Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-24 13:50:05

LOGOUT.hu

Ubiquiti hálózati eszközök - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1636) #19482368 válasza rekop (#1635) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igen, én használok, mégpedig Telekom sagemcom f@st 5655v2-ot.
Nálam úgy van, hogy a Sagem, és az Edge router között van egy 8-portos Edge-Switch.
Igen, az igmp forgalom nem jelenik meg a pppoe interface-en. Ez így van, ezt egy routing-al oldja meg a Telekom, Ezért van az, hogy ha más eszköz hozza létre a kapcsolatot, attól még működik a TV, Telefon szolgáltatás.

A HG8247H, és a sagemcom f@st 5655v2 esetén is függetlenül működik. És nincs semmi köze az internet kapcsolathoz. Akkor kell további beállítást csinálni, ha az Edge Routeren van az IPTV-rákötve. Ha a HG8247H, és a sagemcom f@st 5655v2 marad az IPTV szolgáltatás, nincs semmi teendőd. Max a biztonság kedvéért tiltod a IGMP-t. és a multikast forgalmat.

Abban az esetben ha az Edge routere akarod kötni az IPTV-t akkor kell további beállítást csinálni, de én a helyedben nem tenném. Erről egyébként van dokumentáció, hogyan is lehet megoldani, beállítani az Edge routert.

Internet=Telekom sagemcom f@st 5655v2 --> 8 port Edge-Switch ---> Edge-router
A wifit így oldottam meg.
Internet=Telekom sagemcom f@st 5655v2 ---> USG --->unifi-Switch ---> AP.
A Telekom sagemcom f@st 5655v2-on pedig a Custom Firewall van beállítva.
Én ebben a felállásban eddig semmi rosszat, negatívumot nem tudok elmondani.
Talán annyi, hogy ha TV-akarom nézni a NAS, PC-n megosztott Filmeket, akkor azt csak úgy tudom megoldani ha közvetlen a Sagem-re kötöm a gépet. Vagy a Sagem wifijén keresztül.
De rám nem jellemző ez, szóval, nekem nem okozz problémát.
Az a helyzet, több megoldást kipróbáltam, de mindig kompromisszumokat kellet kötni.
Egyébként meg a 300-as csomag esetén sagemcom f@st 5655v2-kapsz. Ami nem olyan rossz.
Én eddig back-door-t nem találtam rá. A HG8247H, viszont menekülni kell, 3db bac door van rá, és nulla beállítási lehetőség. Szóval ....

Egyébként gondolkozom egy olyan megoldáson hogy mint a wifi mint a vezeték a 8 port Edge-Switch-en keresztül oldom meg Akár VLAN-ok létrehozásával. Így az összes adatforgalom a 1 interfacen megy a Sagem-en. Csak eddig lusta voltam vele foglalkozni. Pedig lehet jobb lenne. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.