Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) kraftxld válasza sto1911 (#4900) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az LSI meg SATA + egyéb kontrollerekkel simán ment.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4902) Immy válasza AiRLAC (#4897) üzenetére


Immy
őstag

CPU:2*Gold6138
Mivel nincs vCenter ezért, csak az utolsó 1 óra terhelést tudtam mutatni, de a mai nap nincs nagyon terhelés, mert mindenkinek szabadnap.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4903) AiRLAC válasza Immy (#4902) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért írtam az RVtoolst, ott számok vannak, pcore/vCPU ratio, utilization, ilyenek, nem zöld csíkok :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4904) Immy válasza AiRLAC (#4903) üzenetére


Immy
őstag

Köszi, erről még nem hallottam.
Live optics-al próbálkoztam, de az meg vCenter nélkül nem volt hajlandó működni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4905) sutszi


sutszi
veterán

Akadt egy kis problémám az RDM-el. (ESXI 6.7 U1)
Van egy 2TB új HDD és Xpenology VM-hez szerettem volna hozzáadni.

vmkfstools -z /vmfs/devices/disks/vml.0100000000202020202057442d574341593030393734333634574432303033 /vmfs/volumes/XpenoDownloadDS/Xpenology/Xpenology_1.vmdk

A vmdk fájl létrejön. Amikor a VM-hez akarom adni akkor ezt kapom:
Failed to reconfigure virtual machine Xpenology. Incompatible device backing specified for device

vmkernel.log:
2020-05-09T07:10:57.714Z cpu8:2098767 opID=f2b5f1ae)World: 11943: VC opID 12764503 maps to vmkernel opID f2b5f1ae
2020-05-09T07:10:57.714Z cpu8:2098767 opID=f2b5f1ae)WARNING: RDM3: 125: Error opening device vml.0100000000202020202057442d574341593030393734333634574432303033: Busy
2020-05-09T07:10:57.714Z cpu8:2098767 opID=f2b5f1ae)FSS: 7052: Failed to open file 'Xpenology_1-rdmp.vmdk'; Requested flags 0x40001, world: 2098767 [hostd-worker], (Existing flags 0x0, world: 0 [unknown]): Busy

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4906) sutszi válasza sutszi (#4905) üzenetére


sutszi
veterán

Közben megtaláltam a megoldást [link]
Azt valahogy sehol nem írták le, hogy azt a meghajtót ami RDM-el szeretnék használni, arra nem kéne Datastore-t létrehozni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4907) AiRLAC válasza sutszi (#4906) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez nekem magától értetődő

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4908) Mykroft válasza sutszi (#4906) üzenetére


Mykroft
tag

Valóban, ezt nem írják, mert azt írják, hogy a teljes lemez felületét éred el egy képfájlon keresztül. Ebből ezért lehet arra következtetni, hogy nem lehet másra felhasználni.

(#4909) sutszi


sutszi
veterán

Jó, de én wannabe vagyok itthoni játszós szerverrel...nincs ilyen irányú tapasztalatom... Szóval ha egyszer valaki nem írja le...akkor nem fogom tudni. :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4910) Ablakos


Ablakos
őstag

Vmware workstation pro alatti virtuális gépeket szeretnék menteni (backup)? Milyen módszer a jó és lehetőleg ingyenes?
Eddig fullban másoltam egy tükörre a leállítás után egy héten egyszer, de biztos van valami kiforrottabb megoldás.

(#4911) kraftxld válasza Ablakos (#4910) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külön partícióra rakni őket, és azt menteni Veeam Agent-el?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4912) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni. Előrebocsájtom, hogy nem vagyok profi a témában, hobbi szinten foglalkozom vmware-el itthon az utóbbi időben.

A sztori röviden: Volt itthon egy NAS-nak összeépített mini szerverem, és néhány hónappal ezelőtt arra az elhatározásra jutottam, hogy átalakítom: nem a NAS OS-en belül fogok Virtualbox alapú vm-eket futtatni, hanem magát a NAS OS-t (OMV) bevirtualizálom, és függetlenül, mellette fognak futni a vm-ek. Így jutottam el oda, hogy közel 3 hónapja egy standalone esxi (6.7 u3) fut itthon, és alapvetően zökkenőmentesen sikerült véghezvinni az átállást.

A konfig jelenleg úgy néz ki, hogy van egy dedikált SSD a guest-eknek, a HDD-k pedig direkt be vannak csatolva az NAS (OMV) guest alá, tehát nincs rajtuk vmfs. A HDD-ken ritkán és minimális mértékben változik a tartalom, a mentést SnapRAID-el oldottam meg OMV-n belül.

A működéssel alapvetően nincs gond, de mivel az utóbbi időben elhullott az egyik HDD, ez némi előregondolkozásra késztetett engem: szeretném megoldani a guest-ek, vagy esetleg a teljes SSD mentését valamilyen módon, ebben viszont egyáltalán nem vagyok járatos. Annyit már sikerült kiderítenem, hogy a fizetős megoldással ez nem egy bonyolult történet, ráadásul menet közben elvégezhető, de az céges környezetbe való, itthonra szeretnék megmaradni az ingyenes standalone megoldásnál. Az sem gond, ha a mentés idejére le kell állítani a guest-et/guest-eket, a lényeg, hogy beavatkozás nélkül periódikusan történjen meg, és legyen használható mentésem arra az esetre, ha elpusztul az SSD.

ui: korábban tervben volt a RAID a guestek alá, de a hardveres RAID-hez nincs elég hely a házban, a szoftveres RAID-hez pedig nincs elegendő SATA port, jelenleg mind a 6 használatban van (1 SSD + 5 HDD)

Ebben kérem a segítségeteket, javaslataitokat!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4913) AiRLAC válasza A_ScHuLcZ (#4912) üzenetére


AiRLAC
addikt

Fizetős megoldással se lesz sokkal jobb a helyzet mert az ingyenes ESXi licensz miatt nincs backup API. Én menteném az ESXi configot meg a VMeket külön hálózaton mondjuk egy külső meghajtóra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4914) erer1000


erer1000
őstag

azt tudom hogy van arra lehetőség hogy egy USB eszközt virtuális gépre átadok, és onnantól az fogja látni és kezelni.

egy olyan kérdésem lenne, hogy van itthon olyan eszköz, ami windows 10-en driver hiányában el sem indul, de windows xp-n tökéletesen megy, és hogy erre van-e lehetőség hogy a virtuális XP-n észleli a rendszer, és utána valahogy átengedni a host windows 10-re, hogy az is lássa valahogy?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4915) AiRLAC válasza erer1000 (#4914) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ilyen nincs sajnos

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4916) Magnat válasza erer1000 (#4914) üzenetére


Magnat
veterán

Milyen eszközről van szó pontosan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4917) A_ScHuLcZ válasza AiRLAC (#4913) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Úgy értettem, hogy ESXi-nél szeretnék megmaradni az ingyenes megoldásnál.

ESXi config mentése tiszta sor, a külső meghajtó is tiszta, de mit értesz külön hálózat alatt? VM-ek mentését úgy értetted, hogy leállítani őket, és exportot futtatni a gépeken, vagy hogyan? Ez manuális módszernek hangzik, én pedig szeretném automatizálni a folyamatot. (bocsánat, ha butaságot írok, mentés témában nagyon nem vagyok otthon vmware-nél)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4918) AiRLAC válasza A_ScHuLcZ (#4917) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy vessző kimaradt, így talán egyértelműbb:
Én menteném az ESXi configot meg a VMeket külön-külön, hálózaton mondjuk egy külső meghajtóra.

Pl. a Veeam Backup & Replication Community Edition-nel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4919) Chal


Chal
addikt

Használ valaki NPAR-t éles környezetben? Egy projekt kapcsán merült fel az ötlet, mert kevés az interface, de eddig valahogy ez a megoldás elkerült, nincs vele tapasztalatom. A vasak Gen10 DL-ek lennének, a kártyák pedig 10G-s 534FLR-ek. A cél az lenne, hogy külön interfaceket kapjon az iscsi és az vm-ek forgalma (NIOC és dvs nincs a licencekben, és az npar-al talán amúgy is szebb lenne, már ha megbízhatóan működik).

[ Szerkesztve ]

(#4920) [Newman] válasza Chal (#4919) üzenetére


[Newman]
tag

Igen, elég gyakori a használata a több VF-nek. 6.5/6.7-nél volt pár bug vele, ami PSOD-ot okozhatott, de már jött rá jó driver.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#4921) A_ScHuLcZ válasza AiRLAC (#4918) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

:R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4922) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok ami a vmware-t illeti, most ismerkedem vele, úgyhogy légyszi ne harapjátok le a fejemet, ha valami nagy noobságot kérdezek :) , de lenne pár kérdésem:

A vas amin próbálgatom egy Intel Celeron J3060 Dual Core Processzoros ( 2.4 GHz) gép 8 GB RAM-mal, és 250GB SSD-vel felvértezve dupla Intel NIC-el. Tudom, hogy nem kell sokat várnom tőle, csak azért írtam, hogy tudjátok mik lehetnek a korlátaim.

1. Milyen bilentyű beállítást javasoltok a vmware alá? Gondolom itt a többség angol kiosztással dolgozik, de mivel magyar billentyűm van félek, hogy sokszor elfelejteném, hogy a z-t, y-t fel kellene cserélnem. Most jelenleg németen van, mert gondoltam az áll legközelebb a magyar bill. kiosztáshoz, de a számokon lévő karakterek nem stimmelnek és sokat szoptam a jelszóbeállításával, míg végre egy reset után be tudtam állítani különleges karakter nélkül a jelszót.

2. Olvasgatom a topikot, és gyakran belefutok abba a kérdésbe, hogy a vmware tools fel van-e telepítve. A legújabb ingyen letölthető vmware-t installáltam fel. Az elég ha a kiválasztott guest os-nél az action --> guest os --> install vmware tools-ra az op. rendszer felinstallálása után nyomok rá?

3. 3 db op rendszert szeretnék feltenni a vmware alá (win 10 pro, fedora 32, frebsd 11.2). Lehet olyat csinálni, hogy mindnek megadom a max. RAM méretet (8GB) és egymás közt leharcolják, hogy kinek mikor mennyire van szüksége, vagy mindenképpen be kell állítani, hogy mennyi a max amit használhatnak?

4. Már fel van telepítve a win 10 (4GB RAM, 80GB adat) és a fedora (2GB RAM, 80GB adat). Tegnap szerettem volna feltenni még a freebsd-t is, mutat a vmware 33GB szabad helyet még, viszont nem engedi feltenni az op rendszert "Insufficient disk space on datastore" hibával. Most akárhogy nézem, a két rendszer (win + fedora) foglal ~170GB-t kellen még, hogy legyen ~50/60GB szabad helyem. Gondolom az vmware is foglal helyet magának ezért ír ki még 33GB helyet. Viszont nem engedi még 20GB-al sem telepíteni a freebsd-t. Esetleg ebben tudnátok segíteni? Vagy ez már inkább a hardware gyengesége lesz?

Előre is köszönöm a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#4923) Immy válasza Véreshurka (#4922) üzenetére


Immy
őstag

1. ami neked kézre áll, általában az angol javasolt.
2. a tisztán látás érdekében tudnál segíteni abban, hogy milyen milyen vmware terméket installáltált? Nekem az a sejtésem, hogy vmware player vagy vmware workstation terméket haszálsz. Amennyiben igen, akkor a vmware tools a virtuális gép telepítése után telepíthető.
3. Kevésbé javasolt ennyire kimaxolni, mert ilyen esetben az elméleti maximális memória kihasználtság lehet 3*8 + host rendszer memória igénye is, ami használhatatlanná teszi a rendszert, tekintve hogy a memória helyett csak SWAP-tól tudja előállítani a "virtuális memóriát". Ez több sebből verzik, de erősen függ a felhasználandó területtől.
4. Ha nagyon helyszűkében vagy, akkor válasszál olyan megoldást, hogy ne a teljes virtuális gépnek szánt tárhelyet foglalja le azonnal. Ennek olvass utána: Thin vs Thick

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4924) Véreshurka válasza Immy (#4923) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Ezt sikerült letöltenem: VMware-VMvisor-Installer-6.7.0.update03-14320388.x86_64.iso. A linkelt miniPC-t forgalmazó ezt a rendszert javasolta a géphez. Ez - ingyeneshez viszonyítva - teljes értékű VMWare-nek minősül, vagy valamilyen minimal verziója?

Akkor a RAM mennyiséget elosztom saját belátásom szerint: Win10 4GB, Fedora - FreeBSD 2-2GB.

Az olvasni valót köszönöm, átnyálazom!

El Psy Kongroo

(#4925) k_petya


k_petya
tag

Sziasztok!

ESXI 6.5-n szeretnék egy Quadro K600 kártyát passthrough-ba tenni, de mind win10 és win7 guesten 43-s hibával leáll a driver. A hypervisor.cpuid.v0-t és a pciPassthru0.msiEnabled-t már probáltam. Mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4926) k_petya válasza k_petya (#4925) üzenetére


k_petya
tag

közben win7 guestben sikerült müködésre birnom mikor uninstalltam a vmware tools-t. win10 alatt még mindig nem jó

(#4927) AiRLAC válasza k_petya (#4926) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha jól emlékszem az Nvidia trükközött valami a driverekkel hogy ne tudd az olcsó asztali GPU-kat passthrough-val használni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4928) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok,

Pár hónapja szenvedek egy ilyen problémával egy régebbi opteronnal.
Csak ugy gondol egyet es meghasal a gép. Eddig penen volt a ESXI most egy SSD-re át lett téve de ugyan ez a probléma. Pen en volt bad sector mikor megtaláltuk rajta akkor na akkor biztos ez volt de most elkezdte ujra.

Csatoltam képet a logbol.
[link]

etc..

(#4929) bugizozi válasza anarchic (#4928) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Milyen verziójú ESXi? Frissíteni próbáltad már?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4930) anarchic válasza bugizozi (#4929) üzenetére


anarchic
tag

Igen, 6.5rol tettuk fel anno januar kornyeken 6.7 u3ra.
Azzal a remennyel h jobb lesz. De semmi.
Es tovabb menni nem is tudunk mivel ez az utolso ami kezel masodik genes opteront ha jol tudom.

etc..

(#4931) sto1911 válasza anarchic (#4930) üzenetére


sto1911
veterán

Doglodo alaplap?

(#4932) anarchic válasza sto1911 (#4931) üzenetére


anarchic
tag

Pasz, megprobalok egy friss installt osszehozni csak a problema, hogy a gep Pesten van en meg Leedsben. :/

etc..

(#4933) bugizozi


bugizozi
őstag

Új ügyfél, szerver+VMware frissítés, bevallotta, hogy nem ért hozzá, úgy örökölte meg évekkel ezelőtt, mondja egyik VM-en kevés a hely, sebaj, két katt megnöveljük a meghajtót, Edit settings-nél inaktív, biztos van rajta egy snapshot, mondja hogy azt tuti nem ő csinálta, hú mondom akkor az jó régi lehet...és tényleg az :Y

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4934) AiRLAC válasza bugizozi (#4933) üzenetére


AiRLAC
addikt

40giga snapshot az normális, föleg ennyi után. Nekem eddig 4.5TB volt a rekorder ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4935) bugizozi válasza AiRLAC (#4934) üzenetére


bugizozi
őstag

Itt inkább a dátum a lényeg
És azt mennyi ideig törölte? :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4936) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Valaki futott már bele ilyen hibába ESXi frissítés közben? :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4937) AiRLAC válasza bugizozi (#4936) üzenetére


AiRLAC
addikt

7.0ra frissítesz?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4938) bugizozi válasza AiRLAC (#4937) üzenetére


bugizozi
őstag

Csak 6.7-re.
Új rendszert (server, storage, switch) viszek ki üf-hez holnap, jelenleg még nálunk a cucc, feltelepítettem 2 hete a Dell-es 6.7-t, de vCenter-t nem tudtam DNS hiánya miatt, még hostfile trükközéssel sem, a host kézi pecselésbe belebuktam valami driver gond miatt, azóta jött ki újabb Dell iso, mondom akkor azzal update-elem, hogy mégis a legfrissebb szoftverre menjek oda, erre ezt dobta... :W
Közben újraindult a szerver és bebootolt a korábbi ESXi verzió úgyhogy az aláírásomban lévő örök igazságot alkalmazom - majd ha már kint lesz és lesz vCenter azzal telepítem a patch-eket. (illetve nem felejtem el a 0. lépést, amit most kihagytam - lementem a konfigot)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4939) AiRLAC válasza bugizozi (#4938) üzenetére


AiRLAC
addikt

Online se megy esxclivel?
https://esxi-patches.v-front.de/ESXi-6.7.0.html

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4940) bugizozi válasza AiRLAC (#4939) üzenetére


bugizozi
őstag

Sajna nem lát ki a netre, mert már az az IP van beállítva rajta, ami majd ott lesz neki. Csak egy jumphost-ról érem el másik hálózatból.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4941) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Sziasztok!
Az normális jelenség, ha a VMware Workstation Playerben (ingyenes változat) a hálózatot bridge módva rakva a virtuális gép megkapja a host adatforgalmát is (Wiresharkkal nézve látszódik a torrent :DDD )? NAT módban ez nincs így, mint ahogy a VirtualBoxban sem (bármelyik módban). Lehet, hogy az egyidejűleg felrakott két konkurens VM miatt lenne ez így?

(#4942) AiRLAC válasza SunyaMacs (#4941) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bridge így működik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4943) gondor53


gondor53
csendes tag

Sziasztok!
Egy gyakorlati problémámra keresek megoldást. Adott egy T710 DELL szerver, mint HOST. Fut rajta egy ESXi 6.0. A vasnak van négy fizikai LAN portja. A rajta lévő virtuális szervernek van két virtuális LAN csatolója.
Hogy tudom azt beállítani, hogy a virtuális szerver két virtuális LAN csatolója külön külön fizikai LAN portokhoz kapcsolódjon?
Két fizikailag szeperált hálózathoz kell csatlakozni. Ez az előd fizikai szerveren simán ment, a két fizikai csatoló más IP tartományban volt. Ezt kellene most virtualizálva is megoldani.
Kösz előre is a segítséget.

(#4944) AiRLAC válasza gondor53 (#4943) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hozz létre két vSwitchet (vagy használd a vSwitch0-t meg hozz létre még egyet), és ott adj meg uplinknek egy egy vmnic-et. Majd mindegyik switchen hozz létre egy VM portgroupot, ha van VLAN tagging a hálózaton akkor mindegyik portgroupon a megfelelő VLAN-t állítsd be.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4945) gondor53 válasza AiRLAC (#4944) üzenetére


gondor53
csendes tag

Köszi, sikerült.
A második fizikai portra létrehoztam a vSwitch1 - et. Ez a VM Network2 lett.
A virtuális gépnél a beállításoknál a második LAN adapterhez a VM Network2-t rendeltem, és kész is lett. Egyszerűbb, mint gondoltam. ;)

(#4946) AiRLAC válasza gondor53 (#4945) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azért azt a VM Network X elnevezést én jobb szeretem pl. így
PROD_192.168.1.0-24_VLAN123
;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4947) gondor53 válasza AiRLAC (#4946) üzenetére


gondor53
csendes tag

Igazad van, úgy áttekinthetőbb, ha több rendszer van.
Egyelőre csak teszt környezetben csináltam meg, a véglegesnél valószínűleg én is hasonló megoldást fogok választani.

(#4948) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Mik a feltételei annak, hogy egy PCI eszközt át tudjak adni egy guestnek? Konkrétan egy PCI nyomtatóport kártyát adnék oda egy Windowsnak, de PCI eszközt nem is tudok neki bekattintani. 6.5-ös home licences ESXI, és konzumer AMD procin, konzumer alaplapon fut :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4949) hcl válasza hcl (#4948) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...szürke a PCI device az "Add other hardware" menüben, meg úgy általában az egész PCI eszközlista. WTF. IOMMU hiány lenne?

De a gép saját parallel portját sem tudom odaadni (sorost tudok...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4950) AiRLAC válasza hcl (#4949) üzenetére


AiRLAC
addikt

VT-D képes CPU+BIOS támogatás kell hozzá.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.