Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ugux


ugux
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék attól, aki jobban ismeri az említett progit!
Az a problemam, hogy egy codec-ektől, és egyéb hasonló dolgoktól mentes gépen használnám a progit. Addig jó is, hogy lejatsza a filmet (divx-es, xvid-es avi..stb) viszont hiaba allitom be afelirat fajlt is, azt nem jeleníti meg!

Az egy masik gepen, szinten használtam ugyan ezt a verzioju programot, nem allitottam at rajta semmit, es mukodott a dolog, ahogy kell. Viszont ezen a gepen vannak codecek, szoval a VLC nelkul is jatsza a filmeket!

Lenne valakinek tippje, hogy mit kell esetleg atallitani, vagy feltenni??

(#2) ugux


ugux
tag

Na, srácok, csak találkozott más is ezzel a programmal!

(#3) capafog23 válasza ugux (#2) üzenetére


capafog23
őstag

Ki gondolta volna hogy ezért egy újonc új topicot fog nyitni. :(

(#4) ugux válasza capafog23 (#3) üzenetére


ugux
tag

Köszi szépen, sokat segítettél, Mr. nagy öreg!

(#5) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Uram ments meg minket :Y

Talán ha tennél fel codeket akkor talán lenne feliratod is. Nem ?
(Most feliratcodekre gondoltam elsősorben)



[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#6) kisho válasza ugux (#1) üzenetére


kisho
senior tag

Nekem is megvan ez a player, másodlagos lejátszónak használom, de az SRT feliratokat megjeleníti nekem, igaz, hogy mindig manuálisan kell bekapcsolnom. Milyen formátumú a felirat? (esetleg vágj be egy részletet a fileból)

(#7) ugux válasza kisho (#6) üzenetére


ugux
tag

Szia Kisho!

Latom, te nem csak okoskodsz, hanem segíteni is probalsz! Koszi!

Na, szoval meg 1x leirom, hogy az a lenyeg, hogy nem nagyon akartam codec-eket feltenni az adott gepre, ezert hasznalom a VLC-t (mivel abban ha jol tudom valamifele beepitett codec-ek vannak)
Addig jo is a dolog, hogy a filmet lejatsza, de a feliratokat nem!

Az egyik okos irta itt, hogy tegyek fel felirat codecet, de azt persze nem irta volna oda, hogy milyet, vagy pl-t, hogy mik vannak!

Remelem te tudsz segiteni!
koszi

(#8) ugux válasza kisho (#6) üzenetére


ugux
tag

Ja, egyebkent, srt-t nekem is lejtszik, azon a gepen, ahol, ahogy te is irtad ''csak masodlagos'' lejatszokent hasznaljuk!

(#9) kisho válasza ugux (#7) üzenetére


kisho
senior tag

Nekem directsub van fent, de szerintem a VLC player nem használja. Ha nem egyezik a film és a felirat fileneve nevezd át, hogy stimmeljen.

(#10) Elster


Elster
csendes tag

A legújabb, akárhányas vlc-ben a Settings, Preferences, Video, Subtitles/OSD-nél bepipálod az Advanced options -t, itt ugye az van beírva a Subtitle autodetection paths-hoz, hogy: .\subtitles, valószínűleg nem a subtitles könyvtárban tartod a felirat file-t, tehát át kell állítani: .\ -re, így az aktuális könyvtárban fogja keresni és a Use subtitle file-hoz be kell írni ugyanezt, tehát megint .\, elmented és kész.

Ja igen nem árt ha ugyanaz a neve, mint a filnek :)

Természetesen nem használja a vlc a windows-ra feltelepített codec-eket, mivel azokat a saját könyvtárából szedi, és tényleg nem kell neki semmit se feltelepíteni, ahhoz, hogy működjön.
Egyébként a saját codec-jei lib-akármi.dll file-k és csak kb 11 Mb helyet foglalnak.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mikor jő el a fagyás mentes kor?

(#11) ugux válasza Elster (#10) üzenetére


ugux
tag

Koszi!

Szerdan kiprobalom ezt a lehetoseget is!
Bár ha jol sejtem nem fogja megoldani a problemat, mert ugye, en megadtam a film megnyitasnal a feliratfajlt is (hellyel, meg mindennel), szoval szerintem itt az alltalam megadottakat vette figyelembe a progi, nem az autodetect beallitasokat!

Foleg azert gondolom ezt, mert itthon mukodott, a melohelyemen meg nem, pedig mindegyiknel ugyan ugy volt beallitva az autodetect options , tehat .\subtitles

(#12) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag


innen tudsz leszedni codecpackot, lejátszónak meg bspalyer és minden mai filmet le lehet játszani felirattal együtt.
[link]


ezeket tartalmazza :
Dekodér pro DivX 6.0
Dekodér pro XviD Koepi's 1.0.3
Dekodér pro DivX, XviD - FFDShow 17.02.2005 alpha
Dekodér pro MPEG2 2.0.0.0
Dekodér pro titulky g400 2.83
Dekodér pro titulky DVobSub (Win9x, Win2k a WinXP) 2.23, 2.33
Dekodér pro OGG Vorbis 0.9.9.5
Dekodér pro AC3 1.01a RC5
Morgan Multimedia Stream Switcher 0.99ß

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#13) ugux válasza [HUN]Zolee (#12) üzenetére


ugux
tag

Szia!

Hát, ugy tunik felreertettel, es mar kapasbol azzal indítottal, hogy ''ments meg urunk minket'' - vagy valami hasonloval!

En sem vagyok hulye, es ismerem es hasznalom is a codec-eket, sot a bsplayer az en kedvenc lejatszom is! DE, direkt az a lenyeg, hogy nem akarok semmit codecet feltenni, mert ez egy munkahelyi gep! A VLC-t pedig meg csak telepitenisem kell, tehat nem nagyon van nyoma, hogy hasznalom, ill. hasznaltam! Erted mar!

Azert koszi az infot!

(#14) [HUN]Zolee válasza ugux (#13) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

látod pont ezért írtam az első sort. a vlc is tesz fel codecet csak te nem tudsz róla. szóval erről ennyit . én megmondtam a megoldást te azt csinálsz amit akarsz. ezzel én befejeztem.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#15) ugux válasza [HUN]Zolee (#14) üzenetére


ugux
tag

hát, kivancsi lennek, hogy a vlc hova es mit tesz fel, mert szerintem annak az egy zip fajlnak a tartalman kivul amit valamelyik konyvtaramba kitomoritek semmit nem tesz sehova!

Csak elinditom es fut, nem dolgozik semmi mast!
Ha van valami konkret bizonyitekod arra, hogy mashova is beirogatja magat, ill. pakolgat fajloka akkor legyszi jelezd nekem!
koszi

(#16) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

én meg kíváncsi vagyok hogy hogyan tömörítesz ki egy tömörített fáljt tömörítő program nélkül :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#17) czappa válasza [HUN]Zolee (#16) üzenetére


czappa
aktív tag

Jó dolog leszolni egy újoncot pláne, hogy csak a szvakon lovagolsz.
Igen a vlc player is feltelepszik vhová és nyilván vannak ''belső'' codecjei, de a lényeg, hogy nem gányolja össze a gépet, mint azt némelyik codec pack teszi.

Ha valaki nem akar vlc-t használni (mert nem kell), akkor is csak azt a kodekket telepítse, amire szüksége van! (ez szvsz bár nem csak én gondolom így):
xvid, divx, (bár asszem xvid után nem kell divx, de nem biztos) ac3, esetleg felíratozó - de én a vlc-re voksolok.

(#18) [HUN]Zolee válasza czappa (#17) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ha megnéztedvolna megadtam egy codecpackot ami csak a szükséges codecet tartalmazzák. Meg ha nem a saját igazát akarná bizonygatni,... .
mindegy.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#19) <Adamsky> válasza [HUN]Zolee (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Te most direkt kötekedsz? :(( Nem értem, hogy miért nem lehet normális hangnemben válaszolni/segíteni (még akkor is, ha az illető ''csak'' újonc)

(#20) czappa válasza [HUN]Zolee (#18) üzenetére


czappa
aktív tag

és megnéztem és láttam
(zárójelben megjegyzem, hogy a topic címe: ''Vlc media player'')

Egyébként annyira megnéztem, hogy az általad linkelt cuucot is megnéztem, nekem ezt írja:
''Na této adrese není konfigurován �ádný server WWW.''
Ezzel átlagember nem sokra megy.

(#21) [HUN]Zolee válasza czappa (#20) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

hmm, hibás a link javítás :[link]


[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#22) [HUN]Zolee válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

éste ? :DD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#23) ollie válasza [HUN]Zolee (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem hagyd a témát, ugyanis itt nem windows codecekről van szó. Hidd el nem segít.

***

(#24) ugux


ugux
tag

Szasztok!

Koszi mindenkinek aki segiteni probalt!

Hmm!
Lehet hogy a Zoli gyereknek ilyen epito jellegu hozzaszolasokbol jott ossze, hogy Szenyor lett! Gratulalok!

(#25) [HUN]Zolee válasza ugux (#24) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ha ien logika mentén akarsz jól működő gépet összehozni, akkor sok szerencsét hozzá :DDD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#26) <Adamsky> válasza ugux (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Végül összejött a dolog? Ha igen, akkor a mikéntjéről írhatnál egy-két szót.

(#27) ugux válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


ugux
tag

nem, sajna meg mindig nem megy a dolog!

A .\ eleresi ut megadas nem segitett, a felirat fajl neve ugyan az mint a filme!
Szoval nem tudom!

Ötlet?

(#28) czappa válasza ugux (#27) üzenetére


czappa
aktív tag

Most már viszont én keveredtem el és kezdem nem érteni.:)
Tehát:
Fentebb írta vki hogy csak SRT-t játszik le a vlc player és erre te írtad is, hogy az működik.
Gondolom mást nem fog lejátszani a vlc.

(#29) ugux válasza czappa (#28) üzenetére


ugux
tag

na, akkor segitek! :)

Szoval olyan gepen mukodik az srt lejatszasa, amin vannak minden fele codec-ek telepitve (ez az otthoni gepem)

Viszont en a melohelyen akarom a VLC-t hasznalni, es ott nincs semmi codec felteve, csak a VLC progi, itt viszont igy nem jatsza a feliratot!

Na, erted!! ??

(#30) ugux


ugux
tag

Na, hat lehet hogy megvan a megoldas, ill. lehetseges ok, ami miatt nem mukodik a felirat a VLC-ben!

A gepen W Server 2003 az OR! Feltettem a progit egy szinten mindenfele codectol mentes XP-s gepre, es ott mukodott a dolog!

Szoval talan ez lehet az oka!

(#31) <Adamsky> válasza ugux (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na tegnap kipróbáltam.
Ha betöltöm a filmet, akkor a filmen jobb klikk után a ''Subtitle tracks'' alatt ki tudom választani a megjeleníteni kívánt felíratot. Ezután szépen fel is teszi a filmre. Sajna ezt mindig meg kell tenni, mert autómatikusan ''disable''-en van. VobSub vagy hasonló nincs telepítve. v0.8.2

(#32) ugux válasza <Adamsky> (#31) üzenetére


ugux
tag

Szia!

Hát, bonyolult dolog ez a forumozas, egy csomoszor ugymond ''elbeszelunk egymas mellett''! :)

A feliratfajl hozzárendelese eddig is ment, csak nem jelenitette meg! Azert koszi, hogy kiprobaltad! De mondom, valoszinu a 2003 server a hibas!

Egyebkent feliratot ugy is hozzáadhatsz, hogy File/Open file, es miutan a filmet megadtad, bepipalod, a subtitle optionst, es megadott ott a feliratfajlt is! Igy ha elinditod a filmet, akkor mar nem lesz tiltva, hanem azt a feliratot rakja hozza, amit beallitottal!

(#33) <Adamsky> válasza ugux (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...elbeszelunk egymas mellett...''

Nem hiszem. Azért írtam, amit írtam, mert míg azt a bizonyos dolgot át nem állítottam, amit említettem, addig -- hiába volt elvileg betöltve a sub. -- nem jelenítette meg a felíratot.

''...valoszinu a 2003 server a hibas...''

Nézd meg, hogy van-e fenn megfelelő vid. driver a gépen. Lehet, hogy az overlay megjelenítéssel van a gond (asszem ez utóbbi üzemmódban működik csak a felírat megjelenítése).

(#34) czappa válasza ugux (#29) üzenetére


czappa
aktív tag

Nekem srt-t játszott le ha jól emlékszem (most nincs nálam film felírattal így nem tudom ellenőrizni), a winxp prof. Szóval akkor az lehet, amit írtál (op rendszer).

marha jó, hogy prohardveren és it.news-on máshol van a ''lapopzás'' így mindig összekeveredek it.newsban és nem látom, hogy van még hsz. a köv oldalon, ehh

[Szerkesztve]

(#35) ugux válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


ugux
tag

Szia!

Az Overlay megjelenítest hol lehet allitani?? Ebben a gepben csak alaplai video kari van valami intel extreme graphics vagy mifelene!

(#36) ugux


ugux
tag

Na, hat felhagytam a VLC-vel valo kuzdessel, es W Media Player és Vobsub 2.23 kombinacioval mukodik a dolog! :)

(#37) [HUN]Zolee válasza ugux (#36) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

És végre belátta hogy van könnyebb út. :DD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#38) tomcs


tomcs
őstag

b+ mi ez hitvita? :)

egyebkent vlc playerrel en mar lattam olyan bugot is hogy ott volt a felirat csak kicsit kicsuszott a kepbol, par pixele latszott. ez a ficsor meg nem teljesen tokeletes, de azert gondolom elobb-utobb jo lesz

(kulonbenis, szard le a codeceket meg a sub plugineket meg mindent es tanulj meg angolul :DDD nekem is bejott :D)

vlc csak egy medialejatszo, de nem akarja a vilag tudomasara hozni hogy milyen filmeket nezek, nem akad ossze mindenfelevel es ugy egyaltalan szerintem sokkal jobb mint az utolso media player amit meg hasznaltam. szerintem

persze vfw codecek attol meg hasznosak, vd pl nem nagyon van meg nelkuluk :)

(#39) ugux


ugux
tag

Na, hát itt az újabb probléma! :(

Mi van akkor, ha egy filmnek a VLC alatt van hangja, de Windows Media P-ben nincs??

(#40) <Adamsky> válasza [HUN]Zolee (#37) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hát igen. Én is nagyot néztem :Y mikor elolvastam a #36-ot.

(#41) <Adamsky> válasza ugux (#39) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor valszeg AC3 hang van a film alatt.
Miért nem használod a VLC player-t a VobSub-al? /mondjuk ez lehet, hogy nem megy :U/

(#42) [HUN]Zolee válasza <Adamsky> (#41) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nemértem, mért nem teszi fel azt a packot amit ajánlottam :U
És ami nemkell azt meg nem telepíttetni fel, mivel lehet választni hogy mit telepítsen fel.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#43) Sianis


Sianis
addikt

Elég sok idő telt el azóta, hogy nem írt senki, rengeteget fejlődött ez a Media Layer. Napi frissítések vannak. Nekem mindent visz, tökéletesen, mind Windows, mind pedig Linux alatt. Érdemes kipróbálni, először kissé fapadosnak tűnhet, de érdemes megtanulni kezelni.

(#44) Balinov


Balinov
félisten

magyar nyelvű languagepack elérhető már hozzá? találtam magyar lokalizálásra utaló oldalt,de ott 25-40%-nál tartanak csak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#45) koob


koob
senior tag

A video Capture beállításának mi a trükkje?
Próbáltam már Pal B, Pal G- n semmi.
Vagy hogy tudok megadni freki számokat?
Automatikuson kívül nem is lehet semmit sem...
Video Tuner In kell? Vagy Composite in? (pctv -m van.)

(#46) koob


koob
senior tag

25 fps,
pár sec után beáll a kép :Y

Nem lehet channel listát készíteni értelmesen?

140 -esen van pl a HírTV, ezt görgetni nem semmi......

és VISSZHANGZIK!

[Szerkesztve]

(#47) koob


koob
senior tag

brutál ez a képernyő befagyás mindig uannyi idő után
és most olyan visszhang van, hogy betojás...... :O :Y

(#48) koob


koob
senior tag

senko nemm hsnaéja?

(#49) Balinov válasza koob (#48) üzenetére


Balinov
félisten

nekem a PV-951-es tuneremmel (lg pal d/k+fm)+ bt878a nem is akar működni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50) RAM válasza Balinov (#49) üzenetére


RAM
őstag

pedig működik sokaknál...

Csak tisztán

(#51) Balinov válasza RAM (#50) üzenetére


Balinov
félisten

most tartok ott,hogy mindenféle OEM gyártó driverét viszem haza. pL.fortemedia,proview,acorp,3dvsion,3daemon...
iulabs-os tweaked driverrel + btwincap wdm installerel nem települ Tuner eszköz,csak audio/video capture+crossbar device...sztem ez a gondja.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#52) Balinov


Balinov
félisten

Új build jelent meg 6-án:
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Sziasztok!
Ugyanaz lenne a problémám, mint a topiknyitónak is. Szóval akármit csinálok nincs felirat. Beállítok mindent frankón és fel is tűnik a cucc, de kb. 2 perc után már nem jelenik meg semmi és egész film alatt csak 1-2 alkalommal tűnik fel újra pár percre.
Próbáltam a 0.8.2 verziótól sorba a legújabbig, de mindegyikkel ezt csinálja.
Amúgy jó cucc lenne, és tetszik is, mert nekem is az lenne a célom, hogy kodek nélküli gépre egyedüli lejátszónak, mert ez mindent visz, ami nekem kéne (dvd filmek, mkv és ogm (anime), mov (trailerek), avi, divx, mpeg) és nem kéne mellé másik vagy harmadik lejátszó, csak ez a nyavajás felirat fog ki rajtam. Már tettem fel vobsub-ot is, de azzal meg nem működik együtt.
Ja, és nem mindig jegyzi meg a beállításokat sem. Pl. ekvalizernél beállítom a hangzást, de köv indításnál nullázza.

(#54) mylco


mylco
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a gondom a vlc -vel, hogy a feliratot nem tudom helyezni.
Mindig benne van a filmben és le szeretném rakni a fekete holtsávba hogy jobban látható legyen. (nem beleégetettt feliratról van szó)
Tudna nekem segíteni valaki?

(#55) mumububu


mumububu
csendes tag

Sziasztok
Hát ahogy elnézem Nincs igazán nagy szakértője a vlc nek.
Én álltalába arra használom hogy olyan dolgokat nézek vele amit másik lejátszo nem tud
Pl .csak egy kicsit letöltött file-ba is bele lehet vele nézni.Vagy,internetes tv nézésre.
Vagy pl megtud nyitani ts filet is(transzport file)
Viszont van rajt egy record beállitás is a videó beállitás alatt
Próbáltam felvenni vele internetes tv-t de az nem sikerült .
Megtudná esetleg valaki mondani mire való ez a record beállitás?
Mit lehet vele felvenni?

(#56) bandiras2 válasza #PeTeY# (#53) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ugyanez a problémám:
''Beállítok mindent frankón és fel is tűnik a cucc, de kb. 2 perc után már nem jelenik meg semmi és egész film alatt csak 1-2 alkalommal tűnik fel újra pár percre.''

Valaki? havernek 400 penta gépen csak ez viszi a videket diavetítés üzemmód nélkül.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#57) bandiras2


bandiras2
senior tag

Megoldódni látszik a problémám, letöltöttem a hivatalos site-ról a legújabbat, majd 5 percnyi vadulás után a menüben, elindult a felirat rendesen, gyönyörűen.
ogalmam sincs hogy ezt mivel értem el, de akkor feltolom a rapidra a letömörített telepített VLC-t:
[link]

Használjátok egésséggel!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#58) Thom!


Thom!
veterán

AC3 film Spdif-outra állítva szar, szaggat a hang??

(#59) Thom! válasza Thom! (#58) üzenetére


Thom!
veterán

up

(#60) sonar


sonar
addikt

udp -t használta már vki?
Hogy hálózatra filmet sugároz ill onnan néz?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#61) invidia


invidia
tag

hali!
VLC vel gyönyörüen tudok streamelni mindent és másik géppel LANon belül nézni is
két problémám van:
csak LANon belül müködik vagy valahogy rá lehet birni h kivülről is elérhessem
másik, h PDA n WinCE 5.0 alatt mivel lehetne megnézni/hallgatni a stream et? köszi

invidia

(#62) Thom!


Thom!
veterán

0.8.6b

hogy lehet a feliraton állítani

(#63) Balinov válasza Thom! (#62) üzenetére


Balinov
félisten

konkrétan mit? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#64) Thom! válasza Balinov (#63) üzenetére


Thom!
veterán

betűméret és hasolnó dolgok

[Szerkesztve]

(#65) Thom!


Thom!
veterán

hogy lehet megcsinálni, azt h pl letudja játszani neten keresztül *.mov fájlokat?
azt írja telepítsem az Apple Quicktime-ot de nekem nem kell, mert a VLC

(#66) zszs27


zszs27
csendes tag

Sziasztok!

Kellene 1 kis HELP!
Hogy tudnám azt megcsinálni fizikailag, hogy kb 15 notebookon ugyanaz a video egyszerre fusson? Valaki ezt a videoplayert ajánlotta! Szó szerint:

Ez egy standalone player, de eredetileg pont
erre fejlesztettek ki, hogy kliens-szerver kapcsolatban tudnak PC-k
videokat lejatszani. Egy gepet ki kell nevezni szervernek, mig a tobbiek
rakapcsolodnak es igy ugyanazt latjak.

Ezt hogy kellene kivitelezni???

Köszi a segitséget!

ZSZS

(#67) sonar válasza zszs27 (#66) üzenetére


sonar
addikt

Per pill nincs a gépemen és nem is szándékozom fel tenni. De az udp stream v vmi hasonló volt és akkor már lökte is ki a lan-ra

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#68) ivcsi86


ivcsi86
tag

hali.
a helyzet az h leszedtem pár skint a VLC playerhez (.vlt-tipusuakat),és nem tudom átváltani a ''kezelöfelütel váltása''-nál mert csak az az egy alapskin van (''skin2'').
hogy tudnám átváltani?
elöre is köszi... :R

(#69) vtechun válasza zszs27 (#66) üzenetére


vtechun
veterán

na, mi ugyanezt csinaljuk csak kicsit nagyobban :) kimenetnek kell megadni mondjuk egy portot a http blokknal. utana http://ipcim:port cimen tudod elerni a videot, tokeletesen egyszerre nem nagyon fog menni, de ha fulessel nezitek akkor nincs gond. (elvileg ekkore nem kodolja at, azt is lehet allitani.) Mi tv musorokat sztrimelunk a neten. Aztan igy tv nelkul is tudjuk nezni mondjuk az rtl-t :)

(#70) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

VLC Player miért ugorja át a videok első 1mp-ét? :F :W

All Black...

(#71) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Hi! Azt hogyan tudom megcsinálni hogy megőrizze a skint? hiába váltok át ha újra elindítom az alap skin jön be.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#72) Syde


Syde
tag

Üdvözletem!

Olyan problémám volna, hogy egyes esetekben "középen törik" a kép. Mint amikor a 3D alkalmazás alatt nincs bekapcsolva a Vsync és túlépi az adott a program másodpercenkénti képkocka száma a monitor frissítési frekvenciját. TFT kijelzőm van mellesleg. Az az érdekes, hogy nem minden videó anyagnál jön elő. De ahol igen ott szisztematikusan mindíg. Más lejátszók esetében nem jelentkezett ez a hiba.

UI: Lehet, hogy vga (ATi) meghajtójában kellene állítanom valamit, ugyanis ez a törés elöfordul egy-egy gyorsabb görgetésnél is. De ezt betudtam, a fennt már kifejtett fps- kijelző fríssétési frekvencia problematikájának.

Syde

(#73) mikiki


mikiki
csendes tag

Sziasztok!

Mostanaban szakadozik a kep meg a hang. Ujratelepitettem, de semmi valtozas. :(
Elöfordult-e mar vmelyiketeknel is ilyesmi?

Ha igen, mi a megoldas?
Köszi!

(#74) Ndruu válasza mikiki (#73) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Milyen a hardver? Milyen a videóanyag? Ezek nélkül lehetetlen megmondani...

Harrrr!!!!

(#75) mikiki válasza Ndruu (#74) üzenetére


mikiki
csendes tag

Windows XP, 2002
VLC Media Player

kösz

(#76) Ndruu válasza mikiki (#75) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A konfigodra lennék kíváncsi, nem a szoftverekre meg az OPrendszerre.

Tehát pl. AMD Sempron 2400+, 512MB RAM, GeForce 6200...

És hogy milyen a videó, amit le akarsz játszani. Pl. milyen tömörítéssel: MPEG-4, H264, milyen konténerben: .avi, .mpg, .mkv, .m2v...

Ha mondjuk egy HD videóanyagot akarsz lejátszani (720p vagy 1080p) akkor az alá gép is kell, nem elég egy "régi" gép. Amit fentebb írtam, az kevés egy 720p-s videó lejátszásához. Olyankor már akad és szaggat.

Ha kapok választ, talán tudok segíteni...

VLC helyett meg lehet próbálni Media Player Classic-ot vagy KM Playert.;)

Harrrr!!!!

(#77) dui


dui
aktív tag

nagyon szeretem ezt a progit, egyszerű, kis méretű, és minden formátumot lejátszik!:) :R

(#78) Myers


Myers
senior tag

Képeket akarok kimenteni egy videóból.

De a VLC egyszerűen nem menti ki, pedig múltkor még ment. Igaz az még más gépen volt.

Se hotkey-re nem csinálja, se menüből. Ez miért lehet?

http://www.muszaj.hu/

(#79) Ndruu válasza Myers (#78) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Van olyan videóanyag, amiből nem igazán lehet képek kimenteni. Sok mkv, m2v videóval nem működik ez a funkció.

Próbáld meg Media Player Classic-kal... Esetleg KMPlayer

Harrrr!!!!

(#80) Myers válasza Ndruu (#79) üzenetére


Myers
senior tag

Ez egy sima .mpg, de próbáltam valamilyen divx-es avival. Nem ment. Régebben egy DVD-ből ment.

Igen, elő is szedtem az MPC-t, az valóban kimenti. :)

http://www.muszaj.hu/

(#81) zed01


zed01
őstag

Én ezt a media playert használom linuxon. Szerintem magasan a legjobb hangminőséget adja az összes linuxos lejátszó közül. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#82) Myers válasza Myers (#80) üzenetére


Myers
senior tag

Közben kiderült, hogy a VLC beállításoknál nem volt megadva mentési könyvtár, azért nem mentette ki a képet.

És létező könyvtárat kell megadni, mert magátóln nem hozza létre.

http://www.muszaj.hu/

(#83) student


student
őstag

tököm teli van vele hogy 720as video szaggat a gépemen
még ez a gép is gagyi lenne neki?

p4 3ghz, 6600gt, 1gb ram

ja és 50%-on van a proci használtsága vlc play közben szal nem értem mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#84) Myers válasza student (#83) üzenetére


Myers
senior tag

Lehet, hogy a videóval van gáz. Nekem is volt már ilyen.

Próbáld más lejátszóval is. Media Player Classic-el, vagy KM player-el.

http://www.muszaj.hu/

(#85) student válasza Myers (#84) üzenetére


student
őstag

minden hd-vel ezt csinálja vlc.

kiprobáltam mp classical ott ugy néz ki jo csak azt nem értem alapbol sztereobol nyomja átállítom az preferencesbe 5.1 és utána visszarakja megin sztereoba. ujrainditottam megin sztereo eljácottam párx vele. nem tudod miért rakja állandoan vissza?

(#86) #65675776 válasza student (#85) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet nincsenek rendesen beállítva a CPU utasításkészletek, és nem használ belőlük szinte semmit (MMX, SSEx, 3DNow!).

Az MPC meg egy hulladék bárki bármit mond. Sok megoldása nem kompromisszumos, hanem idétlen (pl miért nem képes Overlay-ben feliratozni?).

(#87) Myers válasza student (#85) üzenetére


Myers
senior tag

Azt sajna nem tudom miért rakja vissza.

De ajánlhatom még a kmplayer-t és az mplayert (ez nem a media player :) ) (nem igényel kodek pakkot).

http://www.muszaj.hu/

(#88) lorcsi


lorcsi
veterán

felirat betűméretét hol lehet növelni?
beállítás>video> feliratok megvan
azon belül ?

(#89) Ndruu válasza lorcsi (#88) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jobb alsó sarokban ki kell pipálni az Advanced Options-t (További beállítások, valahogy így van madzsiarul), és akkor a "Video" / "Subtitles/OSD" / "Text renderer" és ott lesz a Font size in pixels.

Harrrr!!!!

(#90) lorcsi válasza Ndruu (#89) üzenetére


lorcsi
veterán

felvettem vagy 30-ra, de nem növelte
most szedtem le a cccp-t, mert a vlc magában is játsza a.mkv-t
tudtommal más automatikus felirat bepakolóm nincs fent

(#91) Ndruu válasza lorcsi (#90) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Meg kell állítani a lejátszást (Stop), aztán újraindítani (Play) és az új beállításokkal fog futni a videó. (Relative Font Size-ot is fel lehet venni Large-ra, de akkor kicsit pixeles lesz a betűk széle.)
Lényeg az, hogy minden beállítás módosítás után újra kell indítani a videót. (Akár a VLC-t is, az a biztos.)

Harrrr!!!!

(#92) lorcsi válasza Ndruu (#91) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, így már jó
alaposan fel kell venni a betűméretet

(#93) BukottHangya


BukottHangya
csendes tag

Hogyan lehet fekete hátteret pattintani a felirat mögé?
Én próbálkoztam, de nem jöttem rá. Túl sok olyan beállítási lehetőség van, amire semmi szükségem, és a standrad megszokott dolgok meg úgy el vannak dugva. :( De persze csak azért hisztizek, mert vlc-kezdő vagyok.

(#94) Ndruu válasza BukottHangya (#93) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


[ + ]

A felirat háttere csak átlátszóra állítható be, de fehér háttér mellett is jó kiemelés biztosít.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#95) BukottHangya válasza Ndruu (#94) üzenetére


BukottHangya
csendes tag

Köszönöm.

(#96) Llew


Llew
senior tag

Nem tudom a filmekhez társítani a programot. A total commanderben szoktam a filmre ráklikkelni aztán már megy is, de valamiért az ACDSeehez társítja mindig. Hiába állítom be, hogy a VLC-hez legyenek társítva, a total következő indításakor már megint az ACDSee van ott, az pedig nem kimondottan a filmnézésre van kitalálva. Ha a MP-hez társítoma film fájlokat akkor az megmarad.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#97) BukottHangya válasza Llew (#96) üzenetére


BukottHangya
csendes tag

Azt probáltad már hogy mind az ACDSee-ben mind az MPC-ben kikapcsolod az default opciót (legyen ez az alapméretezett...) (ha van) és úgy társítod a file-okat?

(#98) Llew válasza BukottHangya (#97) üzenetére


Llew
senior tag

Nem, de megpróbálom. Kössz a javaslatot.
Azért volt furcsa, mert egy másik gépen amin szintén van ACDSee ott a MPC-hez simán tudtam társítani.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#99) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam a 8.6e verizió Puppy -n és Ubin is a Flac zenéket hibásan játsza le, találkozott vele valaki?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#100) deniel1984


deniel1984
csendes tag

Hello!

Van egy problémám: A gépen bármilyen lejátszóprogit használok, köztük a VLC playert is szétesik a kép, olyan mintha "rossz lenne az adás". Nem tudom szakszerűbben fogalmazni, de egyetlen videot (avi mpeg 3gp) nem lehet normálisan lejátszani.
Hang és kép is van, csak a kép szar. Mi lehet az oka?

Valami az X és Y tengelyen van elcsúszás, de nem értek hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.