Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Male


Male
nagyúr

A Digisek amit most kábeleznek az Egryn, az mi lesz, tudja valaki? A LAN-netjük lesz elérhető rajta, vagy csak a sima?

(#9202) cigam válasza Male (#9201) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

? Hogyhogy a LAN net, vagy a sima?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9203) Male válasza cigam (#9202) üzenetére


Male
nagyúr

Úgy, hogy az oldalukon is ez a két fajta van... a LAN-netek (StartNET, BaseNET, TopNET) jókis tempóban olcsón, és mellette van két darab "normál" net (Ritmo, Strada), 2 illetve 4Mbit-es. katt

A LAN-netre ha nincs mindenféle korlátozás, akkor váltanék, de a simára nem.

(#9204) helkis válasza madve (#9199) üzenetére


helkis
addikt

hát igen a különbséget disszipálja el, szóval ha tudja az ember, hogy 24v-fog menni tartósan akkor kell a borda, de ha 12v@12v akkor nem, illetve ha pillanatnyi feszugrások vannak akkor sem kell szvsz..

Male - az 5v-hoz is van ilyen 7805-nek hívják ;) egy bordán meg lehet oldani a kettőt.. és nyugodtan alszol.. a 230v nem hinném hogy betud jönni, mert akkor elég az egyenirányító :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9205) Male válasza helkis (#9204) üzenetére


Male
nagyúr

Ha hivatalosan 12V - 2A a táp, de így elszállt kicsit... ezután rákötni amit javasolsz.. akkor mit fog tudni? Ugyan úgy 12V 2A lesz a maximuma, vagy kevesebb? (Pl 12V 2A helyett 18V 1.3A lett, majd a korlátozó cucc után 12V 1.3A?)

(#9206) cigam válasza Male (#9203) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az csak Bp.en van 1-2 keruletben. Nalunk a nomal sebessegu net van csak. Meg ha akarnad se tudnal olyan lassu net-et toluk :-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9207) cigam válasza Male (#9205) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Valoszinu, hogy a beepitett stabkocka lett kakukk. Nem 1xubb a rosszat kicserelni, mint utolag hozzafabrikalni egy stabkockat?!
Arrol nembeszelve, hogy ha a test fele is szivarog, akkor feleslegesen fogyaszt, ill.melegszik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9208) Male válasza cigam (#9206) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor ami nálad van, az melyik csomagjuk :F

#9207: Biztos egyszerűbb annak, aki ért hozzá :)
Rákeresgéltem mik vannak benne, de nem jöttem rá, hogy melyik is az :B
(Ilyen 72xx nem volt.)

(#9209) _BoZo válasza cigam (#9206) üzenetére


_BoZo
csendes tag

Hát én nem tudom, de Male által linkelt oldal szerint nem csak Bp-en van LAN net, hanem még néhány másik városban, mint pl. Veszprémben is.
Egy haver a Jutasi úton már egy-két éve használja is.
Ha LAN net-et kapsz tőlük, akkor nem koax-ot húznak be és nincs szükség modemre, hanem egy UTP kábelt visznek be.
Múlt hét vége felé hozzánk (Egyetem út 14. (CBA mellett)) jött egy Digis fószer, azzal hogy már lehet szerződést kötni. A StartNet, BaseNet és a TopNet csomagokat ajánlgatta (meg persze TV-t és telefont, de ez engem hidegen hagy), szóval a LAN netet. Csak egy valamit felejtettem el megkérdezni tőle: Mikor indul a szolgáltatás. :B

(#9210) _BoZo válasza cigam (#9207) üzenetére


_BoZo
csendes tag

Gyors vizslatás alapján nincs benne szokásos stabilizátor IC, és ránézésre nem látszik egy alaktrészen sem, hogy valami baja van.

(#9211) Male válasza _BoZo (#9209) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt az elhanyagolható részletet nem kérdezted :DDD

Nekem ez koaxnak tűnik, amit itt a két ház között behúztak. (mondjuk messziről láttam csak.)

Remélem azért LANnet lesz, mert kéne a nagyobb sávszél.... főleg olcsóbban :)

(#9212) cigam válasza _BoZo (#9209) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez van nálam is. StarNet 2500.-ért.
Nem is lesz ez másként mert 1xübb az optikát kihúzni + a routert a lépcsőházba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9213) st.hubertus


st.hubertus
tag

Sziasztok,
Van egy felesleges Samsung D900-as telefonom, új állapotú, mindössze a hátlapon van egy kis kopás. Minden tartozéka megvan. Akit érdekel, írjon árral egy PÜ-t.

(#9214) cigam válasza _BoZo (#9209) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Én nem a LANnet-re mondtam, hogy csak BP-en, hanem az Internetre (Ritmo és Strada csomagok)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9215) cigam válasza st.hubertus (#9213) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mennyi idős? Gari van? Szolgáltatófüggő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9216) _BoZo válasza cigam (#9214) üzenetére


_BoZo
csendes tag

Akkor félreértettelek. Bocsi!

(#9217) Male válasza cigam (#9214) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, hogy az a kettő csak ott van... akkor viszont jó :)

(#9218) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Valakinek van tippje, hogyan lehet megúszni egy 10K-s várakozni tilos helyen parkolós büntit? :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9219) cigam válasza FoBCRaistlin (#9218) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Sehogy. Tanulsz belőle, és legközelebb megnézed hol álsz meg. Nekem is egy ilyen csekk kellett hogy komolyan vegyem. Azóta se áltam meg tilosban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9220) helkis válasza FoBCRaistlin (#9218) üzenetére


helkis
addikt

ha nem fizeted be, akkor 30nap után szabálysértési eljárás indul ellened, ami gyakorlatilag abból áll, hogy meghallgatnak téged is az ügyben, kapsz egy kérdőívet, hogy elismered-e, illetve a megjegyzésbe írkálhatsz mindenféle szerinted enyhítő körülményt, ha jó napja van a csajnak aki olvassa akkor mérséklik, vagy elengedik a büntetést.. nekem nemrég pont ilyen volt, igaz ott közterületesek vágtak meg, mert a füvön álltam ;) próbálkozni kell..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9221) kem válasza helkis (#9220) üzenetére


kem
addikt

Hali!

Tudnál csinálni olyan kábelt aminek az egyik vége olyan mint a képen a jobb oldali, a másik vége pedig olyan amilyet a régebbi PC tápokba lehetett dugni, és a monitornak vitte az áramot. Tehát mint ezen a képen a bal oldani.

Notit szeretnék UPS-re kötni :DDD

Köszi!

(#9222) ballington


ballington
addikt

sziasztok....már régen jártam itt
tudna valaki kölcsönadni egy pci-expresses, lga 775-ös, ddr2-es alaplapot egy teszt erejére?
mert szarakodik rajta 2 egerem is, és nemtom mi lehet a baj

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#9223) cigam válasza kem (#9221) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem 1xübb elvágni a zsinórt, és bekötni egy aljzatba?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9224) kem válasza cigam (#9223) üzenetére


kem
addikt

:K
...erre nem is gondoltam :B
:R

Köszi!

(#9225) Tom5


Tom5
addikt

(#9226) helkis válasza kem (#9221) üzenetére


helkis
addikt

természetesen tudok ;)
de cigamnál a pont, én is csináltam egy 3-as elosztóból olyan UPS-osztót amire standard 220v-os csatlakozóval lehet kötni a cuccokat a szünetmentesre, én modem, router, kis éjjeli lámpát raktam rá anno, ezeknek úgysem akkora az áramfelvétele, hogy mindegyiknek külön kábel, illetve ág kellene.. ;)
nemutolsó sorban mikor nem volt áram és nem volt kedvem gépezni hifi ráköt és zene bömböltetés beindult, elég sokáig elvitte az 1000va-s APC a hifit, szomszédeok meg nem tudták, hogy mitől van nálam áram :DDD

ballington - írj bővebben a jelenségről, körülményekről: cmos-clear? biosupdate? ps/2-es +5vsb?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9227) dokar válasza FoBCRaistlin (#9218) üzenetére


dokar
addikt

ejj, már megint bekaptad legyet? :(

extra - SEXRay

(#9228) helkis válasza _BoZo (#9209) üzenetére


helkis
addikt

a szerződéskötéstől kb 1 hetet igért a szerelésig tegnap nekem az ember (utána már megy is), 1 hónapra kipróbálom mit tud.. a topnet egyébként 50Mbit/25Mbit - 4,5k.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9229) Male válasza helkis (#9228) üzenetére


Male
nagyúr

Hűséget nem kell aláírni hozzá?

(#9230) cigam válasza Male (#9229) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nincs hűség, meg bekötési díj, stb ... Ez nem UPC ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9231) kem válasza helkis (#9226) üzenetére


kem
addikt

Délután megpróbálok csinálni egy elosztót, csak nem olyan nehéz:D
Írsz majd valami reportot,h mivel, hogy állsz? :)

Vállalsz most notbuk alaplap javítást? Valamit ráöntöttek egy ilyen gépre szilveszterkor: Acer Aspire 5610Z. Priviben írhatnál linket ha van ötleted honnan szerezhetek hozzá service manualt:U Elkezdem kipucolni... Még a fedlap zárszerkezete is be van ragadva :W

Köszi!

(#9232) Male válasza cigam (#9230) üzenetére


Male
nagyúr

:D

Köszi! :)
Még ki kell derítenem, hogy van e most hűség a jelenlegi szolgáltatóval... úgy rémlik aláírtam mégegy évet a kedvezményért... de hogy meddig :F

(#9233) Daert


Daert
őstag

Sziasztok tudna vki segíteni USB kábel ügyben?
Ilyenre lenne szükségem:
Egyik fele mini usb,míg a másik normál usb méret,de az "emse".Tehát amibe pl pendrive-ot tudnék dugni.
Nem tudom hogy létezik-e egyáltalán ilyen és ha igen,hogy hívják.

(#9234) helkis válasza kem (#9231) üzenetére


helkis
addikt

notikkal vigyázni kell, mert sokszor csak alaplapcserével tudod orvosolni a tüneteket..
ha konkrétan ki van pukkanva valami rajta azt szívesen lecserélem ($$ :DDD) ;)
egyébként megnézhetem, ha nem bírsz vele..
püben ment report ;)

acer manualom van egy raklappal talán 2Gb-nyi.. ;) elő kell keresnem.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9235) helkis válasza Daert (#9233) üzenetére


helkis
addikt

[link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9236) FoBCRaistlin válasza helkis (#9220) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nekem is közterületes papírom volt. várakozni tilos miatt 10K ;) dokhoz mentem ki sem láttam a fejemből, beálltam a többi kocsihoz a sorba ;)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9237) FoBCRaistlin válasza dokar (#9227) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ne is mond bazz. viszont megvannak a felnikupakok :D majd meg is mutatom.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9238) vviktor1 válasza Daert (#9233) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Én meg olyat keresnék ami sima usb - mikro-ab usb (asszem ez a hivatalos neve) [link] mp4 lejátszókhoz szoktak ilyet adni.
Ha valaki tud fellelhetőséget, vagy van ilyen lejátszója ami megdöglend, átvenném a kábeljét... köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Ne dudálj, küzdj !

(#9239) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

azért diginél az a garantált le/feltöltés érdekes.
4/2 6/3 8/4 kicsit gáz. és nem kell sok és eléri a gerincük a max kapacitást. aztán akkor cummer :U
érdemes vetni egy pillantás a hétfő este 8 órás terhelésre... vagy esetleg lejjebb a szeptember óta megduplázódott terhelésre...
akkor majd jönnek a sebességproblémák, digi hivatkozik a "garantált sebességre" digi lan netesek meg szívnak...

ja persze a bix.hu-ra gondoltam.
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9240) dokar válasza FoBCRaistlin (#9236) üzenetére


dokar
addikt

mikor szerzel nekem zalából olajzósprayt dsz-hez és mennyiért?
btw 7végén átjössz f1-re?

extra - SEXRay

(#9241) helkis válasza dokar (#9240) üzenetére


helkis
addikt

engem már nem is hívsz? :B mikor lesz a futam?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#9242) Daert válasza helkis (#9235) üzenetére


Daert
őstag

Esetleg hol kereshetnék ilyet Veszprémben?

(#9243) dokar válasza helkis (#9241) üzenetére


dokar
addikt

de te állandóan meghívott vagy ;)
idényjegyed van, az alkeszmentes sörödet sem ittam meg :DDD

egyébként ez kész: http://www.vezess.hu/forma1/kinaiaknak_gozuk_sincs/18407/ :W

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#9244) cigam válasza FoBCRaistlin (#9239) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért a UPC-é mennyivel jobb?
(0.5/0.25, 2/0.5, 7/1, 12.8/1.5)

MIt kellen kiolvasni belölle? Hogy nekik 30G a UPC-nek meg 2x20G sávja van?
Mennyi sávszélesség jut 1 előfizetőre?
Ugyanakkor örömmel várják a bövíteni kívánó szolgáltatók igényeit.
Ez olyan falra festett ördög.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9245) Male válasza FoBCRaistlin (#9239) üzenetére


Male
nagyúr

Miért gáz? Még a garantáltjuk is nagyobb, mint az ADSL-em maximuma... olcsóbban ráadásul. (UPC-nél pedig 50%-ot garantálnak, de pl 4050Ft a Bronze 2M/0.5M garantálttal, míg Diginél 3500Ft a BaseNET 6M/3M garantálttal... és elvileg a Diginél nem szivatják a torrentezőket úgy, mint a UPC-nél)

Azért az még messze van a maxtól... még a csúcsnál is van +50% kapacitás. (ráadásul a BIX azért nem minden)

(#9246) ballington válasza helkis (#9226) üzenetére


ballington
addikt

na az van, hogy tavaly vettem egy razer diamondback-et. egy darabig ment aztán xp és vista alatt is - azóta is - azt csinálja, hogy kifagy. Az optika világít, de semmire nem reagál.
Ha kihúzom majd visszadugom, akkor pár percig jó, aztán megint szar.
Mondom jól van, szar az egér, ráfáztam (használtam vettem, így bebuktam a dolgot).
Így maradt a cégtől "elkobzott" MX510.
A dologhoz hozzá kell tenni, hogy többször játszom a Wolfenstein: Enemy Territory-val. Mostanában aztán előfordul már az mx510-el is, hogy ET alatt az is szarakodik . néha olyan, mintha beragadna a gomb, de akkor is lő, ha már kihúztam az egeret az usb-ből :F
próbáltam másik usb-port-ra is rádugni, semmi.
tegnap például az mx-el toltam, amikor beszart, aztán kiléptem aztán ott meg jó lett az egér :F
amúgy az mx510-el még lehet win alatt dolgozni, leginkább csak játék alatt vettem észre, de néha-néha megakad ekkor is.
aztán múlt héten elvittem razer-t melóhelyre. tökéletesen ment win2000 alatt microsoft-s egér driver-el együtt, így kizártam az egerekből fakadó hibát. Így már csak az alaplap lehet szar, vagy valami driver.
Próbáltam bios frissítést, nem segített.

5letek?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#9247) cigam válasza ballington (#9246) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem tettél fel hozzá vmi spéci driver-t? Szedd le.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9248) FoBCRaistlin válasza dokar (#9240) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nem tudom mikor megyek haza. de van egy bontatlan, amit külön vettem, aztán meg megvettem, a full csomag K&N-t
szal ha kell a bontatlan a tiéd.
asszem 1500 volt

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9249) FoBCRaistlin válasza cigam (#9244) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ja, csak a UPC terhelése sosem lesz a maximum környékén, és sosincs gond a sebességgel. ha le is esik éppen akkor is minimálisat.
az a 30Gbit sem 30Gbit dedikált.
1-2 hónap és Docsis 3.0 lesz. még nagyobb terhelés bír el a gerinc, és jöhetnek a fiber to home csomagok.
legyen igazad, hogy nem lesz gond, de én nem így látom sajnos.
jelen helyzetben ahol elérhető a LAN netjük ott ok, de nem adok fél évet és cumi lesz ha már most ekkora a gerincük terhelése.
ez nem flame vagy bárkinek is beszólás, csak egy vélemény. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#9250) FoBCRaistlin válasza Male (#9245) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

a p2p az tényleg egy fájó dolog. (nem mintha nem lenne kikerülhető) ;)
digi is korlátozni fogja hamarosan sajnos.
a BIx tényleg nem minden, de elég sok dolgot le lehet olvasni.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.