- <Lacy85>: Időmilliomosok előnyben - Játékfejlesztés #1
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
-
LOGOUT
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
cappa72 #38204 üzenetére
Az amit az lspci -v ír a 2MB és 256MB, az nem a VRAM, hanem a VRAM-nak egy előtöltésre használt része csak. Nem a teljes videómemóriát írja akkorának.
Igazából ezt kerneldriveren keresztül lehet lekérdezni, hogy mekkora a kártyán a VRAM és abból mennyi szabad. Az én AMD integrált GPU-mon jelenleg így tudom lekérdezni:
cat /sys/class/drm/card0/device/mem_info_vram_total
cat /sys/class/drm/card0/device/mem_info_vram_usedVagy
cat /sys/kernel/debug/dri/0/amdgpu_vram_mmEsetleg felrakhattam volna a radeontop vagy gpustat progikat. Nálad majdem biztosan nem ezekkel kell lekérdezni, GPU-tól függ, még a gyártót sem elég tudni, konkrét GPU generációnként és kerneldriverenként is változhat, hogy melyik GPU-nál hol lehet lekérdezni, meg millyen GPU információs programok támogatják. Kerneldriveren azt értem, hogy egyes régi AMD kártyák pl. nem csak az amdgpu kerneldriverrel hajthatók, hanem radeon driverrel is. Ki kell nyomozni a GPU-dhoz tartozó Arch Wiki és Gentoo Wiki szócikkeiből, akkor is, ha nem ezeket a disztrókat használod, hanem Ubuntut.
Ez ilyen, a Linux nem annyira felhasználóbarát, nincs egységes driver interface, mint Windowson, amihez cégek írhatnának mindenféle kacsalábon forgó információs progit. Linuxon neked kell a kernelből kiküzdeni az infókat, esetileg, adott hardverre vonatkozóan.
-
válasz
cappa72 #38204 üzenetére
Fura ez a VRAM kérdés, mondjuk nekem nincs sehol külön VGA-m így nagyon nem tudtam utána járni, IGP-nél meg használható a fellelhető módszer. De szerencsére a másik topikban megvolt a megoldás.
Neten tényleg nem találtam én sem, csak a glxinfo-t. Ritka, hogy valamire ne legyen 20 helyen leírva a megfelelő parancs.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Gyermek PC játékok
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- PC Game Pass előfizetés
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Motorola Edge 40 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 13 2020 M1 16GB 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3428
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3167, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest