Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) haris válasza galocza (#1750) üzenetére


haris
őstag

Szuper, érdeklődéssel várom!
:R

(#1752) galocza válasza haris (#1751) üzenetére


galocza
aktív tag

menj a fenébe, ennyi erővel te is megcsinálhatnád, legalább annyi okosat mondtál itt, mint én 8)
...vagy nem akarsz annyira szabadulni, mint szerény személyem 8)

[ Szerkesztve ]

(#1753) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na uraim akkor jöjjön az összehasonlítás:) Vettem 1hete kb egy Sony XB950 B1 kütyüt. volt dilemma mi legyen hasonló árban de itt nem tudtak segíteni.Volt alkalmam szerencsére 3 napig másik 2 versenyzőt is tesztelni hogy választani tudjak.A másik kettő a JBL E55 és a Sennheiser 4.40 volt. Nos kezdjük a Sennheiserrel.Jó!Tényleg szépen szó döbbenetes a hangzásvilág!Tényleg kihallatszik minden! kellő a basszus a közép is.Viszont a magasak nekem már túlzottak voltak.Sokaltam az ugymond cicergést a magas hangoknál.Ja és valóban zárt nem vagyok finnyás,de kb 1-1.5 óra és frankón bemelegszik a füled.A JBL.Hát itt volt nagy kérdés mert majdnem ő lett a választott.Kimagasló a hangzásvilág,szépen hangosan szól.A 3 közül Ő szól a leghangosabban és tisztán,nem torzít és van magas,közép és mély is.Kényelmes viselet lehetne párnázottab a fejen lévő pánt teteje.Frankón szólt tényleg! Nem tolt túl semmit tizsta hangzás.
És jöjjön a választott Sony:) Ugye ez az extra bass dolog...hát sokan fikázták hogy nem kell mert már sok stb. Higgyétek el hogy bizony sok zenénél jól jön:)) vannak olyan számok ahol ha bekapcsolod frankón letépi a fejed a basszus úgy hogy nem torzít és a többi hangkép is tiszta marad.Brutál szép hangja van! érezni a stereó hatást jobban mint a többinél.Valahogy jobban érezni ahogy a hangok cikáznak az egyik oldalró a másikba.Viszont ez szól a leghallkabban a többihez képest.Na persze van itt is kraft,de pl. a JBL hangerőben böven odaver neki!Kényelmes! 3óra után nem éreztem hogy a fejemen van! Nem melegedett a fülem,nem nyomta a buksim a fejtetőn.Még egy meglátás!(AKi tudja a választ írja meg)3.5 jack-al nem szól olyan szépen telón se tableten.Pedig elvileg jobban kéne szóljon vezetéken. Na ez mitől van passz! De bluetoothon(ezen teszteltem mind a 3-at)szebben és hangosabban szól.
Szóvan nem bántam meg.Mondom a hangerőn én tolnék még,elbírnék viselni egy kicsit több kraftot:)
A kinézet meg izlés dolga azért nem írtam róla.Ha kérdés van bátran ki vele.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1754) Aaron14 válasza galocza (#1747) üzenetére


Aaron14
őstag

Most legfőképpen Beoplay H8i alternatívát keresek.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1755) < CyberBob > válasza kbyte1024 (#1753) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szia!
Most épp a JBL E55 bt fülest néztem ki.
Érdekelne, hogy használtál hozzá eq appot. Pl.: a My JBL Headphones app működik vele?
A másik, hogy bt módban van-e alapzaj?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1756) kbyte1024 válasza < CyberBob > (#1755) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem hasznaltam egyikhez se semilyen app-ot. Nem hallottam alapzajt. Szépen szól! Nem sok hianyzott hogy azt válasszam! Brutal hangaja van,ha van lehetőséged MM-be kitudod próbálni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1757) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Végül vettem egy wh-1000xm2 -t.
Meglehetősen tetszik, mert alig nagyobb, mint egy on-ear füles.
Nagyon kényelmes, és tényleg nagyon finom a zajszűrő funkciója. Eddig más fejhallgatókon mindig kikapcsolatam ezt, mert nagyon rontotta a hangképet, meg némi ciccegést azért okozott és nyomást éreztem tőle a fülemben. Ennél a típusnál ez nincs, nagyon jó érzés diszkrét csöndben nem atomra kompenzálva csutka hangerőn, hanem pont megfelelő hangerővel hallgatni a bkv -n a muzskát úgy, hogy még maga a fejhallgató is nagyon kényelmes, nem nyom semmit, nem szoros, nem tág, pont jó.

A hangja is igen kellemes, kifejezetten barátságos hangja van, nem igazán tudok belekötni, van minden, mély, magas, részletek, dinamika, középtartomány.
Mindennapos utazgatós fülesnek esetleg munkahelyre szerintem elég jó.
Csak legyen tartós.

(#1758) unyadavid


unyadavid
senior tag

Heló!

Vezeték nélküli fejhallgatót keresek, ami erősítővel lenne használva (ezen 6.3-as jack aljzat van a fejhallgatóhoz) főleg, néha laptoppal (3.5 jack).
A kérdésem, hogy 50.000 Ft-ig mit ajánlanátok, illetve az erősítőhöz milyen módon lehetne csatlakoztatni?

Előre is köszönöm!

(#1759) kbyte1024 válasza unyadavid (#1758) üzenetére


kbyte1024
addikt

Vannak átalakítók minden méretben és hosszban.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1760) unyadavid válasza kbyte1024 (#1759) üzenetére


unyadavid
senior tag

És egy bluetooth adó vevő + bluetooth füles, vagy pl. a Sennheiser RS 160 vezeték nélküli Home Audio & TV fejhallgató a hozzáadott adó vevő egységgel ami kleer technológiát használ, lenne jobb vétel?

(#1761) kbyte1024 válasza unyadavid (#1760) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez azért sokmindentől függ. Pl szerintem nagyon fontos hogy milyen zenét hallgatsz.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1762) unyadavid válasza kbyte1024 (#1761) üzenetére


unyadavid
senior tag

Inkább filmnézés nagy vásznon, szóval a mozihatás elérése a lényeg, úgy, hogy a házban csönd maradjon. :)

(#1763) kbyte1024 válasza unyadavid (#1762) üzenetére


kbyte1024
addikt

Akkor a Sennheiser a jó;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1764) Ati1979 válasza tothl (#1757) üzenetére


Ati1979
veterán

Grat hozzá! :)

(#1765) The Butcher


The Butcher
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli fejhallgatót ha 2db ugyanolyat veszek akkor 1 jeladóegységhez tudom csatlakoztatni mind a kettőt egyszerre?

Köszönöm :R

(#1766) kbyte1024 válasza The Butcher (#1765) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem nem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1767) The Butcher válasza kbyte1024 (#1766) üzenetére


The Butcher
tag

:( Semmivel nem lehet ezt kivitelezni? :U

(#1768) kbyte1024 válasza The Butcher (#1767) üzenetére


kbyte1024
addikt

Egy cuccra 2 eszköz egyszerre? Szerintem nem. A multipont az nem ezt jelenti.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1769) The Butcher válasza kbyte1024 (#1768) üzenetére


The Butcher
tag

Csak abból kiindulva gondoltam, mert van ez a "silent disco" nevezetű cucc és ott is 1 adóra van rákötve több vezeték nélküli cucc elvileg, nem? Én csak Tv-re kötnék egyszerre 2db-ot , ha működne :)

(#1770) kbyte1024 válasza The Butcher (#1769) üzenetére


kbyte1024
addikt

Lehet hogy en tudom rosszul...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1771) pulutodurumo válasza The Butcher (#1765) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Rádiós fejeseknél lehet. FM frekvencián sugároz az adója, bármennyi fejhallgató tudja venni a jelet. Csak egyeztetni kell, mert a vevő vagy fix két frekvencián vesz (kapcsoló átkattint), vagy 1-2 MHz-es sávban lehet hangolni.

Bár eleve nagyon szűk a freki sáv, amit ezek használhatnak, szóval még az is elképzelhető, hogy minden gyártó minden fejhallgatója tudná venni minden adó jelét. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1772) The Butcher válasza pulutodurumo (#1771) üzenetére


The Butcher
tag

Áh, értem! Köszönöm szépen! :R

(#1773) #68216320


#68216320
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni. BT fejest szeretnék vásárolni olyan 50-60k körüli ártartományban (ha belefér).
- szeretném, ha a "fület körülölelő" verzió lenne, nem ami ráfekszik és nyomja
- zárt legyen (lehetőleg a környezet zajait ne engedje át)
- elektronikus zenét halgatnék főként, de a túlzottan kiemelt mély és magas zavar némelyik fejesnél már (xbas, hyper-szuper bass és stb.) szóval csak mértékkel..

Volna valami ötletetek, hogy merre nézelődjek, melyik típusokat próbáljam ki?

(#1774) kbyte1024 válasza #68216320 (#1773) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem a JBL fuleseket nézd erre a celra.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1775) pulutodurumo válasza #68216320 (#1773) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez kicsit olcsóbb is, nekem a vezetékes tesója van. Erre is jókat mondanak az okosak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1776) < CyberBob > válasza kbyte1024 (#1756) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Utcán / bkv-n mennyire szűri ki a kinti zajt a fülpárna (JBL)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1777) scream


scream
veterán

Hali!

Itthonra keresnék ANC-s vezetéknélküli (BT-t preferálnám) fejhallgatót, pénztárcabarát áron.

Alapvetően a Tronsmart Encore S6-ot néztem ki, de eustock-on megszűnt a forgalmazása, így hagytam.

Most egy ilyet találtam német Amazonon: barsone, és a vélemények is jók róla.

Kb ilyesmi, max 25ezres kategóriában van-e jobb noice cancellingel szerelt, ajánlott, fület körülölelő fejhallgató? :F

(#1778) pulutodurumo válasza scream (#1777) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mit kéne cancellálni? Az ANC monoton zajok ellen jó csak. Repcsi, motorhang, ilyenek. Beszédet, zenét, TV-t nem szűr a Bose sem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1779) kbyte1024 válasza < CyberBob > (#1776) üzenetére


kbyte1024
addikt

En itthon hallgattam a szobaban ,nemi zaj beszurodik de minimalis.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1780) tothl válasza pulutodurumo (#1778) üzenetére


tothl
addikt

Szurik a beszedet is eleg jol.
Otthonra nem kell de sztem ha mondjuk varosban maszkalni meg tomegkozlekedes ahhoz a zajszures maga a csoda. Persze csak ha megut egy szintet. Volt nekem is szar amit nem szivesen hasznaltam.

(#1781) nmy1212 válasza kbyte1024 (#1753) üzenetére


nmy1212
tag

Szia,

Nekem is xb950-em van. Tegnap eltörtem sikeresen és kicsit félek hogy nagyon javítani sem lehet.

Szóval nagyon óvatosan kezeld mert iszonyat törékeny. Amúgy szeretem mert tényleg jó cucc.

(#1782) kbyte1024 válasza nmy1212 (#1781) üzenetére


kbyte1024
addikt

Basszus...sajnálom.Tényleg jó cucc. Vigyázok rá igazából csak itthon használom.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1783) scream válasza pulutodurumo (#1778) üzenetére


scream
veterán

Kutyaugatas, gyerek sírás, légkondi leginkább.

(#1784) haris válasza The Butcher (#1765) üzenetére


haris
őstag

Tronsmart M1 tud kezelni 2 fejhallgatót egy időben.
Eustocknál most nem találom

(#1785) The Butcher válasza haris (#1784) üzenetére


The Butcher
tag

Remek! Nagyon szèpen köszönöm a segítséget!

(#1786) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
Van egy vezeték nélküli rádiós Sony fejhallgatóm, hagyományos 3,5-ös jack-es. Ami a gondom vele, amióta megvan, hogy van egy pattogó hang benne, ami rohadtul idegesít. Kiderült, hogy a wifi pattog bele ((jó sok időbe telt, mire kiderült... (a gép közelségére tippeltem sokáig, próbáltam messzebb rakni a vevőjét, de nem igazán segített) Lehet valamit csinálni ezzel? Azon kívül, hogy kinyomom a wifit? Mindkét csatornáján megvan, routeren állítottam: csatornát, GHz-t, mindenhol megvan a pattogás.

[ Szerkesztve ]

(#1787) tranceplanet válasza < CyberBob > (#1776) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nekem a JBL Everest 700 van, a sima változat ANC nélkül. Meglepően jól szűri a zajt a párna, zenehallgatás közben alig jut be a külső zaj.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#1788) alpihun


alpihun
senior tag

Hali!
Itt nektek van valami kis szentírásotok, esetleg akár valami külföldi fórumos link az árkategóriánként ajánlott kütyükkel s jellemzőikkel (pro/kontra)?
Kellene egy új fejhallgató, de még nem tudom mennyit szánnék rá s abban sem vagyok biztos, hogy vezetéknélküli kell, viszont nagyon gondolkodok rajta, mivel nem vagyok vájtfülű, hogy annyira fussak a hangminőség után, viszont sokkal kényelmesebb lenne egy ilyen mert figyelmetlenke vagyok s az előző fejesem is a kábelben megakadás miatt ment tönkre.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#1789) pulutodurumo válasza alpihun (#1788) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha találsz is ilyen oldalt, az sem biztos hogy jó. Ha nem egyezik az ízlésetek, semmit nem ér a verdikt. Az egyik legnagyobb fejhallgatós fórum a Head-Fi, ott érdemes keresgélni. De csak óvatosan, van ott is sok fizetett vélemény.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1790) Ati1979 válasza alpihun (#1788) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha nem vagy vájtfülű akkor elég lehet a vezeték nélküli. Ha vezetékest akarsz (és jó hangminőséget) akkor kelleni fog egy DAP is. Feltéve ha hordozni akarod.

Vezeték nélküliek közül már könnyebb ajánlani, (jóval kisebb a választék) főleg ha tudjuk mennyit szánsz rá.

(#1791) alpihun válasza Ati1979 (#1790) üzenetére


alpihun
senior tag

30k lenne a lélektani határ, amit ráköltenék, de 20k-t szívesebben adnék érte, szóval olyan 25, hogy pontos és érthető legyek :D
Használva menet közben is sokat lesz (gyalog, busz, roller), szóval fontos lenne, hogy jól tartsa magát a fejemen s kényelmes legyen.
További előny lenne, ha a nyakam körül körbeférne úgy, hogy amikor leveszem a nyakamba, akkor megáll ott s nem kényelmetlen (a legtöbb ilyen, de van pár valahogyan nagyon kis fejpántú fejhallgató).

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#1792) Ati1979 válasza alpihun (#1791) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát ebben az árkategóriában nem nagyon vagyok otthon. Majd a többiek segítenek. Sony-k nem szoktak rosszak lenni.

(#1793) zazenke válasza tranceplanet (#1787) üzenetére


zazenke
őstag

már a második repedt el. az első garis volt és visszaadták a lóvét vettem egy másikat 20 ráfizetéssel az elite szériát. Ez kibirt 1 év 4 hónapot és a héten ez is pont ott elpattant. Mivel már nincs garancia rá ezért kénytelen voltam megragasztani . Szerintem ez a széria nagyon jól szól de többet nem lesz ez a márka . Majd talán a sony 1000XM2 mert azt nagyon dicsérik

(#1794) tranceplanet válasza zazenke (#1793) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nekem kb. egy éves, eddig nincs probléma, remélem a jövőben sem lesz nálam ilyen gond. Én eddig nagyon elégedett vagyok a márkával, többféle cuccom is van tőlük, részemről ajánlott. Azt azért hozzátenném, hogy nyomott áron veszem a cuccokat, mert az eredeti ár elég húzós!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#1795) alpihun válasza Ati1979 (#1792) üzenetére


alpihun
senior tag

Köszi azért,
akkor most bevárom a többieket.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#1796) Ati1979 válasza alpihun (#1795) üzenetére


Ati1979
veterán

Ennyiért inkább amúgy vezetékest. Shure srh840 már láttam használtam ilyen áron. Az nagyon jó vétel. Vagy 440 újan.

(#1797) alpihun válasza Ati1979 (#1796) üzenetére


alpihun
senior tag

Ezeket már nézegettem eddig is :)
Ha vezetékessel maradok akkor sztem elég lesz a 440es is, nem hallanám a különbséget s legalább új.
Ja és plusz jó, hogy ezek telefonkábelesek, az már egy "fél wireless" akadás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#1798) pety27 válasza gigaherz (#850) üzenetére


pety27
tag

Sziasztok!
Mi lehet a baj hogy egy sennheiser hd 4.40bt fejhallgatót nem lát egy Huawei Mate 10 lite? Próbáltam már frissíteni mindent a telefonon. Mate10 pro látja rögtön....

(#1799) GoPool


GoPool
újonc

Sziasztok, tudnátok olyan fejhallgatót ajánlani, ami:

- vezeték nélküli
- nincs rajta mikrofon
- lehetőség szerint fekete vagy fehér, visszafogottabb dizájnnal rendelkezik

Ár mindegy, minőség fontos. Köszönöm a segítséget.

(#1800) Ati1979 válasza alpihun (#1797) üzenetére


Ati1979
veterán

Simán. Ennyi pénzért nemigen kapsz jobbat. Valamennyire hallanád, viszont mivel telefonról fogod használni nem lesz akkora különbség.

#1799) GoPool

Árat nem írtál, ami talán a legfontosabb. Ha igazán minőségit akarsz akkor mondjuk beyer avento wireless.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.