Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2851) #25954560 válasza Fel (#2850) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha kitarto vagy, akkor bootolj fel livecd-kent, mountold a particiot es kukkants bele a messages-be meg az x logjaba. hatha van ott vmi okossag...

(#2852) Szab02


Szab02
aktív tag

Valaki léci segítsen: [link]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2853) Jester01


Jester01
veterán

Kernel modult szeretnék fordítani a gyári ubuntu kernelhez. Gondoltam elég felrakni a megfelelő linux-headers csomagot és hajrá. Viszont nem megy, pl. modpost és Module.symvers nincs, és nem is gyárt. Valamint a libc6-dev függőségeként meg felkerül egy linux-kernel-headers amiből meg nincs passzoló verzió. Mit csinálok rosszul?

Jester

(#2854) operator10 válasza Tele von Zsinór (#2794) üzenetére


operator10
aktív tag

Sajnos Gutsy Server-ben nem ott van, lehet. De ez hadján, már át trúrtam az egészet, de sehol nem találom :W

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#2855) Jester01 válasza operator10 (#2854) üzenetére


Jester01
veterán

Debian esetén az /etc/network/interfaces fájlba lehet felvenni egy "hwaddress ether xx:xx:xx:xx:xx:xx" sort. Ez megint nem ubuntu, de hátha :)
Amúgy meg parancssorból: "ifconfig ethX hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx". Ehhez nem árt ha nem aktív az interface.

Jester

(#2856) Lortech válasza operator10 (#2854) üzenetére


Lortech
addikt

etc/network/interfaces-ben kell beírni:
pl ha az eth0 interfészhez kell, akkor:
iface eth0 inet dhcp
hwaddress ether 00:00:00:00:00:00

/etc/init.d networking restart kell utána.

szerk: tökömbe. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#2857) operator10 válasza Lortech (#2856) üzenetére


operator10
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R
probálkozom tovább :B

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#2858) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Bocs a láma kérdésért előre is.

Van ugye az Ubuntu, ami gnome kezelőfelületű. Meg van a Kubuntu kde-vel. A kérdés,hogy a kde-t rá lehet-e rakni az ubuntura? (vagy ez most hülye kérdés :F )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2859) ngabor2 válasza V.Stryker (#2858) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem hülye kérdés, rá lehet. sőt, ubuntuból kubuntut is lehet csinálni egy paranccsal: sudo apt-get install kubuntu-desktop

ha csak a kde-t akarod feltenni, akkor először is érdemes megnézni, hogy mi van: apt-cache search kde. utána mehetnek fel az alapcsomagok:
sudo apt-get install kde-base kde-lib

(#2860) V.Stryker válasza ngabor2 (#2859) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És akkor eldönthetem,hogy mikor melyiket használom? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2861) doc válasza V.Stryker (#2860) üzenetére


doc
nagyúr

a bejelentkező képernyőn választhatod ki hogy melyik ablakkezelőt szeretnéd használni, ebből sokat felrakhatsz (pl. xfce, fluxbox, enlightenment, a személyes kedvenc window maker, stb)
MOD: érdemes is végigpróbálni többet, hogy megtaláld azt ami neked személy szerint legjobban kézreáll, én kb. gnome->blackbox->enlightenment->window maker úton jutottam el az évek óta használt kedvencig
"elvadultabbaknak" vannak még az ion, ratpoison, stb. ablakkezelők, szelídebb az fvwm, icewm pl

[ Szerkesztve ]

(#2862) dbius válasza ngabor2 (#2859) üzenetére


dbius
veterán

Mi több, ez fordítva is igaz, kubuntuból lehet ubuntut faragni, én is felraktam a kubuntumra a gnome-t.

(#2863) V.Stryker válasza doc (#2861) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ööööö. És hogyan is kell ezeket telepíteni? :B (Meg hát honnan lehet őket leszedni?)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2864) doc válasza V.Stryker (#2863) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem a csomagkezelőben megtalálod nagy részüket, azzal fel is teheted, szerintem utána bent lesznek már a menüben (system->adminisztráció->synaptic)

(#2865) Vladi válasza V.Stryker (#2863) üzenetére


Vladi
nagyúr

ngabor2 meg is adta a választ. #2859
sudo apt-get install kubuntu-desktop
Persze az összest fel lehet rakni. (xub,ub,kub,ebu,ju,hubuntu, mubuntu meg még vagy 20 féle variáns :DDD ) Lényegében egy kiadáshoz (7.10) egy repo gyűtemény való. A vicces, hogy server editionnal is meg lehet ezt játszani. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2866) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv!

Megpróbáltam felrakni a gyári nVidia drivert, de már a CTRL+ALT+F1 sem működik. Csak egy üres képernyőt kapok, villogó kurzorral, semmi parancssor. CTRL+ALT+F2 sem az igazi, ott szép szines fejecskék borítják be a képernyőt :-) Ötlet?

Előre is köszi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2867) Vladi válasza Dark Archon (#2866) üzenetére


Vladi
nagyúr

"ott szép szines fejecskék borítják be a képernyőt :-)"
Erről küldhetnél fotót. Jópofa lehet. :DD

F3,4,5,6-al? Kellene egy /var/log/Xorg.0.log de azt hogy fogod elővarázsolni? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2868) sh4d0w válasza Vladi (#2867) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Bootol LiveCD-vel és mountolja azt a filerendszert, amire kíváncsi.

https://www.coreinfinity.tech

(#2869) Vladi válasza sh4d0w (#2868) üzenetére


Vladi
nagyúr

tééényleg. :B

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2870) Vladi válasza Vladi (#2869) üzenetére


Vladi
nagyúr

flame --on

Már nem azért, de igazán csinálhatnának az ubuntuba egy grafikus felület nélküli futási szintet. (init 3)
Miért kellett ezt kispórolni? Milyen filozófia magyarázza a futási szintek rendszerét Ubuntu alatt?
Hogy áll most ezzel a 7.10?

flame --off

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2871) VaniliásRönk válasza Vladi (#2870) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Ubuntu nem olyanoknak készült, akik konzolon akarnak bűvészkedni, pont ellenkezőleg, ha ilyen igényeid vannak használj Debiant.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2872) doc válasza Vladi (#2870) üzenetére


doc
nagyúr

a Slackware (legalábbis a 10-es verzióban még így volt) defaultból 3-as szinten indul, X nélkül :)
de könnyen el tudom képzelni hogy még mindig így van (azóta csak frissítek, de lehet próbaképp feltelepítem valahova a 12-est)

(#2873) Vladi válasza doc (#2872) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah, zenwalk is rákérdez. De ezek könnyen átállíthatóak. Nade a kérdés az ubuntura vonatkozott. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2874) Vladi válasza VaniliásRönk (#2871) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jelentem nincsenek ilyen gyengéim.
Viszont fedórát használok. Az sem konzolzsonglőröknek készül, mégis van benne init 3.

A kérdésre még várom a választ. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2875) Dark Archon válasza Vladi (#2867) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát sajnos a fejecskék eltűntek, most ÍGY néz ki, ráadásként azok az Y alakú jelek villognak :DDD Lementettem két logot is: 1 2
Remélem ezekből kiderül, mi a gond. F2-6-ig amúgy ezt csinálja, F1-gyel üres a képernyő, csak a kurzor villog, de prompt nélkül (nem enged gépelni). ITT találtam olyat, hogy a /etc/inittab felől érdeklődött valaki, hogy mi van benne (az illető ki is írta), de nekem egyántalán nincs ilyen file-om. Itt lehet a kutya elásva?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2876) #25954560 válasza Vladi (#2870) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat en ubuntu server-t tettem fel (7.04) es telepitgettem ra x-et meg a tobbi vicces dolgot, ami nekem kellett. szoval eloszor felallo konzolos modban, es kulon kell startx-szel inditani :)
en szeretem.

(#2877) Vladi válasza Dark Archon (#2875) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már nem azért, de te nv driverrel próbákozol és nem nvidiával.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2878) ngabor2 válasza Vladi (#2870) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel a 7.04-ben is gyakorlatilag azonos volt a 2 és a 3 futási szint, ezért valszeg a 7.10-ben se jobb a helyzet. úgy vannak vele, hogy aki tudja, hogy aki konzolon akar linuxozni, az tudja, hogy az/etc/rc3.d kt-ból ki kell törölni a kdm/gdm linkjét.

(#2879) Dark Archon válasza Vladi (#2877) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát az Ubuntu féle glx-new driver volt fent, de azt leszedtem. Próbálkozni meg az init 3 hiánya miatt még semmivel sem tudtam.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2880) doc


doc
nagyúr

az új ATI driverrel próbáltam életre kelteni a compiz-fusion-t, az itteni leírás alapján, de mikor indítom a compiz-t, az egész képernyő kifehéredik. amúgy működik minden, pl. az egérkurzor is változik ha ablakkerethez ér, de nem látok semmit
találkozott valaki ilyennel, illetve tud megoldást? neten több helyen láttam hogy ugyanerre panaszkodnak, de megoldást sehol nem olvastam :(
amúgy X600-as vidkari

(#2881) DanteHix


DanteHix
tag

Sziasztok!
Nagyon kezdo vagyok a temaban, igy elnezest, ha kihagyok vmilyen informaciot, igyekszem osszeszedni. Tv-tunerkartya hangjaval lenne problema
Ubuntu 7.10-et telepitettem fel, angol nyelven. Az alaplapom asus p5b deluxe, Leadtek Winfast tv2000xp expert kartyaval.
Be lottem mindent, digitalis kimeneten szol a zene, de a tv-tunernek nincs hangja, meg akkor sem, ha visszateszem analogra a hangot.TVtime programot telepitettem fel, azzal probalkoztam a beallitasaiban is, de nem jott ossze a hang.
Az ubuntu az alaplapi hangkartyat vagy AD1988B (OSS MIXERnek) vagy HDA Intel (alsa mixernek) latja.
Olvasgattma a forumokon, de elvileg minden up-to-date, tehat frissitessel nem hiszem, hogy gond van.

Kerem, aki tud, segitsen. Nagyon szepen koszonom elore is

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2882) doc válasza DanteHix (#2881) üzenetére


doc
nagyúr

nem ismerem ezt a fajta tunerkártyát, a hangját külön kábelen kötöd rá a hangkártya line-in-jére? ha nem, de van rajta hangkimenet, érdemes úgy is megpróbálni, az én Hauppauge-m is úgy megy (nem is kellett csinálni hozzá semmit, feltelepítettem a (nem-Ubuntu, 5 éve még nem volt olyan :D) Linuxot, és ment

(#2883) DanteHix válasza doc (#2882) üzenetére


DanteHix
tag

Igen, kulon kabellel van rakotve. Win alatt tokeletesen megy, csak linux alatt nincs hang.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2884) doc válasza DanteHix (#2883) üzenetére


doc
nagyúr

nézd meg egy mixerben (pl. terminalban alsamixer) hogy a line-in ki van-e jelölve felvételre (alsamixerben SPACE) és a Capture hangerő fel van-e húzva legalább 60-65-re

(#2885) Dark Archon válasza DanteHix (#2883) üzenetére


Dark Archon
addikt

A mikrofon bemenetnek is kakukk Linux alatt (ill. mázlin múlik), nincs ez másképp a vonalbemenettel sem. Elvileg maxra kell húzni a hangerejét, csak akkor kapcsol be.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2886) Rickenstein válasza DanteHix (#2883) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Jobb klikk a hangerőszabályzóra > Hangerőszabályzó megnyitása > Szerkesztés menü > Beállítások > Keress egy olyat, hogy AC97 line in, ill. AC97 mic.Rakj mellé pipát. Ezután a Hangerőszabályzóban megjelenik a két beállítás (csúszka). Próbáld meg megemelni a hangerejét, stb. Nekem segített. Sajnos lehet, hogy nincs AC97 (Creative kártyáknál álltalában van).
Nekem egy SB Live!-om van, azon működött a dolog.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#2887) doc válasza Dark Archon (#2885) üzenetére


doc
nagyúr

ilyet ki mesélt, hogy "maxra kell húzni a hangerejét, csak akkor kapcsol be"?
meg hogy mikrofon bemenet nem megy Linux alatt?
vagy ez konkrétan egy adott hangkártyatípusra vonatkozik?

Rickenstein:
ha már graf. felületben gondolkodunk, akkor pipálja ki a capture-t is és tolja fel, különben hiába vesz fel, néma lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#2888) DanteHix válasza doc (#2887) üzenetére


DanteHix
tag

koszonom a gyors valaszokat:
[link]

Alsara ez jott ki a terminalban.A capture egyik eseten sem valtozott kekrol-saragara (bocsanat a bugyuta kifejezesert)

kozben megprobaltam amiket mondtatok, de a capture maxon van/volt

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2889) doc válasza DanteHix (#2888) üzenetére


doc
nagyúr

az alsamixerben TAB-bal tudsz váltani a megjelenítési módok között, egy TAB-ra átrak a capture csúszkákhoz (ez a harmadik sorban látszik is)
ott nyomj egy space-t a line-on, alulra oda is írja majd hogy CAPTUR pirossal, úgy lesz felvételre kijelölve

a régi alsamixer egyszerűbb volt :)

(#2890) DanteHix válasza doc (#2889) üzenetére


DanteHix
tag

Vmit nagyon elronthattam korabban, ugyanis line-in nem latszodik, ellenben van IEC958 es 3 !!! Capture. (Capture, Capture 1, Capture 2)

Mindegyiken kiprobaltam kulon-kulon, ki is irta pirossal, h CAPTURE, de nem volt hang. Megprobaltam mindegyiket egyutt, de ugysem volt.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2891) DanteHix


DanteHix
tag

A kepet elfelejtettem, bar sok nem derul ki belole

[link]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2892) doc válasza DanteHix (#2890) üzenetére


doc
nagyúr

MOD: így képpel már tárgytalan...
sajna passzolok...
esetleg egy lsmod kimenet még segíthet, hátha csak valamiért nem a megfelelő modult tölti be
pontosan milyen típusú a hangkártyád (ill. integrált esetén alaplap)?
egy lspci mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#2893) DanteHix válasza doc (#2892) üzenetére


DanteHix
tag

Nincs line.
Front Mc boost, Mic Boost, IEC958, Capture, Capture1, Capture2, Digital.

ezek vannak

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2894) DanteHix válasza doc (#2892) üzenetére


DanteHix
tag

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller
(rev 02)
05:02.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)

Felso az alaplapi hangkartya, az also a tv-tunere kell legyen.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2895) doc válasza DanteHix (#2894) üzenetére


doc
nagyúr

egy ilyet találtam egy fórumon, esetleg próbál ki, hátha...

sudo alsactl names
sudo alsactl store
sudo reboot

(#2896) DanteHix válasza doc (#2895) üzenetére


DanteHix
tag

:(
De nagyon koszonom a segitseget. Valszin vhol ott van a hiba, h a tuner nem a cx88 at hasznalja, gondolom en.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#2897) Bobby G. válasza DanteHix (#2896) üzenetére


Bobby G.
senior tag

HEllo! Nekem is egy ilyen TV kártya van a gépben, de nekem még kép sem jött be. Elárulnád, hogy sikerült legalább ezt a fél megoldást elérni? Lehet privátban is csak szájbarágósan kérlek, mert teljesen friss linuxos vagyok. :) Köszi

(#2898) Dark Archon válasza doc (#2887) üzenetére


Dark Archon
addikt

Konkrétan egy típusra vonatkozik (SB Audigy 4). Valamelyik külföldi fórumon olvastam, meg még be kell kapcsolni ezt-azt, csak akkor hajlandó működni Skype esetén.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2899) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

SZVSZ eddig a Thunderbird levelező jött be a legjobban win alatt, így örültem, hogy ez alapban benne van az ububtuban. De soha nem tetszett a beleépített (vagy csak hozzá telepített???) naptár és feladatszervező funkció. Az outlookot meg nagyon nem csiptem. Most láttam, hogy az Ubuntu rendelkezik egy mindent egyben programmal (asszem evulotion?). Mi a véleményetek erröl? VAn olyan jól testreszabható a levelezője, mint a viharmadár? Spam szűrő? A naptárfunkcióját használja valaki? Vagy valami más program esetleg?

És tudom, hogy a gugli barátom, de ha megkérdezem, hogy hol lehet jó kis asztaltémákat letölteni, akkor kidob egy rakás oldalt, aminak nagy része nem túl jó. Mit tapasztalt linuxosok, tudtok egy olyat ajánlani, ami jó?

Momentán ennyi, előre is köszi a válaszokat.:)

(#2900) dr_strange válasza Bobby G. (#2899) üzenetére


dr_strange
senior tag

Gnome témák: www.gnome-look.org

Evolution elég jó, megpróbál minél jobban hasonlítani az outlookhoz, ha jól tudom, exchange szerverhez való kapcsolódása is megoldható.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.