthony28 válasza PPSH (#3829) üzenetére


Anthony28
őstag

Alapon tök mindegy mennyit eszik, azzal nem kell foglalkozni mert az enyém 52% eszik alapon,majd ha elindítok 3 disc-on the fly-t ami zabálja a memót felugrik az 52->60-ra tehát 40% marad kihasználatlanul tehát csoportosít.
Sztem nem kapcsolja be az aero-t ha a hardver nem tudja.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3832) PPSH válasza Anthony28 (#3831) üzenetére


PPSH
őstag

akkor varjuk az SP1-et :C :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3833) Nkboy válasza Lauda (#3830) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azért arra kiváncsi lennék, hogy pl. csak itt a prohardveren mennyi felhasználónak van jogtiszta oprendszere. Vegyen valaki egy vistát 50-ért vagy a dobozosat 3-szor annyiért, vegyen bele egy olyan hangkarit ami tudja az 5.1-et, meg egypár giga memoriát. Sajnos ezt én meg még egy jópáran szvsz nem tehetjük meg.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3834) PPSH


PPSH
őstag

mostmar ezt vegkepp nem ertem :F hogy lehet ez?mi eszik kozel 1GB-ot? :Y :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3835) Thrawn válasza PPSH (#3834) üzenetére


Thrawn
félisten

Nyomd meg a gombot, hogy Show process from all users...

Nkboy: 2 hangfalam van, az SBLive!-ot kidobtam és 1 GB ramom. És még mindig gyorsabb mint az XP.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3836) Nkboy válasza Thrawn (#3835) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ezeket általánosságban írtam. Nekem nem kell 5.1, zenét hallgatok az meg tökéletes sztereóban, de olvass vissza mennyien panaszkodtak az 5.1 hiánya miatt. Nálam is csak 1 GB ram van, és sokszor előfordul, hogy belassul csak gondolkodik (lehet, hogy gyenge hozzá a gépem). Én sajnos nem vettem észre, hogy gyorsabb lenne(de ez az én bajom).

Természetesen, mielőtt félreértenél, nem fikázni akarom a vistát!

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3837) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:
- Windows Mail-ban hogy lehet előhozni a magyar helyesírás ellenőrzést. Az Outlook Expess-ne idáig rá tudtam nyomni egy gombra levélküldés előtt, hogy nézzük át mit írtam, de most ez nincs, csak angol meg pár másik nyelv.

- Lehet én tekertem el valamit, de azt vettem észre, hogy az alapértelmezett képnézegetővel az animált GIF-ek nem mozognak. Nektek is így van?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:
WS

(#3838) Thrawn válasza Nkboy (#3836) üzenetére


Thrawn
félisten

Általánoságban az 5.1 lehet a driverírók hibája is nem? Én pl eléggé megutáltam a Creative-ot mert nem képesek drivert írni a Live! karikhoz :( Ehhez nem kell visszaolvasnom, sőt az összes Vista topikot végigolvastam már elejétől fogva.

szerk: igyekszem nem félreérteni semmit :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3839) PPSH válasza Thrawn (#3835) üzenetére


PPSH
őstag

sztem ugyse jon ki 500 fole :( :F akkor megse eszik ez meg annyit,csak latszatba? :Y :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3840) Nkboy válasza Thrawn (#3838) üzenetére


Nkboy
senior tag

Persze lehetséges a driverhiba is, de a vistánál ha jól tudom nem ez a fő probléma.[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3841) Thrawn válasza Nkboy (#3840) üzenetére


Thrawn
félisten

Ehhez az új alrendszerhez kellene igazítani a drivereket, már amenyiben a kártya támogatja az OpenAL-t. Az Alchemy egy kerülőút szerintem és csak X-FI tulajoknak ingyenes. Ha mondjuk Audigy kártyád van már fizetni kell érte. Ismét egy ok miért utáljam a Creative-ot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3842) Nkboy válasza Thrawn (#3841) üzenetére


Nkboy
senior tag

Végülis jelenleg akkor melyik kártya tudja az 5.1-t vista alatt? Mert ennek egyáltalán nem néztem utána.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3843) Thrawn válasza Nkboy (#3842) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó a kérdés, mert én sem néztem utána :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3844) PPSH


PPSH
őstag

ezek mik a windows updaten belul tudja valaki?:Windows DreamScene,Hold Em Poker Game(ez gondolom egy alap jatek :DDD ),BitLocker and EFS enhancements? :Fbennt vannak a listan de nem telepitem oket :( vagy valamelyiket erdemes? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3845) Thrawn válasza PPSH (#3844) üzenetére


Thrawn
félisten

Én a Hold'em-et felraktam, nagyon jó kis pókerjáték :)
A Dreamscene-nel videót állíthatsz be háttérnek (eszi a gépet rendesen), A Bitlocker meg meghajtótitkosításra jó, azt sem használom. Jobbklikkel elrejtheted, hogy később ne jöjjenek elő frissítéskor.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3846) PPSH válasza Thrawn (#3845) üzenetére


PPSH
őstag

az a videohatteres sztem is kilove :DDD a pokereset meg lehet meglesem :K :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3847) maru


maru
aktív tag

Hi!

Még mindig nem találtam válasz.
Be lehet-e állítani, hogy a mappák tartalmának szkennelését optikai meghajtókon ne végezze el a intéző?

(#3848) loosht válasza Nkboy (#3842) üzenetére


loosht
senior tag

A Realtek hangkártyák tudják már a Vista megjelenése óta az 5.1-et.

(#3849) Nkboy válasza loosht (#3848) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállitás szemponjából tudja csak, vagy meg is szólal 5.1-ben?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3850) nadam25


nadam25
csendes tag

Szép estét mindenkinek! A következő problémával fordulnék hozzátok,mert egyszerűen már megőrülök tőle és nem tudok mit csinálni: Van 1 vadiúj notebookom,Windows Wista Home Premiummal. Nincs még 1 hetes,és ma délután kezdte azt el,hogy ha belépek a Windows Live Messengerbe,belép,de amint le akarom rakni a tálcára a programot,vagy bármi más ikonra kattintok,a Messenger fogja és kilép,bezárja magát a köv. üzenettel:
"A Windows Live Messenger müködése leállt"
Ezt a hibakódot rögzíti a gép:
Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: BEX
Alkalmazásnév: msnmsgr.exe
Alkalmazásverzió: 8.1.178.0
Alkalmazás időbélyegzője: 45b12d6a
Hiba - modul neve: nzdd.dll
Hiba - modul verziója: 4.0.0.42
Hiba - modul időbélyegzője: 39c29347
Kivétel - eltolás: 000b48f8
Kivételkód: c0000005
Kivételadatok: 00000008
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

További adatok a problémáról
LCID: 1038
Gyűjtőazonosító: 16862483

Minden más jól működik,nem észlelt semmi vírust,kémprogramot,semmit... Mit próbáljak meg vele,vagy mi miatt lehet ez? Tudna valaki segíteni,vagy hozzászólni?
Előre is köszönöm
Ádám

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.