- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: MS Office365 Linuxon
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pikari
veterán
Ezek nem is azért vannak, hogy leváltsák az igp-t, hanem azért, hogy irodai/multimédiás gépbe legyen mit beletenni ott, ahol a prociban/alaplapon régi (dx12 előtti) igp van. Vagy ahol éppenséggel nincs semmilyen integrált grafika sem, ezért kell valami alacsony fogyasztású, viszonylag modern grafikus kártya.
-
Pikari
veterán
válasz
Dr. Akula #12 üzenetére
Ez egy kínai startup, akiknek a fő célja, hogy GPU-kat gyártsanak gamereknek, és ai-ra. A kínai neten hirdették magukat, kínai felhasználók százezrei poénból befektettek, és a videókártyák tényleg elkészültek, pár millió darabot le is szállítottak belőle. A driverek persze nem voltak a helyzet magaslatán, eredetileg nem volt még opengl támogatás sem, és csak dx11 cuccok működtek, azok se túlságosan jól.
Az usa szankciói miatt felkarolta őket kína, aztán kivágta őket a tsmc amcsi nyomásra ezért átmentek az smic-hez.
Aztán közben ráfeküdtek a driverekre, és javítgatták a hibákat, teljesítménnyel kapcsolatos problémákat. Írtak opengl drivert, talán cuda drivert is, és linuxra is írtak drivert időközben.
És most elkezdtek nyitni a többi piac felé, ez az irodai/multimédiás kártya az első a sorban, amire azt lehet mondani, hogy ténylegesen piacképes.
-
Pikari
veterán
válasz
Mostly Harmless #6 üzenetére
Miért ne futna rajta?
-
Pikari
veterán
Na ennek már több értelme van, mint az eddigi megoldásaiknak.
Ezt a hardvert még ki is fogják tudni hajtani a drivereikkel.Amúgy az tévedés, hogy váratlanul... már tavaly is fent volt a weboldalukon a kártya specifikációja. Inkább csak a gyártását pörgethették fel most.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! I5 12600KF / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 512GB SSD
- Xiaomi Redmi 9A 32GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest