Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Loretto


Loretto
veterán

Ilyennel nem találkozott senki?
Amikor a képen látható oldalon egy videót megy nyitok ez fogad, úgy tucatszor kell le Ok-ni, majd ez kb háromszor.
Valami ötlet? Youtube, meg egyéb videos oldalak mennek. Cseppet zavaró. egyébíránt a videot lejátsza, csak ez a hosszadalmas procedúra nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#3202) Ragnar_ válasza mergal (#3168) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem is lenne rossz , ha csak ennyi lenne , de nekem annó az 64bites XP-n egy játék volt hajlandó futni , a BF2 , de az meg bugos volt , nem voltak árnyékok. Ennyit a 64bit+game-ról :W Vagy a vistánál már más a helyzet ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3203) mergal


mergal
aktív tag

Hát már lassan végleg nem tudom melyiket vegyem majd meg. 32-64bit. Áhh!!
Ami lesz service pack nem orvosolja ezt a ram dolgot 32bitnél? Vagy hol van az a sp1 még?!

(#3204) Lauda válasza mergal (#3203) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem egyiket se. Várd meg a service packot, aztán majd eldöntöd. :)

(#3205) s7evcsenko válasza m4rc! (#3197) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nálam a PowerDVD 7 gond nélkül fut!

mergal
Rosszul tudom, hogy ha megveszed a 64bit-es Vista-t, akkor jár hozzá a 32bit-es is??
:F

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3206) CPT.Pirk válasza Ragnar_ (#3202) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden fontosabb driver megvan 64 bitre is, és játékok vígan mentek 64 bites vistán, semmi problémám nem volt, plusz kicsit gyorsabb is a 32 bitesnél. Ami miatt lemondtam róla, az az idióta driver siging.

mod: valaki tud valami ellenszert a driver siging végleges kiiktatására?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3207) mergal válasza s7evcsenko (#3205) üzenetére


mergal
aktív tag

OEM et vennék. Dobozoshoz van de az sok!
Mi az a driver siging? Csak Tömören.

(#3208) kymco válasza LordVader80 (#3198) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon szívesen :)

www.refujvaros.hu

(#3209) CPT.Pirk válasza mergal (#3207) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak olyan illesztőprogramot hajlandó feltelepíteni, aminek van digitális aláírása, amit a microsofttol kapott, asszem évi 500 dollár fejében. Ergo rivatuner, atitool, stb. progik nem nagyon működnek.

Elvileg F8-al az indító menüben ezt le lehet tiltani, de csak az adott egyszeri bootra, de az említett progik ezután sem voltak hajlandóka a szükséges drivereiket feltelepíteni/használni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3210) Thrawn válasza CPT.Pirk (#3209) üzenetére


Thrawn
félisten

Rivatuner-hez van aláírt driver ;)
Az F8-as móka, a legutóbbi frissítésekkel már nem működik. Megoldás:
El kell távolítani ezt a frissítést:
Driver sining "Update for Windows Vista for x64-based Systems" (KB932596)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3211) CPT.Pirk válasza Thrawn (#3210) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van persze, bemásoltam a kllő helyre, aztán mégsem történt semmi...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3212) Thrawn válasza CPT.Pirk (#3211) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet már nem is kell vele trükközni? Link
OS Support: Windows 2000/XP/Vista x64 & x32

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3213) Lauda válasza apro (#3195) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát akkor úgy telepítsem, hogy csak az a vinyó legyen bent, amire telepítem, majd ha felment, akkor már rádughatom a többit? Így akkor nem piszkál bele a többi vinyó bootszektorába? :)

(#3214) rétisün válasza Lauda (#3213) üzenetére


rétisün
veterán

ugy is lehet. de ha bent van minden vinyó, és az xp után telepited a vistát, a vista csinál bootmenüt, és nem kell mindenféle trükközés, hogy melyik oprendszert indítsd. ha meg xp alól indítod a telepitést, akkor megmaradnak a partícióbetűjelek is ugy, ahogy xp alatt megszoktad. a dvd-ről telepitesz, akkor kicsit megkeveri.
én legalábbis nem huzigálom le a vinyókat egy oprendszer-telepités miatt, minek?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3215) gabesz82 válasza dzsihad (#3151) üzenetére


gabesz82
senior tag

Lehet hogy pont az a baj, hogy minden védelmet kikapcsoltál és így becsorgott egy szép trójai, vagy vírus, esetleg spyware ami lefogja a sávszéledet... Szerintem nézd át alaposan egy víruskeresővel a gépet. és a Defender-t kapcsold vissza SZVSZ...

PSN: Morfologus82

(#3216) ZéZé@PH válasza m4rc! (#3197) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Elvileg kompatibilis.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3217) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!
Hogyan lehet kikapcsolni ezt,hogy minden indításnál ne jelenjen meg nekem?!Mert idegesítő! Futtatás menűben beírtam ugye,hogy msconfig és az induló progiknál ami nekem nem kell letíltottam párat (XP nél is ezt csináltam mindig) és azóta jelenik meg ez az ablak így...a Defendert nem szeretném tiltani csak,hogy induláskor ne jelenjen meg az indítópult letiltott elemei...

(#3218) ZéZé@PH válasza Tom5 (#3217) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

msconfig -> services -> windows defender

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3219) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Használ valaki közületek Vistával Riva Tunert?
Vagy egyéb más programot nVidia tuninghoz?
Nekem ATiTool nem nagyon müxik, ugyanis mióta feltettem,
nem lehet 648MHz fölé állítani a GPU-t, és Rivatuner se tudja
ezt az értéket átlépni. Persze már atitoolt uninstalláltam,
de megmaradt a probléma.Mi lehet a gond?

Köszi!

(#3220) Tom5 válasza ZéZé@PH (#3218) üzenetére


Tom5
addikt

Ezzel tíltja a Defender?!Mert azt nem szeretném.....
Kem:nálam minden oksa Rivatuner ügyileg.....

(#3221) rétisün válasza Tom5 (#3220) üzenetére


rétisün
veterán

akkor ne a defendert tiltsd le, hanem a felhasználói fiókonál kapcsold ki a felhasználói fiókok felügyeletét...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3222) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na jó, van valami progi, amivel folyamatonként meg lehetne nézni, hogy a lemezhasználat mekkora? Tehát nem a memo, nem a cpu, hanem a hdd?

I am having fun staying poor.

(#3223) Thrawn válasza Drizzt (#3222) üzenetére


Thrawn
félisten

Van a Vista-ban is: Ctrl+Shift+Esc -> Teljesítmény fülön alul az Erőforrás-figyelő gomb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3224) Lauda válasza rétisün (#3214) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel pont az a baj, hogy a másik vinyónak a bootmenüjébe is beleírta magát, ami bent volt a gépbe. A 36os raptorra telepítettem, aztán mikor legyököltem róla, mondom bootolok a 74-esről az xp-t és ott is választani kellett az xp és a vista között. :Y :W :DDD

(#3225) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi.

olyan problémám van, hogy én az összes telepítő cd-met felmásoltam image-fájlba a gyorsabb telepítésért már elég régen. telepítés után abból a mappából semmit nem nyit meg, mivel hogy nincs hozzá jogosultságom :F de csak abból az egy mappából. máshonnan a driver telepítők simán mennek. könyvtár attribútumait hiába módosítgatom, más ötletem meg nincs.

(#3226) Thrawn válasza Lauda (#3224) üzenetére


Thrawn
félisten

Na ott kellett volna XP telepítőlemezzel bootolnod, majd futtatni egy fixboot és fixmbr parancsot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3227) Lauda válasza Thrawn (#3226) üzenetére


Lauda
félisten

Addig rendben, csak azt nem értem, hogy miért kell belemocskolni a másik vinyóba is, mikor nem is arra telepítem. Egyébként ha lehuzom a többi vinyót és úgy telepítem, majd a talapítés után dugom rá, akkor is pelepiszkít a többi vinyóba? Szívesen megpróbálnám most az új gépemmel, de tartok tőle emiatt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3228) apro válasza Lauda (#3227) üzenetére


apro
senior tag

hali
a válasz nem
ha lehuzgálod a többi vinyot és úgy telepited a vistát nem piszkál bele a tobbi vinyodba, söt a butmenü is működik(F8)
kölön kölön minden op rendszert és akkor tuti
enyém is igy van, 1 vinyó Vista/2.vinyó XP,3.vinyó Bléd.
és tutin müködik
hali

(#3229) bozont


bozont
veterán

Az igaz, ha nekem van egy jogtiszta vistam akkor van valami "downgrade"-elési lehetőségem? Vagyis akkor nem kell külön megvenni mondjuk az xp-t, hanem pl haver áthozza az övét (ami persze jogtiszta) és akkor használhatom azt is persze jogtisztán, vagy valami ilyesmi. Remélem érthető volt mire gondolok, hallottam valami ilyesmit. :F

[ Szerkesztve ]

(#3230) demars


demars
addikt

Hello mindenkinek!
Vista Home Basic et használo... FuSi Amilo A1650G vel, 1Gb RAm mal...(konfig, adatlapomná)! Még mindíg nagyon meleg a masina... egyfolytában 100% on jár a procim! Nem tudom, h miért! Tettem fel RMClock ot is, semmi! Most az NHC pre-06 van fennt! Melyiknek van nagyobb prioritása: NHC nek, vagy a vista beállításnak (energia sémáknál)
Válaszokat köszi!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3231) jakand


jakand
csendes tag

Tudna valaki segíteni?
Windows xp home/prof vagy vista 64 bites home
megbízható a vista?

(#3232) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok!

A napokban sikerült beújítanom a Vistának az ultimate verzióját, nos a gondom a következő, néha a vista csak ugy kidob egy kék képernyőt és kiirja hogy a fizikai memória listázása, majd valahova kilistázza, és automatikusan újraindítja magát, már régebben is volt ilyen gondom másik vinyóval. Asszem ez konkrétan a winchester gondja, bár marhára nem emléxem már rá, még garis, szal ha az a baj akkor viszem is vissza!
A másik dolog hogy milyen fájl rendszert használ a vista, mert ha Xp alól futtatom a norton particion magic 8.0-át akkor az azt irja ki rossz a vinyóm, rosszul van beállitva, vagyis a kérdés a következő lenne. Létezik olyan Xp, vagy Vista alól működő particionáló program ami képes normálisan kezelni a fájlrendszert?

A segítséget előre is köszönöm!

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#3233) s7evcsenko válasza jakand (#3231) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A 64bit-es Vista Ultimate teljesen megbízható!
Ebből talán lehet következtetni arra, hogy a Home is az! Szerintem!
:U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3234) gabesz82 válasza Loretto (#3201) üzenetére


gabesz82
senior tag

Real player-t használsz? szerintem a videoplayer progiddal lesz a gond.

Vagy indíts egy cmd-t adminként és oda írd be "sfc /SCANFILE="C:\Windows\System32\evr.dll"
aztán ha a riportban valami integritási hibát ír, akkor megsérült az evr.dll

PSN: Morfologus82

(#3235) gabesz82 válasza demars (#3230) üzenetére


gabesz82
senior tag

Ha a Windows Update fut közben akkor itt a megoldás: MS support

PSN: Morfologus82

(#3236) gabesz82 válasza yoleeka (#3232) üzenetére


gabesz82
senior tag

Nem biztos hogy vinyó gond, lehet driver vagy egy alkalmazás hibája is, mondjuk víruskeresőé. Egyébként a Vista az XP óta jelen levő NTFS fájlrendszert használja, úgyhogy azzal a vinyóval lehet hogy valami tényleg nem OK.

PSN: Morfologus82

(#3237) Tom5 válasza gabesz82 (#3236) üzenetére


Tom5
addikt

Nálam se szereti a PM8.0 a Vistát :( ...mindenféle hülyeségeket ír ki mikor elindítom a progit (nem ismeri fel rendesen a meghajtókat és a szabad helyet sem jelzi jól) szal vmi más után kell nézni.

(#3238) rétisün válasza Tom5 (#3237) üzenetére


rétisün
veterán

a partition magic nem szereti a vistát, paragon partition manager (meg biztos más is) viszont tudja kezelni.

yoleeka: paragon partition manager

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3239) HZSolti


HZSolti
tag

Sziasztok,

Vista64 telepítésekor figyelmen kívül hagytam, hogy több hely szükségeltetik neki mint anno az xp-nek, azaz 20GB. Kezdi kinőni a vista. Újretelepítés nélkül megtudom növelni a partició méretét? Ha igen, mivel?
thx

Te egy igen komoly érv vagy az abortusz mellett.

(#3240) ZéZé@PH válasza yoleeka (#3232) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Diskpart nevű beépített szolgáltatást is használhatod Vista alatt.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3241) 3x3y válasza HZSolti (#3239) üzenetére


3x3y
aktív tag

hümm...

[ Szerkesztve ]

PF

(#3242) szasanyi


szasanyi
félisten

Bár szorosan nem témába vágó kérdés, de mégis kapcsolódik némileg: tudna vki javasolni gamepad-et Vista Home Premium 32bit rendszerhez? Ami biztosan jól működik, és nem kell egy hétig konfigurálni... :U

(#3243) Thrawn válasza Lauda (#3227) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha lehúzod a vinyókat, akkor hogyan tudna beléjük 'piszkítani'? Átteleportálja magát? Ha jól emlékszem az XP is körülnéz telepítés előtt milyen rendszerek (Win) vannak még telepítve, és meg is csinálja a bootmenüt ha talál.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3244) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok vista 32-bit rendszert használok,3 GB ram van jelenleg a gépembe kérdésem az,hogy érdemes-e kikapcsolni a winyon a lapozófilét?

(#3245) Loretto válasza Loretto (#3201) üzenetére


Loretto
veterán

No úgyfest az Avant Browserrel lehet a gond (egy régebbi kiadást hazsnálok), mert sima IE7-el nem jöttek elő a gondok. Legfrissebbel minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#3246) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali ezt szeretném kiprobálni használ valaki ilyet régebb otta? vista 64bit ultimate hungary

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3247) ZéZé@PH válasza szasanyi (#3242) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A logitech és a microsoft termékei jók szoktak lenni és még 64 bites driverek is vannak hozzájuk. Egyébként meg genius-ok se rosszak. Pick up your choice.
Igazából szerintem tök mindegy csak azt nézd meg hogy driver van-e hozzá.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3248) ZéZé@PH válasza dunc (#3244) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Legfeljebb, akkor ha nem használsz nagy memóriaigényű programot(pl. játékok), vagy nagyon sok programot egyszerre.
Szerintem felesleges kikapcsolni, de kipróbálhatod, hogy nyersz-e vele valamit, ha meg nem tetszik visszakapcsolod.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#3249) mergal


mergal
aktív tag

Feldobtam egy 64-bites vistát. Eddig minden faja. Nem tudjátok az miért van hogy a teljesítménynél a megjelenítés fülön ki van pipálva minden, de mégis ilyen randa szürke win98 -as a startmenüm?
Amúgy minden más olyan amilyennek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3250) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok a következö lenne a prolémám letöltöttem egy avit 44mb és nem engedi letörölni ujra inditottam a gépet, nem használja más program és le szeretném törölni, ha a fálj tulajtonságaira lépek nem hozza elő csak ennél csinálja ezt a többinél nem, mit tegyek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.