Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Mike88


Mike88
senior tag

Srácok, asszem rájöttem, hogy kell külső EPG-t beállítani. Hozzáteszem azért jöttem rá, mert egyszerű, szóval ilyen bonyolult dolgot ne várj el tőlem Celtis (persze nem is azt mondom, hogy ez állt szándékodban), hogy a "megoldásba" az is beletartozik, hogy elkezdek erre írni egy kiegészítőt, mert nem tudom hogy kell és sosem volt hozzá kellő akaraterőm, hogy bármilyen programozási nyelvet megtanuljak. Bevallom, hogy ált. másokra támaszkodom ilyen ügyekben, ezért is esett a választásom erre a boxra. Odáig nem tudnék eljutni, mint te, hogy írtál egy programot, amivel könnyebb a csatornarendezés többek között, szóval nekem már az is erősen meghaladja a képességeimet. :) Szóval az ilyen emberek előtt mindig emelem a kalapom...
Rendszer/Kiegészítők/Install repo/Openelec unoffical(!!!) repo/tvheadend kiegészítő beállításaiban az xmltv-nél megadjuk, hogy web elérés legyen, s itt megadjuk a http://xmltv.czo.hu/get/hu/ címet (ez 3 napi műsort jelent, elvileg belehetne állítani 1-10-ig a napok számát, amit letölt, de nálam valamiért akkor nem kezelte rendesen, mindenesetre ez úgy néz ki, hogy: http://xmltv.czo.hu/get/hu/x/ x helyére napok száma).
No ezután újraindítjuk az openelec-et, majd tvheadend beállítási felületén (PC-n) a Channel/epg fül alatti channel fülön az EPG Source oszlopban csatornánként lesz 1 legördülő menü, ami immáron nem üres, hanem ott kiválasztható, hogy (erről a címről) melyik csatornához tartozó EPG-t töltse le. Név alapján egyébként igyekszik felismerni, hogy melyikhez melyik tartozik, de ahol a csatornanevek eltérnek az adatbázisban szereplőtől, ott manuálisan kell megadni, majd nyilván menteni.
No most innentől kezdve az EPG grabber fülön egyelőre nem tudom megmondani, hogy melyik beállítás a helyes. Az internal grabber mezőben a module-nál megadható, hogy ezt a forrást használja, itt több mint valószínű, hogy az a helyes, ha ki van választva (asszem régebben már láttam erről egy videót, ahol ugyanezt mutatták be, s a videó készítője is így állította be.) Amiben nem vagyok biztos, hogy az over-the-air grabber és az external grabber blokkban törölni kell-e a pipákat vagy sem, de idővel kiderül.

A lényeg az, hogy működőképes, mert olyan csatornán is van magyar epg, amin korábban nem volt, s így valszeg nem lesz gond a hibás karakterkódolással sem néhány csatornánál, német csatornákon magyar EPG. :) (már amelyikhez van)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.