Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Munkahelyem megtisztelt engem egy kis ajángékutalvánnyal, ezért elmentem a Mediamarktba, és körülnéztem.

BT fejhallgatót szeretnék vásárolni.
Amik hirtelen megütötték a szemem (Dobozban), azok a következők:
JBL E500 BT
SENNHEISER HD 4.40 BT
SONY WH-CH 700
És a végére egy picike:
MAXELL BT800

Egy zárt fül köré ülő fejhallgatót keresek, aminek:
- a pántja nem préseli össze a fejem
- Eléggé dinamikus, szeretem a mélyeket, de nem kell eltúlozni. Legyen közé is benne.
- Bírjon egyhuzamban egy 5-6 órát, ne kelljen töltögetni 2 óránként.

Nem vagyok vájtfülű, PC-ről hallgatnám, YT, pár 192Kbites MP3, filmek valamint gaming.

Én specifikáció alapján a Sony-ra voksolnék, de ti több tapasztalattal rendelkeztek.
Van valami új BT szabvány, ami jobb tömörítést tesz lehetővé, ezáltal jobb minőséget. Van ezekben ilyen chip, vagy ez még mindig az alja kategória?

Köszi!

(#2602) mcs válasza coolpet (#2601) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Én is a Sonyra, mert valóban annak van a leggazdagabb hangzása a négy közül, viszont az aktív zajszűrést érdemes kikapcsolni rajta, mert nem csak az akksit zabálja feleslegesen, hanem a hatékonysága is núdli.
Az E500BT túltolja a basszust, a HD 4.40 túl laposan szól, a Maxell BT pedig nem hogy a leggyengébb versenyző az összes közül, de a legkényelmetlenebb is. :)

(#2603) coolpet válasza mcs (#2602) üzenetére


coolpet
senior tag

Köszi, akkor holnap bemegyek a SONY-ért :)

Egyénként az 700N van a boltban, csak a webshopban nem így szerepel.

(#2604) coolpet válasza coolpet (#2603) üzenetére


coolpet
senior tag

És még egy dolog: Az alaplapi BT-al jól fog működni, vagy vegyek egy komolyabb sticket?

(#2605) coolpet válasza coolpet (#2604) üzenetére


coolpet
senior tag

Úgy nézem, hoyg támogatja a WH-CH700N az APTX HD hangformátumot.

Szóval ez jó lesz :)

(#2606) mcs válasza coolpet (#2604) üzenetére


mcs
veterán

Nekem a JBL E55BT jól működik egy 2000 forintos vacak stickel is, mondjuk nem aptX kompatibilis. :)
A lapodé milyen szabványt támogat? Legalább 4es kell majd a megfelelő hangminőséghez.

[ Szerkesztve ]

(#2607) coolpet válasza mcs (#2606) üzenetére


coolpet
senior tag

Nem mai gyerek, Asus P8-Z68-V

Bluetooth V2.1+EDR
ASUS BT GO! Utility

Kéne vennem valami donglét is nem? :) Mit ajánlatok?

(#2608) tom_tol válasza coolpet (#2607) üzenetére


tom_tol
addikt

(#2609) coolpet válasza tom_tol (#2608) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezen már túlvagyok :)

Kérek egy linket egy olcsó de APTX HD képes dongléra, ami bevált :)

Köszi!

(#2610) coolpet válasza coolpet (#2609) üzenetére


coolpet
senior tag

Érdekes a dolog, mert bekapcsoltam a fülest, párosítottam a PC-vel, (Amin ugye BT 2.0 van), de a YT videóknál nem veszek észre késleltetést (Vagy annyit nem hogy zavarna).

Akkor lehet nem is kell dongle :)

(#2611) mcs válasza coolpet (#2610) üzenetére


mcs
veterán

Viszont a hangjában valószínű, hogy előfordulnak csúnyább tömörítettségi effektek a kisebb sávszélesség miatt. Apró cintányéros rezdüléseket hallgass meg például, mert annál szépen kijön az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#2612) coolpet válasza mcs (#2611) üzenetére


coolpet
senior tag

Na most felálltam a gép elől, és elmentem vagy 2 méterre. Ott már szakadozik rendesen.

A leírást olvasva elhűltem.
Ha wifi működik a térségben, kapcsoljam ki. Menjek 10 méterre tőle. A lejátszóeszköz legyen 30cm-en belül. Ha szakadozik a vétel, akkor az adó antennáját fordítsa a füles felé. Ja ez mind megoldható egy dongléval a PC hátuljában az asztal alatt :)

(#2613) IO.sys válasza coolpet (#2612) üzenetére


IO.sys
őstag

USB hosszabbító :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#2614) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Sportoláshoz(súlyzós edzés) milyen vezetéknélküli fejhallgatót ajánlanátok 30 ezer forintig? :)

köszönöm :R

(#2615) coolpet válasza IO.sys (#2613) üzenetére


coolpet
senior tag

Ja főleg hogy alaplapi beépített, nem kivehető :D

(#2616) JohnD


JohnD
tag

Helló! Max 16000 Ft-ért olyan vezeték nélküli fejhallgatót tudtok ajánlani, ami van legalább olyan tartós, mint mondjuk egy vezetékes Audio-technica ATH-M20X
Továbbá zárt legyen.

(#2617) Narakh válasza tom_tol (#2608) üzenetére


Narakh
senior tag

Sziasztok!

A fentebbi leírást értelmezve tehát filmnézéshez a minimum egy olcsó CSR dongle és mellé aptX LL-képes fejhallgató? Mi volna a leginkább pénzárcakímélő konstrukció? Nincsenek hatalmas minőségi igények, csak este a macska bepörög, ha kábelt lát... :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#2618) pulutodurumo válasza Narakh (#2617) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Olcsón rádióst tudnék.
Vagy feltúrod az AliExpresst, és keresel AptX-LL képes fejest. Itthon nem lesz pici pénzből.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2619) Narakh válasza pulutodurumo (#2618) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszi! Ezeknek a rádiós kütyüknek van valami lényeges hátrányuk a bluetoothosakhoz képest? (Azt leszámítva persze, hogy csak a böszme dokkolóval együtt működnek – ami ugye otthon nem gond.)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#2620) pulutodurumo válasza Narakh (#2619) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha a Lakihegyi adótorony a szomszédban van, bezavarhat. :) Működése miatt, lehet hogy összeszed némi zajt, de azt legfeljebb akkor fogod hallani, ha nem szól benne semmi. Ha erős jelet kap (max. hangerő) akkor a legjobb az átvitel. Komoly hátránya ezen kívül nincs. Egy felső- vagy középkategóriás BT fejes AptX-szel jobb hangot tud nyújtani mint egy FM rádiós. Azok 30-nál kezdődnek, de a java 40-50 ezer. És aztán jön a felső kategória 100 környékén.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2621) Narakh válasza pulutodurumo (#2620) üzenetére


Narakh
senior tag

Remek, akkor ilyesmire van szükségem. Van ebben a műfajban valami kifejezetten jó vétel (mondjuk olyan 20 mátyásig bezárólag), vagy nagyjából mindegy, mert ugyanolyan ergyául szól mindegyik?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#2622) pulutodurumo válasza Narakh (#2621) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ebben nem tudok segíteni. Volt egy Sony (talán MDR-RF860) családban, egy Sennheiser
RS 120, meg egy Philips SBCH 8440. Nagyjából ez is a sorrend hangban. De ezeket legalább 5 éve hallottam. Ha mondjuk Médiában vannak kirakva, próbálj fel párat, és vedd azt amelyik a legkényelmesebb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2623) Narakh válasza pulutodurumo (#2622) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszi mindenesetre. Marad valószínűleg a linkelt Thomson, bár közben már szemezek egy ilyen szettel, mondván, ha már úgyis pénzt adok érte, ezt lehetne hajtani az irodában is telefonról.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#2624) coolpet


coolpet
senior tag

Megjött a Logilink BT0015 CSR+EDR dongle.

Gondoltam villámgyorsan ki is próbálom.
3 órába tellett mire sikerült beüzemelnem.
1. Nem ír win10 kompatibilitást, a telepítő vagy 5 percig dolgozott.
2. USB Bluetooth helyett Bluetooth radiokent települt. Az alaplapi BT-t akarta továbbra is használni, ha letiltottam nem akart keresni BT. mivel nincs bekapcsolva.
3. A CSR BT ikon eltűnt a systrayből, nem akart megjelenni. Amíg ott volt sem találta az eszközt, hiába kapcsoltama fülest Pairing-be.
4. Amíg ott volt az ikon, és kerestem a fülest, volt hogy megtalálta, de párosodni nem tudott.

4 install, reinstall után és BT tiltogatás, engedélyezés után végülis sikerült kapcsolódnom, és jelenleg működik.
Végül is azoknak írnám, akik CSR adapterbe fektetnének, hogy ha van párosított eszköz, előbb töröljék, majd telepítsék a Bluetooth radiot, és annak a szoftverével (nem a windózzal) kell párosítani.

Nem tudom hogy jött össze de sok szenvedés után most megy ...

És még nem is telepítettem a probémás updatét, ami ma derült ki.

[ Szerkesztve ]

(#2625) Vegha


Vegha
senior tag

Plantronics 8200 UC-ről/vel mi a vélemény/tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

(#2626) QwErTy42 válasza IO.sys (#2600) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2627) IO.sys válasza QwErTy42 (#2626) üzenetére


IO.sys
őstag

Nincs mit! Azóta megtaláltam a W806BT-t is, ami állítólag pont ugyanaz, mint a 800BT, csak dupla annyi akkuval. És állítólag a 800BT-nek is komoly az üzemideje.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#2628) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Este zavarja az asszonyt a nyitott fejhallgatóm kihallatszó hangja. Gondolom valami zárt lenne a megoldás. Tudtok ajánlani valami best buy modellt? Itthoni használatra, zajcsökkentés nem kell. Kínai is lehet. Köszönöm

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2629) stellaz válasza Narakh (#2617) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem egyik Bluetooth füles sem késik, sem sbc, sem apt-x mellett sem. Vagy nem veszem észre

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2630) IO.sys válasza stellaz (#2628) üzenetére


IO.sys
őstag

Csekkold le, amit párral ezelőtt írtam.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#2631) stellaz válasza IO.sys (#2630) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Közben én is eljutottam az edifierhez. Én is ezt a w800-ast néztem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2632) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy HyperX Stinger-t használok, ilyen minőségű Bluetooth-os fejhallgatót keresnék.
Szempontok:
- legyen rajta mikrofon, ami normális minőségű (a Stinger ilyen szempontból tökéletes) mivel munkához is használnám, és minden nap ezen tartanám a kapcsolatot a munkatársaimmal
- zenehallgatásra (minden fajta, kivéve mulatós és opera), filmnézésre lenne még használva, de nem vagyok vájtfülű, a Stinger minősége megfelel nekem erre is
- lehetőleg bírjon ki egy bő napot (10-12 óra használat maximum)
- néha játékra is használnám, de leginkább csak RTS-re
- szóba jöhet kínai rendelés és itthoni vásárlás is (ha mindkettőre tudnátok javaslatot adni, akkor az lenne a legjobb)
- nagy a fülem, nagynak kéne lennie annak is, ami rámegy
- lehet zárt is és nyitott is, itthon használnám kizárólag
- ár mellékes, mivel a HyperX Stinger bluetoothos megfelelőjét keresem alapvetően

Egyelőre még nem tudtam kiszemelni egyet sem.

Köszi a segítséget!

(#2633) Demo07


Demo07
aktív tag

Sziasztok!

Véleményt, segítséget szeretnék kérni, mert eljárt az idő az öreg razer kraken usb-m felett és ideje vennem valami jobbat, minden szempontból. /annak idején ez fért bele/

Sikerült leszűkítenem a lehetőségeket... ezekről kérnék pro/kontra véleményt, tapasztalatot, stb... vagy ki milyen másik fejest ajánlana helyette, szívesen fogadom. :))
-Logitech G935
-JBL EVEREST ELITE 750NC

Leginkább zenehallgatás és FPS játékok, néha film nézés, nagyon ritkán utazás közben használnám...

Milyen tapasztalatok vannak a fenti fejesekről?
Előre is köszi :R

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#2634) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok, van egy Sony Mdr 950 bt extra Bass fulesem, őszig van rá garancia és sürgősen eladnam, mert holnap utazom el és nem használom már. Média Markt-ba ha beviszem fizetnének érte? E digital-nal vettem tavaly ősszel

(#2635) IO.sys válasza DeathBat666 (#2634) üzenetére


IO.sys
őstag

Mármint az a kérdés, hogy megveszi-e egy áruház a használt fejesed? Mint e-hulladékot kötelesek átvenni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#2636) DeathBat666 válasza IO.sys (#2635) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

Igen, az lenne a kerdes

(#2637) DeathBat666 válasza IO.sys (#2635) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

Azt mondták, h nincs ilyen lehetőség, pedig nagyon alacsony árat mondtam..

(#2638) IO.sys válasza DeathBat666 (#2637) üzenetére


IO.sys
őstag

De hol vesznek vissza összeizzadt 1-2 éves cuccot? Nem ismerek ilyen bolygót.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#2639) pulutodurumo válasza IO.sys (#2638) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A zaciban. Az arra való. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2640) Crytek


Crytek
veterán

SoundMAGIC P22BT Bluetooth fejhallgatót használok.

Nem értek hozzá csak egy apróság lehet nem gond nem tudom sosem volt Bluetooth-os fejhallgatóm. Mindenhol azt írják 1 óra a töltési idő. Rádugom USB-re ilyenkor a ledje piros (gondolom ez jelzi a töltődést) Ennek nem kellene mondjuk zöldre váltani vagy elaludni ha kész van a töltés? 4 órája fent van és semmi mindig pirosan világít.. Ilyenkor mi van?

Next PC Upgrade: 2022

(#2641) soldi3r válasza mcs (#2602) üzenetére


soldi3r
veterán

Ennyire gyenge lenne a zajszuresben a Sony? Vagy a magasabb kategoriaban azert tudnak jobbat? Van olyan hasonlo kategorias fules, amiben er valamit a zajszures?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2642) Vegha válasza soldi3r (#2641) üzenetére


Vegha
senior tag

Pár hete kaptam munkahelyi felhasználásra a Plantronics B8200 UC-t. Nem tudom ez mennyiben azonos kategória, de ennek a zajszűrője engem levett a lábamról. Ha bárkinek ez szempont akkor csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2643) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Van egy MACROM M-HPB20 készülékem. Tökéletesen működik.
Az lenne a problémám ha utcán megyek és lötyög a zsebemben a telefon akkor szakadozik a zene.
Ez a mozgás miatt lehet?
Pedig bluetooth összeköttetés.

Köszönöm a segítséget!

(#2644) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Melóba 4-5 éve vettem egy Logitech H600-as fülest. Kezdi megadni magát és szeretném lecserélni. Nincsenek nagy igényeim, hasonló hangminőség legyen. Lehessen hallgatni töltés közben. Mi a legjobb választás ilyen 15-20 ezer forintért mostanában?

(#2645) bLaCkDoGoNe válasza soldi3r (#2641) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Magasabb kategóriában ott a WH1000XM3, az nagyon rendben van zajszűrésileg.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2646) soldi3r válasza bLaCkDoGoNe (#2645) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat igen, de ez mar Bose arszint. Nem csak kicsivel dragabb, hanem a haromszorosa.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2647) bLaCkDoGoNe válasza soldi3r (#2646) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Persze, nem is állítottam az ellenkezőjét. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2648) soldi3r válasza bLaCkDoGoNe (#2647) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezen a szinten mar sejtem, hogy vannak jok is, pl a Bose hihetetlen mertekben szuri a zajt.
Viszont utazashoz, cipeleshez, alvashoz en nem szannek 100 ezret egy fulesre, inkabb max 30-at. Igy kerdeses, hogy a Sony WH-CH700N, vagy egy ATH-M40X lenne a jobb.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2649) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, BT fejhallgatót keresek, 25-30e Ft értékben, akár használtat.
Mi az "ideális"? Eddigi jelöltem - tesztek alapján - egy ATH-SR5BT, de nincs viszonyítási alapom. Kényelmes legyen, 15h+ az üzemidő és szépen szóljon benne a blues :) É lehetőleg "kicsi", mert utazáshoz kellene.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2650) soldi3r válasza soldi3r (#2648) üzenetére


soldi3r
veterán

Kiprobaltam a Sony-t. Hat, annal nem sokat er a zajszures.
Erdekes, hogy az angol amazonon van 1-2 olyan ismeretlen gyarto, akirol egesz jo velemenyek vannak, pl TaoTronics, Mpow, Fitfort, Srhythm.
Lehet valamelyik emlitesre melto?

E30 (oo=[][]=oo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.