Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) macilacus


macilacus
senior tag

Eddig volt három trackballom.
az első egy Logitech TrackMan Marble
a második egy Orbit Wireless Mobile Trackball
a harmadik egy Elcom M-HT1URBK
és most jött ez Sferia Wireless Trackball Mouse
Eddig a középső ujjas mozgatásúakat használtam, kíváncsi vagyok milyen lesz a hüvelykujjas mozgatás.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#352) Nagya21 válasza macilacus (#350) üzenetére


Nagya21
addikt

Thx a linket, holnap én is megyek érte.
Kiváncsi vagyok, hogy a logitech mellett milyen lesz...
A logi is így néz ki, kezelés nem lesz szokatlan, legfőképpen a minőségére leszek kiváncsi.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#353) macilacus válasza Nagya21 (#352) üzenetére


macilacus
senior tag

Nincs mit :DDD
Nekem eddig bejön, bár egy kicsit szokatlan még.
Amúgy én egy ilyenre is elcsábultam bár ez itt off :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#354) baloo79 válasza Nagya21 (#352) üzenetére


baloo79
tag

Úgy nézem, hogy most egy ezressel lett drágább a Trust, még talán az is jó ár érte.
Itthon nyúzok egy Logitech M570-et, gondolkozom egy ilyen Trust beszerzésén a céges laptophoz is, mert a hozzá tartozó optikai egér kábele már jön szét.
Van róla már tapasztalatotok?

(#355) macilacus válasza baloo79 (#354) üzenetére


macilacus
senior tag

Szia!
Az M570-et nem ismerem ezért csak a sajátjaimhoz hasonlíthatom ami azért nem teljesen mérvadó. Az én kezemhez kicsit kicsi, de még pont határeset. Egyetlen gondom van vele, mivel középső ujjas gombokhoz vagyok szokva ezért néha a görgővel akarom mozgatni az egeret :DDD az Elcom M-HT1URBK-nál pedig ennek a golyója helyén van a görgő, tehát ebből fakadóan a golyóval akarok néha görgetni :W
Amúgy összességeben bejön :D

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#356) baloo79 válasza macilacus (#355) üzenetére


baloo79
tag

Igen, azt sejtettem, hogy neked fura lesz. :)
Nekem is az lenne. Régebben én is nézegettem a Marble-t, és a Kensingtont, de valahogy a hüvelykujjas mozgatást jobban el tudtam képzelni a saját esetemben, ezért lett végül az M570, és teljesen jó.

(#357) macilacus


macilacus
senior tag

Most találtam ezt a KENSINGTON "Pro Fit Ergo"-t, :Y nagyon tetszetős darab.
Itt a gyári oldala.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#358) AiRLAC válasza macilacus (#357) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vegyél egyet és teszteld le, még nem találkoztam vele Európában eddig.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#359) Nagya21 válasza baloo79 (#356) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
M570-hez képest kicsit egeresebb a markolása, nem olyan döntött mint a logi.
Az ujjaknak markánsabb kiképzésű helyei vannak. Használható, de a logi paraszthajszállal kényelmesebb szerintem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#360) macilacus válasza AiRLAC (#358) üzenetére


macilacus
senior tag

Ha nem vettem volna meg a Sferia Wireless Trackball Mouset akkor lehet, hogy vettem volna, így egy darabig pihi :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#361) baloo79 válasza Nagya21 (#359) üzenetére


baloo79
tag

Köszi a választ! :R

(#362) szabo.csabi válasza baloo79 (#354) üzenetére


szabo.csabi
tag

Új vagyok a pályán s beruháztam az akciós Trust-ra.

Nekem most egy bajom van vele de lehet én vagyok a béna: a 3 gomb közül a legelsőt, ami elvileg a DPI-ért fele nem tudom mire és hogy használjam. Amikor megnyomom vagy egyet vagy kettőt villan fel a mellette lévő led.

A másik, hogy kisebb mozdulatoknál nagyon darabos, akadozó a mozgás. Így az esetek nagy százalékában mellé navigálok. Így pedig nem tudom hasznosabb-e egy sima egérnél, ha újra és újra pozícionálnom kell vele.

Az egérgombok közül a bal pedig néha nem érzékeli, hogy kattintottam.

Eredetileg egy MX ergora fájt a fogam de gondoltam elsőre nem veszek drágán ilyesmit, lássuk hogy megy egy olcsóbbal a dolog. Egyelőre nekem kicsit csalódás ... :F

(#363) Nagya21 válasza szabo.csabi (#362) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A darabos mozgásra egy tipp: pucold meg a golót.
Ha nemgyó a gomb, akkor szerviz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#364) szabo.csabi válasza Nagya21 (#363) üzenetére


szabo.csabi
tag

Egy hete vettem, máris tisztítani kéne? :Y

S ha igen, mivel? Hogy?

Esetleg kontaktot tudtok adni a szevizhez?

(#365) Nagya21 válasza szabo.csabi (#364) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Kipattintod, és a pólóddal, vagy mikroszálassal átdőrgölöd.
A kiálló pöcköket is töröld át!
Kéztől függ, hogy mennyire koszolódik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#366) csakb válasza szabo.csabi (#364) üzenetére


csakb
őstag

Takarítás: az alján lévő lyukon keresztül egy golyóstollal, hurkapálcával, akármivel kiugrasztod a golyót. Lesz belül valszeg 3 pöcök, amiken a golyó fekszik. Az ezeken felgyűlt koszt vakard le ronggyal, fülpucival, vagy ami szimpatikus. Töröld át a golyót is valami tiszta ronggyal, és ugraszd vissza a helyére. Kb. ennyi, 10 mp az egész.

Na, ezt jól megaszondtuk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#367) Nagya21 válasza csakb (#366) üzenetére


Nagya21
addikt

:DDD:DDD:DDD:DDD:D:D:D:D

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#368) szabo.csabi válasza Nagya21 (#367) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igazából csak azon csodálkozom - ha egyáltalán - hogy már tisztítani kell egy hét után. :F Holott mindig tiszta kézzel nyúlok hozzá.

(#369) Rimuru válasza szabo.csabi (#368) üzenetére


Rimuru
veterán

Fugg a kornyezettol is (pl szallo por), egy het egyaltalan nem meglepo.

Vigyázat, csalok!

(#370) AiRLAC válasza szabo.csabi (#368) üzenetére


AiRLAC
addikt

Teljesen mindegy, a bőröd hozzáér, veríték és zsír kerül rá és por a környezetből.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#371) Radeon_5 válasza AiRLAC (#370) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ez lenne egy vegre ertelmes hasznos uj innovacio, az ontisztito trackball :D
Bar par sec alatt megvan de akkor is, en is nagyon surun megcsinalom, akar napi 1x is

Son of a Bit

(#372) macilacus válasza AiRLAC (#358) üzenetére


macilacus
senior tag

Hát végül is csak megvettem a Kensington Pro Fit Ergot.
Most január 7-én az Iponnál 15591.- kemény magyar valutáért.
Közepes méretű a kezem, amibe pont beleillik.
A gombok beállításához a Kensington oldaláról lehet letölteni a programot (tud magyarul), amivel nagyon jól személyre szabhatóak a gombok, akár még billentyű kombinációk is beállíthatóak.
A 60°-os dőlésszög pont kényelmes a kéznek. A plusz gombokat szokni kell, de a szintkülönbséges elhelyezés jól használhatóvá teszi őket.
Külön tetszik, hogy egyszerre több eszközhöz is beállítható, amik között gombnyomással lehet váltogatni.
Ezalatt a pár nap alatt egyre jobban elnyerte a tetszésem.
Itthon magyar garanciával, bőven 20000.- alatti áron, 9 gombos trackballt venni, szerintem nagyon jutányos. Ráadásul a Kensigton nem is ma kezdte a trackball gyártást.
Hát röviden ennyi, én nem bántam meg és szívesen ajánlom.

Itt található a Prohardveres cikk róla.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#373) FMiki


FMiki
csendes újonc

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni. Régebbi kéz sérülésekből adódóan, a hagyományos egerek (fájdalmasak). Gondolkodom trackball vásárlásán. De a tenyerem elég nagy. Illetve a hobbim a lövöldözős játékok. ezekkel a kritériumokkal érdemes bele vágnom vagy nem? Ha igen melyik típus lehet megfelelő számomra? Válaszokat előre is köszönöm.

(#374) FMiki


FMiki
csendes újonc

Néztem 2 típust a neten. De élőben még nem láttam. logitech ergo m575 lenne az egyik. A másik :Trust Sferia ezekről kérhrtnék véleményt?

(#375) Rimuru válasza FMiki (#374) üzenetére


Rimuru
veterán

FPS-hez nem ajanlanek trackball-t, foleg nem huvelykujjast.

Nezz ra a vertikalis egerekre is.

Vigyázat, csalok!

(#376) FMiki válasza Rimuru (#375) üzenetére


FMiki
csendes újonc

Azt használok 2hónapja , sajnos ezzel is elkezdet fájni az alkarom. De köszi.

(#377) 7 válasza FMiki (#373) üzenetére


7
addikt

En hasznaltam trackballt fps-ekhez, nemi gyakorlattal egesz jol lehet vele boldogulni. Nekem a huvelykujjas trackballok nem jottek be fps-re, egy ido utan elkezdett fajni az ujjam tove a sok hasznalattol; sokkal jobban tudtam celozni es jatszani a kozepgolyosokkal.

Egy dolgot kellett megszokni: a tuzelest a balklikkrol atraktam billentyuzetre, mert a golyo mozgatasa es a kattintgatas neha kicsit "osszeakadt" (az en esetemben a tuzeles lett a space, az ugras a shift, a guggolas a ctrl).

Amire erdemes szamitani, hogy a flick shotok felejtosek lesznek (a golyo tehetetlensege miatt), viszont a celzas/loves (ha a billentyuzeten van a tuzeles gombod) pontosabb is lehet akar.

[ Szerkesztve ]

(#378) FMiki válasza 7 (#377) üzenetére


FMiki
csendes újonc

Köszi. A középgolyósból mit ajánlatok ? Tottál kezdő vagyok még a kezembe se volt soha.

(#379) 7 válasza FMiki (#378) üzenetére


7
addikt

Ez nagyban fugg attol is, hogy milyen mozgastol fajdul meg a kezed; ebben a kategoriaban Kensington Expert Wireless (csuklotamasszal vedd) egy egesz biztonsagos valasztasnak minosul, illetve a Kensington Orbit Fusiont is tobb helyen lattam pozitivan emlegetni. Ezzel egyutt erdemes lehet alaposabban szetnezni mind a Kensington, mind az Elecom kinalataban (a Logitechet csak azert nem emlitem, mert nincs kozepgolyosuk, de veluk is jo tapasztalatom van).

[ Szerkesztve ]

(#380) Radeon_5 válasza 7 (#379) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Orbit Fusion, nice, ezt meg nem is lattam. Nem talaltam meg magyar boltban, van esetleg valahol?
Nekem az Orbit Scrollwheel van es szeretem, de pont a scroll karikaja lehetne jobb peldaul uh erdekelne.
Ja keztartashoz egy jo tanacs Fmiki kolleganak es masoknak, nekem ugy a legkimelobb, hogy ilyen kozepgolyos eger, es felemelt allithato kartamaszos szek, igy a karom kenyelmesen van es a csuklom pont ralog a trackballra nem kell tartani.

Son of a Bit

(#381) 7 válasza Radeon_5 (#380) üzenetére


7
addikt

Amazonon talaltam, de keszlethianyos ott is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#382) FMiki válasza 7 (#379) üzenetére


FMiki
csendes újonc

Köszönöm válaszod.A csuklóm oldal irányú mozgásaitól. Ezért gondoltam a trackballra. Talán rá tudnám venni magam, hogy csak az újaimat használjam.

(#383) 7 válasza FMiki (#382) üzenetére


7
addikt

Ha tényleg ilyen gond van, akkor tévútra tereltelek, és mégiscsak érdemes az eredeti elképzelésed szerinti hüvelykujjas trackballoknál maradnod. Ebben az esetben egy Logitech MX Ergo, vagy egy egy Kensington Pro Fit Ergo Trackball lehet a jó választás neked.

[ Szerkesztve ]

(#384) macilacus válasza FMiki (#382) üzenetére


macilacus
senior tag

Szia, nekem a 7 által említett Kensington Pro Fit Ergo Trackball van és a 372-es hozzászólában írtam rólla, valamint megtalálhatod benne a Prohardveres cikk linkjét is.
Eddig azért nem írtam neked mert én nem nagyon játszok lövöldözős játékokat, de egyéb használatra szerintem kiválló.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#385) FMiki válasza macilacus (#384) üzenetére


FMiki
csendes újonc

Szia
Olvastam azt a hozászolásod. Pontosan amiatt tartok tőle kicsit:
(Közepes méretű a kezem, amibe pont beleillik.) Nekem mondhatjuk nem átlagos a kezem, 21cmx 11cm, tehát nem mondható kicsinek. A 60%-os dőlésszög pont jó mert most is olyan vertikális egeret használok.

(#386) FMiki


FMiki
csendes újonc

Ma sikerült kipróbálnom egy hüvelykujjas trackballt. :( sajna kicsi. Logitech MX Ergo.

(#387) FMiki


FMiki
csendes újonc

Azt hiszem megtaláltam az (igazit). Ha ezt félóra után ki lehet jelenteni. Egy Kensington Expert volt nálam. Nagyon be jön,elsőre. Ennek csak az ára tart vissza. Ugyan ott vagyok ahol kezdtem. Gondolom ezekből használtat lehetetlen kifogni. :W :(

(#388) Rimuru válasza FMiki (#387) üzenetére


Rimuru
veterán

Summon: F34R.

Vigyázat, csalok!

(#389) FMiki válasza Rimuru (#388) üzenetére


FMiki
csendes újonc

Szia
Azt írja nincs aktív hirdetése. Vagy esetleg neki van eladó?

(#390) 7 válasza FMiki (#389) üzenetére


7
addikt

Szerintem a legjobb, ha privátban ráírsz. :K

(#391) Radeon_5 válasza FMiki (#387) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Egyreszt, ha nincs mas valasztasod akkor muszaj lesz beruhaznod ra igy vagy ugy, masreszt az egeszsegert nem szabad sajnalni kiadni olykor. Harmadreszt, ha folyamatosan nezegeted lehet kifogsz egyet hasznaltan, vagy ebayrol, esetleg megunod es megveszed, vagy lesz valami akcio. Negyedreszt, az Orbit Scroll ring-et megkapod ennel joval kevesebbert, azt is probald ki ha van ra lehetoseged, es abbol is van neha hasznalt meg olcsobban, en pl az uj ar feleert szereztem vadi uj alapotban

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#392) macilacus válasza Radeon_5 (#391) üzenetére


macilacus
senior tag

Mivel kérték tőllem, ezért gondoltam ide is berakom, mert aki kérte az sem, és én se találtam sehol, a Pro Fit Ergo méreteit.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#393) FMiki


FMiki
csendes újonc

Sziasztok
Megint lenne kérdésem a 2 Kensington között mi a különbség, technikailag. Illetve miért drágább a vezetékes?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#394) FMiki válasza FMiki (#393) üzenetére


FMiki
csendes újonc

https://ipon.hu/shop/termek/kensington-expert-mouse-optical-trackball/466948
https://ipon.hu/shop/termek/kensington-expert-mouse-wireless-trackball/1434921

(#395) 7 válasza FMiki (#393) üzenetére


7
addikt

Funkcionalitasban nincs erdemi kulonbseg, csak csatlakoztatasi modban. Menj nyugodtan az olcsobbal.

[ Szerkesztve ]

(#396) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok,

Az MX Ergo-mnak valami történt a bal klikkjével. Amikor lenyomva tartom random úgy érzi mintha felengedtem volna így szinte lehetetlen precíz kijelöléseket vagy képkivágásokat tenni.
Tapasztaltatok már hasonlót? Van erre valami megoldás?

(#397) Cyrin válasza Sindare (#396) üzenetére


Cyrin
addikt

Mikrokapcsoló csere, japán omron-ra, keress rá a hardveraprón, ezer Ft os tétel.
Én is cseréltem az 570-es hanyatt egyetemben. Azóta tökéletes.

(#398) Sindare válasza Cyrin (#397) üzenetére


Sindare
csendes tag

Szia,

Köszönöm a gyors választ. Ez mondjuk jó lenne?
A másik nagy kérdés: Ki tudom én ezt cserélni magamnak? Nem vagyok jártas ilyesmik szerelésében.

(#399) Cyrin válasza Sindare (#398) üzenetére


Cyrin
addikt

Igen ez az.
Ha van affinitásod, forrasztó pákád normális, magad is maga tudod csinálni, van róla egy csomó videó.

(#400) Novver


Novver
senior tag

Milyen trackballt ajánlanátok egy 18 éves lánynak aki imád vele rajzolni és photoshoppolni?

Meglepően jól kezeli amúgy :)

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.