Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19501) jacint78 válasza lakisoft (#19500) üzenetére


jacint78
addikt

Az igen, akkor a hibalehetőségek tárháza nyílt ki. :)

type your text here..

(#19502) lakisoft válasza jacint78 (#19501) üzenetére


lakisoft
veterán

Azt hiszem erre az évre elég is lesz a hibákból :D.

(#19503) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Ma vettem észre (megcsípte a fülemet mikor a GPU-m coil whineja után hallgatóztam sokadjára), hogy a gépház egyes fém elemei ráznak (CPU-hűtő, a ház fémkerete, a HDD beépítőkeret, stb.). Ez normális dolog? No nem szikrázva persze, hanem csak annyira, amennyire egy telefon akksija megrázza az ember nyelvét. Esetleg a táp földelésével van valami gond? Valami javaslat, orvoslat, mi a teendő? A konfigomat adatlapomon megtaláljátok, körülbelül 8 hónapos lehet, ha van annyi.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19504) SecRS válasza SecRS (#19503) üzenetére


SecRS
tag

Vagy ez épp hogy annak a jele, hogy jól van földelve a ház? :D Nem értek hozzá, ne haragudjatok. :(

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19505) jacint78 válasza SecRS (#19503) üzenetére


jacint78
addikt

Ez annak a jele, hogy nem jut el a földelés a tápig, vagy szakadt a kábelben a földelés. Azon sem lepődnék meg, ha nem földelt hosszabítóba, vagy elosztóba lenne dugva. Ezt sürgősen meg kell oldalni, mert egyrész veszélyes, másrészt meg nyírja az érzékeny integrált áramköröket.

type your text here..

(#19506) SecRS válasza jacint78 (#19505) üzenetére


SecRS
tag

Egy Philips elosztóm van, nem Tescos nyavalyaság. Nem találkoztam még eddig sérült kábellel. Szóval azt mondod, hogy ez nem normális? Nem lehet, hogy csak valami statikusság van ilyenkor a házakban? Mit keressek? Mit kell észrevegyek, vagy megnézzek? :(

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19507) SecRS válasza jacint78 (#19505) üzenetére


SecRS
tag

Meg most lehet hülyeséget mondok, de csak _úgy_ pl. az ujjal való érintéssel nem lehet érezni. Mondom, a fülemmel hajoltam hozzá, azt csípte meg, aztán a fémház kereteinek a csavarján "hülye-gyerek módszerrel" (nyelvvel) néztem a csavarokat. Mindenhol a csavarokban csúcsosodik ki ez a kicsi töltés (esetleg még a CPU hűtő rézcsöveinek végén). Maga a táp nem ráz semmilyen formában, elviekben az alaplapnak sincs semmi esélye, hogy hozzáérjen a hátlaphoz, mert rendesen fel lett rakva és a hátlap és az alaplap között sincs egy vezeték sem.
Azért elég ritkák már manapság a földelés nélküli dugaljok. De ha a dugalj az nem is földelt (bár kétlem), a hosszabító ami belőle fut, az tuti. Vagy ez így nem okés? Sajnos nem vagyok egy nagy villanyász. :))

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19508) jacint78 válasza SecRS (#19506) üzenetére


jacint78
addikt

Nem lehet, a földelésnek épp az a dolga, hogy levezesse a földbe a nem kívánt töltéseket. Van egy olyan érzésem, hogy te ezt nem fogod tudni megoldani, legalábbis akkor, ha komolyabb a gond. Milyen lakásról/házról van szó, mennyi idős? A fali konnektor amibe a hosszabító van dugva süllyesztett, tehát földelt? Ha nem tudod milyen a földelt földelt konnektor, akkor fényképezd le.

Az alaplap meg minden elem szorosan kapcsolódik a házhoz, mivel a ház is a GND-én van, akárcsak minden alkatrész és a GND (vagy nevezzük minusznak)van földre kötve a PC tápon belül.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19509) SecRS válasza jacint78 (#19508) üzenetére


SecRS
tag

Budapesti panellakás. A gond az, hogy ebben a szobában az áram eleve egy hosszabítón jön le, aminek a forrása, a dugalj már körbe lett építve egy beépített szekrénnyel (és valahol a szekrény lapja mögött lehet, fenn X magasságban). Szóval azt lecsekkolni nem tudom sajnos.
De most hogy így nézem, a lakás nagyrészén olyan kettős-konnektorok vannak, amiknek nincs földelése. Másikuknak pedig van [ez alapján a fém "pöckök" alapján értem] Akkor ez kéne az első legyen, hogy hosszabítóval hozzam ki az áramot egy földelt konnektorból és úgy csekkoljam le, hogy a probléma fenn áll-e?

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19510) jacint78 válasza SecRS (#19509) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, mindenképpen földelt aljzatba legyen dugva.

type your text here..

(#19511) SecRS válasza jacint78 (#19510) üzenetére


SecRS
tag

Átdugtam földelt dugalj, földelt hosszabítójába, a probléma továbbra is fennáll. Én most már kifogytam az ötletekből. :(

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19512) jacint78 válasza SecRS (#19511) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet, hogy nincs földelés az egész lakásban...

type your text here..

(#19513) SecRS válasza jacint78 (#19512) üzenetére


SecRS
tag

Ezt elképzelhetőnek tartod egy felújított panelban? Van itt vagy 200 lakás ebben az ikerépületben és egy konnektor sem lenne valójában földelve? Azért azt már illik 50-60 éve mindenhova bekötni.
Nem lehet hogy más lehet a probléma forrása?

Esetleg táphiba? (Bár sosem vettem még észre semmi hibát tökéletesen működik minden elviekben és a táp is volt anno szervízben).

Szerk: Van multiméterem. Mit mérjek?

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19514) jacint78 válasza SecRS (#19513) üzenetére


jacint78
addikt

Ha van földelés akkor sem szabadna ráznia, ha a fázis egy az egyben rákerülne a házra, mert leverné a megszakítót. Bármi elképzelhető, pláne az építőiparban. :D

type your text here..

(#19515) SecRS válasza jacint78 (#19514) üzenetére


SecRS
tag

Ez tény. :D De a kérdés az, hogy most alkatrész csere kell/garancia, villanyszerelő, vagy csak csekkoljak le én valamit, esetleg valami másmilyen szakember kell? Nagyon nem mindegy és már a hajamat tépem, mert mára már a sokadik elektronikus kütyüről derül ki, hogy nem feltétlen működik jól. :D Ezt se vettem volna észre, ha nem hajolok bele a gépházba... aztán körbe is "kóstoltam" nyelvvel egy-két alkatrészt, mert egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy már megint szar valami.

Szerk: Van multiméterem. Mit nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19516) jacint78 válasza SecRS (#19515) üzenetére


jacint78
addikt

Azt mérheted sokszáz voltos AC méréshatárban, hogy a földelés érintkezői és a konnektor "lyukai" között van-e a feszültség. Ha jó a földelés, akkor a fázis és a föld pont között 230V környékét kell mérned és a nulla és föld között maximum néhány voltot, ha nem jó a földelés, akkor mindkettőn mérhetsz többszáz voltot is akár a földhöz képest. Persze csak óvatosan turkálj a konnektorban és csak akkor, ha tudod, hogy mit csinálsz. Ha most biztos, hogy foldelt aljzatban van a hosszabító, akkor villanyszerelőt kell hívni.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19517) SecRS válasza jacint78 (#19516) üzenetére


SecRS
tag

Szóval ez véletlen sem lehet tápegység hiba? Vagy esetleg más komponens?

Földelést a táp háromlyukas tápkábelén is meg tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19518) SecRS válasza SecRS (#19517) üzenetére


SecRS
tag

Bár úgy érzem multiméterrel ez csalóka, mert ezt a fázisceruzával együtt lehetne a legjobban kiszűrni, nekem meg nincs olyanom.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19519) MuLLeL


MuLLeL
csendes tag

Sziasztok!

Corsair 850HX tápom még garanciális. Van itthon hivatalos márkaszerviz? Sehol sem találom... :((

[ Szerkesztve ]

(#19520) SecRS válasza jacint78 (#19516) üzenetére


SecRS
tag

Reggel szétszedtem a gépet, kiemeltem az alaplapot, kiszedtem a tápot, visszacsavaroztam őket, visszakötöttem az összes alaplapba futó vezetéket és megszűnt a probléma. A tápból semmi nem volt kihúzgálva. Nem tudom, hogy ez hogyan lehetséges, de mindenképpen örülök neki. :D Gondoltam multiméterrel megnézem már, hogy magában a házban mekkora feszültség fut, hátha abból meg tudom, hogy nagyjából melyik vezetél lehet hibás... de semmit nem jelzett. Bárhogy próbálkoztam nem tudtam feszültséget érzékelni benne. Ekkor megint ahhoz folyamodta, hogy odategyem a nyelvem az egyik csavarhoz ami az 5.25"-ös kereten van és voilá, VOLT nincs. :DD Remélem így is marad! De mindenképp köszönöm szépen a segítségedet! Nagy hála! :R

Szerk: ja nem... csak cipő volt rajtam. Amint mezítláb vagyok, érzem rajta. :( Nem értem én ezt már...

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19521) SecRS válasza SecRS (#19520) üzenetére


SecRS
tag

Lemértem, multiméterrel és körülbelül 0,02-0,03V ami futkos a házban. Elképzelni nem tudom mi lehet ez.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19522) jacint78 válasza SecRS (#19521) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy mérd, hogy az egyik mérőtüskéhez hozzáérsz, a másikkal pedig a házhoz és AC feszültség mérésben legyen a műszer, de DC-ben.

type your text here..

(#19523) SecRS válasza jacint78 (#19522) üzenetére


SecRS
tag

Igen megvolt. Utánaolvastam régi szabványoknak. A panelokban és társasházakban csak 85 után jött be az, hogy minden dugaljat földeléssel kell ellátni. Addig viszont csak a hidegburkolatú helyiségekben (konyha, fürdő) látták el földeléssel a konnektorokat. Itt, Zugló környéke kb. 70-es évekbeli. Nos, kihoztam hosszabítóval az áramot a fürdőből, és láss csodát, megszűnt a zavar. Csak reménykedni tudok benne, hogy semmilyen láthatatlan kárt nem okozott ez a kis malőr. (2 pendriveot már megölt a gép és nagyon gyanús hogy köze van hozzá ennek az egésznek). Marha mérges vagyok. Mindenesetre most hogy ez kiderült mindenképpen beszélnem kell a főbérlőmmel. Kár hogy ezekre a dolgokra nem hívják fel jobban az ember figyelmét. Ha nem hajolok be a házba és nem veszem észre, és emiatt valami meghibásodik, senki se fizette volna ki nekem... de a főbérlőnek sem, ha leég a lakása... :W

Szerk.: Leírni nem tudom tényleg milyen marha bosszús vagyok. Valószínűleg egy csomó használati eszközt, amit eddig a gépre dugtam, elcseszte. (Megjegyezném, hogy tegnap kellett bevigyem a telefonomat is szervízbe, mert meghalt).

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19524) OgreImre válasza SecRS (#19523) üzenetére


OgreImre
senior tag

Akkor szerencsésnek érzem magam, hogy egy 1967-ben épült panelban 1987 óta használok számítógépet egy nem földelt aljzatban és semmi károm nem származott belőle még.
Földelt aljzat ide vagy oda az EVGA G2 850W úgy dobálta a feszültségeket, hogy öröm volt nézni egy földelt aljzatban, de ez egyértelmű táphiba.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#19525) Intelligencs

Sziasztok, apámék gépében le akarom cserélni a régi tápot egy újra, mert a régin csak 1 db 4 PIN-es plusz táp csati van, míg a lap már 2x4-et akarna. A gondom az, hogy nem megy a gép az új táppal. A ventilátor egy pillanatra megmozdul, de aztán azonnal leáll. Már teljesen szétszedtem a gépet, hogy minden lehetséges zárlatot kiszűrjek, csak az alaplap, processzor, processzorhűtő és 1 db memória van az asztalon kiszedve a házból. Többször is leteszteltem, a régi táppal megy a cucc, az újjal nem. Létezik, hogy valamiféle inkompatibilitás áll fenn, vagy egyszerűen csak rossz az új táp? Az a durva, hogy a régi táppal már legalább 1 éve működik a gép egy 4 PIN-es csatival. Csak most a régi tápot el akartam ajándékozni, és ezért gondoltam, hogy upgrade-elek. Egyébként az új táp is megvan már 1 éve, csak eddig a fiókban pihent, nem használtam.

Konfig: Asus H97M-E, Intel i3-4170, Kingston RAM.

Régi táp: CTG-450-80P
Új táp: FSP 400 Hexa+

The Amiga, Born a Champion

(#19526) SecRS válasza OgreImre (#19524) üzenetére


SecRS
tag

Én sajna éreztem az előlapi USB kimeneteken is a nem odavaló feszültséget, meg a jack-bemeneteken is, az egész kereten... ha ujjal érintettem sosem éreztem, de egyszer odaért a fülem a CPU hűtőhöz és akkor megéreztem. A nyelved a legjobb eszköz rá, hogy érezd, hogy van-e valamiben feszültség. Én így éreztem meg, amit a multiméter 0,1V alatti feszültségnek jelzett. Teljesen olyasmi erősségű volt, mint egy ceruza elem. El is cseszte 2 pendriveomat, meg lehet a Note 4-em panelját is. Minden amit előlapra dugtam és lehetőleg fontos dolgok voltak rajta. Szóval vigyázni kell rá. Lehet hogy eddig szerencsés voltál, de engem nem nyugtat meg ez a tudat, mert csak egyszer meghibásodjon valami a gépedben és akkor ki tudja mi fog elfüstölni... :( Meg úgy általánosságban sem biztonságos. Nem véletlen szabvány 30-35 éve.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#19527) nmiklos02


nmiklos02
csendes tag

Szevasztok!
Chiftec CFT-500-A12S 11éves tápot érdemes javítani?

Ha elindul, teszi a dolgát...

[ Szerkesztve ]

(#19528) jacint78 válasza nmiklos02 (#19527) üzenetére


jacint78
addikt

Ha más gondja nincs, miért ne?

type your text here..

(#19529) nmiklos02 válasza jacint78 (#19528) üzenetére


nmiklos02
csendes tag

Köszi!

(#19530) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Egy Enermax (ELT500AWT) tápot használok lassan 10 éve, eddig nem volt gondom vele. Most rá gyanakszom, mert nincs jobb ötletem. A sztori: néhány hete kezdődött, nem akart bekapcsolni a gép. Végül csak úgy indult el, ha minden USB-s eszközt lehúztam róla. Eltelt egy, max. két hét, már ez sem volt elég, a perifériák kihúzása után várni kellett néhány másodpercet, csak utána indult el a bekapcsológomb nyomkodására. Ez az idő szép lassan növekedett, mára már több, mint egy perc után van csak értelme nyomkodni, és aztán egyszer elindul. Egyébként semmi gond a géppel, ha már elindult, nincs más tünet. Az elején belenéztem a tápba, egy kisebb elkó enyhén púpos volt, ez okozhatná?

(#19531) stawros


stawros
tag

Sziasztok!Van egy tápom, a kérdés hogy nemrég raktam össze a konfigot és halk hang jön belőle.Ha bedugom a tápkábelt a tápegységbe akkor van hangja (minimális)ha kihúzom nincs.Konkrétan ledőltem a gép hátulja mellé hogy valóban jól hallom-e, de igen.Nagyon-nagyon halkan de lehet valami hangot hallani a tápból, ez normális?Vagy mégsem?Nem ciripelő, inkább sistergő hang, de iszonyat halk, viszonylag új tápról van szó.Írjatok, ha van tapasztalat, bármi.Esetleg ez normális? :U

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#19532) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Egy VGA topik off-ban világosítottak fel, hogy nem az alaplapommal van a gond, hanem az adatlapomon is szereplő Chieftec CFT-650-14C tápommal. Szeretném hogyha ezt itt is megerősítenétek mielőtt újat vennék.

A tünetek:

Amikor kikapcsolom a gépet van hogy nem tudom bekapcsolni (nem gyakori de előfordul), illetve ad magáról életjelet aztán leáll.

2009 óta használom 24/7-ben a gigabyte UD5 lapban a 4 ghz-re hajtott i7-920 cpu-t ezzel a táppal.
Ritkán ha lekapcsol a gépem (áramkimaradás, takarítás, hardvercsere) akkor van hogy nem tudom bekapcsolni.

Úgy néz ki, hogy ilyenkor lekapcsolom majd vissza bekapcsolom a tápot, a lapon látom hogy kapott áramot mert felvillan rajta a power gomb, majd megnyomom a házon a power gombot. A gép elindul! De azt látom, hogy azok a ventik amik az alaplapra vannak csatlakoztatva meg sem mozdulnak és ilyenkor (ekkor már előre tudni lehet) másodperceken belül leáll a gép. És onnantól hiába nyomkodom a power gombot meg sem zizzen.
Ezután tápot lekapcs -> felkapcs és megint ugyanaz, néhány másodpercre bekapcsol majd leáll. Addig addig próbálkozom míg egyszer csak elindul.(általában akkor ha hagyom egy időre áramtalanítva a tápot)

Előfordult már olyan is hogy csak úgy random leállt és sehogyan sem tudtam bekapcsolni, csak hosszas áramtalanított kivárás után.

Ez tutira táphiba?

****

Hozzáteszem, hogy amikor véletlen alapórajelen van a cpu és minden alapon a biosban és úgy használom a gépet, akkor nyikorgó nyöszörgő hangot hallat de úgy nagyon, és ha pl. az egeret mozgatom akkor hatványozódik ez a nyöszörgő hang :D de ha felhúzom a procit akkor kussol és szép csendben teszi a dolgát. Ez a hang is a tápból jöhet?

(#19533) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az Lcpower LC8700-nak ha meghal a hűtése, akkor van benne hővédelem és lelövi magát? Kissé megijesztett, hogy egyik pillanatról a másikra komoly vibrációk jönnek a ventitől és billegtetésre megállt a venti. Gondolom a csapágynak annyi. Valaki cserélt már ventit ilyenben?

(#19534) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv

Adott egy FSP HEXA+ 400-as táp, egy z77+i5 2500k@4ghz amiben eddig egy 6850-es volt. Most került bele egy GTX970 és full terhelésnél a 12V 12.1ről leesik 11.6V-ra, néha az alá is benéz. Tudom a szoftveres mérés nem megbízható, de a változásokból/arányokból csak lehet következtetni.
Szóval - hosszú távon lehet probléma ez? Illene nagyobb tápot venni?

Köszönöm

(#19535) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy Cooler Master Silent Pro Gold 800W-os tápom, aminek ha a bekapcsoló gombját megnyomom, akkor hangos sercegést hallani pár másodpercig. A műkösénél nem vettem észre semmi anomáliát, de aggódom, hogy a későbbiekben zárlat lehet vagy kárt tesz az alkatrészekben.
Szerintetek mi lehet a hiba?

(#19536) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hát nincs sok önkéntes segítő :B

(#19537) Ereshkigal válasza DeathAdder (#19536) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, fura.

(#19538) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy 150W laptop tápot egy dc csatlakozós itx laphoz, látszólag tökéletesen működik, de ciripel a táp.
Mindegy, hogy ki vagy be van kapcsolva a gép, úgyannyira ciripel. Majdnem olyan hangja van mint egy mechanikus merevlemeznek amikor olvas, csak sokkal halkabb. :(
Ez rossz jel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19539) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki Bp.-en tápegység javítással foglalkozó szakit? Sajnos a Corsair AX 750W-os tápom zúg.
Terhelésnél még rosszabb a helyzet. Nem venti hang inkább kondi vagy tekercs baja lehet. Ha nem vészes a javíttatás áldoznék rá! Köszi !

Üdv. -Zsolt-

(#19540) Old fox


Old fox
tag

A tápellátó áramkörök „cicergése“, sípolása

Olvasni, olvasni.......

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#19541) zs198 válasza Old fox (#19540) üzenetére


zs198
aktív tag

elolvastam. De sajna ettől még a tápom zúg :(
Ha lehet javítani javíttatnám.

Üdv. -Zsolt-

(#19542) syberia válasza Ereshkigal (#19530) üzenetére


syberia
veterán

Újra kéne cserélni a kondenzátorokat benne, ennyi idő alatt átlagos használat esetén is elfáradnak. Minőségi tápegység bizony 10 évet is eléldegél hibamentesen.

https://howbad.info/

(#19543) juve600


juve600
nagyúr

üdv

kb 1 hónapja:

Gigabyte M6900v2
gépet bekapcsoltam,furcsa volt mert lassú volt az egér
újraindítottam a gépet és már nem is érzékelte az egeret,próbáltam másik gépen,ott sem érzékeli az egeret

ma :
egy ASUS ROG SICA és a probléma ugyanaz,semmilyen másik se érzékeli az egeret,pedig semmit nem csináltam vele,csak gép bekapcs és nem érzékeli,tegnap még jó volt

nem tudom hol lehet a gond ???

ugyanazon a usb porton másik egér-bill simán működik

egeres topicban azt irták lehet túlfeszt kapott az egér
a tápom: XFX PRO 550 -es,kb 4éves de nagyon keveset ment

:R :R :R

(#19544) Ereshkigal válasza syberia (#19542) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen, olvastam, hogy cserélni kéne mindet. Ez viszont már több ezres tétel gondolom, és aztán lehet ez még önmagában nem is elég, vagy rövid időn belül más tojik be benne. Mindenesetre a púposat kicseréltem, hátha, de sajna nem segített. :)

[ Szerkesztve ]

(#19545) syberia válasza Ereshkigal (#19544) üzenetére


syberia
veterán

Talán a legjobb döntés nyugdíjazni már az öreget.

https://howbad.info/

(#19546) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Néhány hete arra lettem figyelmes, hogy ha áramtalanítom a gépemet, majd visszaadom az áramot és próbálnám bekapcsolni a házon lévő gombbal, nem reagál rá. Az elosztó vagy a táp hátán lévő gombbal való többszöri újra be-ki kapcsolása után egyszer csak beindul a gép pöccre a bekapcsológombbal. Viszont nem bootol be a gép hanem kéri, hogy nyomjam meg az F1-et. Belép BIOS-ba, a beállításaim megmaradnak és a BIOS-ból kilépés után bebootol a rendszer simán. A gép tökéletesen leáll és elindul innentől kezdve napokig.
De ha újra elmegy az áram alóla, kezdi újra az egészet.
Azóta csinálja ezt mióta a tápon lévő kapcsolót véletlenül lassan kapcsoltam 'Off' állásba és sercegett, ívet húzhatott belül.
Szerintetek ettől sérülhetett a táp? Netán az alaplapot is kicsinálhatta, azért kéri, hogy lépjek be a BIOS-ba?
Egy FSP Raider 550 tápról van szó.

(#19547) syberia válasza Melorin (#19546) üzenetére


syberia
veterán

Milyen régi tápegységről beszélünk, nekem a nehezen indulásról a készenléti körben lévő kondenzátor(ok) gyengélkedése ugrik be. Ha a áramtalanító kapcsoló elromlott volna, akkor be sem indulna a gép, vagy nem tudnád lekapcsolni vele a tápodat.

https://howbad.info/

(#19548) Melorin válasza syberia (#19547) üzenetére


Melorin
addikt

1, max 2 éves a táp. Nem a kapcsoló elromlásától félek hanem a benne keletkező ív vajon nem tudott ellőni valamit a tápban?

(#19549) syberia válasza Melorin (#19548) üzenetére


syberia
veterán

Jó kérdés, az alaplapot sem zárnám ki a sorból. Másik táppal ki tudod próbálni a gépet?

https://howbad.info/

(#19550) Melorin válasza syberia (#19549) üzenetére


Melorin
addikt

Az a furi, hogy amikor nem bírom bekapcsolni a gépet, attól még az alaplapi LED világít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.