Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) brownus válasza BÁ Nutrition (#2295) üzenetére


brownus
veterán

miért ne lenne jó? nekem egy nexus7es van és fasza + cool reader, sok beállítási lehetőség van. fényerőtől kezdve betűtípusokig, szöveg tördelés, stb, stb...

(#2300) leslieke, tack

[ Szerkesztve ]

(#2302) Coccolino_O válasza Tnil (#2287) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A sorozatban Renly-t öli meg, nem Viharvég védelmezőjét. Legalábbis nekem így rémlik.

SP

Csak ez így azért furcsa, mert jelentősen eltérnek a könyvtől, hiszen ott Renly halála le van azzal rendezve, hogy végigkúszik az árny a sátor falán (ami Cat észre is vesz), és megöli a királyt. A könyvben viszont erről alig tudsz meg valamit, amikor Davos viszi a vörös ribit Viharvég alá, akkor mondja el neki hogy ő ölte meg, és kb. ennyit tudsz meg az egészről, semmi mást, pl. hogy hol volt akkor. Behajóznak Viharvég alá, és hozzásegítik a vár védőjét a szabadeséshez.

leslieke: Én sem hiszem hogy olvasnák a könyveket, de azt igen, hogy nélkülük elég sok mindent homály fed.

D4rkm4n: Bizonyára régen olvastad a második könyvet. Roose Bolton levelében van az leírva, hogy meghalt a fattya. De mint később kiderült, mégsem így történt.

[ Szerkesztve ]

(#2303) oxox válasza Coccolino_O (#2302) üzenetére


oxox
addikt

vannak a filmben olyan reszek amiket meg kell mutatniuk, egyreszt nincs idejuk mindent belesuriteni (pl. viharveg...teljesen jo ahogy a filmben megcsinaltak...ment ott is a konyvbe a sok folosleges dolog), masreszt nem mindent lehet atvinni a konyvbol pl Barristan Selmy erre egy jo pelda...konyvben sokkal-sokkal kesobb derult ki, hogy mi lett vele, mint a sorozatban....de ott az iro tudott azzal jatszani, hogy leirta, hogy kb, hogy nez ki aki megmentette Dany-t, es megsem tudta senki, mig a sorozatban nehez lett volna ugy szerepeltetni a szineszt, hogy az ember ne ismerje fel.

szerintem a film siman ertheto, a konyv infot ad hozza (dontse el mindenki, hogy sokat vagy keveset. Szerintem van amiben hasznos a konyv, de van mikor Martin megfeledkezik magarol, es annyi felesleges infoval terhel minket, hogy csak.....felesleges alatt olyat ertek, hogy f.sznak kell valakinek a csaladfajat is leirni, mikor ugy sem lesz semmi jelentosege a kesobbiekben)

en a htc desire telefonomon olvastam a konyveket...teljesen elvoltam vele, es pl. este kenyelmes is volt, mikor aludt az asszon (mert akkor mar olyan ebook readert kell venni ami vilagit), ha koltenek ra, akkor enis inkabb tabletet vennek (de ez anyagi helyzet kerdese is)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2304) troland26 válasza brownus (#2301) üzenetére


troland26
őstag

Az e-bookos topikban is azt javasolják ( igaz nem nekem ) , hogy pl pdf olvasására alkalmasabb a tab . Nekem meg mind az öt könyv pdf-be van meg .

Egyébként szerintem nem nagy szám Sansa , viszont Margaery és Daenerys .mmmm :P

[ Szerkesztve ]

(#2305) D4rkm4n válasza troland26 (#2304) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én az ötödik kötet kivételével mindegyiket notebook-on olvastam el .pdf formátumban. Nem mondom, hogy kényelmes volt... :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2306) leslieke válasza troland26 (#2304) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem ott olyan pdf-re gondoltak, ami szkennelt vagy sok a kép benne. Egy szöveges pdf átalakítása e-book formátumra meg pár pillanat kérdése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2307) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most akkor miért nem volt a héten új rész? Felborult a bioritmusom így. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2308) ggeleven válasza V.Stryker (#2307) üzenetére


ggeleven
őstag

Memorial Day volt hétfőn és az kint munkaszüneti nap, ezért nem volt. :(

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2309) oxox válasza V.Stryker (#2307) üzenetére


oxox
addikt

mert itt sincs maj1-en baratok kozt :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2310) D4rkm4n válasza oxox (#2309) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Azért ne vonjunk párhuzamot a Trónok harca és a Barátok közt között! Ez olyan, mintha Kolompár Orbánt hasonlítanád Apponyi Alberthez! ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2311) oxox válasza D4rkm4n (#2310) üzenetére


oxox
addikt

minosegben nem is...DE amugy nezettsegben a tronok harca nincs sehol a baratok kozthoz kepest. Nem szeretem a baratok koztot leszogeznem (sosem szerettem), de a lakossagra levetitett nezettsegevel a tronok harca mindenkori legnezettebb sorozatta lepne elo. ....azt hiszem a bk-t valami 1millioan nezik...es ez raadasul nem heti sorozat....meghat milyen egyeb ma is futo /nemhogy futo, hanem folyamatos forgatas alatti magyar sorozatot tudsz mondani (sikeresebbet semmikeppen)? nahhhjohat ez kell a nepnek.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2312) Coccolino_O válasza oxox (#2311) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Minősíti is azt az 1 millió embert.

(#2313) D4rkm4n válasza oxox (#2311) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem csak a nézettséget kell figyelembe venni, hanem a színvonalat is!

Coccolino_O: Igen, meg a csatornát, aki hajlandó efféle szennyel kiszolgálni a népet. Az emberek azt nézik, amit vetítenek nekik...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2314) oxox válasza D4rkm4n (#2313) üzenetére


oxox
addikt

ez meg mar olyan kerdes amin sokat lehetne vitatkozni....izlesek es pofonok. nekem a BK nem tetszik, es nem is tetszett, de azzal is vitatkoznek, hogy minositi-e azt aki nezi...nekem pl. bejonnek az "agyatlan" jatekok, mert mikor hazamegyek egy nehez nap utan (es nem lehet hozzamszolni az idegtol....a munkamon eleg sok ember elete mulhat), akkor nem biztos, hogy sokat akarok gondolkozni...siman megertem azt aki mondjuk ez miatt nezi a BK-t, vagy csak azert mert szorakoztatja a "szineszi jatek".
a csatorna meg nyilvan azt adja amire van kereslet...az HBO is szerintem boldogan cserelne egy olyan koltsegvetesu sorozatra mint az emlitett, ugy, hogy az usa lakossag tobb mint 10%-at leulteti a reklamokat nezegetni...nalunk meg mar termekmegjelenites is lehet....tronok harcaba max fiskars baltat lehetne reklamozni, meg nike mokaszint :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2315) Coccolino_O válasza D4rkm4n (#2313) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Pontosan.

(#2316) brownus


brownus
veterán

kicsi nsfw és 14+ :)
khaleesi

még khaleesi

[ Szerkesztve ]

(#2317) vvega30


vvega30
senior tag

Most kicsit abba kell hagynom a 3. könyv olvasását, a 426. oldalon....:( WTF???
Ej, ez a Martin bácsi. De azt hiszem tudom mi lesz a vége a 3. évadnak. :(

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#2318) ggeleven válasza vvega30 (#2317) üzenetére


ggeleven
őstag

Fejből meg nem mondom, hogy mi van azon az oldalon, de nagyon erős a gyanúm, hogy kitalálnám, ha tippelnem kellene! :(
Sokkoló a dolog, az biztos... :(((

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2319) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Trónok harca negyedik évadában már tuti szerepelni fog három fontos karakter a harmadik/negyedik könyvből: Thenn magnarja (nem tuti az átírás, ki tudja, magyarul minek nevezték el a karaktereket), Mace Tyrell és Oberyn Martell is.
Forrás

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2320) D4rkm4n válasza brownus (#2316) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Panem et circenses! :)

Figyeljétek meg, pár év múlva mindenki Maisie Williams-re (Arya) fogja csorgatni a nyálát. Kiváló példa a nagyszerű átváltozásra Emma Watson (a.k.a. Hermione Granger). ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2321) Kvelstadt válasza D4rkm4n (#2320) üzenetére


Kvelstadt
veterán

irni akartam mar korabbban hogy dehogy vagyok pedo. inkabb megvarom mi lesz a kis Arya-bol par ev mulva. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2322) D4rkm4n válasza Kvelstadt (#2321) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Maisie 15 éves, hivatalosan az már nem pedofília! ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2323) leslieke válasza D4rkm4n (#2322) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs pedofil ember, csak türelmetlen. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2324) bandus


bandus
veterán

akinek megvan digitálisan, az másolja már be plz az első könyvből azt a részt, amikor ned újra álmodja a harangok csatáját, vagy mit :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2325) pohár válasza D4rkm4n (#2322) üzenetére


pohár
félisten

16-ot ír a wiki, már golyóérett ;] ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2326) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

az a fejvadász/bérgyilkos visszatér még a sztoriba vmikor aki Arya-val bandázott a 2ik évadban?

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2327) leslieke válasza BÁ Nutrition (#2326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaqen H'ghar

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2328) D4rkm4n válasza BÁ Nutrition (#2326) üzenetére


D4rkm4n
őstag

SPOILER

Szerintem ő már nem fog ismét szerepeli a kötetekben. Az ő szerepe az volt, hogy eljuttassa Arya-t Braavosra, ahol kitanulja azokat a trükköket, amiket Jaquen is használt.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2329) SzalaiG válasza D4rkm4n (#2328) üzenetére


SzalaiG
addikt

Pedig örültem volna, ha megint szerepel. Egyik kedvencem.

A harmadik évad is 10 részes? Ősszel folytatódik vagy megint csak tavasszal?

(#2330) ggeleven válasza SzalaiG (#2329) üzenetére


ggeleven
őstag

Ismerve az amerikai tévés piacot és sorozat történetét csak jövő tavasszal fog folytatódni a sorozat.

Amúgy igen, a 3. évad 10 részes!

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2331) leslieke válasza SzalaiG (#2329) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tavasszal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2332) M3oH válasza leslieke (#2327) üzenetére


M3oH
addikt

A Feast for Crows resz nekem fel sem tunt :) Ezert erdemes tobbszor elolvasni.

(#2333) BÁ Nutrition válasza D4rkm4n (#2328) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha jól emlékszem még nem jutott el bravosba nem? csak kiszabadultak abból a romvárból és elváltak útjaik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2334) leslieke válasza BÁ Nutrition (#2333) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A sorozatban még nem, a könyvben már ott van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2335) Tnil


Tnil
tag

Na gyerekek megjött az 5. könyv, pár napra most megvan az elfoglaltság. :DD

(#2336) ggeleven


ggeleven
őstag

Gyerekek semmi reakció nincs még a mai részre?! :D

Éppen most csekkoltunk be egy szállodába, szóval nem tudom, mikor jutok el a rész megnézéséig, de belenéztem és lesz itt meglepetés pár embernek! :'(

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2337) Ps Vita válasza ggeleven (#2336) üzenetére


Ps Vita
őstag

Én csak este nézem,de az lenne a kérdésem,hogy:

SPOILERSPOILERSPOILERSPOILER

Robb Stark már ebben a részben meghal?

(#2338) FireKeeper válasza Ps Vita (#2337) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

spoilerspoilerspoiler
igenigenigen

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2339) Ps Vita válasza FireKeeper (#2338) üzenetére


Ps Vita
őstag

Sírni fogok :O :D

(#2340) Coccolino_O válasza Ps Vita (#2337) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Elolvastam a spoilert, most már mindegy. De azért megnézem. :D

(#2341) westcoastog


westcoastog
veterán

Brutális volt ez a rész, állam meg a padlóról szedtem össze. Könyvet még nem olvastam, de tudtam mi lesz, de nem így. Lesokkolt. :D

(#2342) Kvelstadt válasza D4rkm4n (#2322) üzenetére


Kvelstadt
veterán

jo akkor kuldom a mar elore megirt emailt neki :D azt hittem tovabb marad a piszkozatba.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2343) Lenry


Lenry
félisten

ez az epizód úgyis kurvára lesokkolt, hogy pontosan tudtam, hogy mi fog történni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2344) Kvelstadt válasza Lenry (#2343) üzenetére


Kvelstadt
veterán

pont igy vagyok en is. neztem a reszeket de a konyv utan mar csak a latvany adta a hangulatot de egyebkent nem ereztem azt amit a konyvek elott. de ez jo volt az egesz! es a voros nasz meg rarakott egy nagy lapattal.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2345) FireKeeper válasza Lenry (#2343) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

dettó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2346) Lenry


Lenry
félisten

de még Twitteren micsoda hiszti megy...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2347) FireKeeper válasza Lenry (#2346) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor is ez ment mikor Ned-et lefejezték.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2348) Lenry válasza FireKeeper (#2347) üzenetére


Lenry
félisten

jaja.

szerintem sokuk nem is tudja, hogy ez könyvadaptáció, tehát nem most találták ki, hogy ez lesz, hanem csak követik a könyvet.

(#2349) M3oH tudom, de azért én is szívesen megkínálnám egy szívlapáttal az öreg GRRM-et. Stark-fan vagyok, na... :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2349) M3oH válasza Lenry (#2346) üzenetére


M3oH
addikt

Az oreg Stark fejvesztesenel is hiszti volt, sejtheto volt, hogy most meg nagyobb lesz :) De vannak dolgok, amiken nem lehet valtoztatni.

(#2350) FireKeeper válasza M3oH (#2349) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát mondjuk nem is csoda, amit Robb meg Talisa összecukiskodott ebben az évadban, sokak szívébe belopták magukat, köztük az enyémbe is. na de hát ez van.

SPOILER
kíváncsi vagyok Cat hogy fog kinézni miután feltámasztották.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.