Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Sziasztok!

Új Űrgammák-videó a Youtube-on:
http://www.youtube.com/watch?v=s58xe2gfjds

[ Szerkesztve ]

(#102) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

ááá
de jó nosztalgiazni:)
ezeket most meg is nézegetem

(#103) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Most vettem észre, hogy más is rakosgat föl űrgammás ínyencségeket - megtaláltam az IQ energiaital reklámját: http://www.youtube.com/watch?v=nq5edAU9RLg&feature=channel_page

Köszönet érte!
Egészségetekre!!! ;) :DD

[ Szerkesztve ]

(#104) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv Zolgok. :DD :DDD :DDD :DDD :DD :DDD :DDD :DDD :DD :P

Nemrég találtam egy videokazettát, amire rá volt írva, hogy Űrhagymák. Na mondom, ezt látni kell, hisz' oly rég volt már.:U
Sajna a VHS-en csak egy rész volt, a címére most nem emlékszem. A lényeg, hogy Sörös+az igen intelligencs és Oscar-díjas zolgok valami elhagyatott űrrepülő-összeszerelő üzemben (...)kóvályogtak, valami térképet keresve. Na mondom, szép. Találtak valami "konzolt" a falon, ami engem TELJESEN egy régi orosz gáztűzhelyre emlékeztetett.:D Aztán letépték a "fedőlapját" és immár bizonyos voltam, hogy egy gáztűzhelyről van szó.:))
Aztán valamivel később találnak egy motort. Mondja a Sörös, hogy ez milyen jó már, nagyon brutális a gép, vagy 200 LE, stb., majd ő előremegy és gyorsan felderít. Fogja magát, ráül a "gépre", és beindítja. Az meg valami besült dugattyús űrbabetta-hangot hallatva "felbőg"...:DDD Aztán kezdetét veszi a száguldás...~2 km/h-val, lábbal(!) löki magát előre az üzemben, miközben puttyog alatta a masina. Hirtelen nagy szikraeső, Sörös szlalomozik, és az egyik ilyen szikraeső úgy nyakon találja, hogy megrándul.:DDD Ez TUTI nem volt benne a forgatókönyvben.
Ez az a rész, amikor a 12 éves kiscsaj (Juci, vagy mi a rák) talál egy "mágikus kavicsot" a homokban, aztán elkezd hozzá gügyögni: "jujj, milyen kis aranyos mágikus kavics, ülülüü, vezess el ide-meg-oda, meg a többiek majd irígykedni fognak, blablabla..." Érdekes, engem az a "mágikus kavics" inkább egy ütőszeg nélküli repeszgránátra emlékeztetett... :DD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#105) Synthwave válasza Synthwave (#104) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja igen, 37. rész: A Semmi Csarnoka

Tényleg egy jó nagy Semmi...a csepeli gyár...:DDD

:DD:))LooOooL:)):DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#106) remington2


remington2
senior tag

Valaki nem tudja, mi lett a vége?

Már nem tudom, meddig láttam, de egy részben egy űrben sodródó szinnel is találkoztak, aki elszakadt a konvojtól (amely elvileg a túlélők konvoja). Ez a konvoj hová ment? A szin említette amúgy Juci "kiválasztottságát" is.

Meg volt ugye Xénia, aki valami gyerekhercegnő volt, Szulák Andrea által elnyomatva . . .

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#107) Nimrod válasza remington2 (#106) üzenetére


Nimrod
addikt

Talán ez? :U

(#108) remington2 válasza Nimrod (#107) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi, de én bővebb végre gondoltam, nem a "visszakerültek a Földre oszt' jónapot' érdekel a hülye zolgokkal, hanem a sztori másik fele . . . milyen konvojt kergettek, mi értelme volt szerepeltetni Dexter nővérét, segítettek-e a fejvadászok (vagy kik) megtalálni a hajókat, és mi lett Xéniával. . . sok mindenre nem emlékszem, csak töredékekre, a végét meg abszolút nem láttam, semmit.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#109) Nimrod


Nimrod
addikt

A bakik miatt persze itt is megemlítették. :D

(#110) F-Gábor válasza Nimrod (#109) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Hali!
Elolvastam a cikket és én a szerző vakságán derültem egy jót. :D

"...de az elején is van baki: eléggé oda nem illőnek (leginkább egy kamerának) látszik a 0:45-nél a kép jobb szélén feltűnő szerkezet", írja ő. De ha jobban megnézte volna, az nem egy belógó kamera, hanem Ákos fegyverének az alja. ;) Ahogy Jamie Hyneman és Adam Savage mondaná: A KAMERA-MÍTOSZ CÁFOLVA!!! :C

(#111) NinjaPete válasza Déta (#1) üzenetére


NinjaPete
újonc

Sztok!

Úgy látom, nagyon sokan a korosztályom vtok. Én kiskamasz voltam akkor, amikor ment a sorozat, s ha tehettem, néztem. Akkor is, és most is úgyanaz a véleményem, csak mostanra talán megérett bennem.Ez egy "tanmese". Maga a történet és a technikai megoldások nem túl magas színvonalúak, viszont a benne szereplő megoldások az iskolások számára "játékosan oktató" volt. Például, amikor megtámadták szinszteréket a hajók, Patrik halmazelmélettel sakkozta ki, melyik a vezérhajó, amit ha kilőnek, az egész sereg elinal. Vagy amikor kitalálták logikai útón, hány fős (31) legénység munkáját kell helyettesíteniük. Szóval a mostani fiatalság annyira hadilábon áll a logikán alapuló tárgyakkal, mint a matek a fizika és a kémia, hogy szükség van egy a száraz tananyagtól teljesen elvolt szituációs gyakorlatokra, hogy megértésék azt, és azt, mire alkalmazható az, amit a suliban tanulnak. Erre pontosan alkalmas volt sztem. Mondjuk én tapasztalom is ezt, mint aki 10éve matekot tanít, hogy a legjobbak mindig az életből hozott példák, és ha egyszer eltaláljuk a diák érdeklődési körét....

S sztem eltalálták soknak... Ahogy olvastam, senki nem volt már akkor aggastyán! :) És az sem rémlik, hogy a koncerteken egy személy lett volna. Ezt egy jó markketinggel megsegített piacfogásként tudom említeni, aminek a célja az oktatási anyag kicsit színesebbé tétele. A Sörös Sandor és a Szombathy Gyula volt a reklámarc hozzá. És csalogatónak ott volt még egy két sztereotíp helyes fiú a lányoknak, és 3 különböző típusú önmagában csinos tinilány.

Nekem ugyanez az érzetem, és ezzel párhuzamot vonok, az ALF-fal is. Elkezdődött, néztem, 1 ideig sajna nem tudtam, és mire újra tudtam volna, addigra mát nem volt képernyőn.
Várom érdeklődéssel a reakciókat!

Üdv: Pete

(#112) NinjaPete válasza NinjaPete (#111) üzenetére


NinjaPete
újonc

Sztok!

Még valami....
Ti emlékeztek ilyenekre, amit írtam? Rendszerint ilyen felépítéssel bírt egy rész... Van egy probléme, Sziniszterék beparáznak, és vmelyik srác, v kisleány vmilyen középiskolában tanult dolog alapján megoldják a problémát. (többnyire)

Jihan no kokoro!

Üdv: Pete

(#113) Nimrod válasza NinjaPete (#112) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen, az elején valóban így lett felépítve, de aztán elment sci-fi vonalba és már kevésbé.

(#114) NinjaPete válasza Nimrod (#113) üzenetére


NinjaPete
újonc

Szép napot!

Sajnos én a végére nem emlékszem, arra igen, hogy volt egy bolygóféleségen valami kalandozás. Mi volt utána még? Ténylegesen rég volt már...

Jihan no kokoro!

Üdv: Pete

(#115) zord01


zord01
senior tag

Sziasztok!

Valakinek nincs meg véletlen az egész sorozat? CD-n, DVD-n vagy VHS-en is jó. Fizetnék is érte.

Köszi!

Jah és légyszi privátba írjatok!

hali

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#116) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Srácok, ma a Vacsoracsatában Császár Előd főz. Kíváncsi vagyok, mit fog összekotyvasztani, meg hogy egyáltalán az emberi fogyasztásra alkalmas lesz-e a végén. :D Nézzétek Ti is! ;)

Mielőtt még kiutáltok offolásért, Császár Előd a Xénia-láz albumon Eördögh Alexával (az Űrgammák Csilla zolgjával) énekelte a Tiltott szerelem c. duettet. :U

[ Szerkesztve ]

(#117) DJSummer


DJSummer
csendes tag

sziasztok

Nem tudjátok hogy honnan lehetne megszerezni a 2 koncert felvételt ami a 90 es években volt?:D nagyon fontos lenne :)

(#118) F-Gábor


F-Gábor
csendes tag

Sziasztok!
Nézzétek meg ezt a két oldalt:
http://www.youtube.com/user/xeniabuli
http://www.youtube.com/user/zozinho13

Két rajongótársunknak köszönhetően régi xéniás koncertfelvételek várnak. :-)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#119) tvalki


tvalki
csendes tag

Sziasztok!
Nem jellemezném a sorozatot, tény hogy végignéztem, ami jelent valamit ;)

A végét elég részletesen el tudom mondani, viszont nekem meg az eleje kéne, sok részről lemaradtam akkor (részben vagy egészben), pl. az 1. rész első feléről.

(Egyébként a sorozatot néztem, de bármi, amiért pénzt kellett volna kiadjak, az kimaradt...)

(#120) tvalki válasza Nimrod (#109) üzenetére


tvalki
csendes tag

Ez is tiszta röhej:

"...a gyerekek Roa bolygón tett kirándulásakor Juci egy tojásszerű izével a kezében menekül egy börtönből, amit annak ellenére magával visz, hogy csak nehezíti szökését - annyira viszont mégsem fontos neki a kis csomag, mert amikor társai rátalálnak, szó nélkül otthagyja a homokban."

1. Az egy drakvuf-tojás, amit egy vele egy cellában raboskodó drakvuf bízott rá.
2. Utána magával viszi az űrhajóra, ahol kikel a kis drakvuf, akinek a nevét már elfelejtettem.

Jut eszembe nevek: ugye a 2 tudós Roar volt, meg Xeon mester?

(#121) tvalki válasza cherilady (#91) üzenetére


tvalki
csendes tag

"A földiek visszakerültek a földre és azt hiszem h ott minden úgy maradt ahogy volt. Talán 1-2 óra telhetett el, szal a földön mintha megállt volna az idő miközben ők az ürben hónapokat töltöttek."

Én úgy emlékszem, hogy nem derült ki, mi fogadta őket e Földön, mert amikor kiderülhetett volna, pont abban a pillanatban lett vége az utolsó résznek: szerintem zseniális befejezés.

(#122) tvalki


tvalki
csendes tag

Ja egyébként kb. 12 éves lehettem akkor...

(#123) tvalki válasza Nimrod (#93) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Azt nem értettem az egészben, hogy az első rész úgy kezdődik, hogy az űrben lassabban telik az idő, ezért fel sem tűnik majd, ha visszakerülnek a Földre. Ezt nem tudom, hogy miért kellett beletenni."

Mint mondtam sok részt nem láttam (részben vagy egészben) az elejéből, de ez a téma többször is fölmerült, pl. az utolsó részben nagyon aktuálissá vált, és attól tartottak, hogy inkább több idő telik el a Földön, és úgy járnak, mint a Majmok bolygójában...

(#124) tvalki válasza Nimrod (#95) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Mondjuk visszaküldeni őket az időben vagy valami hasonló?"

Az utolsó részben lehet, hogy ilyesmi történt, de ezt nem tudhatjuk (szerintem)...

(#125) tvalki válasza F-Gábor (#97) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Gondoljatok csak bele: ha a sorozat végén derül ki, hogy ilyen szerkentyű is van a hajóban, olyan írói baklövés lett volna, ami visszamenőleg teszi értéktelenné az egész forgatókönyvet, 3 író munkáját."

Ha az utolsó részben volt időutazás, akkor az annak köszönhető, hogy már Xénia az uralkodó, és indulás előtt jártak a hajón Pollával "búcsúzni".
Mindenesetre piszok gyorsan hazaértek, ami ennek a bizonyos "búcsúzás"-nak köszönhető...

(#126) tvalki válasza Nimrod (#100) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Szerintem a 02-es után volt a fénycsóvás, mert egyáltalán nem rémlik."

Nekem semmilyen fénycsóva nem rémlik, talán a Bragann "agyától" tudtak meg információt... Mindenesetre ebben a részben, még nem volt a 02-es (tudtommal).

"Viszont mi lett a 02-essel?"

Csak a győzelem után válik ketté az űrhajók útja...

(#127) tvalki válasza remington2 (#106) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Már nem tudom, meddig láttam, de egy részben egy űrben sodródó szinnel is találkoztak, aki elszakadt a konvojtól (amely elvileg a túlélők konvoja). Ez a konvoj hová ment? A szin említette amúgy Juci "kiválasztottságát" is."

Erről nem tudok semmit mondani, ez(eke)t a rész(eke)t vagy nem láttam vagy teljesen kiment a fejemből...

(#128) tvalki válasza NinjaPete (#112) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Ti emlékeztek ilyenekre, amit írtam? Rendszerint ilyen felépítéssel bírt egy rész... Van egy probléme, Sziniszterék beparáznak, és vmelyik srác, v kisleány vmilyen középiskolában tanult dolog alapján megoldják a problémát. (többnyire)"

Sőt a végső győzelmet is így érték el...
(Itt már összefogtak a tudósokkal...)

(#129) tvalki


tvalki
csendes tag

Egyébként bármit mondok a sorozattal kapcsolatban, az nem 100%, még ha úgy is tűnik, hogy biztos vagyok benne, hiszen régen volt. Bárki, aki jobban tudja, kijavíthat engem...

(#130) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Még álltalános suliba jártam amiko9r az egésznek vége lett és igy sajnos a sok logikai dolognak a felét se értettem, mivel azok középiskolai tanagyagok voltak. Egyébbként meg szerintem is kár , hogy azóta nem ismételte meg egy csatorna se.Néhány éve feltúrtam a netet utánna de részeket nem igazán találtam, csak némi infót, hogy a producer kiment amerikába és vmi jogi dolgok miatt nem lehetett megismételni vagy valami ilyesmi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#131) tvalki válasza F-Gábor (#81) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Apropó, arra emlékszik valaki, hogy mi volt az Urnákban, amelyeket a Haldoron őriztek?"

Ez szerintem választ ad a kérdésedre:
http://www.youtube.com/watch?v=i-nJzud6Tho

Egyébként az Urnák "választották meg" Xéniát az új uralkodónak, miután már nem éltek azok, akiknek erre jogosultságuk lett volna, Pollát kivéve, de ő egyedül nem dönthetett...

(#132) tvalki


tvalki
csendes tag

Egyébként nem sokat tudok a lézerről, de én egyedül az Orion űrhajóban láttam normális lézerfegyvert, az összes mai sci-fi-ben nevetséges (a lézerfegyver), a Star Wars-ban a lézerkard fizikai képtelenség :)) ...

(#133) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A magyar Start Trek :D

Engem annyira nem kötött le a dolog. Nézegettük úgy a részeket, meg volt Xéniás naptárom, de nem jöttem lázba tőle, mint ahogy a dalban is szó van róla :D
Ellenben a 3D animáció, az akkori viszonyokhoz képest nem is volt rossz

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#134) tvalki


tvalki
csendes tag

Na akkor elmondom a végét, de előbb nyilván el kell mondjak egypár előzményt. Csakhogy ez egyáltalán nem egyszerű, mert van amire nem emlékszem, bár akkor minden bizonnyal nem is olyan fontos, van amire emlékszem és fontos, de van ami nem (olyan) fontos. Pl. Titiről meg Szilviről elég sokar kéne beszélnem, ami szerintem nem éri meg a fáradságot, inkább most kihagyom őket...
Szóval nagyon röviden az előzmények: megszerzik a felségjelvényeket (a spirálkar-övet, az üstökös-jogart(?) és a szupernova-koronát) és találkoznak a "fénylényekkel", mely egy sokkal magasabbrendű faj. Kapnak tőlük metaspirál-pajzsot mindkét űrhajóhoz, így már fel tudják venni a harcot a drakvufokkal. Közben a Kancellár (Szulák A.) készíttet a tudósokkal egy élethű szobrot magáról, végül egy kiborgot csinálnak (ez egyébként nem annyira fontos, de talán érdemes megemlíteni...), ami olyan lesz mint az eredeti Kancellár, csak jó...
A Kancellár bezárja Pollát a szobájába, így már nem tud segíteni.
Így érkeznek meg Dexterék a Xénia-várhoz, ahol tehát a Kancellár fogva tartja Xéniát és Pollát(, meg Szilvit és Titit, de ezt most hagyjuk...), viszont valamiért nincs ott Ordzs a teljes drakvuf flottával. Ezért csak nagyon kis ellenállást tud a Kancellár tanúsítani Dexterékkel szemben, de akkor megérkezik Ordzs és hátbatámadja őket, el kell menekülniük. Rájönnek, hogy kevesen vannak a 2 űrhajó irányításához, ezért a szabályokat megszegve mindenki másolatot csinál magáról. A másolatok irányítják a Haldor-02-t, az eredetiek a 01-t. A másolatok vállalják, hogy előrébb merészkednek, így az eredetieknek könnyebb a dolguk...
Megkezdődik a végső csata, melynek során a túlerő miatt a Haldor-02 metaspirál-pajzsa leválik, ezért Dexter2 (Dexter másolata) kiadja a parancsot: berepülni a sűrűjébe, majd önmegsemmisítés. De ez nem történik meg, mert a drakvufok váratlanul visszavonulnak.

[ Szerkesztve ]

(#135) tvalki


tvalki
csendes tag

(Később folytatom...)

[ Szerkesztve ]

(#136) littlelion21 válasza tvalki (#135) üzenetére


littlelion21
addikt

Bazz, a legizgalmasabb résznél így abbahagyni... :D

(#137) tvalki válasza littlelion21 (#136) üzenetére


tvalki
csendes tag

Direkt csináltam :D

Egyébként most (tényleg) nincs időm folytatni...

(És mégegyszer hangsúlyozom, aki jobban tudja, nyugodtan javítson ki, vagy ha kihagytam szerinte fontosat egészítse ki, pl. Titi és Szilvi stb. ...)

(#138) littlelion21 válasza tvalki (#137) üzenetére


littlelion21
addikt

Én ott szálltam ki a sorozatból, amikor Dexter-t (vagy ki az Istent) leszedték arról a sufni-tuningos Hondáról, úgyhogy nekem pl. minden új.... :))

(#139) tvalki


tvalki
csendes tag

Mielőtt folytatnám elég fontos: aki a spirálkar-övet viseli, annak ereje megsokszorozódik, amikor megszerezték a zolgok ki is próbálták, volt is belőle galiba rendesen, de aztán biztonságos helyre tették az urnák közé, az urnafalba. A többi felségjelvényt is oda tették.
Az üstökös-jogar((?)) megmutatja a jövőt, de amikor először ki akarták próbálni úgy tűnt nem működik. A szupernova-koronát nem próbálták ki, az nem tudom mire jó, bár van tippem, inkább nem mondom...

Fontos még, hogy Juci telepatikus erővel bír:
[link]

Na szóval a Haldorok behatolnak a várba. A másolatok szállnak ki először, és azt tapasztalják, hogy eltűntek a drakvufok. Kezdik feltérképezni a várat némelyikük bizonyos helyekre őrnek áll (Dexter2 utasítására). A Kancellár kezd kétségbe esni, mert látja, hogy egyedül maradt (egyedül Schultzal találkozik, de ő is megtagadja az engedelmességet...)
Kiszállnak a többiek is és folytatják a felderítést Dexter vezetésével. Dexter2 a Haldor-01-et, Sziniszter2 a 02-t őrzi. Kiszabadítják Pollát, de gyenge, az erejét idáig arra használta, hogy kiszabaduljon, sikertelenül. (Persze kiszabadítják Titiéket is...) Elfogják a tudósokat, akiket Dexter meg akar büntetni(, mert még annak idején feljutottak a Haldor-01-re, hogy megszerezzék az urnákat...), de szerencsére Polláék időben érkeznek... Ekkor derül ki egy rögtönzött kémia óra során, hogy mi történt a drakvufokkal: Xeon mester((?)) kihasználta, hogy a hajóik fontos alkatrészei aluminiumból vannak... (Sajnos a kémiához nem értek...)
Szóval tönkretette egy kivételével a hajókat, amivel elmenekültek (hogy hogy fértek bele azt nem tudom...)
Dexter (természetesen) megkegyelmezett nekik, viszont Roar aggódott, mert ő idáig gyávaságból hűen szolgálta a Kancellárt, mialatt társa ilyen nagy tettet hajtott végre...

Közben a Kancellár kétségbeesettből haragossá válik, elmegy Xéniáért, közben a zolgok másolatait, akik őrt állnak sorra lebénitja hiába van náluk fegyver. Xéniát meggyőzi, hogy Dexterék az ellenségei Pollával együtt...

(#140) F-Gábor válasza tvalki (#120) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

A tojást nem a drakvúf bízta rá. Juci találta a Roán, miután egyedül maradt. Tudjátok, elaludt, és közben a többiek elmentek. Megtalálta a tojást, ami magától gurulni kezdett. juci azt hitte, a tojás elvezeti őt Xéniához, de végül belefutott egy drakvúfba. A lény nem raboskodott vele egy cellában, hanem őrizte őt. A Kancellártól azt a parancsot kapta, hogy "szereljék szét" és derítsék ki különös képességét. A Kancellár már érezte, hogy Juci még embernek sem hétköznapi - tudta, hogy benne van valami különleges, ami addig akadályozta a gonosz diadalát.

Nekem egy kedves Barátom révén megvan a sorozat "0. verzió" című változata. (nem tudom, hogy már írtam-e itt)
Ez egy hivatalos VHS-kiadvány volt. Erősen megvágva tartalmazza az első 39 részt, másfél órába tömörítve. Sajnos sok-sok részlet hiányzik belőle, amire még halványan emlékszem a sorozatból. :((( Többek között az is, hogy Juci magával vitte a tojást a Haldorra. Ebből kelt ki később a kis bébidrakvúf, amiről aztán az az édes plüss állatka is készült. :U :DD

(#141) F-Gábor válasza tvalki (#139) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

És??? És??? Ne hagyd abba! :C
Gondolom, Xéniát végül Dexterék meg tudták győzni az igazukról. Erre még emlékszel, hogy hogyan történt?

(#142) tvalki


tvalki
csendes tag

Xéniát elviszi a trónterembe, és túsznak használja, hogy az odaérkező Dexterék ne tudjanak semmit se tenni. Xénia rádöbben, hogy nővére becsapta, de már késő...
Ekkor érkezik Juci derekán a spirálkar-öv, arca kifejezéstelen, szembeszáll a Kancellárral.
A Kancellár támad, de támadása Jucin nem hat, annál inkább magán, úgy tűnik, hogy ezzel vége, de el tud menekülni. Eltűnik a szerelőjáratok hálózatában. Dexter Xeon mester((?)) segítségével próbálja megkeresni, de ez nem egyszerű. A Kancellár feljut a Haldor-01-re, Dexter2-t megbénítja. El akar startolni, de a hajó parancsnoki kóddal blokkolva van, amit Dexter2 nem ismer csak Dexter. Kapcsolatba lép Dexterrel és azzal fenyegeti, hogy ha nem tudja meg a kódot, felrobbantja a hajót az urnákkal, felségjelvényekkel együtt.
Elérkezett Roar pillanata, elmondja a Kancellár nem bírja a váltóáramot, csak az egyenáramot (egy kis fizika...), Ákosék pedig a Haldor-02-n csinálnak egy megfelelő szerkentyűt. Megmondják a Kancellárnak, hogy megkapja, amit kér, az urnákért cserébe, amit ő elfogad, úgy gondolja, ha el tudna jutni Ordzs-hoz, akkor...
De Ákosék terve beválik, a Kancellárt bezárják, győzelem!!
Egyébként Schultz-ot is elfogják, hogy mikor meg hogyan azt már nem tudom...

(#143) Nimrod válasza F-Gábor (#140) üzenetére


Nimrod
addikt

Mi lett végül a bébidrakvúf sorsa?

(#144) tvalki válasza F-Gábor (#140) üzenetére


tvalki
csendes tag

Te biztos jobban tudod én akkor nyaraltam a Balatonnál, nem sikerült mindent megfigyelnem.
De mintha úgy emlékeznék, hogy azt mondta Jucinak, hogy ő is rab, biztos cselből...
És mintha azt is mondta volna, hogy vigyázzon a drakvuf-tojásra, ezért vitte fel a hajóra...

(#145) tvalki válasza Nimrod (#143) üzenetére


tvalki
csendes tag

Ezután még sokminden történt, ezeket most nem mondom el, majd később...

Ami a bébidrakvufot illeti (azt hiszem eszembe jutott: Dexteri volt a neve, vagyis Dexterrier becézve, bár nem biztos...) Polla nem engedte, hogy a Földre vigyék, hogy pontosan mi lett vele azt (szerintem) nem lehet tudni, de gondolom Polla a legjobb megoldást választotta...

(#146) F-Gábor válasza Nimrod (#143) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Őszintén szólva elég kevés dologra emlékszem. Hogy kipurcant volna a drakvúf-poronty, azt nem hiszem, de sok mindenben volt része. Egy epizódot pár hónapja láttam egy srácnál, amiben Dexterék énekeket tanultak, hogy földi szokásokat utánozva fejezzék ki hálájukat a legénység szolgálataiért (azt hiszem, az űrvitorlás verseny győzelméért), és valami teljesen kitalált szöveget énekeltek az Örömóda dallamára. A kis drakvúf pedig egy pálcával vezényelt.
A másik dolog majdnem tragédiát okozott: amikor az űrfarkasok egy kis önjáró járgányt helyeztek el az űrhajón, halántékon lőtte Szinisztert és a drakvúfot egy lézernyalábbal. Hatására pedig mind a ketten teljesen megkergültek. Sziniszter az uralma alá vonta az egész űrhajót. A drakvúf nem tudom, mit csinált.

Apropó, jól emlékszem, hogy az űrvitorlás verseny fődíja volt a Spirálkaröv? Tvalki, jó hogy mondod a Spirálkaröv hatását - én valami olyasmire emlékszem, hogy Juci, pusztán gondolati úton, Szinisztert tologatta székestül a hajón, mikor felpróbálta.

(#147) tvalki válasza F-Gábor (#146) üzenetére


tvalki
csendes tag

"Apropó, jól emlékszem, hogy az űrvitorlás verseny fődíja volt a Spirálkaröv? Tvalki, jó hogy mondod a Spirálkaröv hatását - én valami olyasmire emlékszem, hogy Juci, pusztán gondolati úton, Szinisztert tologatta székestül a hajón, mikor felpróbálta."

Biztos úgy volt! Azt tudtam, hogy az eredeti helyéről elrabolták, de hogy kik és hogy Dexterék hogy szerezték meg azt már nem!
Abban is szinte biztos voltam, hogy Juci próbálta föl, de hogy mi történt pontosan, már nem!
Kösz!

És a többiért (önjátó járgány stb.) is kösz, kezdenek visszatérni az emlékek...!

Tényleg elképesztően sok minden történt, nagyon sokmindenre nem vagy csak részben emlékszem, csak a végét tudom részletesen elmondani...

[ Szerkesztve ]

(#148) tvalki válasza tvalki (#147) üzenetére


tvalki
csendes tag

Nem volt egyszerű megszerezni a felségjelvényeket, pl. a Szupernovakoronához meg kellett keresni az Űr vándorát, de a Kancellár egy ügynökét küdte oda, hogy megtévessze őket és rossz irányba menjenek stb.

(#149) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nincs meg valakinek videón bármelyik rész is belőle?Nem hiszem el, hogy mig a szomszédok összes része megtalálható a neten meg a youtuben, addig erről a sorozatról szinte 0 mennyiségű rész van fenn a neten.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#150) F-Gábor válasza Jégkokó (#149) üzenetére


F-Gábor
csendes tag

Azért a "0 mennyiség" kicsit erős túlzás, de valóban kevés van fönn belőle. Nekem egyetlen rész van meg VHS-en a sorozatból: amikor Titiéket felszippantják a Kancellár várába. De annak is lemaradt az eleje.

Azt hiszem akkortájt bomlott meg a Csilla elméje valamilyen mágikus kristálytól. Nemsokkal utána pedig Dexter a Rekreátorba zavarta tudatmódosításra, amitől a külsője is megváltozott.

Végül is egy színészt egy sci-fi sorozatból lehet a legkönnyebben kiírni, nemde? :K Ott bármilyen csúcstechnológiás szerkentyűre rá lehet fogni, hogy miért néz ki tök másképp. Lefogadom, hogy távolléte alatt a Barátok közt Tildáját, és Noémijét is a dexek barkácsolták át, csak nem vallják be. :D
És hamarosan Linda is erre a sorsra jut. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.