Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz MasterMark #4212 üzenetére

    Most már teljesen összezavarodtam. Akkor a mesh most mire is jó?

    "A roaming mesh-en is fel-le csatlakozással jár, meg nem mesh-en is."
    De mesh-nél látható jele nálam nem volt a node váltásnak kliens részről (míg sima ap-knál kiírta, mikor átmentem másik wifi-re, hogy lecsatlakozás, fel csatlakozás). Azt se tudom, hogy a mesh node-oknak ugyanaz volt-e a mac címük (bssid) (és emiatt ment esetleg a váltás gyorsabban), vagy nem.
    Köszönöm az olvasmányokat, kicsit már fáradt vagyok hozzá, hogy alaposan megértsem, egyelőre csak átfutottam.
    De ahogy látom ez a barangolás elég össze-vissza terület. Anno mikor még nem volt mesh, már tudtam olyat állítani ap-n, hogy egy bizonyos jelgyengeség után (pl RSSI kisebb mint -70dBm) dobja el a klienst.
    Aztán jött a mesh számomra roaming szempontjából. Most látom, hogy a roaminghoz van szabvány is, amit a kliensnek támogatnia kell (802.11k/v/r). De van az Ubiquiti-nek is saját (zárt kódú) Unify Fast Roaming-ja (itt a kliensnek nem kell tudnia semmilyen szabványt), ami még béta állapotban van.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés