Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#277) lewisfm válasza #65675776 (#276) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Mert szeretném kihasználni a 4 GiB RAM-ot a gépemben, de úgy tűnik több a szívás vele, mint a haszna.
[OFF]
Ugyanis nyerek 1 GiB RAM-ot, de:

- nem tudom használni Media Center alatt a tuner kártyámat, mert nincs hw encodere
(32 bites alatt egy szoftveres encoderrel át tudom verni)

- ezek szerint nem működik jól a hibernálás 4 GiB vagy több RAM esetén, ami egy noti esetén fontos
- szar a NVidia drivere x64 alatt, de lagálábbis az én gépemet nem szereti
- Sokkal több a HDD tevékenység, mert az x64-es programok nagyobbak
(a lassú notebook HDD miatt ez külön veszteség)
- A megnyert RAM 1/3-át, felét elvesztem a nagyobb méretű programok memóriaigénye miatt,s ezek még csak a vista rendszerprogramjai
- Többnyire 32 bites programokat használok, s ezek emulációs módban működnek, ettől érezhetően lassabb a gép
- egy csomó program nem tudja, hogy kettő progrtam files mappa van, s hibásan kezelik ezt
- egy 32 bites alkalmazás úgy sem tud 2 GiB RAM-nál többet kapni (trükközés nélkül), akkor meg minek

Számomra a konklózió: kell az x64, de majd a következő Windows megjelenésére megérik a fejlesztői közösség is a 64 bites platformra, ugyanis két dolog következhet be, nem kizárva egymást:
1. Elkészül a Delphi 64 bites verziója is és sok programozó, akinek a C++ túl bonyolult végre tud erre a platformra is fejleszteni
2. A .NET Frameworköt igénylő alklamazások fognak jobban elterjedni, viszont ekkor már mindegy, hogy milyen architektúrájú Windows van alattunk

+1: A driver írók megtanulnak programozni és tesztelni. Bár a driverek akkorra fognak kiforrni, ha az x64 platform mainstream-é válik az x86-vel szemben
[/OFF]

Elnézést a kifakadásért, de az ember küzd, aztán pofára esik...

Üdv,
Lewis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.