Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#443) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

2 év után újra visszatértem az okostelefonok világába, és ahogy látom egyre több helyen nyílik lehetőség nyílt WiFi használatára, így a biztonságom? érdekében gondoltam előfizetek egy normális, nem ingyenes VPN szolgátatásra (NordVPN). Mivel csak most kezdtem el ismerkedni a VPN által nyújtott lehetőségekkel ezért lenne egy-két kérdésem, hátha:

1. VPN-en keresztül tényleg biztonságosabb a nyílt WiFi-k használata? Akár bankolhatnék is alóla, vagy azért itt is jobb ha csak megmaradok böngésző módban és az ilyen típusú dolgokat otthon vagy mobilnet alól intézem?

2. Ha a telefonomon megosztom a mobilnetemet és be vok jelentkezve a VPN szolgáltatásba akkor az is a VPN-en kersztül fogja használni a netet akinek megosztom?

3. Routeren be lehet állítani egáltalán azt, hogy már a routeren keresztül VPN-ezzek? Gondolom routere válogatja, de hátha nem is lehet ilyet.

4. Hat eszközzel használhatom egyszerre a szologáltatást:ilyenkor a routert nézi, mint 1 db eszközt, vagy azt ahányan csatlakoznak a routerhez?

Kérdéseim egyelőre "csak" ezek, azonban szívesen veszem ha vki megosztja a tapasztalatasit a fennt említett szolgáltatóról.

Köszi előre is a válaszokat.

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.