Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111) NinjaPete válasza Déta (#1) üzenetére


NinjaPete
újonc

Sztok!

Úgy látom, nagyon sokan a korosztályom vtok. Én kiskamasz voltam akkor, amikor ment a sorozat, s ha tehettem, néztem. Akkor is, és most is úgyanaz a véleményem, csak mostanra talán megérett bennem.Ez egy "tanmese". Maga a történet és a technikai megoldások nem túl magas színvonalúak, viszont a benne szereplő megoldások az iskolások számára "játékosan oktató" volt. Például, amikor megtámadták szinszteréket a hajók, Patrik halmazelmélettel sakkozta ki, melyik a vezérhajó, amit ha kilőnek, az egész sereg elinal. Vagy amikor kitalálták logikai útón, hány fős (31) legénység munkáját kell helyettesíteniük. Szóval a mostani fiatalság annyira hadilábon áll a logikán alapuló tárgyakkal, mint a matek a fizika és a kémia, hogy szükség van egy a száraz tananyagtól teljesen elvolt szituációs gyakorlatokra, hogy megértésék azt, és azt, mire alkalmazható az, amit a suliban tanulnak. Erre pontosan alkalmas volt sztem. Mondjuk én tapasztalom is ezt, mint aki 10éve matekot tanít, hogy a legjobbak mindig az életből hozott példák, és ha egyszer eltaláljuk a diák érdeklődési körét....

S sztem eltalálták soknak... Ahogy olvastam, senki nem volt már akkor aggastyán! :) És az sem rémlik, hogy a koncerteken egy személy lett volna. Ezt egy jó markketinggel megsegített piacfogásként tudom említeni, aminek a célja az oktatási anyag kicsit színesebbé tétele. A Sörös Sandor és a Szombathy Gyula volt a reklámarc hozzá. És csalogatónak ott volt még egy két sztereotíp helyes fiú a lányoknak, és 3 különböző típusú önmagában csinos tinilány.

Nekem ugyanez az érzetem, és ezzel párhuzamot vonok, az ALF-fal is. Elkezdődött, néztem, 1 ideig sajna nem tudtam, és mire újra tudtam volna, addigra mát nem volt képernyőn.
Várom érdeklődéssel a reakciókat!

Üdv: Pete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.