Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) AiRLAC válasza Nagya21 (#200) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ennyiért lett volna Elecom is :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#202) Nagya21 válasza AiRLAC (#201) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ja ja de ez innen jön a nagy szigetről a szomszédbúú, remélem szerda környékén már itt is lesz, ha nem válik be, sztem ennyiért bármikor itthon eltudom adni és akkor jöhet az Elecom :D
És ha netalán gariztatni kell van angliába ösmerös.
Ma letöltöttem a COD WWII-őt, na asszem ez az a játék amiből már kiöregedtem, és valszeg nem ezzel az egérrel fogom nyomni......., de a WOT-hoz Gyóleszen. :DDD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#203) pengwin válasza Nagya21 (#202) üzenetére


pengwin
addikt

Hasonló cipőben járok mint te, de én végül inkább maradok a jól bevált Elecom-nal, XT3URBK mellé veszek egy XT3DRBK-t.

A szlovák bolt(supergamer) ahol van hasonló áron hüvelykujjas, vezetéknélküli hanyattegér meg elérhetetlen volt skype-on/telefonon/email-en is, szóval inkább nem veszek tőlük semmit, ennél a japán ebay-es eladók "kicsit" segítőkészebbek.

Üdv, pengwin

(#204) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Na tegnap este megjött, sima gépkezelés, böngetés alatt nagyon gyorsan rááltam, Wot-nál néha arrébb akartam rakni :DD , de majd belejövök.
Még a beállításokkal kel szórakozni a játék alatt, és nagyon pihentető, hogy nem mozog a kéz......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#205) 7 válasza Nagya21 (#204) üzenetére


7
addikt

Jó olvasni az ilyet. Az én M570-em atyámnál teljesít most már jó szolgálatot, megelégedéssel használja (pedig pár éve még nem is gondolta volna, hogy ő áttér hagyományos egérről trackballra).

Az biztos, hogy hosszú évekig kiszolgál -- az enyém lassan 7 éve van meg, még mindig remekül szuperál, még ha nem is az én kezem alatt. Használd sokáig! :)

(#206) AiRLAC válasza pengwin (#195) üzenetére


AiRLAC
addikt

HUGE Elecomhoz jött javítás a legújabb linux kernelben ;)

Alex Manoussakis (1):
HID: hid-elecom: extend to fix descriptor for HUGE trackball

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#207) pengwin válasza AiRLAC (#206) üzenetére


pengwin
addikt

Végül nem szántam rá azt a 80-100$-t, és egy vezetéknélküli XT3DRBK lett a befutó ebben a körben, 40$-ért. Már az országban van a Magyar Postánál, nem voltak járulékos költségek, amin meg is lepődtem.

A Huge meg marad egy távlati terv, majd ha kapok fizetésemelést vagy nyerek Tippmixen akkor beruházok rá. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#208) F34R válasza pengwin (#207) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor mar inkabb egy CST L-Trac :P

(#209) pengwin válasza F34R (#208) üzenetére


pengwin
addikt

Én is szemeztem azokkal még tavaly, első trackball vásárlása előtt. Csak az a baj, hogy azok nem 100$, hanem szállítással együtt 150-200$-ba kerülnek, 100-150 között csak open box és hasonló darabok kaphatóak.
Az Elecom Huge meg 100$ plusz tréfa... azért az nagyon nem mindegy.
Na meg az Elecomból van vezeték nélküli, és nekem most pont olyan kellett. Ezért is került képbe most nálam a Huge.
A CST-kkel szemben nekem most a Huge sokkal jobb ajánlatnak tűnik az árát és a funkcionalitását tekintve is.

Esetleg van tapasztalatod CST-kkel?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#210) F34R válasza pengwin (#209) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem nincs, De 7 (Seven) kolleganak van. Meg szerte mindenfele (geekhack, deksthority, egy Finn ismerosom is nagy szeretettel kedveli)

(#211) pengwin


pengwin
addikt

Elecom M-XT3DRBK (vezeték nélküli) vs. M-XT3URBK (vezetékes):

- a vezeték nélküli verzió görgetőkereke csendesebb
- a vezeték nélküli verzió felülete mattabb (a vezetékes nem fényesedett ki 1 év alatt semennyire)
- a vezeték nélküli verzióban kicsivel finomabban jár a golyó

Ezek a különbségek nem a két egér eltérő korából adódnak, a vezetékes zsír újan is ugyanolyen volt, mint most.

Mindkettővel nagyon meg vagyok elégedve, nagyon jók a gombjaik (kellemes kattogós, van visszajelzés, de nem túl hangos), és a vezetékes így egy év használat után (átlag napi kb. 4 óra) ugyanúgy néz ki, mint új korában, nem kezdett el fényesedni, kopni. Ellenben pl. a céges Logitech M175-öm már teljesen fekete, a "Logitech" felirat lekopott róla kb. fél év alatt.
Mindkét típust melegen ajánlom!

Érdekességként megjegyzem, hogy a vezetékest 49$-ért vettem, a vezeték nélkülit meg 40$-ért. Viszont a dollár árfolyam változása és a vezetékes megvámolása miatt a 49$-os egér több, mint kétszer annyiba került, mint a testvére.

Üdv, pengwin

(#212) F34R


F34R
nagyúr

Viszont en elkovettem egy mistake-t..... amit mar kicsit banok [link]

Nem most tortent az incidens, kezfertotlenito gondoltam mi baja lehet, ahol piszkosabb volt ott megdorzsoltem vele, es fenyes lett a munyag (eltero szinu) mikor is meglatom hogy aceton-t tartalmaz 96%-ban, te jo isten meg jo hogy mashol nem csinaltam vele, es nem olyan helyen van hogy tok ronda legyen..... szoval inkabb jon a szappanos viz.

(#213) pengwin válasza F34R (#212) üzenetére


pengwin
addikt

Én alkoholos ablaktisztító folyadékot szoktam papírtörlőre vagy zsebkendőre spriccelni, attól semmi baja nem volt eddig az enyémnek, és minden szennyeződést leszedett róla.

Tízből kilenc fogorvos ezt ajánlja trackball tiszításhoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#214) AiRLAC válasza AiRLAC (#194) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Logitech MX Ergo trackball-ok ára a hétvégén a szokásos 100€-ról leesett 66€-ra (amazon, mm stb) állítólag azért mert jön az Ergo Plus. Az egyik különbség állítólag az állítható dőlésszög lesz.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#215) 7 válasza AiRLAC (#214) üzenetére


7
addikt

Köszi, jó tipp. Be is rendeltem egyet karácsonyi ajándékként. :)

(#216) pengwin válasza AiRLAC (#214) üzenetére


pengwin
addikt

Helyes.. nagyon túlzó volt az a 100€-s ár.
A 66€ már majdnem annyi, mint az M570 jelenlegi itthoni ára.

Üdv, pengwin

(#217) AiRLAC válasza pengwin (#216) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem még így is drága a 35-40€-s Elecomhoz képest.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#218) pengwin válasza AiRLAC (#217) üzenetére


pengwin
addikt

Én se fogok a Dunának menni, hogy ekkora áresés volt pár héttel azután, hogy 40$-ért megvettem az Elecomot.

Ennyiért én mondjuk már azt mondom megfontolandó, főleg, ha a német MM-nál vagy itthon a Logitechnél lehet érvényesíteni a garanciáját is. meg legalább nem csak drágább, mint egy M570, hanem vannak plusz funkciói is.
Én pl simán ki tudnám használni a 2 gép egyidejű kezelését. A vezetékes Elecomomnak meg barátnőm nagyon örült volna. Mert hál' Istennek megtért... neki se lesz sima egere már szerintem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#219) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Eddig fokent Microsoft es Logitech egereket hasznaltam, de egyik nap bongeszve a HUP idevago topikjat, szembetalalkoztam a Kensington trackballokkal.

Meg sosem hasznaltam trackballt, am a Kensington Expert nagyon megtetszett, kenyelmesebbnek tunik, mint a normal egerek tobbsege.

A jelenlegi egeremet (Logitech G400) ugy hasznalom, hogy a huvelykujjamat pihentetem az eger szelen, a mutato es kozepsot rendre az eger ket gombjan, a tobbit meg az eger masik oldalan.

Ha valtok, csak es kizarolag vezetekes johet szoba.
Lattam hogy van olyan, aminel a trackball "oldalt", ugy kb vagy a huvelykujjamnal van (ez meg a jobbik eset). Akad viszont olyan is, ahol mutatoujjamtol egy kicsit vissza, a ketto kozott van a cucc (az elecom termekeibol lattam azt hiszem ilyent).

Eddig a fenti Kensington Expert-et neztem, a nagy gorgo illetve a gombok miatt, de kezdesnek - plane ha nem jon be hosszutavon - elegge draganak erzem.

Olcsobb alternativakent lattam a Kensington Orbit Scroll Ring Trackball-t. Vegigolvasva a topikot, elegge vegyes kep alakult ki bennem vele kapcsolatban, am a 9k koruli ara igencsak vonzova teszi a kiserletezesre.

Egy total kezdonek mennyire ajanlhato?
Illetve meg egy kerdes: Tudom, emberfuggo, de lehetseges 15 ev egerhasznalat utan atterni trackball-ra?

Kiprobalni nem tudom hol lenne lehetosegem. Kiallitva nem igen lattam egy gyarto termeket sem. :(

Koszi!

Udv. core2

(#220) 7 válasza Neil Watts (#219) üzenetére


7
addikt

Nincs kezdő és haladó trackball. :N

Mivel mindenkinek mások az igenyei, és a trackballok között is elég nagy tud lenni a különbség, a legtöbbet az segít, ha egyrészt jól méred fel a saját igényeidet, másrészt pedig huzamosabb ideig (kb. 5-7 nap) van lehetőséged kipróbálni egy adott példányt. Ha nincs nagyon lehetőséged kölcsönkérni olyan trackballt, ami téged foglalkoztat, akkor valószínűleg kénytelen leszel bevállalni a rizikót, hogy használtan kis buktával továbbadod a trackballt, ha nem jön be. Sajnos ez ilyen.

Aki nehezen tudja kezelni a váltást, annak általában a hüvelykujjas trackballokat szoktam javasolni, mert első érzésre az all a legközelebb a hagyományos egerekhez, de sokaknak az csak átmeneti megoldás.

Én személy szerint elgondolkoznék azon, hogy mi is az, amire szükségem lehet, aztán beleugranék az ez alapján kiszemelt trackballba.

(#221) Neil Watts válasza 7 (#220) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Tudtam, hogy az elso mondatom kisse felreertheto lesz. :)
Arra gondoltam, hogy mi az a minimalisan ajanlott trackball (tipus es marka - a kialakitas ennel a kerdesnel szamomra most masodlagos) ami egy kezdot sem riasztana el, illetve nem is dont rogton anyagi romlasba. Ezert gondoltam mondjuk az Orbit Scroll Ringet, mert ennek a 9k koruli ara meg mindig baratibb mint a nagy testver majd 30k-s cedulaja.

Ahogy latom, jelenleg Magyarorszagon online vasarlasnal megillet a 14 napos elallasi jog, mely alatt tesztelhetem az eszkozt, annyi idon keresztuli huzamos hasznalat (sajnos a jelenlegi egerembe is belepakolom kemenyen a 8+ orakat/nap, amiben van aztan minden: internetezes, irodai munka, photoshop, overwatch, strategiai jatekok (ahogy lattam, meg FPS-re is egeszen tisztessegesen hasznalhatok ezek tobb-kevesebb gyakorlassal. :) ) mellett meg azert ki tudom tesztelni, hogy ez most jo-e avagy sem. Bar magamat ismerve, szerintem be fog jonni es a teszt vegen becsereltetem egy Expert-re, De lehet hogy nem, passz, ennyit raaldozok, aztan meglatjuk. :)

Ismerosi koromben meg csak nem is hallottak trackball-rol, ugyhogy ezt kizarhatjuk. :)

Udv. core2

(#222) 7 válasza Neil Watts (#221) üzenetére


7
addikt

Én értem, hogy az Orbit Scroll Ring olcsóbb, de ha nem az a cél, akkor nem biztos, hogy érdemes beruházni rá. Kialakítását tekintve távolról ugyan emlékeztet az Expertre, de jobban szemügyre véve azért vannak olyan eltérések, amiknek azért jócskán van hatásuk a mindennapi használat során (kisebb golyó, máshogy helyezkednek el a gombok). Így szerintem nem fogsz tudni érdemleges párhuzamot vonni a kettő között.

Persze ettől függetlenül vehetsz Orbitot, de ne ringasd magad abba a hitbe, hogy az alapján hitelt érdemlően el tudod majd dönteni, tetszene-e az Expert. :)

(#223) beis-compo


beis-compo
tag

Kezdetnek viszont nagyonis használható eszköz lesz, én is ezt gyûröm már pár éve, kényelemben (ergonómia) a legjobbak közt a helye (nálam mindenképp, a legjobb az MS volt, de sajnos az elkopott). Igaz hogy már kétszer kellett kapcsolókat cserélnem benne, valahogy a konstrukciója eszi ôket, nem értem én sem...
Viszont azonnali megszokásmentes használatot garantál. Feltéve hogy a két darab egérgomb elég, ugyanis nincs rajta több! Nekem szerencsém van mert sosem használtam több gombot egy hanyattegeremen sem, de a legtöbb embernek ez kevés, úgyogy ez egy marginális rész.

(#224) sanyo8


sanyo8
csendes tag

Sikerült beszereznem egy wirelles Kensigton Expertet. Vért izzadtam mire ráállt a kezem és az agyam, annyira más ez, mint a hagyományos egerek. A kézfájdalmaim miatt sürgős, és azonnali megoldás kellett.
Ma már el sem tudnék képzelni más megoldást, mint ez. Egyszerü, és zseniális alkotás, munkahelyeken kötelezővé tenném! Kéz nem fáj, és gyorsabb a munka...ajánlom mindenkinek. (tudom rohadt drága, de a kínlódás rosszabb)

(#225) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, en is elgondolkoztam a Kensington kisebb golyos tesojan. A mostani Expert valahogy kiaknazatlan nalam. Viszont lehet hogy csalodast okozna az orbital. Az tuti hogy sima egerre nem akarok valtani.

Elecomok milyenek?

(#226) pengwin válasza F34R (#225) üzenetére


pengwin
addikt

Csak hüvelykujjas Elecomjaim vannak, de nagyon elégedett vagyok velük.
Jó a hozzájuk való szoftver is, minden gomb programozható, akár egyedi billentyű kombinációra is.
A HUGE nagyon tetszik, szerintem elkerülhetetlen, hogy vegyek belőle egyszer egyet...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#227) Rimuru válasza pengwin (#226) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux alatt tok mindegy az a szoftver, mivel nincs.

Vigyázat, csalok!

(#228) F34R válasza Rimuru (#227) üzenetére


F34R
nagyúr

evrouter2? ;]

(#229) Rimuru válasza F34R (#228) üzenetére


Rimuru
veterán

Erto olvasas? :U :P
Linux alatt tok mindegy az a szoftver, mivel nincs.

Vigyázat, csalok!

(#230) pengwin válasza Rimuru (#227) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, a vezetékest én is linuxon használom az asztali gépemhez, de csak most kezdett el foglalkoztatni a téma.

A libratbag és a piper szerintem meg tudná oldani, csak hozzá kéne adni az Elecomokat.
Mert nekem működnek ugyanannyira, mint alapból Windows-on, csak hát nem állítható a gombok funkciója és az extra jobb gomb nem megy (ahogy alapból Windows-on sem).

Ameddig meg nem támogatja a helyes kis GUI eszköz, addig lehet ezzel próbálkozni.
Majd megpróbálom ma vagy holnap és beszámolok az eredményről.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#231) F34R válasza pengwin (#230) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

Azert irtam ennek a masodik verzios forkjat.

(#232) pengwin válasza F34R (#231) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon szépen köszönjük! :R

Bevallom elsőre utána se néztem, mert azt hittem a kolléga tudja miről beszélsz és nem egy linuxos megoldás.

xev nem regisztrál semmit az extra gombra egyébként.
Windows-on a Win+Tab-bal előhívható ablaklistát állítottam be rá, mert nincs elég helyem a munkahelyi szoftvereknek (egyszerre többnek is szüksége lenne a teljes képernyőfelület ~70%-ára, hogy használható legyen), szóval sokat Alt+Tab-ozok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#233) Rimuru válasza pengwin (#232) üzenetére


Rimuru
veterán

Bocsi ha miattam elindultal rossz iranyba, nem arra reagaltam hogy az milyen megoldas amit mondott.

Vigyázat, csalok!

(#234) pengwin válasza Rimuru (#233) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából csak félreértettem, azt hittem már az evrouter-es felvetése reagáltál.
Kár, hogy nincs linuxra Elecom mouse assistant, pedig megoldható lenne, Mac-re van.

Üdv, pengwin

(#235) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

(Csak nem megy ki a fejembol az Expert :P )

Kensington Expert Mouse Wired Trackball eszkozzel Ubuntu/Fedora alatt van esetleg tapasztalatotok?

Mennyire maceras bekonfiguralni a gombokat?
Latom fent hasonlo a tema, de evrouter-re nem sok mindent talaltam eddig a csomagadatbazisban Fedoran.

Itthon nem epp ket filler az eszkoz, igy inkabb csak akkor vennem meg, ha tenyleg mukodik.

Koszi!

Udv. core2

(#236) F34R válasza Neil Watts (#235) üzenetére


F34R
nagyúr

a legelterjettebb a xorg.conf.d-s megoldas. van egy konfigfalj amit atszerkeszthetsz kenyed/kedved szerint.

Ez bal kezes konfiguracio amit linkelni fogok, alapbol minden gomb mukodik viszont konfigfajl nelkul is.

[link]

Az evrouter2 egy privat projekt, es nem is volt sokaig kozzeteve a forrasfajl.
A sima evrouter-t viszont meg kell hogy talaljad.

Esetleg ott van meg a libratbag es a piper amit fentebb irtak, bar ahhoz kell a systemd is.
Ez ubuntu-n es fedora-n megvan, viszont en itthon a ket progit nem tudom kiprobalni csak virtualis kornyezetben.

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#237) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Megjott a Expert Mouse® Wired Trackball, hat ez valami elkepeszto.
Minden varakozasomat felulmulja. :)

Udv. core2

(#238) F34R válasza Neil Watts (#237) üzenetére


F34R
nagyúr

nah csak eldontotted :DDD

(#239) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lehet hulye kerdes, de azert felteszem, mert nem igazan talalok racionalis magyarazatot:

Mikor meghoztam a trackballt, volt a golyo mozgasanak egy kis ellenallasa, illetve a gorgetogyurunel is hasonlo volt tapasztalhato. Ez mara (most kerultem gep ele) megszunt. Ilyen hamar bejarodott volna?

Illetve a golyo kezdeti erdessege is igen kevesse erzekelheto, ugyhogy JPE' hasznalataval csak erre tudok gondolni. :D ... na meg lehet megtette a 4-5 kor Overwatch a hatasat. :D

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#240) F34R válasza Neil Watts (#239) üzenetére


F34R
nagyúr

neha nezz a golyo ala, az erzekelokre konnyen trutyi rakodik. Amugy igen, nalam is.

(#241) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok! Használ valaki Speedlink Aptico-t? Láttam most 10k-ert... Köszi

PÜ a biztos

(#242) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Hozzájutottam egy Logitech MX Ergo-hoz, nemsokára írok a tapasztalatokról pár sort. Kíváncsi vagyok milyen az Elecom-jaimhoz képest :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#243) pengwin válasza AiRLAC (#242) üzenetére


pengwin
addikt

Kiváncsian várjuk! :K
Eseteg tudnál csinálni pár képet róluk egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#244) Kiss_R


Kiss_R
tag

Üdv!
Egerem megérte azt a kort, hogy nyugdíjazni kéne, és váltásnak gondoltam, kipróbálok egy trackballt. Kezdetnek olyanban gondolkodok, amiknél a hüvelykujjal lehet navigálni.
Erről a példányról van-e valakinek bárminemű tapasztalata: ELECOM M-XT3DRBK ? Létezik vezetékes változata is, M-XT3URBK kódnév alatt fut.
Úgy egyáltalán, van értelme trackball-oknál a vezeték nélküliségnek Ha van létjogosultságuk, mennyire eszik az elemet? A mostani egerem már nagyjából havonta kivégez 2 AA-s elemet (nem nullázza, de borzasztóan laggol gyenge elemeknél).
Teljesen tanácstalan vagyok a témában, sosem volt ilyen eszközöm, de a Logitech-ek 25k-s árát kicsit túlzónak tartom, főleg, ha a vezeték nélküliek ott is hamar lemerítik az akksikat/elemeket.

(#245) pengwin válasza Kiss_R (#244) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem van mindkettő (vezetékes az asztali PC-hez, vezeték nélküli a munkahelyi laptophoz).

Ha hordozható géphez veszed akkor nagyon kényelmes a vezetéknélküliség, mert tényleg akárhol tudod a gépet használni és nem kell a tapipadhoz nyúlni... ágy, kanapé, vonat: hanyattegérnek mindegy!

Nem is fogyasztja nagyon a bele való 1db AA-s elemet, nekem kb. háromszor-négyszer kellett egy év alatt elemet cserélnem benne, ami azért belefér napi 8-9 óra munka mellett.
Korábban volt egy MS Arc Touch Mouse Surface Edition-öm, ahhoz vettem tölthető AAA-s akksikat, és tartalékként mindig hordtam magammal, mert az jobban merült az Elecomnál, pedig Bluetooth-os volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#246) macilacus


macilacus
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek Elecom M-HT1URBK 8 gombos trackballja?
Azt szeretném kérdezni milyen programmal lehet állítani a funkció gombokat?
Főként az érdekel milyen nyelven érhető el a program, illetve mennyire megbízható, kényelmes az eszköz.
Előre is köszi a segítséget :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#247) pengwin válasza macilacus (#246) üzenetére


pengwin
addikt

Elecom Mouse Assistant.

Akár komplex billentyűkombinációt is ki lehet osztani egy-egy gombra.
100%-ban megbízható, de a szoftver tárolja az adatokat, vagyis más gépen is újra be kell majd állítanod, mert az egér nem fogja tudni, hogy mit is akarsz a 6-7-8. gombtól (bármelyik gomb és a görgető mind a négy irányú mozgásának funkciója is állítható).

Linuxon még hegesztődik a megoldás, valószinüleg az egyik ilyen gémer egerekhez kitalált szoftverrel lehet majd megoldani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#248) Kiss_R válasza pengwin (#245) üzenetére


Kiss_R
tag

Köszi az infot!
Még annyit megkérdezek azért, milyen minőségűek úgy általában ezek a trackballok? Gondolok itt főleg az anyaghasználatra, "pontosságra".
Általános mindennapi használatra kéne, némi játék és képszerkesztés alkalomadtán - de ezek sem hardcore és professzionális szinten.
Asztali gépnél használnám, így a mobilitás annyira nem számít, ami nálam a wireless mellett szól, az a praktikum, viszont itt nagyobb a lagg is + elemet is rendszeresen kell hozzá venni (vagy akksikat használni).

(#249) macilacus válasza pengwin (#247) üzenetére


macilacus
senior tag

Küszi szépen a választ :))
Remélem novemberben sikerül is megrendelnem :K

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#250) pengwin válasza Kiss_R (#248) üzenetére


pengwin
addikt

Én nagyon meg vagyok velük elégedve, pontosak, nagyon precízen használhatóak. Volt kollégám aki modellezéshez vett a vezetéknélküli verzióból, és nagyon meg volt vele elégedve.

Az anyaguk szerintem jobbféle műanyag, eddig nem fényesedett ki egyik sem, pedig mindkettőt keményen használom napi szinten. Ellenben pl. a billentyűzetemen már meglátszik a használat, pedig kb. egyidős a vezetékes hanyattegérrel, szóval a kezem tud ártani a műanyagoknak.
A görgő néha kicsit zajos, de tökéletesen teszi a dolgát.

Játszani is simán lehet velük, bár az én tapasztalatom nem FPS-eken alapszik, főleg stratégiával játszok, de amég a két "legakciódúsabb" játékomra, Mount and Blade-re és League of Legends-re is tökéletes volt a vezetékes Elecom.

(#249) macilacus
Szívesen!
Remélem beválik majd!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.