Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#215) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez kicsit offtopic lesz, de nem találtam jobb helyet, és új topicot sem akartam nyitni.

Van valakinek ötlete arra, hogy miért zabálja nálam túlzott mértékben a CPU-t az avisynth?
Alapvetően egy színkonvertáló pluginja miatt kezdtem használni, és nemrég fedeztem fel, hogy van olyan plugin is, ami köztes képkockákat tud interpolálni.

A gond az, hogy a színkonvertálást 16-ről 8-bites feldolgozásra kellett butítanom. Ez már szemet szúrt, mert egy HTPC fórumról van, és multithread-os, így 70%-ra kiakasztotta a 3650Mhz-en járó Q6600-amat egy 1080p-s videó lejátszása (gondolom 2 magon fut a plugin, egyen pedig a dekódolás, bár elvileg minden 4 szálúra van állítva, az ffdshow is, és a plugin is). A 4. maghoz ugyan nem nyúlt, de egy HTPC fórumról szedtem, és még senki sem panaszkodott arra, hogy nem bírja el a CPU-ja default 16-bit-el, pedig nem hiszem, hogy minden HTPS-c 4-4,5Ghz-es Core i7-el szaladgálna (tippre ennyi kéne, hogy elérjem a 24 FPS-t).

A motion interpolation pluginnal pedig nem csak akadozik, de diavetítés a végeredmény. Ez a plugin eleve csak 1 magon fut, azt tekeri is 100-on.

Próbáltam már telepíteni a régi 2.5.7 finalt, egy 2.5.8-as alfát, és most a legújabb 2.6-os alfát használom, minddel ugyan az az eredmény, valahogy aránytalanul lezúzza a CPU-t.

Tehát többféle avisynt verzióval, és többféle pluginnal is előáll a havária, pedig jól jönne a motion interpolation-ös fps duplázás (a 16-bites feldolgozást így nem hiányolom, screenshotokon talán ki lehetne nagyítgatni a különbséget).

Valakinél tipp? :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.