Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 7 válasza Katchikan (#50) üzenetére


7
addikt

Tudsz esetleg kicsit bővebben is írni róla? Sosem használtam ilyet, és érdekelne, hogy mik a tapasztalatok.

(#52) Katchikan válasza 7 (#51) üzenetére


Katchikan
csendes tag

Szia!

Most sajnos el vagyok havazva, de ha lesz egy kis időm, írok részletesebben róla.

[ Szerkesztve ]

We never know how far we can go until we try

(#53) Katchikan válasza 7 (#51) üzenetére


Katchikan
csendes tag

Már jó néhány éve megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy a hagyományos egereimet kellene cserélni valamilyen kényelmesebb szerkezetre. A számítógépek világában eddig eltöltött 27 év alatt azonban nem nagyon találkoztam olyan szerkezettel, ami kényelmes, hosszú távon strapabíró lett volna. Az öcsém éveken keresztül használt többféle trackballt, mert a CAD-es munkáját nagymértékben könnyítette. Megfordult a kezei között többek között a Logitech Trackman Marble és A4Tech WWT-5E is. (Sajnálatos módon a Logitech TrackMan Marble FX azonban kimaradt az életemből. Eddig, de erről majd máskor :) ) Mindegyik egerét kipróbáltam, de valahogy egyik sem fogott meg.

Az évek folyamán aztán mindenféle egeret próbáltam, év jó ideig leragadtam egy Logitech MX1000 mellett. Kényelmes fogása volt még az én lapát tenyeremmel is, és az akkumulátora is sokat kibírt.

Aztán megint teltek az évek, és a második motoros balestem eredményeképpen sikerült egy szép kis vállficamot összeszednem. A kezem a törzsemhez volt rögzítve 3 hétig, és így nem igazán tudtam használni a hagyományos egeremet. Ekkor kezdtem el újra piszkálni a fantáziámat egy hanyattegér vásárlásának gondolata. Az itthoni kínálatot átnézve nem nagyon találtam olyan egeret, ami tetszett volna, vagy hüvelykujjas volt, vagy vezeték nélküli. Mivel a hüvelykujjam már volt eltörve, ráadásul közvetlenül az ízület alatt és fölött, ezért az első kiesett. A másodikat is kizártam, mert nem látom értelmét az asztal egy fix pontján elhelyezkedő egérnek elememmel / akkuval üzemelni. Elegem van az egerek töltögetéséből, mert mindig a kritikus helyzetben merülnek le, ami mondjuk nem nehéz napi 12+ óra használat mellett. Szóval maradt a pecázás a neten, hátha vár rám valahol a tökéletes hanyattegér :).

Így találtam rá a Kensington hanyattegereire. Azonban itthon csak a Kensington Orbit Trackball volt kapható, amiről több helyen is olvastam, hogy a görgető gyűrű elég hangos, így ez a jelölt kiesett. Emiatt kiesett az Expert Mause is, bár felépítése nagyon megtetszett. Így jött a képbe a Slimblade. Nincs gyűrű, a golyó forgatásával lehet görgetni, 4 gombja van, és a kinézete sem utolsó, az ára azonban nem éppen mindennapi (~100€).

Tapasztalatok:

Hatalmas méretekkel rendelkezik, 152 mm hosszú és 133 mm széles, így kis kezűeknek nem ajánlott, de megfelelő csuklótámasszal talán kényelmesen használható. A gombok a golyó felőli oldalon fognak, így használata kényelmes, de eleinte odafigyelést igényel. Bár alacsony felépítésű, azért hiányoltam mellőle egy csuklótámaszt. Egy normál egérhez való csuklótámaszt használok, így az alkar és a kézfej egyenes vonalban helyezkedik el. Így a csuklóm még egész napos használat esetén sem fárad el.

Az egér mozdulatlanságáért 4 darab kisméretű gumitappancs és a golyó alatt elhelyezkedő gumigyűrű biztosítja. (Eddig akárhányszor magára hagytam valahol, sohasem sikerült elkóborolnia :) )

A golyó mérete megfelelő, átmérője 53 mm, súlya 115 gramm. Nem éppen apró darab, de pontosan irányítható, és tehetetlensége jól jön egy-egy hosszabb dokumentumban való görgetés közben :). A golyó körül egy fényes felületű gyűrű található, amin a görgetést végző ujjak megtámaszthatók, így biztosítva, hogy az egérmutató ne kóboroljon el. A görgetés funkciót szoftveresen generált, sebességfüggő kattogó hang kíséri, ami szerintem kissé zavaró. A színét nagyon szeretem, nagyon jól sikerült, ha az ember végignéz az asztalán, fényes, metál vörös gömbje magához vonzza a tekintetet.

A vezérlőgömböt kiemelve feltűnik a szabad mozgást biztosító három darab kis méretű golyó, valamint a vezérlésért felelős 2 érzékelő. A kis golyók piros bevonatot kaptak, és fél év használat után sem látszik rajtuk kopás. Remélem, hogy még jó ideig nem is fog!

A két alsó gomb elefántfül nagyságú, a felső kettő kissé szolidabb méretű. A golyó felőli oldalukon fognak, és sajnos hangos kattanással tiltakoznak a használat ellen. Az alsó két gomb külön szoftver nélkül is használható, mint ahogy a görgető funkció is azonnal rendelkezésre áll. A felső két gomb használatához már szoftvert is kell telepíteni.

Ezzel elérkeztünk az egér legkevésbé kidolgozott részéhez, a szoftverhez. Szerintem nem egy jól sikerült darab, és kb. 1 óra próbálkozás után leszedtem a gépről. Hiába vannak benne jó ötletek, csak bizonyos szoftverek esetén kihasználható a benne rejlő lehetőség. A gyári szoftver helyett a X-Mouse Button Control került fel, aminek segítségével minden szoftverhez egyedi működés rendelhető a gombokhoz és a görgetéshez is.

Mindent összevetve nagyon elégedett vagyok az egeremmel, és bár nem volt olcsó, nekem nagyon megérte az árát.

[ Szerkesztve ]

We never know how far we can go until we try

(#54) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Trackball beszerzésén gondolkodom RSI-problémák miatt, költésgvetésem azonban meglehetősen szűkre szabott.

Eddig kettőt néztem ki:
----------------------------------
Logitech Trackman Marble
Logitech Cordless Trackman Optical

A másodikról olvastam jópár negatív kritikát (könnyen elmozog, a jobb klikket nagyon könnyű véletlenül lenyomni), ill. cordless, ami azt jelenti, hogy akksi bele még +píz, meg vergődés - bár első blikkre ez kényelmesebbnek tűnik. :S

A hüvelykujjas Trackman-t már próbáltam, az nagyon nem jött be, ezért maradnék inkább a másik verziónál. Csak kérdés, hogy lenne-e ténylegesen értelme váltani, mert ahogy néztem, itt ugyan a csuklóm/karom nem mozog alapjáraton, viszont az ujjaimat ugyanúgy görbíteni kell, hogy ha a golyót akarom pöckölgetni. :/

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) 7 válasza Synthwave (#54) üzenetére


7
addikt

A Marble-ről szinte kivétel nélkül jó véleményeket hallottam, noha próbálni nem volt alkalmam. Ha van lehetőséged, teszteld le, érdemes volna mindenképp. YouTube-os teszteket ajánlatos nézni előtte, hogy lásd, mégis milyen, mik a hibái, meg tudnál-e vele barátkozni.

Az érzékelőről annyit, hogy ugyanazt az optikai érzékelős elvet használja, mint amilyen a hüvelykujjas Trackman Wheelekben van. Ez annyit tesz, hogy kellőképp pontos és gyors mindennapi használatra, illetve játékra is, ha nem profi szinten űzöd az ipart. Nagyjából koszálló is, viszont a lézeres érzékelő érezhetően jobb nála.

(#56) Synthwave válasza 7 (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A sima Trackman-val az volt a leginkább a bajom, hogy nagyon indirekt volt az a hüvelykujjas vezérlés. Alapból is szimpatikusabb a frontgolyós treki.
Csak az a baj, hogy megtapogatni nem igazán tudom hol, pedig az lenne a legfontosabb.

FPS-sel mondhatni semi-pro szinten játszom (Quake Live, CoD 4), tehát oda maradna a Razer DB 3G.

Az pl. szerinted mennyire befolyásolná az egér viselkedesét, ha egyszerre a kettő lenne bedugva, külön software-ek is feltelepítve? Aztán amikor lövök, akkor a Razer, amikor meg nem, akkor Marble.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57) 7 válasza Synthwave (#56) üzenetére


7
addikt

Nem tudom, hogy a driverek mennyire akadnának össze, de a Marble-nek nem feltétlenül kell meghajtóprogram, úgy meg már nincs is gond. :P

(#58) Synthwave válasza 7 (#57) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, csak azt olvastam, hogy ahhoz, hogy a kis gombokat felprogramozd (hogy a görgő hiányát valamennyire egyensúlyozzam), ahhoz kell a driver. :/

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Logi Cordless Trackman Optical-hoz feltétlenül kell driver?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#60) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg arra is gondoltam (bár ez offtopic, de talán még valamennyire passzol ide), hogy esetleg egy Wacom Bamboo Touch. Szerinted?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) 7 válasza Synthwave (#60) üzenetére


7
addikt

Trackman Opiticalról nem tudok semmit, de egyébként is megoszlanak a vélemények, érdemes lenne előtte kipróbálnod. A Wacom-féle Bamboo Touchról nem olvastam még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!
Nagy kérdésem van!
Aki használt M$ Trackball Explorert, vagy bármi nem hüvelykujjas hanyattegeret, és utána átállt hüvelykujjas fajtára, mit tapasztalt, hogy silerült neki? (0/24 használatra)
Nagyon érdekene, hogy milyenre váltsak, nem akarok feleslegesen kétfélét venni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63) beis-compo


beis-compo
tag

Na megvettem az egyetlen elérhetô-szóbajöhetô utódját az M$ Trackball Exploreremnek (v1), aki a Cordless Trackman Optical névre hallgat. Az M$ kb 7 évet élt. Az elsô benyomásokat írom, kb 15perc ismerkedés után. Elôször is kényelmetlen, legalábbis tenyérközépen az, amúgy pont jó helyen pont jó nyomáserôsséggel mûködnek a gombok, a görgetô nem esik kézre, (remélem hogy csak "-még"), jó nehéz a régihez képest, és szerintem egy picit magas az építése. Helybôl ferdén mozog a mutató a másik golyóshoz képest, de ezt szerencsére a feltett szoftver /netrôl, lemezét nem bontottam ki/ orvosolta. Ez nem nagy dolog, ilyen az M$ idejében is volt, de ahhoz nem kellett sose használni. A vevôje bazinagy, meg eleve miért nem drótos az egész. Ja, 8 ropi volt kereken. Pár nap tapasztalat után még írok. Amúgy a golyó mozgatása, tömege pont jó, ez el is várható Logitecéktôl.

(#64) 7 válasza beis-compo (#63) üzenetére


7
addikt

Ha esetleg lesz hozzá energiád meg kellő tapasztalatod, írhatnál egy tesztet a Logoutra :)

(#65) 7 válasza Katchikan (#53) üzenetére


7
addikt

Kezdem érezni a hüvelykujjas trackballok hátrányát: relatíve kicsi a golyó, és lehetne nehezebb is. Merengtem azon, hogy váltok egy Kensington SlimBlade Trackballra én is, viszont nem tudom, hogy például játékra mennyire használható. Erről van valami tapasztalatod? :)

A gyári szoftvert szerencsére meg tudom kerülni, így a felső két gomb használhatósága sem okoz majd gondot. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) 7


7
addikt

Pár hónapja váltottam Kensington SlimBlade Trackballra. Ugyan a Logitech hüvelykujjas trackballjaival elégedett voltam, ez érezhetően jobban működik nálam. A golyóbis méretét és tömegét tekintve is számottevően nagyobb, ami simább gördülést eredményez, és sokkal kevésbé zavaró, ha elkezd koszolódni.

Ami kifejezetten tetszik (bár eleinte nehéz volt megszokni), az a görgetés. Sajátos módon a mutató- és gyűrűsujjam közé fogom, azokkal pörgetem, a középsővel pedig rásegítek, vagy épp precizitást fokozok.

Általában 3 ujjam van a golyón, hüvelyk a balklikken, kisujj a jobbklikken. Játékokat nehezebb játszani ezzel a fajtával (főleg azért, mert itt a kattintás közben nem tudja az ember teljes mértékben szabadon mozgatni a golyót), ami normál használatnál egyáltalán nem probléma, gyorsabb tempójú játékoknál viszont megfontolandó a "balklikk" funkcióját billentyűzetre kihelyezni.

Szomorúan közlöm, hogy a hanyattegér drivereként funkcionáló TrackballWorks Windows alatt lehetne jobb is: időnként nem azt csinálja, amit az ember szeretne, és néha még útban is van (pl. összeakad a Windowszal bal- és jobbklikk megcserélésékor). Driver nélkül viszont nem bírható működésre a felső két gomb, márpedig a középső kattintást máshogy nem lehet szimulálni.
Linux alatt ez a probléma nem áll fent, a megfelelő paranccsal bármiféle Kensingtonos meghajtóprogram nélkül könnyedén lehet variálni a funkcionalitást gombonként (előre-/visszaléptetés, balklikk, jobbklikk, középső klikk).

Feltöltöttem két demonstrációs videót: #1, #2. Noha a kialakítás kissé idegen a hagyományos egerek és a hüvelykujjas trackballok után, ha az ember hozzászokik, nem jelentenek különösebb problémát a lövöldözős játékok sem. Az ügyetlenkedések inkább a személyemnek tudhatók be, semmint az egérnek.

[ Szerkesztve ]

(#67) 7


7
addikt

Találtam egy Ripster néven ismert úriembert, aki szeret mélyen belemászni a Trackballok lelkivilágába. Egész érdekesek a képgalériái is:

Logitech M570 -- A Logitech legújabb, lézeres érzékelővel ellátott hüvelykujjas egere.

CH DT225 -- egy piszkosul drága, de a használók szerint fantasztikus érzetű trackball. A titka a nagy és nehéz golyóban, illetve a felfüggesztés jellegében rejlik. Kevésbé érzékeny a koszra, mint a mostanában divatos csapágygolyós megoldások (Logitech Marble, Logitech Trackman & M570, Kensington Slimblade stb)

CST LaserTrac Album #1, Album #2, Album #3 -- amerikai trackball, sokan rajonganak érte: egyszerű, fapados, de a felfüggesztése ennek sem csapágygolyós. Moddolható is, ha valaki (hobbi)elektronikában utazik, könnyen tud hozzá Jack-dugós extra kapcsolókat készíteni. Golyója akkora, mint a CH DT225-és és a Kensington Slimblade-é, amerikai típusú biliárdgolyóval helyettesíthető (átmérője 2-1/4", azaz 57,15 mm)
+ takarítás #1, takarítás #2

==========

Itt egy rövid videón láthatóak a következő trackballok:
Logitech Marble, Logitech M570, Kensington Orbit Mobile, Kensington Slimblade

Itt pedig egy videó a Kensington SlimBlade-ről játék közben.

+ Trackball subdreddit: http://www.reddit.com/r/Trackballs/

[ Szerkesztve ]

(#68) 7


7
addikt

A golyók méretei a népszerűbb trackballokban: [link]

(#69) 7


7
addikt

Megérkezett a CST LaserTrac. Kipróbáltam, kissé szokatlan a a másfajta felfüggesztés miatt, de ha ez ellenállóbb a kosszal szemben, mint a 3 csapágygolyós megoldás, akkor bőven jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#70) HalasKYO válasza 7 (#69) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Kicsit oldshoolnak néz ki.
Megkérdezhetem hány gombja van, illetve jól látom-e hogy hátul van rajta a görgő ?
Kényelemre milyen?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#71) 7 válasza HalasKYO (#70) üzenetére


7
addikt

A gombok száma és a görgő attól függ, milyet veszel:

Alapból van 3 gomb. A W-s termékkódúaknál van görgő, ami valóban ott van, ahol te is láttad. az -5W-s termékkódúakon (a legdrágább) pedig van további 2 jack slot, amibe bele lehet dugni további 2 extra gombot. Ők nem gyártanak extra gombokat, úgyhogy ha kell neked, akkor magadnak kell forrasztgatnod, vagy valami elektrotechnikus ismerőssel megoldani. :)

Használatra egyelőre nem rossz, bár még meg szokni kell a harmadik gomb és az egérgörgő elhelyezkedését. Tény, hogy kézpozíciót kell váltani ahhoz, hogy ezeket elérje az ember, főleg a görgőt. Görgetés szempontjából egyébként a Slimblade volt eddig a legkényelmesebb trackball, amivel összefutottam: egyszerűen fantasztikus ötlet, hogy vízszintesen elcsavarod a trackballt, és megy a görgetés (ehhez persze kell 2 érzékelő, valamint csak a csapágygolyós felfüggesztéssel megvalósítható).

A felfüggesztés tetszik: simán gördül a golyó, és egy kivételtől eltekintve nem korlátozza a mozgást: csak az előbb említett vízszintes csavarás nem kivitelezhető vele normálisan, de mivel olyasmit nem csinál az ember normál használat közben, és itt funkciója sincs, ez egyáltalán nem hátrány.

(#72) ququry


ququry
csendes tag

Sziasztok!

Él még a topic?
Most készülök egy ilyet venni:)
Sajnos az árra eléggé visszafogó tényező?
Használ valaki AutoCAD-hez ilyet?
Tapasztalatok?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#73) 7 válasza ququry (#72) üzenetére


7
addikt

Nem linkelted, hogy milyet. :)

(#74) ququry válasza 7 (#73) üzenetére


ququry
csendes tag

Igaz, elnézést.
ilyet

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#75) 7 válasza ququry (#74) üzenetére


7
addikt

Csak azokat a tapasztalatokat tudom írni, amik a cikkben is jelen vannak. CAD-hez nem használtam, de ott nem kell gyors mozgásokat bírnia, úgyhogy én a helyedben egy nagyobb golyósat választanék. Az kevésbé dinamikusan használható, de precízebb. :)

(#76) ququry válasza 7 (#75) üzenetére


ququry
csendes tag

Szia!

Köszi a választ.
Megvettem. Egyenlőre tesztelem
Hogy értetted azt, hogy nagyobb golyósat?

“Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”

(#77) 7 válasza ququry (#76) üzenetére


7
addikt

(#78) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!

Látom pang ez a topic is, mint a trackball választék mostanában.
Kensington tulaj(ok)hoz kérdés: a golyó felfüggesztése mivel van megoldva? Mármint, fém golyóval/tüskével (mint a régi MS Trackballoknál) , vagy valami zafír/rubin pöckökön ül (mint a Logitecnél) ?
Konkrétan [ennek] a típusnak érdekelne a belseje, leginkább a tartóssága miatt.
Az MS trackballomban elkoptak a golyó tartó fémpöckök, de ezt írtam is annó itt.
A Logitec úgy fest nem bírta tovább mint 3 év, (bár csak az egyik gombja vacakol, könnyen javítható) viszont pont nem tudtam megszokni/megkedvelni 3 év alatt sem a formáját (pedig vágtam kezemnek emelvényt csomagoló-szivacslapból, hogy kényelmesebb legyen).
Milyen jó hogy pont írtam itt lejjebb amikor megvettem, legalább tudom mikor is volt, meg $ mennyi.
Szóval ez a linkelt egér lenne a következô.
Illetve még van egy érdekes gondolatom, vagyis továbbra is, ezt évekkel ezelőtt [2009.02.05] felvetettem már, de mára már valósággá válhat: 3D nyomtatóval nyomtatni saját elképzelés szerinti hanyattegér kasznit, és egy tetszőleges, pl. már levedlett hanyattegér belsejét beleépíteni. Végül is már csak idő és elszántság kérdése, nyomtatóm már van :DD (no nem emiatt ), meg már egy jó pár levedlett hanyattegerem is.

(#79) 7 válasza beis-compo (#78) üzenetére


7
addikt

A Kensingtonos trackballom egy Slimblade. Fogalmam sincs, mibol van a felfuggesztes. Nekem muanyag hatasunak tunt, de ez meg nem zarja ki azt, hogy masmilyen anyag, amivel meg nem volt dolgom.

Szintelen, attetszo, egyertelmuen nem fem.

(#80) beis-compo


beis-compo
tag

Keresgéltem, és rábukkantam egy ismeretlen szereplőre, a többihez képest még olcsóbban is.
Méghozzá [erre itt], szép nagy (46mm) skuló van benne, van rajta schroll-görgô is (bár elsőre képről fel sem tűnt hogy ott van), amit valamiért előszeretettel hagynak le néhányról.
Ránézésre egy hibája máris van: bal klikkhez a mutató-ujj kell, amivel amúgy a golyót kéne masszírozni vonszoláskor, simán lehetne a hüvelyk-ujjnál az a gomb (ezt bal kézzel úgy se használhatnák mert úgy a schroll rossz helyen lenne). Kár érte.

(#81) beis-compo


beis-compo
tag

Láttam egy érdekes, elgondolkodtató hanyattegér moddingot: Kensington eszközből hiányolta gazdája a középső gomb lehetőségét, erre beleszerelt egy usb-hub-ot, és egy második egeret kibelezve, aminek csak a középső gombját kivezette/beépítette a belsejébe. Vannak jópofa hanyattegerek amiknek nincs scroll gombjuk, akár az említett márkánál, akár a Logitech Marble is ilyen, ezeket ugyanúgy lehetne "tuningolni" :Y

(#82) macilacus


macilacus
senior tag

Sziasztok!
Január 22.-én vettem az asszonykámnak egy Logitech Marble Trackman egeret, mert rendszeresen megfájdult a munkahelyi gépezésnél a hagyományos egértől a keze. Többen ajánlották, hogy az ilyen problémákra a hanyattegér a megoldás. Sajnos neki nem jött be, sőt még rosszabb mint a másik :(
Viszont így rám hagyományozódott a szerkentyű :DDD
Ezerszer jobb mint a hagyományos egér, és bár a programjával beállítható a scroll funkció, sajnos nem pótolja maradéktalanul a scroll görgőt. Ez az egy pici üröm van az örömömben.
A kérdésem az lenne melyik típus az szerintetek amelyik a legkellemesebb és scroll is van benne és még az ára is emberi.

Előre is kösz a választ :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#83) 7 válasza macilacus (#82) üzenetére


7
addikt

Kensington Expertet vagy Kensington Slimblade-et érdemes megnézned. :)

(#84) macilacus válasza 7 (#83) üzenetére


macilacus
senior tag

Szia!

A Kensington Expert jobban tetszik, de egyenlőre mind a kettő kicsit drága. Te melyiket próbáltad már?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#85) 7 válasza macilacus (#84) üzenetére


7
addikt

Én egy Slimblade-et használok a munkahelyemen, szeretem is (a drivertől eltekintve). A #66-os hozzászólásban leírtam a tapasztalataimat. :)

Ajánlanám meg a CST L-Trac trackballokat is, de azok sajna drágák.

[ Szerkesztve ]

(#86) macilacus válasza 7 (#85) üzenetére


macilacus
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Megnéztem elolvastam amit lehetett, nem lesz egyszerű a választás :Y

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#87) 7 válasza macilacus (#86) üzenetére


7
addikt

Még annyit javaslok, hogy nézz utána, hogyan lehet karbantartani azokat a csapágyakat, amik megtámasztják a golyót. Hosszas használat után hajlamosak beállni, aminek eredményeképp nem lesz olyan sima a labda siklása.

Én pont emiatt váltottam a CST trackballjára, időtállóbb a kialakítás. :)

(#88) macilacus válasza 7 (#87) üzenetére


macilacus
senior tag

oké köszönöm

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#89) 7


7
addikt

(#90) F34R válasza 7 (#77) üzenetére


F34R
nagyúr

Az Expert Trackball is a tied? Az a csuklotamasz egyebkent a csomag resze vagy meg kell kulon vasarolni...
Szimpatikusabb mint a Slimblade.

(#91) 7 válasza F34R (#90) üzenetére


7
addikt

Azt a képet nem én lőttem, a kezeim között sem volt. Amennyire tudom, a csuklótámasz alapból jár hozzá, de ne vegyél rá mérget. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Sziaszto, most találtam rá a topicra :) Eddig Logitech M570-et használtam a munkahelyemen, jól is működik (enyhültek a kézfájásaim), de itthonra is szerettem volna valami hasonlót, így találtam rá erre:

Elecom M-XT1DRBK

Japán piacos a drága de ebay/amazon segítségével beszerezhető.
Nekem elvileg a napokban érkezik, majd beszámolok a tapasztalatokról



[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#93) 7 válasza AiRLAC (#92) üzenetére


7
addikt

Azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy kellemes, jó kialakítású trackball, viszont a gyári golyót sokszor nem érzékeli rendesen a szenzor, ezért érdemes kicserélni pl. az M570-es golyójára. Kíváncsi vagyok a beszámolódra. :)

(#94) beis-compo


beis-compo
tag

Valakinek kézközeli tapasztalata ezzel a hanyattegérrel van esetleg? Vagy legyek én aki kiteszteli elsônek?
Láttam egy "Peripro-302" nevû cuccot is, koppintás eléggé, de már csak az árnyékát látom, nem kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

(#95) 7 válasza beis-compo (#94) üzenetére


7
addikt

Más Kensington trackballal volt dolgom, ott nincs panasz az összeszerelés minőségére.

Utánaolvastam, jobbára pozitív vélemények vannak az Orbit Scrollról is. Csuklótámasz kelleni fog hozzá, illetve ajánlott ragaszkodni a Scroll kivitelhez. Legtöbben a középső egérgomb hiányát emlegetik fel, de azt tudod virtualizálni szoftveresen (ne vedd biztosra, de azt hiszem a driverben van erre mód). A golyó kicsit kisebbnek tűnik annál, amit én szeretek, de neked lehet, hogy pont ez állna kézre.

Azt javaslom, vásárlás előtt próbáld ki, ha van rá módod.

[ Szerkesztve ]

(#96) beis-compo válasza 7 (#95) üzenetére


beis-compo
tag

Hát, utánanéztem, de nem forgalmazza olyan bolt, ami tényleg bolt, és nem csak webáruház.
A mostanimnál csak jobb lehet. Ezt a Logitech Cordless Optical TrackMan-t úgy utálom hogy csak na, ennél még nem volt rosszabb hanyattegerem, kapcsolói döglődnek, koszolódik az optikája, és gyakran merül az elem benne (eleve miért nem drótos egy hanyattegér?). A harmadik gomb nem fog hiányozni, sosem használtam.
Akkor megrendelem mindjárt, remélem a csuklótámasz alapból jár hozzá.

(#97) 7 válasza beis-compo (#96) üzenetére


7
addikt

Rendelés előtt szerintem várj egy kicsit, beszéljük át, hátha van egyéb is, ami érdekes lehet számodra. :)

Néhány kérdés:
- milyen árban nézelődsz?
- mennyire szorít az idő?
- milyen konkrét elképzeléseid vannak így, hogy már használtál egy trackballt:
+ mi az, amit szeretsz?
+ mi az, amit nem szeretsz?
+ mi az, amit szeretnél?
- miért akarsz hanyattegeret?

Szerintem érdemes lehet elgondolkodni ezeken, nem egy olcsó perifériáról beszélünk. Te pedig úgy tűnsz, mint aki nem teljesen biztos a dolgában. Aztán persze lehet, hogy ugyanitt kötünk ki. :P

(ne aggódj, nem vagyok üzletember, és nem akarok eladni neked semmit :N)

[ Szerkesztve ]

(#98) beis-compo válasza 7 (#97) üzenetére


beis-compo
tag

Ez a harmadik hanyattegerem kb. 18 éve csak ezeken dolgozok. Az elsô egy Marble volt, aminek még nem volt schroll gombja vagy görgôje sem, utána volt az MS Trackball Explorer Istenkirály egerem, azt nyúztam vagy 8-9 éven át, sajna kikopott belôle minden ami tudott, és most ez a csapás van, ehhez már csináltam csuklótámaszt meg mindent, de ez nem az az intuitív cucc, amit megfogsz használsz, örülsz.
Nálam csak a nem-hüvelykujjas egerek jöhetnek szóba, azokból meg kevesebb van.
Azért hanyattegér, mert ezt szoktam meg, nem szeretek napi 12 órában egeret ráncigálni csuklóból.
Néztem még ezt a négyiránybagombos Kensington Expert Trackball-t, de dupa ennyibe kerül, annyit sajnálok kiadni, és a mérete miatt nem tudom mennyire megszokható egyáltalán.
Biztos vagyok a dolgomban, megrendeltem ott, amit belinkeltem, szerdára elhozhatom (pár percnyire van a lerakatuk gyalog). Csak drágábban, vagy szállítással (mert messze van) drágábban találtam máshol.
Milyen vicces, most nézem, már lassan 8 éve írogatunk ebbe a topikba, vagy legalábbis én.

[ Szerkesztve ]

(#99) 7 válasza beis-compo (#98) üzenetére


7
addikt

És tényleg, meg sem néztem, hogy szóltál-e hozzá korábban. No, akkor áldás rá, írj majd egy beszámolót! :)

Ha te lassan 8 éve, akkor bizony én is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100) beis-compo válasza 7 (#99) üzenetére


beis-compo
tag

Ja, lesz egy "elsô napos érzések" hsz, meg majd amikor már kiismerem a gyengéit. Remélem nem lesz sok, ezt a márkát már régen jegyzik a piacon, és nem a dömping cuccokat nyomja látszólag. Persze lehet hogy igen, csak nem a keleti régió zsebeihez mérten. A legtöbb gyártót a gyors megtérülés hiánya demotiválhatja, ezért nagyon hamar lekerülnek a jó cuccok is az áruházak kínálataiból a sûlyesztôbe, hiába agyondícsért a tervezése. Ezért keresek valami olyant, ami igazán jó, és abból betárazok az elkövetkezô két évtizedre, csak eddig nem találtam meg, vagypedig késôn kapcsoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.