Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Buckey válasza csakb (#450) üzenetére


Buckey
senior tag

Tudom, hogy nem szabadonfutó, ezért is tartok tőle egy kicsit.
Még nekem sincs semmilyen problémám, de szeretném megelőzni. Pár óra után érzem, hogy nem jó valami, olyankor pihenés egy kicsit.
A G502-nél a hüvelykujjamnál érzem, a SlimBlade™ Trackball-nál meg az alkaromban éreztem, hogy kezdett fájni.
Kedden jön, úgyhogy akkor kiderül.
Bízom benne, hogy ez már kényelmes lesz. :K

(#452) beis-compo válasza Buckey (#451) üzenetére


beis-compo
tag

Nem lehet hogy az asztalotok magasságával is gond van? Ezt a felemelést macilacus képén, nem tudom elképzelni se hogyan lehet jó. Nekem az asztalon fekszik az alkarom a hanyattegérig, ehhez meg talán végig a levegőben kéne hogy legyen. Ja most nézem hogy talán valami kihúzható, asztallap alá rögzített valamin van?

(#453) Buckey válasza beis-compo (#452) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem az asztalom "L" alakú, a jobb kezem teljesen vízszintesen felfekszik az asztallapra, és az egész asztalt, ülőpozíciót ["szabvány szerint"] alakítottam.
Nekem az volt a gondom, hogy a tenyerem szinte teljesen vízszintes volt a trackball-on, nem nagyon volt alátámasztás, ezt próbálgattam mindenféle szivacsokkal, ami nagyjából sikerült is, de az alkarom "kicsavart" pozícióban volt, így az kezdett fájni.
Remélem, a Logitech MX ERGO kényelmes lesz, mert ott a tenyér nem vízszintesen lesz, és ha minden igaz, nem is kell a kezemet tartanom egerészéskor.

(#454) macilacus válasza beis-compo (#452) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem azért kellet trükköznöm, mert ha az asztalon volt a kezem akkor csak hátrafeszített kézfejjel tudtam a tracballt használni, ami egy idő után komoly fájdalommal járt, főként játék közben. Jelenleg ezzel a kialakítással a szék karfáján van a könyököm és kézfejem pedig a trackball hátsó felén, mivel a tackball vége meg van emelve ezért már nem feszül hátra a kézfejem és így sokkal kényelmesebb.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#455) beis-compo válasza macilacus (#454) üzenetére


beis-compo
tag

OK, akkor én vagyok a szerencsés, mert pont jobb-sarok asztalon fekszik a kezem, tehát az asztal jobboldalon kifordul a könyökömön is túl. Mondjuk én sosem játszok tehát nem érintenek a hirtelen indulati mozdulatok.

(#456) Buckey válasza Buckey (#453) üzenetére


Buckey
senior tag

Ma megjött a Logitech MX ERGO, pár órája próbálgatom. Eddig nekem kényelmesebb és könnyebben irányítható, mint a Kensington SlimBade Trackball, és minőségibb hatást is kelt.
Jelenleg egy csuklótámaszos egérpadon van. Először simán, anélkül volt, de kezdtem érezni az alakromon, hogy valami nem jó. Még próbálgatom, hogy lesz 100%-ban kényelmes. De szerintem bennem van már a hiba. :DDD
A görgetőkerék viszont nem tetszik, hogy nem szabadonfutós, de majd megszokom, mert egy gombnyomás és tudok a golyóval is görgetni.

Nekem a kezem most így van az egéren, alatta egy Hama zselés egérpaddal.

(#457) AiRLAC válasza Buckey (#456) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ugyanígy használom az Elecom XT3-akat. Következő a billentyűzet csere volt nálam, Microsoft Sculpt lett, azóta is azt használom, nagyon szeretem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#458) Buckey válasza AiRLAC (#457) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor nem én találtam fel a spanyolviaszt. :DD
Így úgy érzem, kényelmesebb, mint nélküle.
A billentyűzet PS2 csatlakozású, meg nekem megfelel, azzal tudom bekapcsolni a gépet, USB-ről nem sikerült a beállítás (pedig nem ez az első alaplap, amin beállítottam. De ezen nem sikerült sem a régebbi, sem az újabb BIOS-sal (ha valaki tudja, hogyan kell, azért nagyon hálás lennék :R ).

(#459) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ilyen vagy hasonló kézben tartható trackball-okat lehet kapni?

Amikről tudok hasonlókról, azok a Genius Ring Mouse eszközök voltak, de úgy tűnik már nem kaphatóak.

(#460) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Lenne két kérdésem, főleg a Logitech MX ERGO-val kapcsolatban.
Ha a gép ki van kapcsolva, akkor az egeret is ki kell kapcsolni? Vagy kikapcsol magától? Mert elég hülye helyre tették a kapcsolót egy ilyen nehéz egérnél, amit még rendesen felemelni sem lehet, nincs biztos fogása.
A másik, hogy a görgető kereket valahogy rá lehet bírni, hogy könnyebben lehessen görgetni? Mert nekem eléggé megfájdul tőle az ujjam.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#461) Nagya21 válasza Buckey (#460) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem m570 van, ha a goló nehezen megy akkor mosd el mosogatószeres-szappanos vizben, ÉS alaposan pucold el a teflon csúcsokat a házban.
Nekem könnyen megy.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#462) csakb válasza Buckey (#460) üzenetére


csakb
őstag

Én nem szoktam kikapcsolni, mert nagyon jó az energiagazdálkodása, és altatja magát, ha nincs használatban egy ideig. Asszem, kb. egy éve használom, és talán kétszer töltöttem eddig.

A görgő racsniját biztos lehet eliminálni valahogy, de valszeg irreverzibilisen, és nyilván szét is kell berhelni hozzá.

(#463) csakb válasza Buckey (#460) üzenetére


csakb
őstag

Szétszedtem gyorsan, meglepően egyszerű volt. 6 db T5-ös csavart kell kiszedni alul, és már szét is ugrik. Egyik sincs leragasztva.
A görgőt a foglalatával együtt egy kisebb, lapos csavarhúzóval könnyedén ki lehet pattintani.
A nyilakkal jelölt drótot, és rugóját kell eltávolítani, és máris szabadon fut a görgő. Ha nem hagyod el őket, akkor később vissza is lehet rakni, ha mégis kéne.

Aminek külön megörültem, hogy Omron mikrokapcsolók vannak a gombok alatt. :)




(#464) Buckey válasza csakb (#463) üzenetére


Buckey
senior tag

Hú, nagyon szépen köszönöm! :R :R :R
Vendégem vagy egy sörre!
Az enyém még nincs egy hónapos, de lehet megcsinálom. A G502-nél is mindig szabadon forgott, nem használtam a racsnis görgős részét. Az alkatrészeket meg beleteszem a dobozába.

(#465) Buckey válasza Buckey (#464) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem bírtam reggelig várni, és megcsináltam. Hát, így már számomra tökéletes ez az egér. :K De azt nem értem, ha ilyen egyszerű ez a racsni, akkor miért nem kikapcsolhatóra csinálták? Nem tartott volna semeddig. Vagy csináltak volna egy kikapcsolható verziót egy-két ezerrel drágábbért, én kifizettem volna. :K
Én még egy kicsit lítiumos zsírral megkentem a görgő tengelyét, és így olyan finoman jár, hogy most már öröm vele görgetni. :K :C Lehet, másnak meg így nem jó. :DD

csakb, örök hálám a segítségért! :R :R :R

[#461Nagya21] , nem a golyóval volt gondom, hanem a görgővel. De köszönöm a tippet neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#466) csakb válasza Buckey (#465) üzenetére


csakb
őstag

Juhú! \o/

(#467) Nagya21 válasza Buckey (#465) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja ja visszaolvasva már látom:DD
Örülök, hogy megoldódott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#468) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
RIP a Logi M570-esemnek, élt 4év 10hónapot.
Böngészés közbe megát...., elemcsere, semmi........ :O :O :O :W :W :W
Illetve a nemtommijének.
A unifiying keresi az M570-et (programban mutatja), az M570-en villog a led (gondolom keresi a vevőt), csak éppen az egér nem múkoggy.
Tartalék Trust ergonomic elővesz.......Kicsit más a fogása :DD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#469) Nagya21 válasza Nagya21 (#468) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Megjavult...... :DD :DD :DD :DD
ja mégsem működött megint fél órát 'oszt nemböngűt megen......
egyszerüen a Zegér nem kommunikál a vevővel.
Goló kivesz.
Kib@cctam.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#470) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!
Bár most nem találtam meg, de pár napja rábukkantam a Kensington shopjára, és gyakorlatilag minden "Kensington Orbit wireless/wired Trackball with Scroll Ring" alatt a "sold out" volt, és a hétvégén az itthoni webshopokban hipp-hopp +50% felemelkedtek az áraik. Nekem az a gyanúm hogy megszüntették a gyártását, és a készletek is kifogytak, a legtöbb helyen aranyárban. Én még pont elcsíptem egy utolsót elviselhetô áron, de kettôt már nem tudtam betenni a kosárba.
Tök bosszantó hogy amikor van egy bevált termék, akkor azt miért kell kivégezni. Mondjuk alapból kicsit karcosan mozog a görgetôje, de egy kis szilikonolaj csodákra képes, meg mintha a kapcsolókkal is csináltam volna valamit, mert a régimnek nincs semmi hangja.

(#471) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

A Kensington Orbit srollozó gyűrűs és a Logitech 575 között tipródok, nem tudok választani. Valamikor, az őskorban, mikor a hanyattegér nagyon új volt (gyakorlatilag tényleg egy hátára fordított, klasszikus, golyós egérből vezették le, ugyanúgy két merőleges tengelyen lévő görgőt forgatott az ember a golyóval, és ez se volt sokkal nagyobb, mint egy átlagos egérben), egy darabig használatm ilyet. Mostanában elég sűrűn dörgölöm a jobb kezem alsó „élét” vagy inkább „sarkát”, ahol feltámaszkodik az egérpadra, mert estére már megfájdul, kidörzsölődik. Első nekifutásra vettem egy „függőleges” egeret, de sokkal ezzel se lett jobb, így is leér a kezem és dörzsölődik. Levegőben tartani meg nincs sok kedvem. Napi 12-14 órát ülök gép előtt egerészve, így túl a hatvanhármon ez már eléggé fárasztó.
Mennyire tud kényelmesen letámaszkodni az ember keze az Orbit vagy hasonló, mutató-középső ujjal kezeltek esetében? Amikor a számítógép asztalt és a spéci billentyűzetemet építettem, az volt a cél, hogy a kezem kényelmesen meg tudjon támaszkodni, a lehető legkevesebbet kelljen felemelve, a levegőben tartva dolgozni.
A Kensington a nagyobb golyó miatt tűnik jobbnak, a logitech meg a klasszikus egér forma miatt. Viszont az utóbbi minden bizonnyal kevésbé pontos a kisebb golyó és a csak hüvelykujjas mozgatás miatt. Igaz, ez a legmozgékonyabb ujjunk, de azért nem biztos, hogy a legügyesebb is erre a célra. Mennyire valós a „kevésbé pontos” kitétel a hüvelykujjas ketyerére a felső gömböshöz képest?
Sok gomb nem kell, alapvetően irodai munkát végzek a géppel, játékra ott az xbox controller. Ha van valami görgető és kiváltható a középső gomb pl két gomb egyszerre lenyomásával, az már elég. A mostani egeremen van öt, de az oda- és a visszaléptetőt csak nagyon ritkán használom, eddig sose volt háromnál több gomb az egereimen.
Az se hátrány, ha nehezebben koszolódik a golyó. Anno nagyon utáltam a golyós egereket takarítani, azért örültem meg az optikaiaknak annakidején, hogy ezeket már nem kell majd.
Szóval, szerintetek ezek alapján melyikkel járok jobban?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#472) Buckey válasza SaGa59 (#471) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Én is hasonló dilemmában voltam.
És vettem egy [Kensington Slimblade Trackball]-t. De nekem valahogy nem jött be.
Visszaküldtem, és vettem egy [Logitech Mx Ergo] -t.
A görgőjét "végtelenítettem", kivettem a racsnit belőle, így lett egy olyan egerem, amire mindig is vágytam. Nekem nagyon kényelmes. És lehet vele nagyon pontosan kattintani is.
A golyót megmosom szappanos vízzel, a fészkét fültisztító pálcikával meg Clin-nel, majd mikor tiszta, akkor a golyó megy a helyére. Majd egy kis szilikon spray-el megfújom és mikroszálas törlőkendővel letörlöm. Ezt kb. havonta kell megcsinálnom.

(#473) SaGa59 válasza Buckey (#472) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi. Nekem az MX Ergo a beépített aksi miatt nem szimpatikus igazán. Az USB csatija csak töltésre jó, vagy azzal tudna „kábeles” módban is működni? Mert ha igen, az felé billentené a mérleget. Amúgy kézreállna, pár napja meg tudtam tapogatni egyet az MM-ban.
Ha tényleg elég pontos (ritkán rajzolgatok, többnyire elég eltatálni egy szövegben a megfelelő kurzorpozíciót), akkor beruházok egy M 575-re. Elvben az az MX utódja, csak nincs alá plusz dőlésállító talp, de olyat házilag is tudok barkácsolni, ha szükség lenne rá.
Mennyire könnyű kiugratni a helyéről a golyót tisztításhoz? Az egyik Kensingtonnál arra panaszodott valaki, hogy annyira nehezen jön ki, hogy ő már meg is sértette a felületet. Mondjuk nem igazá értem hogyan. Csavarhúzóval próbálta kifeszegetni?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#474) Nagya21 válasza SaGa59 (#473) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem most döglött be a logi hanyattegerem, elő kellet venni a tartalékot:

Kicsit más a fogása, de már megszoktam, jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#475) SaGa59 válasza Nagya21 (#474) üzenetére


SaGa59
őstag

Az a plusz három gomb a balgomb mellett mennyire használható? Gondolom azokat is mutatójjal kell nyomkodni és inkább „billennek” mint „nyomódnak”

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#476) Buckey válasza SaGa59 (#473) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha jól tudom, USB kábelről is használható. Töltés közben is egerésztem vele, nem volt gond.
Az akksija viszonylag könnyen cserélhető, és elég jól bírja is.
A gombok programozhatók rajta, ráadásul van egy gomb a golyó felett, ami belassítja a kurzort. Nagyon pontosan lehet vele kijelölni.
Én a golyót fültisztító pálcikával lököm ki alulról, nem nehéz, de nem is olyan könnyű. Pont el van találva.

(#477) SaGa59 válasza SaGa59 (#475) üzenetére


SaGa59
őstag

Megrendeltem egy Logitech Ergo M575-öst. Elvben hétfőn ideér. Meglátom, mennyire válik be.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#478) Nagya21 válasza SaGa59 (#475) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali
Nyomogombok.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#479) SaGa59


SaGa59
őstag

Megérkezett az M 575-ös. Kicsit meglepődtem a méretén. Kifejezetten nagy. Mindegy, szokom a használatot. Meg kell találnom a legjobb fogást, hogy minden ujjam a helyére kerüljön. Úgy tűnik, akkor kényelmes, ha kicsit elfordítom balra az elejét, úgy, hogy a gömb nem a hüvelykujjam „tapintó” része alá kerül,hanem az első ujjperc ízületéhez. Akkor kényelmes az összes gomb elérése és akkor kerül a kisullyam a (talán) számára kiképzett mélyedésbe. Azt még szoknom kell, hogy a scrollozó görgőt a középső ujjal érdemes kezelni. Én eddig minden egéren a mutatóujjammal pörgettem. Meg próbálgatom, milyen gyors legyen a kurzormozgatás.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#480) Buckey válasza SaGa59 (#479) üzenetére


Buckey
senior tag

Gratulálok!
Én nem markolászom (Logitech Mx Ergo), csak a szükséges dolgokhoz érek hozzá.
Viszont az enyém meg van döntve, de ha vízszintesen használom, akkor tényleg nagy, és egy idő után kényelmetlen.
A görgőt a mutatóújjammal tekerem, mint ahogy a hagyományos egéren is szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#481) SaGa59 válasza Buckey (#480) üzenetére


SaGa59
őstag

Próbáltam megdönteni egy ideiglenes támasztékkal (több különböző szögben is) de valamiért kényelmetlenné vált tőle. Pedig a „függőleges” egerem jóval meredekebb és az nem kényelmetlen, sőt. Mondjuk, annak kicsit „homorú” az a felülete, ahol az ujjaim vannak, ennek meg „domború”, lehet, hogy ez is okozza. Azért még „játszadozok” vele egy kicsit, hogy a legjobb a fogása.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#482) Buckey válasza SaGa59 (#481) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, a tiédnek más a kialakítása. Próbálgasd, majd rájössz, hogyan lesz jó.

(#483) AiRLAC válasza SaGa59 (#481) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az MX Ergonak van gyárilag egy nagyobb szögű alátéte ha jól tudom

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#484) Buckey válasza AiRLAC (#483) üzenetére


Buckey
senior tag

Jól tudod. Két állásban lehet használni(vízszintes vagy döntött), nagyon ötletese megoldás.

(#485) SaGa59 válasza AiRLAC (#483) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, tudom, azt próbáltam lemásolni, csak egyelőre egy alá befaragott kemény szivaccsal. Még próbálgatom, hogy melyik a jó döntési szög. Ha megtalálom, akkor csinálok egy mutatósabb, stabil alátámasztást neki, olyat, ami a tenyérélemet is megtámasztja oldalról. De az is lehet, hogy marad a „fekvő” mód.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#486) SaGa59 válasza SaGa59 (#485) üzenetére


SaGa59
őstag

Összeraktam egy támaszt, 30 fokos dőlésszöggel. Így az a rész, ahol a gombok vannak és felfekszik a kéz, kb 60 fokban dől. Kényelmes lett.
A Kingston Pro Fit Ergo Vertical volt a minta. A különbség az, hogy én tudom ezen a harminc fokban megdöntött felületen kicsit „forgatni” az egeret a saját, eredetileg függőleges tengelye körül, így változtatni, hogyan simuljon a tenyerembe. Közelebb vagy távolabb legyen a golyó. Ha közelebb hozom, akkor nekem is inkább a mutatóujjam alá esik a görgető kerék, mint a klasszikus egereknél.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#487) Buckey válasza SaGa59 (#486) üzenetére


Buckey
senior tag

Gratulálok Mester! :C
Nagyon jó! :C
Szerintem nyújts be szabadalmat! :K

(#488) aazimi


aazimi
csendes tag

Sziasztok!

Volna itt egy eladó m570-es.

[link]

A mikrokapcsolóit Helkis cserélte még az előző gazdájánál, a bekapcsoló gombja volt még javítva. Én ezután inkább nem kapcsolgattam, hagytam bekapcsolva. A hátsó kis gumi bigyó hiányzik az aljáról. Hibátlanul működik. RGB-s bill-egér combora váltás miatt eladó.

PÜ a biztos

(#489) AiRLAC válasza SaGa59 (#486) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez 3D nyomtatott? Ha igen, van STL-ed? ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#490) SaGa59 válasza AiRLAC (#489) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem, csak egy xps-hez hasonló „szivacsból” van kivágva (valmikor, úgy tizenöt éve router alkatrészek dobozában volt ütéselleni védelem) és lefedve egy másfél milliméter vastag műanyag lappal (meg nem mondom, mi a neve), Azóta még faragtam rajta kicsit, most pont olyan formája van mint az egérnek, követi az íveit.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#491) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Kensington Orbit Fusion valakinek van esetleg? Erdekelne de az ara most...
Adalek ehhez a mostani 40ezres arhoz az 1(!) honappal ezelotti ara:

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#492) Radeon_5 válasza mzso (#459) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Itt van egy pl
[link]

Son of a Bit

(#493) SaGa59 válasza SaGa59 (#479) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha az M 575-öt nagyoltam, a tegnap ideért Kensington Orbit with Scroll Ring hatalmas. Még tanulom a használatot. Próbálgatom, melyik gombja legyen a „jobb” és melyik a bal. Nehéz elmagyarázni, de még nem találtam meg a helyét a kezemnek, így a hüvelykujjas nyomkodás okoz némi csukló körüli feszülést, így jobbnak tűnik felcserélni a két gombot. Akkor ritkábban kell használni. De nem biztos, hogy ez a jó irány.
Ami biztos, hogy egy ujjal használva a golyót, ennek sem annyira stabil a kurzormozgatása, jobb a mutató és középső ujj közös használata. A bal gombra ott a kisujjam, a gyűrűs meg tekergeti a scroll gyűrűt.
Az M 575-tel egyetlen bajom van: nem tudom hová letámasztani a hüvelykujjamat kényelmesen, csak a golyóra, de akkor óhatatlanul is mocorog a kurzor, mert az ujjam is el−el mozdul.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#494) beis-compo válasza SaGa59 (#493) üzenetére


beis-compo
tag

Szerintem megtaláltad a helyes kéztartást a Kensingtonon. :K Két ujjad a golyón, gyûrûs a görgetőn, stb.

(#495) Radeon_5 válasza beis-compo (#494) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nekem nincs is teljesen fix keztartasom vele, inkabb valtogatom, mikor hogy esik jol. Es ha mindig fixen tartanam, valszeg barmilyen pozban beallna egy ido utan.
Ami zavaro hogy lotyog a scroll ringje, arra kene valami jo javito hack. Meg lassan mondjuk switchet cserelni, elkezdett duplan klikkelni rendesen

Son of a Bit

(#496) SaGa59 válasza beis-compo (#494) üzenetére


SaGa59
őstag

Én is így érzem, hogy ez a legstabilabb kurzormozgató tartás. Plusz az este rájöttem, miért „görcsölt” a hüvelykujjam a gombnyomogatástól. Valamiért azt hittem, oldalra kell nyomni őket, pedig inkább lefelé. Oldara is működik, csk úgy sokkal nagyobb erő kell hozzá, ami már kellemetlen.
Azért az még mindig bennem, van, hogy a képek meg a videók alapján azt hittem, akkora lesz az egész, mint a csuklótámasz, amit hozzá adtak. Azt mondjuk próbálgattam, de nem jött be igazán. Nélküle kényelmesebb, kicsit elfordítva használni. A kábeles vége úgy tíz fokban balra néz, akkor a legjobb. Ez mondjuk függ attól, milyen hosszú az ember ujja és mi a hüvelykujj és a több aránya egymáshoz

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#497) beis-compo


beis-compo
tag

Én most beújítottam 2 cordless-t (egyet tartalékba a polc tetejére, szerintem ezt már nem sokáig fogják árulni). A régi vezetékest nyugdíjaztam, azon szépen elkopott a görgetôjérôl a bordázat. Szétszedve van némi mechanikus változtatás belsejében (pl. sokkal sûrûbben vannak a ring lyukai, mármint optikai az érzékelése, így gondolom érzékenyebb), meg máshol vannak a csavarok. Hihetetlenül kevés alkatrész van benne, egy átlag egérhez képest is. A Gyûrût mindenképp meg kell olajozni, anélkül szerintem használhatatlan (ehhez nem kell szétszedni, elég egy inj.fecsi/tû, meg két csepp szilikonolaj, a gumi fölött pár helyen tût beóvatoskodva). A kapcsolók sajnos a gyengék, azt a régin pár hónap alatt cserélni kellett. Szerencsére lábkompatibilisek a sazbvány egérkapcsolókkal (a vezetékesben, remélem ezekben is), bár ránézésre feleakkorák.

(#498) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Kensington Orbit Scroll Ring Trackball-ban cserélt már vki kapcsolót? Bár gyanítom igen, mart alapból elég gatyi van benne.
Olvastam h általános egérkapcsoló jó bele. Értem, de az milyen? :DDD
Hogy kell erre pontosan rákeresni?
Vmi ilyesmi?

(#499) beis-compo válasza dudikpal (#498) üzenetére


beis-compo
tag

Nem, hanem ilyen. Ha szétszedsz egy tetszôleges olcsó hétköznapi egeret, olyan. Én pl. így tettem szert a cseredarabokra. Pérsze lehet bárhonnan is rendelni, sokér, vagy sok idô alatt, de a legegyszerûbb bemenni a sarki boltba és venni egy akármilyen vezetékes egeret, és abból kikapni. Általában minimum 3 lesz benne, mert azokban a görgô alatt is az van.

[ Szerkesztve ]

(#500) macilacus válasza dudikpal (#498) üzenetére


macilacus
senior tag

Szia, itt érdemes venni, én bementem és kérdeztem nagyon segítőkészek voltak.
Mindenképpen ajánlott újat venni, és újban is a nem kínai drágábbat, bár már ott is lehet néha gagyit kifogni.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.