Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- bambano: Bambanő háza tája
Aktív témák
-
engusz
veterán
Holnap szétszedem a gépet és megnézem. Csak nagyon be vagy ágyazva az asztalba. Az xf86cfg-be bejutottam. Először nem volt egyértelmű, de aztán rájöttem, hogy mit hogyan kell csinálni. Viszont foggalmam sincs, hogy melyik kernelelm van. Csak letöltöttem az 1.1-es UHU-Linux-ot.
-
steveetm
őstag
Tényleg elnézetem kinek ment a válaszod, de akkor se reinstall

andrem: 2 esetben tapasztaltam iet: elfogy a memória. Unix alatt mindig van elég memória(
), ha mégse lenne, akkor a kernel lelő vmit hogy legyen
Ha ez éppenséggel az X, hát az pech...
másik eset: rohadt sokáig volt egy bug az xscreensaverben, ami x idő utána az X lehalásához vezetett, mondjuk nálad nem volt szó screensaverről, szal valszeg nem ez lesz.
Nézd meg, hogy van e elég mem, swap akitválva van e, stb.
Az is jó lenne, ha egy külön terminálban top al néznéd hogy mik futnak mennyi procit, mem et esznek stb, hátha meglátod mi a hiba.
Üdv.: steveetm -
anderm
csendes tag
Hát eddig csak netezés közben rakott ki, de valszeg csak azért, mert még csak azt próbáltam... Azóta már máshonnan is kirak, és újra be kell jelentkeznem

Egyébként ADSL, de router alatt. Ehhez kapcsolódik a következő problémám is. Sikerült megtalálni a másik gépen megosztott könyvtárakat, de megnyitni nem tudom a bennük lévő fájlokat. Pl.: egy mp3-at csak úgy tudok lejátszani, ha először átmásolom. Pedig én nagyon szeretném a másik gépről elérni, mert a 25 giga mp3-at, meg egyebet, ha tudnám se akarnám átmásolni. -
glett
tag
''A boot nagyon lassú, win98se alatt mint a villám bootolt be. Azt még rendben kiírja, hogy melyik vinyóról bootol a kernel, de aztán vár egy fél órát mire a kis pontok nekiállnak telni''
Tényleg fél óra? Mérd már le, hogy kb. mennyi? Az UHU-t nem nagyon ismerem, amikor ''telnek a pontok'' nincs valami szoveg, hogy pl F2-t nyomva látszik a boot folyamat (általában tényleg az F2 lenyomása teszi láthatóvá) Itt akkor majd látod, hogy melyik folyamat lassú (pl. net, cupsd ilyesmi) valoszinűleg vmi beállítási hiba)
A graf felulet valószínűleg azért lassú, mert
- nem a jó meghajtót használja (/etc/X11/XF86Config) pl. a vesa-drivert --itt főleg ez lehet a gond
- lassú a géped a nagy Desktop Environmenthez (KDE, Gnome) --> használj vmi mást, pl XFCE-t. Be kell valljam, nem tudom, hogy ez UHU-ban mennyire egyszerű, de meg kell, hogy oldható legyen.
Ciao
glett
Aktív témák
Hirdetés
- Diablo IV
- Filmvilág
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Jelentősen meglazítja a gyeplőt a Windows 11 frissítéseknél a Microsoft
- Májusban már megérkezhet a Xiaomi 17T
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Elektromos cigaretta 🔞
- VR topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- További aktív témák...
- The Elder Scrolls Online Imperial Collector s Edition
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- PC Game Pass előfizetés
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.Skill Trident Z RGB 3200Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- LENOVO ThinkPad T14s Gen 2 touchscreen - i7-1185G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- 27% - Lenovo Legion R27qe IPS Monitor! 2560x1440 / 180Hz / 0.5ms / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


