Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) leslieke


leslieke
Jómunkásember

No, végre meg tudtam nézni a 6. részt. Jó volt, bár Daenerys-t és a sárkányokat hiányoltam. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2052) ggeleven


ggeleven
őstag

Egy kis bulvár:

A Trónok harca miatt késlekedett a Facebook

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2053) oxox válasza Ps Vita (#2047) üzenetére


oxox
addikt

tehát a két kedvenc karatered 10en X karakter :) :DD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2054) Ps Vita válasza oxox (#2053) üzenetére


Ps Vita
őstag

Hát jah :DDD

(#2055) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ki ez aki kínozza Theon-t? Rémlik az arca régebbről, de már nem emlékszem, hogy ki ez a fiúcska. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2056) Spet válasza V.Stryker (#2055) üzenetére


Spet
addikt

Iwan Rheon, én mondjuk a Kívülállók c. sorozatban láttam élősszőr.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#2057) leslieke válasza Spet (#2056) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

nekem is a Misfits-ből ismerős, ott nagyon jól játszott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2058) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Amúgy ebből az epizódból kimaradt Daenerys. :(

Egyébként nem Jarl zuhant le a Falról? Ezt a vonalat teljesen kihagyták a sorozatból. Ahogy nem a Varg vágta le Havas Jon kötelét... Szóval egy kérdésem lenne: what the fuck?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2059) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Most már a Game of Thrones a legnézettebb

D4rkm4n: majd a következőben többet szerepel Daenerys. Remélhetőleg. Eltérések meg már régóta vannak a könyvhöz képest.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2060) M3oH válasza D4rkm4n (#2058) üzenetére


M3oH
addikt

Miert meglepetes meg mindig, hogy a sorozatban kisse maskepp vannak a dolgok szalak es szereplok is? :) nincs ra ido, mindent kifejteni ugy, mint a konyv.

(#2061) V.Stryker válasza Spet (#2056) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy értem a történetben ki is ő valójában ? :DDD Egy kis visszafele spoiler-t szerettem volna. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2062) leslieke válasza V.Stryker (#2061) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lord Bolton fattya, Havas Ramsay

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2063) M3oH válasza V.Stryker (#2061) üzenetére


M3oH
addikt

ebben a sorozatban meg nem lathattad. Most kezdte a"palyafutasat".

Szpojler:

Bolton fattya, orokose

(#2064) Ps Vita válasza leslieke (#2062) üzenetére


Ps Vita
őstag

Tök különös a sorozatbeli énje,itt még kedvelni is tudom,viszont a könyvben ő a legnagyobb patkány

(#2065) V.Stryker válasza leslieke (#2062) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És azt tudjuk,hogy miért kínozza?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2066) Ps Vita válasza V.Stryker (#2065) üzenetére


Ps Vita
őstag

Mert elmebeteg... :D

(#2067) M3oH válasza Ps Vita (#2066) üzenetére


M3oH
addikt

Pottyet :)

(#2068) V.Stryker: Nem. Eddig nem szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#2068) V.Stryker válasza M3oH (#2067) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából azon gondolkodom, hogy feltűnt ő már az előző két évadban valami szituban?

Jah, hogy nem. Akkor oké. Már azt hittem,hogy megint hülye vagyok és nem emlékszem. :) Ezek szerint nyugodtan ihatok ismét minden nap, mert nem benne van a hiba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2069) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

SPOILER lehet
nem olvastam a könyveket még, de egyéb háttérinfókat igen, ezért ezen megakadt a szemem: Gendry-t a könyvben is elvitte Melisandre a testvériségtől?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2070) gyuromoj válasza oxox (#2041) üzenetére


gyuromoj
veterán

Milyen ekönyv olvasót használsz?
Milyen formátumban olvasod a könyveket?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2071) M3oH válasza FireKeeper (#2069) üzenetére


M3oH
addikt

szpojler:

Nem

(#2072) Ps Vita válasza FireKeeper (#2069) üzenetére


Ps Vita
őstag

Spojler

Nem,szvsz Robert egyik fattyját pótolják vele a történetben

(#2073) brownus válasza gyuromoj (#2070) üzenetére


brownus
veterán

ha android alapú tableted van, akkor ezt ajánlom: cool reader

(#2074) gyuromoj válasza brownus (#2073) üzenetére


gyuromoj
veterán

még csak most tervezek venni egyet, lámpafény nélkül is olvasható, így nem zavarok vele senkit éjszaka.
lényeg hogy minél olcsóbb legyen.
kindle márkát ajánlották a topicjában.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2075) brownus válasza gyuromoj (#2074) üzenetére


brownus
veterán

aha, szóval ebook readert szeretnél, nem tabletet. jaja, a kindle jó, láttam már, kézben is fogtam. az akku sokáig bírja!
mondjuk az e ink tipusu, sötétben olvasni macerás, de asszem van már nekik is háttérvilágításos...

és most nézem, hogy már van kindle tablet pc is...

[ Szerkesztve ]

(#2076) M3oH válasza gyuromoj (#2074) üzenetére


M3oH
addikt

Kindle jo cucc, hetekig lmegy toltes nelkul. BAr, ha lampafeny nelkuli verziot szeretnel az ~35nel kezdodik itt HAn. Persze nem tudhatom, hogy neked mi az olcso :)

(#2077) oxox válasza gyuromoj (#2070) üzenetére


oxox
addikt

htc desire telefonon olvasom, aldiko program, .epub formatum.
estenkent szoktam olvasgatni, meg szabadidomben, mikor eppen nincs mit csinalni.

35k korul mar szerintem hasznalt tabletet is kapni...

spoiler: ill kerdes
Gendry ahogy emlekszem a negyedik konyvben tunik fel Brienne fejezeteben...kb. 5 sor erejeig :) ....5. konyvben lesz majd valahol (a feleig meg nem volt) ...mert szerintem a tovabbiakban sem lesz semmi szerepe....csak amolyan toltelek szereplo volt, akirol elhitette az iro, hogy na majd talan lesz valami, aztan el is feletkezett rola???!?!?!

mondjuk ennyi "tisztaveru" erdeklodo kozott furcsa lenne barmifele tronigeny felole :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2078) FireKeeper válasza oxox (#2077) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha Robertet elismerjük törvényes királynak, akkor Gendry lenne a trónörökös, mivel gondolom ha volt is több fattyú Roberttől, Gendry a legidősebb, Cersei gyerekei pedig Jamie-től vannak, tehát nem jogos örökösök.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2079) oxox válasza FireKeeper (#2078) üzenetére


oxox
addikt

SPOILER

Robertet ismerjuk el torvenyes kiralynak, azt, hogy Tomen kinek a fia, csak egy konyvbol sejtik, ahol minden kiraly/annak csaladtagjai reszletezve van (Azok hajszine, szemszine levan irvaö...dns vizsgalat nem nagyon megoldhato....de ha kiderulne (erre nem emlekszem, hogy lenne a konyvben utalas), hogy Robert akkor nem csinalta meg Cersei-t, tehat 100% nem lehet az ove (bar 9 honapot azert szerintem meg O is kitudott kalkulalni), akkor is Stannis lenne a jogszerinti orokos, leven Gendry fattyu...meghat bizonytisd be, hogy nem mas az apja. Robert sem ismerte, csak a korabbi segito gondolta azt, hogy O az. mindegy orokosodesben szerintem a fattyut megelozi a testver....es a sarkanyok vererol nem is beszelve.

Ill. toment elmeletben megelozheti a novere

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2080) FireKeeper válasza oxox (#2079) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

tényleg, Robert Tesóiról el is feledkeztem. meg ha jól rémlik a halála előtt Ned-nek adta át az uralkodást, de abból ugye tudjuk mi lett...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2081) oxox válasza FireKeeper (#2080) üzenetére


oxox
addikt

Ned-et regensnek akarta kinevezni (amig fia nagykoru lesz), nem kiralynak...legalabbis nekem igy remlik.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2082) leslieke válasza oxox (#2081) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is így emlékszem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2083) D4rkm4n válasza Ps Vita (#2072) üzenetére


D4rkm4n
őstag

SPOILER

A könyvben Viharos Edricet, Robert Baratheon egyik fattyát akarja Melisandre és Stannis máglyán megégetni. Ez a tervük nem sikerül, mert a Hagymalovag megszökteti őt Sárkánykőről.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2084) FireKeeper válasza D4rkm4n (#2083) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor simán elképzelhető, hogy Gendry-é lesz ez a megtiszteltetés :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2085) oxox válasza FireKeeper (#2084) üzenetére


oxox
addikt

kicsi ra az esely...merthogy rola ill. hogy feltetelezhetoen Robert az apja meg nem tud jelenleg mar senki...egy sima senkihazi kis kovacsot csinalt belole az iro...pedig milyen szep tortenet is volt a ket menekulorol (Robert fattya Ned lanyaval)

hacsak megnem latjak a langokban...mondjuk a masik marhasag, hogyha azt mondom en vagyok a hagymakiraly, vagy varangyvolgy kiralya, akkor mar kiralyi ver van bennem, es boldog a tuz Istene?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2086) Ps Vita válasza oxox (#2085) üzenetére


Ps Vita
őstag

Ha jól emlékszem Stannia tud róla a sorozatban,mert Jon Arryn-nal nyomoztak utána még régen.
Szerintem is Viharod Edricet fogja pótolni

(#2087) oxox válasza Ps Vita (#2086) üzenetére


oxox
addikt

a tronigenye szerintem ez esetben sem torvenyes ill ezt a nezetet mar akkor jeleznie kellett volna, mikor Robert meg elt es virult (meghat mint tudjuk a konyv a kiraolyokrol nem bizonyitek) Robert elismerte sajatjanak a harom gyereket (es minden ketseget kizaroan nem lehet bizonyitani, hogy nem az ove lenne).
ha mas nem legalabb a testverenek jeleznie kellett volna a dolgot...meghat az szinten csak elmelet, hogy a Lannisterek csaladon belul csinaljak a dolgokat....ennyi erovel mondhatna azt is, hogy Cerseit egy szoke vasszigeteki disznopasztor csinalta fel....nem buktak le korabban.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2088) Ps Vita válasza oxox (#2087) üzenetére


Ps Vita
őstag

Nem is a trónigénye miatt kell nekik,csak a királyi vér miatt

(#2089) oxox válasza Ps Vita (#2088) üzenetére


oxox
addikt

csakhat ez amugy marhasag....mertmegha a sarkany vere lenne a kiralyi ver...de mance vere is kiralyi ver, pedig sajat magat sem tekinti kiralynak....tehat mitol hasznosabb a "spellre", ha valaki azt mondja, hogy a falontuli kiraly, vagy eppen sarmellek kiralya (jo az mas kerdes, hogy zorgovert sz.pta be :DDD ?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2090) D4rkm4n válasza oxox (#2089) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha valóban királyi vérrel működik csak a varázslat, akkor biztos lehetsz benne, hogy rá fognak jönni a stiklire a hatástalanság miatt. Egyébként Robert is csak választott király volt, még csak nem is igazi hódítás jogán, hiszen Hódító Aegon legalább egymaga foglalta el Westerost, míg Robertnek voltak szövetségesei.

Summa summarum: Robert csak annyira volt királyi vér, mint amennyire Ned, vagy akár Holdfiú. :) Szerintem ez egy elég sánta részlet a könyvben is...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2091) oxox válasza D4rkm4n (#2090) üzenetére


oxox
addikt

igen erre gondoltam en is...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2092) Kvelstadt válasza Ps Vita (#2066) üzenetére


Kvelstadt
veterán

számítottam valami több szavas magyarázatra valakitől. de ez így volt tökéletes. jót virultam rajta! :)

mindenki:

akkor ez a a grendy dolog. ha valóban megsütik lehet hogy spoiler még nekünk is?
mert vagy megkérdezték martint-t hogy '
-te, azzala köjökkel akarsz még a könyvben valamit kezdeni? mert megsütnénk'
-ó csak nyugodtan, jó ropogósra.

VAGY. itt megint lesz egy nem is gyenge eltérés a könyv és sorozat között ha a könyvben életben fog maradni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2093) Ps Vita válasza D4rkm4n (#2090) üzenetére


Ps Vita
őstag

Szerintem itt valami olyanra gondol Martin,hogy valaki már eleve királynak születik,már előre megvan a sorsa,és neki és a leszármazottainak is királyi vére van,szóval nem csak az első király utódai lehetnek király vérűek,
Más szvsz nem igen lehet, :))

(#2094) FireKeeper válasza Kvelstadt (#2092) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem biztos még hogy meg is sütik, lehet kimenti Onion Knight

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2095) Kvelstadt válasza FireKeeper (#2094) üzenetére


Kvelstadt
veterán

vagy sült fattyú hagymakarikákkal :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2096) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ma láttam Trónok harca új, papírkötéses kiadását és ez egyben a javított verzió is. A könyv hátulján ezt jelzik is. Eddig úgy tudtam, a javított verzió keménykötésben jön. Kár érte, mert így nem veszem meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2097) Kvelstadt válasza leslieke (#2096) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ha nem fogják kiadni a javítottat kemény kötésbe az jó nagy fail.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2098) D4rkm4n válasza Ps Vita (#2093) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazad lehet, hiszen Melisandre is mindig arra hivatkozik, hogy Azor Ahai eljövetele is a lángokban meg van írva. Mondjuk csúnyán félrenézte a lángokat, mivel Stannist megöli Bolton Deresnél. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2099) Kvelstadt válasza D4rkm4n (#2098) üzenetére


Kvelstadt
veterán

de valóban meghalt?
vagy csak úgy mint Davos?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2100) Ps Vita válasza D4rkm4n (#2098) üzenetére


Ps Vita
őstag

Ide azért nem ártana egy spoiler
Spoiler
Amúgy meg amikor Sam beszél azzal a mesterrel,a mester is mondja,hogy félreértelmezték a próféciát,és ugye egyből el is indul Daeneryshez ,hogy tanácsokat adjon neki.meg Aemon is ha jól emlékszem a halálakor mond olyanokat,hogy Daeneryshez lesz a megváltója Westerosnak,stb.

Meg szerintem az se biztos,hogy Stannis meghal,simán lehet,hogy kamuüzenet volt,a Boltonok elég gecik hozzá
Amúgy király ez a topik,végre valakikel tudok a könyvről beszélni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.