Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lakisoft válasza qdak (#100) üzenetére


lakisoft
veterán

Jó a kérdés. Utánanézek.

(#102) #65675776 válasza qdak (#99) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vaddisznónak mindig idénye van.

[ Szerkesztve ]

(#103) qdak


qdak
addikt

azota, nem tapasztaltam, a nem hivatalosak viszont nem hinnem h kutyaval vadasznanak

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#104) lakisoft válasza qdak (#103) üzenetére


lakisoft
veterán

kutyával vadásztatni tilos.

(#105) qdak válasza lakisoft (#104) üzenetére


qdak
addikt

akk minek a vadászkutya ? :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#106) lakisoft válasza qdak (#105) üzenetére


lakisoft
veterán

Sok funkciója van. Konkrétan ő nem terít le vadakat. :R

(#107) qdak válasza lakisoft (#106) üzenetére


qdak
addikt

azt en sem mondtam :D
akk elertettel, v rosszul irtam :)

mod: latom en irtam felreerthetoen :-)

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#108) lakisoft válasza qdak (#107) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez így van :DDD. :R

(#109) lakisoft


lakisoft
veterán

Íjjászkodik itt valaki közülünk?

(#110) qdak válasza lakisoft (#109) üzenetére


qdak
addikt

Cimbinek van vmi 50k s, multkor lodoztunk, olyan jol ment h a tabla mogotti fenyo bol kellet kicibalni xD

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#111) lakisoft válasza qdak (#110) üzenetére


lakisoft
veterán

Izomlázad lett a gyakorlatból?

(#112) qdak válasza lakisoft (#111) üzenetére


qdak
addikt

XD
Aze annyira nm, de ott lett vege a bulinak :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#113) lakisoft válasza qdak (#112) üzenetére


lakisoft
veterán

:)

(#114) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Ejj látom nagyon halott ez a topic.. :( De azért örülök, hogy egyáltalán találtam ilyen témát.. Én már viszonylag régóta vadászom, habár elég fiatal vagyok (25). Korán kezdtem a hobbit kis tökalsó koromban édesapámmal.. Van itt olyan aki rendszeresen jár ki vadászni? Én Kelet-Mecsek Vadásztársaságban vagyok tag.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#115) lakisoft válasza galaktikus (#114) üzenetére


lakisoft
veterán

Belsős infókat mennyire lehet kifaggatni?
tagdíj stb.

Én csak tervezem a vadászatot (egyenlőre). :Y :R

(#116) galaktikus válasza lakisoft (#115) üzenetére


galaktikus
aktív tag

a költségesebb hobbik közé tartozik annyi biztos.. A vadászat több féle módon történhet.
1. vendégvadászként meghív egy barátod/ismerősöd ahhoz a társasághoz ahol ő tag.
2. alanyi jogon jelképes összegért belépsz egy társaságba, pl. ahogy ezt én tettem faterom után.
3. kifizeted a drága (nálunk másfél millás) belépési díjat, aztán utána ugyanúgy fizeted az éves tagdíjat...
4. bérkilövő vagy. Fiizetsz egy társaságnak, hogy Te iksz vadat ki szeretnél lőni. De ez úgy tudom kevés helyen működik hazánkban.

Amég nem vagy vadász, tehát nem rendelkezel állami vadászvizsgával (vagyis vadászjeggyel) ill.
fegyvertartásival, akkor kísérőként vehetsz részt ugyanúgy a vadászaton ha a barátod meghív.
Persze ha hajtásról beszélünk akkor lehetsz hajtó is.. de azt én veszélyes játéknak tartom.. :B

szerk.: kicsit részletesre sikerült a válasz, ezért elnézést, nem tudom mennyire vagy elmerülve a témában így a tervezés szintjén, de nyugondtan kérdezhetsz, ha tudok segítek :)

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#117) lakisoft válasza galaktikus (#116) üzenetére


lakisoft
veterán

A válaszod részletes, de nem eléggé :D. Később kérdezek még gyakorlati részleteket ... :DD. :R

[ Szerkesztve ]

(#118) galaktikus válasza lakisoft (#117) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Úgy legyen :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#119) lakisoft válasza galaktikus (#118) üzenetére


lakisoft
veterán

Első kérdés: Vadászvizsga (elő)(fel)készítő tanfolyamra érdemes-e elmenni? és ha igen ki szervez ilyesmit?

(#120) galaktikus válasza lakisoft (#119) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nálunk Pécsett érdemes elmenni, mert nagyon jófejek az előadók és rengeteg hasznos és tanulságos vadásztörténetet mesélnek el (morbid viccekkel fűszerezve :D ). Leginkább olyan az atmoszféra mint egy baráti társaság.. Nekem nagyon kellemes élmény volt, semmiképp nincs iskolai feelingje, ennek ellenére hasznos volt nagyon, sok érdekes dolog hangzott el. A tanfolyamot az adott vadászkamara szervezi ahová bejelenkezel, hogy szeretnél levizsgázni. Ha az ember elhatározza, hogy szeretne vadászni akkor a vadászvizsgát érdemes minél előbb letenni, mert -legalábbis nálunk- nagyon kevés vizsga van évente.. talán ha kettő...

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#121) lakisoft válasza galaktikus (#120) üzenetére


lakisoft
veterán

Mennyibe kerül egy ilyen tanfolyam és mennyi ideig tart?

(#122) lakisoft


lakisoft
veterán

Még mindig érdekelne a kérdésemre a válasz :).

(#123) galaktikus válasza lakisoft (#121) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Elnézést a kis szünet miatt.. ritkán írok fórumba.
Amikor én vizsgáztam (7-8 éve), akkor még 100k körülire emlékszem (talán alatta kicsivel), ez a tanfolyam és vizsgadíj együtt. De ma már lehet, hogy mások a díjszabások. A lakhelyemből kifolyólag én a Baranya Megyei Kamaránál vizsgáztam. Erről bővebb tájékoztatást itt találsz: KLIKK
Értelemszerűen a hozzád legközelebb eső vadászkamaránál érdemes tájékozódnod, vagy akár vizsgára jelentkezned. Ha érdekel a vadászat, belefér a büdzsébe vadászvizsga díja, akkor nem gondolkoznék rajta, mert nagyon ritkán indítanak tanfolyamot/vizsgát... legalábbis az én régiómban.

szerk.: ami az időtartamát illeti, szombatonként volt a tanfolyam, reggeltől kora délutánig. Voltam egy jópár hétvégén, de hogy hányszor kell menni, arról már gőzöm nincs.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#124) lakisoft válasza galaktikus (#123) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ezek értékes információk számomra. :R Ahogy többektől hallom mindenütt ritkán tartanak ilyen tanfolyamokat, meg vizsgákat is.

(#125) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! A vadhívó eszközök (az olcsóbbakra gondolok) mennyit érnek? Tényleg közelebb ,,hozza" az állatokat? Fotózáshoz kellene.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#126) galaktikus válasza fungeld (#125) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Abból is csak a jobb fajtáknak van értelme, de nagyon kell érteni a használatukhoz. Például egy őzsípot sem lehet csak úgy össze-vissza fújkálni.. Egyébként vannak vadhívó applikációk telefonra is (pl. iOS alá van a hívó vadászat nevű program ami különféle őzhangokat utánoz) amikkel lehet még próbálkozni ill. a segítségükkel gyakorolni. Canadában előszeretettel használnak ilyeneket és beválik.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#127) fungeld válasza galaktikus (#126) üzenetére


fungeld
aktív tag

Akkor legközelebb megpróbálom telefonnal, hátha. Egyébként ilyesmire gondoltam. [link]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#128) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abban, hogy a koronglövészethez milyen papírok szükségesek? Vadászni nem szeretnék, csak korongot lőni, ha jól megy esetleg kisebb helyi versenyeken elindulni.
Köszönöm előre is.

(#129) lakisoft válasza _ATi_1 (#128) üzenetére


lakisoft
veterán

Utánakérdezek, rendben?

[ Szerkesztve ]

(#130) _ATi_1 válasza lakisoft (#129) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Rendben, köszönöm előre is :)

(#131) lakisoft válasza _ATi_1 (#130) üzenetére


lakisoft
veterán

Na először is fegyver vizsga kell hozzá, egyesületi tagság valamint fegyvertartási engedély. És utána mehet a buli.

(#132) _ATi_1 válasza lakisoft (#131) üzenetére


_ATi_1
senior tag

köszönöm szépen :)

(#133) lakisoft válasza _ATi_1 (#132) üzenetére


lakisoft
veterán

Elmész egy vadász vagy fegyverboltba ott részletesen elmondanak mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#134) lakisoft


lakisoft
veterán

Hol érdemes fegyvert vásárolni? Van olyan bolt akinek weboldala is van ahol lehet nézelődni?

(#135) lakisoft


lakisoft
veterán

Mennyiért lehet mostanában vadászvizsgát tenni tanfolyammal együtt?

(#136) forras2 válasza lakisoft (#135) üzenetére


forras2
őstag

Ismerősöm most csinálta meg, neki 150-ben volt a fegyver vizsgával együtt. A fegyver vizsga magában 25-30 ezer körül lehet, tehát maga a vadász vizsga + tanfolyam olyan 120-130 körül lehet.

(#137) lakisoft válasza forras2 (#136) üzenetére


lakisoft
veterán

Okés. Akkor még gyűjtögetni kell rá. Más: Vadászegyesületi tagságot hogyan szokás intézni?

(#138) baryll


baryll
tag

Üdv kedves vadászok!

Kérdésem lenne a vadászattal kapcsolatban, mert teljesen laikus vagyok a témában.

Az érdekelne,hogy a vadászatoknak van-e valami előzetes dokumentálási kötelezettsége?Vagy úgy van ez, hogy ha valakiaki vadász,az tetszőlegesen, bármikor elindulhat,és vadászhat kedvére, persze a szabályok betartása mellett.

Ha van ilyen,előzetes bejelentési kötelezettség,akkor az nyilvános-e,bárki álltal nyomonkövethető-e,vagy sem?

A választ előre is köszönöm!
Üdv:László

(#139) galaktikus válasza baryll (#138) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szia!

Ez igazából az adott vadásztársáság belső szabályozásától függ. Leginkább minden attól függ.

Ha tag vagy egy vadásztársaságnál, akkor előtte meg kell állnod egy, a vadásztársaságok által kihelyezett beírókönyvnél, ahová beírod a vadászat tényét (ideje, helye, várható vadászati időtartam stb). Nagyrészt ez mindenhol így működik. Esetleges lövés után visszamenni és beírni az elejtést, a terítékre hozott vad megnevezésével. Ekkor eldöntheted, hogy leadod a vadásztársaság hűtőházában, vagy hazaviszed. A hazavitel, leadás körülményei, költségei szintén vadásztársaságonként változóak.

Ha van érvényes vadászjegyed, fegyvertartásid, illetve fegyvered, attól még nem vadászhatsz bármilyen random vadászterületen amikor csak akarsz. Vagy tagnak kell lenned, vagy egy valahol tagsággal rendelkező személynek a vendégvadászaként vadászhatsz. Illetve sok társaság árul csomagokat (ezek általában a külföldiekre vannak berendezkedve, így kurva drágák), amikkel kilőhetsz adott számú, illetve fajtájú vadat a csomagtól függően.

Ha felmerül még kérdés mehetünk mélyebbre is a témában.

Üdv

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#140) baryll válasza galaktikus (#139) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm a választ! :R

Gazdálkodó vagyok, és igazából az foglalkoztat, hogy jó lenne egy nyilvános online felület, adatbázis,ahová be volnának jegyezve a vadászatok. Ez lehetne akár egy applikáció is mobilra.

Például ez azért lenne jó, mert meg tudnám nézni előre, hogy mikor várható, hogy megjelennek a vadászok a birtokunkon.

A napokban is megjelentek, de ez nekem elsőre nem volt egyértelmű, csak akkor, mikor közel tudtam menni hozzájuk, és megláttam náluk a fegyvereket. Kint voltak a szénabáláink a földeken, és arra lettem figyelmes, hogy egyikőjük odamegy az egyik bálánkhoz, a terepjáró meg elindult feléje, és hirtelen arra gondoltam, hogy megtetszett nekik a bálánk, mert messziről nem látszottak a fegyverek, csak az alakok.

Szóval szerintem valahogy egy fokkal civilizáltabb lenne a vadászat gyakorlata, ha lenne hozzá használva egy ilyen modern, mindenki által szabadon használható, értesítési forma.

Gondolom, akkor ilyen, vagy ehhez hasonló rendszer még nincs alkalmazásban, igaz?

(#141) medica válasza baryll (#140) üzenetére


medica
senior tag

Nézd meg ki a területes az megmondja

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#142) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Üdv
Érdeklődni szeretnék teljesen kezdőként, hogy sikeres vadásztanfolyam után + fegyverviselési engedéllyel hamár megvan a puska , utána mi a következő lépés ,ha mondjuk csak a saját kertben akar célba és nem erdőben vadra , vagyis az érdekelne pontosan , hogy kötelező valahová belépni tagságba éves díjért vagy lehet csak otthon is a sikeres vizsga után tagság/egyesület nélkül létezni?
Horgászatban tudom, hogy van éves kötelező tagdíj + ahol horgászni akar még a területi díj is.
Köszönöm a felvilágosítást.

(#143) vaakuum válasza Szilágyi84 (#142) üzenetére


vaakuum
addikt

Fegyverviselési engedélyt nemigen kapsz vadászvizsgával, max. vadászati célú fegyverre tartási engedélyt -> Otthon tarthatod páncélban, és viheted vadászatra, vagy lőtérre, mindezt úgy, hogy táskába/tokba ürített állapotban elcsomagolva, és semmiképpen nem töltve, övtokban viselve vagy gatyaszárba dugva, esetleg anyósülésen bekészítve.
Éles lőfegyverrel (mindegy, hogy egy sportpisztoly, vagy sport/vadászpuska) csak hivatalosan vadászaton, vagy lőtéren. Vadászfegyverként bejegyzett fegyverrel lőhetsz lőtéren is, sportfegyverrel viszont sehol nem vadászhatsz.
Hiába van bármilyen céllal saját fegyvered, lakott területen otthon sem durroghatsz vele a szomszédok örömére, mert akkor volt-nincs fegyvertartási.
Saját kiskertben/udvarodon maximum 7.5 joule alatti légfegyverrel lődözhetsz.
Bár ha azóta már megvan a fegyvertartási, ebből biztosan sikeresen levizsgáztál, és mostanra mindezt már tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#144) flash-


flash-
veterán

sziasztok
Magyarországin hogy vadásznak mikor hogy a l9vedek semmiképpen se keresztezzen turistautat,túrázók helyszineit,embert se érjen ?
mivel vedik ezt ki?nagyon érdekel mert azert veletlem egy lovedek barmerre mehet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#145) vaakuum válasza flash- (#144) üzenetére


vaakuum
addikt

Általában ismerik az emberek azt a területet, ahol vadásznak, mivel itt nem lehet csak úgy random területre kimenni valami jegy vagy bérlet kiváltása után. Tehát tudja, hogy adott irányban a gaz mögött 3-400 méterre főút halad, vagy horgásztó van, esetleg valakinek a tanyája. Ha meg valaki vendégségben/fizetősben vadászik, akkor ott van vele egy kísérő is, aki meg ismeri a területet, és mondja neki, hogy lőheted vagy várj, amíg odébbmegy 10-20 métert, mert akkor domb vagy facsoport lesz mögötte.
Fegyverhasználat témában alap, hogy olyan irányba lehet lőni, ahol tereptárgy megfogja a mellé ment lövedéket, vagy azt, ami a vadon átszalad. Meg a lesvadászatnak pl. az is egy komoly pozitívuma, hogy a föld irányába megy a lövés, ami ha mellé is megy, nagyjából a közelben a földben köt ki. Egyébként ballisztikai táblázatokból is látható, hogy a populárisabb kaliberek esése már egészen komoly 500 méter után, így a vízszintes lövés nem megy annyira messzire, mint egyesek gondolnák. A vízszintes fölé 20-30-45 fokos szögben leadott lövések a veszélyesebbek ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.