Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) nagyArc válasza Cyrin (#399) üzenetére


nagyArc
tag

Na hát én úgy jártam ezzel, hogy nem tudtam kiforrasztani a kapcsolót. Pedig még ónszippantóm is van, nem is először csináltam ilyet, de egyszerűen nem olvadt meg az ón a nyákon. Mintha hegesztve lett volna.

(#402) beis-compo válasza nagyArc (#401) üzenetére


beis-compo
tag

Erősen ólommentes ónnal készült. Ne ón-szívd, hanem adj hozzá hagyományos ólmos(60/40) forrasztóónt (ne sajnáld), és azzal át tudod egyrészt melegíteni, másrészt behígul a gyári ón, és úgy ki fogod tudni forrasztani, és miután kint van, ónszívsz.

(#403) nagyArc válasza beis-compo (#402) üzenetére


nagyArc
tag

Kösz szépen, ezt kipróbálom.

(#404) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Mennyire ajánlott kategória a Kensington Orbit? Esetleg van amit javasolnátok helyette a kategóriában?

Egyelőre az egerező kezem nem problémás de szeretnék több eszközt használni vegyesen mert 10-12+ órákat lehúzni naponta egy fajta repetetív mozdulattal biztosan nem szerencsés, érdemes lenne variálni.

A kérdésem az lenne, hogy mit javasolnátok a kategóriában.

Egy darabig nézegettem a thumb trackballokat is de utánaolvasgatva elvileg egészségügyileg az is problémás tud lenni, kifogásolható (pl. de gervais szindróma) nem tudom nektek mi a tapasztalat vele. Persze úgy vélem minden ember más, szóval biztos, hogy van akinek beválik, nem akarom leírni, sőt, hasznos lehet plusz egy eszköznek, de talán a finger trackball kissé kevésbé megterhelő.

Milyen irányba érdemes nézelődni ha a kényelem, az ergonómia a fő szempont? Tudom, hogy némelyik kialakítása nem túl jó, nagyon magas a dőlésszöge és emiatt kényelmetlen stb.

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#405) beis-compo válasza freelanced (#404) üzenetére


beis-compo
tag

Ha a kék-golyós görgetôgyûrûsre gondoltál, az nem rossz. Ergonómikus, nagyon gyorsan kézreállós, viszont a kapcsolói (legalábbis jó pár éve) nagyon gázak voltak, kb. egy hónap alatt csereérett lett, szóval nem árt ha van aki cserélje.

(#406) Radeon_5 válasza beis-compo (#405) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Mire lett kicserelve es ki altal? Mondjuk szerintem nem rossz annyira, de biztos lehetne jobb is. A gorgo amit tenyleg kene javitani valahogy, az nagyon nem smooth.
De alapbol jo a cucc, en szeretem, es nem faj a kezem tole mint az egereimtol elotte.

Son of a Bit

(#407) beis-compo válasza Radeon_5 (#406) üzenetére


beis-compo
tag

Én magam cseréltem, egy nem használt egérből mentettem a kapcsolókat. Tipikus egér-kapcsolókat simán bele lehet tenni. Bár ami benne van nem hasonlít rá, de láb-kompatibilis.
Érdekesség hogy azóta is halnak a mikrokapcsolók benne, elkezdenek prellezni.
A görgető-gyűrűt pedig kenni kell, én szilikon olajjal kenem, fél-/egyévente amikor eszembe jut.

(#408) Katchikan válasza beis-compo (#407) üzenetére


Katchikan
csendes tag

Nem tudom, hogy milyen mikrokapcsolót tettél bele, de sajnos általános jelenség, hogy a mikrokapcsolók nem igazán tartósak az új egerekben. Bár több millió klikkre garantálják a működésüket, de általában nem abban a tartományban, ahol az új egerek működnek.

We never know how far we can go until we try

(#409) Radeon_5 válasza beis-compo (#407) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ja bar inkabb az, hogy kicsit lotyogos gyarilag, ezert nem tud porogni rendesen szerintem, nem is feltetlenul az akadas miatt. Vagy csak nekem ilyen? Epp egy kis WD40-et tudok bele fujni de nem hiszem hog megoldana emiatt

Son of a Bit

(#410) 7


7
addikt

Úgy látom, hogy lassacskán megjelenik a Gameball (már egy ideje néha ránézek a projektre, most az Optimum Teches videó miatt jutott eszembe megint).

Szívesen olvasnék róla beszámolókat majd olyanoktól, akik használják. :)

[ Szerkesztve ]

(#411) beis-compo válasza 7 (#410) üzenetére


beis-compo
tag

Mitől lesz ez "játékos" trackball? Ugyanúgy hanyattegér mint a többi amit nyúzunk, legalábbis a videó alapján nekem az jött le. (Mondjuk én pont egyáltalán nem játszok, úgyhogy ez nem is lehet szempont.)

A gyűrű kenéséhez szét kell szedni az egeret, kintről nem igazán lehet megfelelő helyre juttatni kenőanyagot. Jó hír hogy bent egy nagyon elnagyolt optikai réses elfordulásérzékelés van, nem precíziós.

(#412) 7 válasza beis-compo (#411) üzenetére


7
addikt

Elég sok dologra rá lehet sütni azt, hogy gaming, úgyhogy azzal a jelzővel nem foglalkoznék; itt csak annyit jelent, hogy a fejlesztő gamer, és nem volt elégedett a felhozatallal, úgyhogy egy olyan trackball hozott létre, ami az általa tapasztalt hiányosságokat igyekszik kiküszöbölni.

Amit én látok érdekes pontnak, az a gombok formája és elhelyezése, az ambidex kialakítás, a szenzor, illetve a touchpades görgetés.

Gyűrű alatt mire gondolsz?

(#413) Bogdy


Bogdy
újonc

Jóreggelt! nem látok itt új bejegyzést... ezek szerint jól működnek a hanyattegerek . . . Az én M570-em: 2014.05.- vettem igen drágán, (18,5 E) de mostanáig gond nélkül használom! Viszont azt tapasztalom, hogy mintha "duplázna" a bal billentyű mikrokapcsolója... Nem rég szétkaptam, kitakarítottam; elég sok szösz, hajszál s kosz volt a görgőn is, kontaktszprével lefújtam a mikrokapcsolókat is; de nem lett jobb! Napi 3 - 4 órát használom a gépen, lassan 7 és 1/2 éve használom; "elkophat" ennyi idő alatt?Lehet-e cserélni, és hol?
Új kora óta én sem jártam itt, nem tudom tud-e valaki válaszolni? Üdv Bogdy

By

(#414) macilacus válasza Bogdy (#413) üzenetére


macilacus
senior tag

Én a lomexba vettem mikrókapcsolókat a saját trackballjaimhoz és a csere óta minden tuti :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#415) AiRLAC válasza Bogdy (#413) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én továbbra is az ELECOM M-XT3DRBK ból nyúzok több példányt, meg vagyok velük elégedve. 34€ az Amazonon amikor éppen kapni helyi raktárból. Veszek is egyet tartalékba ;)

Az M570 mikrokapcsoló elfáradása tipikus probléma, az első szériáknál gyakoribb.

Az M570 utódja az M575, próbálta valaki már?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#416) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Na hamá szóba került!
Logi M570-em van, a mikrókapcsoló egyenlőre jó, de a golyó mozgatásakor sokszor nem érzékel ! Már pucolgattam a golyót, új golyóval is ezt csinálja, törölgettem az érzékelőt is .....
érzékelő törlés után picit jobb lett, de tegnap megint hektikusan mozgott az egér nyil...
Az elemek újak!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#417) Nagya21 válasza AiRLAC (#415) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ez az elecom nagyon hasonlít a Trust trackball-omra..... :DDD :DDD :DDD
Tavaly mikor valaki mondta 9900cáért volt az Edigitalba, lecsaptam rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#418) AiRLAC válasza Nagya21 (#417) üzenetére


AiRLAC
addikt

Márhogy a Trust hasonlít az Elecom-ra :) Azóta van pár koppintás már a piacon:


Mod-it


Mod-it Laser


V7 MW650


AmazonBasics


Perixx 11568 Perimice-717


Perixx PERIPRO-801 Bluetooth


Perixx PERIMICE-720


Speedlink APTICO (talán ezt árulja a Trust is)


Trust Sferia

Van még:


Elecom EX-G Pro


Elecom Bitra

Kensington Pro Fit Ergo (ezt itt NO-ban nem nagyon kapni, de MO-n láttam jó áron többször)

Illetve a Logitech MX Ergo is, erről talán már volt szó itt régebben.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#419) csakb válasza Bogdy (#413) üzenetére


csakb
őstag

Van az aprón is egy koma, aki japppáni Omron mikrokapcsolókat árul párban, az már sokaknak segített (nekem is, másik egérben).
Ha tudsz egy kicsit forrasztani, vagy ismersz valakit, aki tud, akkor pár perc alatt ki lehet cserélni.

(#420) Bogdy válasza AiRLAC (#415) üzenetére


Bogdy
újonc

Nem tudom mikor volt az első széria, az enyémet 2014 év közepén vettem, most pár hete - hónapja vettem észre "furcsaságokat" mintha kettő kattintása lenne . . . Leginkább a bal billentyű amelyik 10 x többet használt, de egyszerre cserélném a kettőt! By

Az 575-ösről én is szívesen hallanék; mi a különbség meg úgy egyáltalán jobb-e?

[ Szerkesztve ]

By

(#421) FMiki


FMiki
csendes újonc

Sziasztok
Nem volt eddig szerencsém a trackballokal, vagy legalábbis az egyik típussal: Kensington Expert. miután 2db-ot kellett vissza küldenem. Lemondtam erről a gyártóról és tegnap megérkezett az elecom huge.

(#422) beis-compo válasza FMiki (#421) üzenetére


beis-compo
tag

Csak azt nem írtad le, milyen hibával találkoztál.

(#423) FMiki


FMiki
csendes újonc

Az elsőnek valami memória gondja volt. Nem lehetett programozni semmilyen programmal a gombokat. A második egyáltalán nem csatlakozott a géphez.

(#424) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Nagyon kacérkodom a gondolattal, hogy belépek én is a klubba. Csak nem tudom, hogy melyik legyen a kettő közül: Kensington Expert Mouse Trackball Wireless vagy a KENSINGTON SlimBlade Trackball Egér.
Arra lennék kíváncsi, hogy hosszan használva melyik a kényelmesebb és jobb, tartósabb konstrukció (ha létezik ilyen egyáltalán a mai világban), a gombok kattintási minősége, érzete milyen, illetve a gyűrűt mennyire kényelmes használni, szabadon fut-e vagy akadozik, mint az egereknél.
Megnéztem millió videót és elolvastam rengeteg hozzászólást, leírást, de valahogy nem tudok dönteni. :U
Sajnos személyesen megnézni nem tudom, hogy hol lehetne, a környékemen még nem is hallottak ilyenről.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#425) Buckey válasza Buckey (#424) üzenetére


Buckey
senior tag

Tegnep megrendeltem és ma meg is jött a KENSINGTON SlimBlade Trackball. Mit is mondhatnék. Drága. De nagyon! És a használata? Az meg olyan, mint az ára. Szokni kell. :DD Eddig jó, csak újra kell tanulnom az egerészést. Igaz, kb. 1 órája használom, de majd belejövök.
Böngészés már egész jól megy, pasziánsz már megyeget. :)) :DD
Volt itthon, így hosszában tettem a kezem alá egy [billentyűzethez való csuklótámaszt] , hogy a csuklóm egyenesen álljon. Így azért még kényelmesebb. De még kísérletezem, hogy mi lesz a 101%-os megoldás. :K
De azért rendesen szoknom kell a hagyományos egér után. :DD

[ Szerkesztve ]

(#426) Nagya21 válasza Buckey (#425) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD :DD :DD :DD :DD
Majd belejöszz....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#427) Buckey válasza Nagya21 (#426) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R
Igyekszem! :K

(#428) Nagya21


Nagya21
addikt

Elvágtam a hüvejkujjom, nagyoncar egerészni mutatóujjal....... :O :O :O :O

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#429) Buckey válasza Nagya21 (#428) üzenetére


Buckey
senior tag

:Y Ez nem jó!
Akkor jobb lesz vigyáznia mindenkinek!
Esetleg a másik kéz? (nem tudom milyen "egered" van)

(#430) Nagya21 válasza Buckey (#429) üzenetére


Nagya21
addikt

Logi M570
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#431) Buckey válasza Nagya21 (#430) üzenetére


Buckey
senior tag

Húha, akkor a másik kéz nem opció! :(
Mielőbbi gyógyulást kívánok!

(#432) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv!
No, nem tudom, hogy jól csináltam-e, de egy kis szilikonos ruhával megtörölgettem a SlimBlade™ Trackball golyóját. Most úgy pörög-forog a fészkében, mint a mérgezett egér. :DD
Amúgy már kezdem megszokni, már úgy vagyok vele, hogy a hagyományos a furcsa. :K

(#433) Radeon_5 válasza Buckey (#432) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Es meddig jo? Nekem a Kensington Orbit scroll-omat napi 2-3x is akar erdemes szetkapni. Marmint a golyot ki, es leszedni a kis benti kitamaszto pockokrol az osszegyult szoszoket, mint regen a golyos egereknel is a gorgokrol. Lehet ez ellen tenni valamit?
Hasznalhato persze ugy is, de sokkal jobban mozog ha tisztak, es idegesito ilyen surun takkerolni :D

Son of a Bit

(#434) Buckey válasza Radeon_5 (#433) üzenetére


Buckey
senior tag

Kb. 2 órát. :W Utána már olyan volt, mint előtte. :W És igen, én is megtöröltem mikroszálas kendővel egy nap legalább kétszer.

No, meg vissza is vittem, mert az alkarom kb. 3 óra egerészés után már fájt, hiába próbáltam mindenhova tenni-nem tenni különböző magasságú alátétet a kezem, karom alá. Nem segített semmit.
A másik, hogy nem éreztem rajta azt az összeget, mint amennyibe került. Hiába volt jó a kezemnek a böngészés, ezt az alkarom nem díjazta.
A mostani egérnél azért több idő kell, kb. 4-5 óra, hogy a kezemen érezzem. Az sem tökéletes, de csak 20 ezer Ft volt.
Úgyhogy, most megint egér keresésben vagyok, speciális igényekkel. :DD

(#435) AiRLAC válasza Buckey (#434) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hüvelykujjas trackball?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#436) Buckey válasza AiRLAC (#435) üzenetére


Buckey
senior tag

Nézegettem azokat is, de ha nem válik be, akkor megint küldözgethetem/vihetem vissza.
Valahol ki kellene próbálnom, de a környékemen ilyen extrém eszközökről nem is hallottak. :(

No, meg ha már "hagyományos" kerekes egér, akkor már szeretném, ha a kerék szabadon forogna. Ez nagyon bejött a Logitech G502 Proteus-nál. Ha egy kicsit, kb 0,5-1 cm-el szélesebb lenne, akkor nem is gondolkoznék a váltáson.

(#437) macilacus válasza Buckey (#436) üzenetére


macilacus
senior tag

Merre laksz? Nálam ezt az 5 félét meg tudnád nézni.
egy Elcom M-HT1URBK jobbkezes
egy Logitech TrackMan Marble középgörgős
egy Kensington Orbit Wireless Mobile Trackball szintén középgörgős
egy Trust Sferia Wireless Trackball hüvelykujjas
és végül Kensington Pro Fit Ergo hüvelykujjas vertikális

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#438) Buckey válasza macilacus (#437) üzenetére


Buckey
senior tag

Szekszárd.
Szép gyűjteményed van, gratulálok hozzá! :C

(#439) macilacus válasza Buckey (#438) üzenetére


macilacus
senior tag

Én Inárcson, ha erre jársz próbálgathatsz :DDD
A Logitechel kezdtük az asszonykámnak, mert ínhüvely gyulladása volt, és hát azt mondták ez a megoldás, de neki nem jött be. Nekem igen :DDD
Aztán jött sorba, munkahelyre, erre - arra, kívánságból, cifrázásból :P
Amúgy már háromnál kellet mikrókapcsolót cserélnem, és leghamarabb a két legdrágábbnál :(((

Most a Kensington Orbit Fusion Wireless Trackballal szemezek :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#440) Buckey válasza macilacus (#439) üzenetére


Buckey
senior tag

Rendben, ha majd arra járok, akkor jelzek. :DD
Addig is köszönöm a lehetőséget. :R
Hát, az a baj, hogy ezek a tapogatni való dolgok mind zsákbamacskák addig, amíg meg nem fogjuk őket. :DDD És sok helyen nem is teszik ki megfogdosni az egereket. Megveszed, és így jártál (Euronics, Szekszárd). :(((
Ha a legdrágábban kellett mikrókapcsolót cserélned, akkor ezek szerint lehet, hogy jól döntöttem a visszavitellel. Nem éreztem azt, hogy megérné az 50x ezer forintot (főleg úgy, hogy még a karom is fájt a használatától). Nem azt mondom, hogy nem volt jó, hanem nem éreztem olyan minőséginek.

(#441) macilacus válasza Buckey (#440) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem az Elcom M-HT1URBK felé voltak nagy elvárásaim, merthogy nagyméretű golyó, sok professzionálisan programozható gomb, Japán gyártmány vagyis vélhetően minőségi.
Ehhez képest: :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
Bár tényleg szuper a nagyméretű golyó, de a kialakítás vacak és külön spéci tartót kellett szerkesszek hozzá, hogy ne okozzon gondot az idétlen kialakítás, ami egy erőltetett hátrafeszített állapotba tartja a kézfejet. (Szerintem amit te vettél annak is ez a baja, csak én nem tudtam visszaküldeni mert Japánból vettem és túl bonyolult lett volna, tehát maradt a barkácsolás)
A gombok tényleg profin programozhatóak, de vacak kínai mikrókapcsolóval van szerelve, ami nem sokat bír, de így csere után már szuper.
Japán minőségi :( úgy látszik már a Japán termék sem minőségi.
Tehát összegzésül :W :W :W :W :W :W :W
Viszont ha szeretünk barkácsolni, akkor előbb utóbb profi is lehet :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#442) AiRLAC válasza Buckey (#436) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem hasonló kézfájdalmak után a hüvelykujjas segített, azóta nincs gond. Arról nem beszélve hogy nem kell nagy hely az egérrel, mert nem mozog ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#443) Radeon_5 válasza macilacus (#439) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Az uj Kensingtont, ha meglesz, en is szivesen kiprobalnam :) Nekem a regi Orbit Scrollwheel van, hatha ez az uj ergobb kialakitasu a dontes miatt, meg mondjuk a kapcsolok is lehetnenek puhabbak is

Son of a Bit

(#444) Buckey válasza macilacus (#441) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, ez is egy érdekes konstrukció! :K
Mennyire kényelmes használni?
Az ár, a kinézet sokszor nem a minőséget tükrözi a mai világban. Főleg az elektronikában nem.
Szeretek barkácsolni, azzal nincs is bajom, meg az elektronikával sem (alap szinten), de azért garancia idő alatt már ne én javítgassak.

[#442AiRLAC] , én is nézegettem azokat, főleg a Logitech MX ERGO-t, de nem tudom milyen, mennyire kattogós a görgetőkerék. Nagyon megszoktam már a Logitech G502 Proteus Spectrum szabadon futású kerekét.

(#445) macilacus válasza Radeon_5 (#443) üzenetére


macilacus
senior tag

Ha meglesz lehet róla beszélni, de ez még csak szemezgetés :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#446) macilacus válasza Buckey (#444) üzenetére


macilacus
senior tag

Hát én kénytelen voltam barkácsolni, és bár a végeredmény majdnem tökéletes, azért azt eldöntöttem, hogy ezután csak itthonról veszek trackballt :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#447) Buckey válasza macilacus (#446) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor gratulálok a barkácsoláshoz! :C
Én is mindig a tökéletességre törekszem, de néha nem megvalósítható (pl. garancia miatt). De, ha nincs, vagy nem érdekel a garancia, azért próbálkozni szoktam, hátha. :DD
Én meg olyan helyről vásárolok már, ahova személyesen tudom visszavinni a megrendelt terméket. Így nincs az, hogy a posta/futár esetleg kárt tesz benne, vagy elkeveredik, esetleg (bár nem jellemző, de ki tudja) nem veszik vissza, mert szerintük sérült, kárt okoztam benne, agyon használtam és azért küldöm vissza.
Ha személyesen ott vagyok, akkor biztos, hogy nincsenek ilyen problémák.

(#448) macilacus válasza Buckey (#447) üzenetére


macilacus
senior tag

A barkácsolás az azt jelenti, hogy csináltam hozzá egy alátétet ami a megfelelő szögbe felemeli a trackball hátulját hogy a kézfej természetes tartásba kerüljön a hátrafeszített állapot helyett.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#449) Buckey válasza macilacus (#448) üzenetére


Buckey
senior tag

Ja! Ez így nem okoz garanciavesztést.
Én is tettem a karom, csuklóm alá többféle méretű, vastagságú szivacsot, hogy kényelmes legyen, de valahogy nem volt az igazi. És még az "egeret" én is így megdöntöttem, hátha. De akkor sem volt az.
Mindegy, megrendeltem a Logitech MX ERGO-t, de ennek meg a kereke lesz kérdéses, mert a G502 szabadon futó kereke nagyon bejött.
Mindegy, majd meglátom, ha megérkezik.

(#450) csakb válasza Buckey (#449) üzenetére


csakb
őstag

Nem szabadonfutó az MX Ergo, de szerintem amúgy baromi jó, én nagyon megszerettem. A valódi blútyúk pedig nem is értem, miért nem alap más egerekben.
Nekem nincs csuklóproblémám, csak egyéni agylövés, hogy a hanyattegereket preferálom.
Remélem, neked is bejön majd a mérete és a dönthetősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.