Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Radeon_5 válasza tvamos (#550) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

A konkret cuccokat nem probaltam, a Logitechet paran masok itt igen, majd valaszolnak. Az amazonos nem nez ki tul jol.
Viszont a mondandom lenyege, hogy ezek elegge mas dolgok. Egyik huvelykujj mozgatos, masik tenyeres. Ezt kell eloszor eldontened vagy kiprobalnod melyik kategoria neked az ergonomikus. Es melyik fajta scrollozas. Nekem pl attol fajt az ujjam normal egeren. Szoval en a Kensington Orbit scroll wheel iranyt tudom hasznalni, a tobbi nekem nem is jo, magadnak is meg kell talalni ami oke. Pl oldalra dontottseg foka is sokat szamit.

Son of a Bit

(#552) Degeczi válasza tvamos (#550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vélemények nélküli nonamet biztosan nem, ráadásul ha nem hüvelykujjas, akkor minél nagyobb golyó célszerű, az meg egy mini vmi. De mint arról alább szó volt, nagygolyósban végképp szűk a választék.

(#553) AiRLAC válasza Protezis (#529) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kipróbáltam én is ezt a Kensington TB550-et, nem rossz de sajnos az én kezemnek túl nagy, visszatértem a (továbbra is szuper) Elecom EX-G (M-XT3DR) emhez. (piros golyós változat, az eredeti XT1 az szürke volt).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#554) tvamos válasza Radeon_5 (#551) üzenetére


tvamos
nagyúr

El sem tudom kepzelni, milyen lehet egy ilyen tenyereset hasznalni. :( Viszont kivancsi lennek ra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#555) SaGa59 válasza tvamos (#554) üzenetére


SaGa59
őstag

Miután hozzászoktál, kényelmesebb, mint a hüvelykujjas verziók. Próbáltam mindkettőt.
A hüvelykujjas előbb-utóbb kikészíti a hüvelykujj inhüvelyt. Én már úgy két hét után érezni kezdtem, hogy nem jó. De ebben sem vagyunk egyformák, ki kell próbálni.
A középső és gyűrűs ujjal mozgathatóknál a megfelelő kéztartást kell megtalálnod, utána már egyszerű.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#556) Radeon_5 válasza SaGa59 (#555) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Igen, egyebkent en a huvelykujjasakat sosem gondoltam ergonomikus megoldasnak, inkabb csak egy alternativ vagy esetleg pontossag orientalt megoldasnak. Viszont logikusan, mivel csak az egyik ujjadat hasznalod, es az osszes tobbi is ugyanugy fixalt helyen van, mint egy nornal egernel, ugyanugy hamar fajdalmaid lehetnek tole.
Szoval ha az egeszsegedre vigyaznal, vagy mar faj a kezed, gyakorlatilag csak a tenyeres hanyatteger az ut, scrollal a golyo korul, esetleg valami nagyon elvont mas megoldas.

Son of a Bit

(#557) AiRLAC válasza Radeon_5 (#556) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem kb. 10 éve a hüvelykujjasra váltás szüntette meg az alkari fájdalmaimat, azóta sincsenek. Szóval ez egyénenként változó.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#558) Radeon_5 válasza AiRLAC (#557) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ez mondjuk igen a legigazabb allitas mind kozul, hogy az egesz dolog egyenenkent valtozo. Es 10 ev alatt sem allt be a huvelyk vagy mas ujjad tole?

Son of a Bit

(#559) AiRLAC válasza Radeon_5 (#558) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, nekem főleg alkari fájdalmaim voltak az egerészéstől, azóta nincsenek és a hüvelykujjam is rendben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#560) Gomez86


Gomez86
őstag

Sziasztok, fura kérdés lesz talán, de van olyan aminek az alját van lehetőség felcsavarozni egy felületre? Szimulátorülsébe tennék ilyen egeret, és felrögzíteném valahogy valamire.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#561) AiRLAC válasza Gomez86 (#560) üzenetére


AiRLAC
addikt

kétoldalú ragasztóval és/vagy egy 3D nyomtatott peremes tálcával megoldható.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#562) Gomez86 válasza AiRLAC (#561) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszönöm! :R

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#563) tvamos válasza tvamos (#550) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probalgattam tobbszor is ezt a hanyategeret, (Logitech Ergo M575,) de ez nem jo. :( En legalabbis nem szeretem. :O

Most majd kellene egy kozepen gorgos, de nincs kedvem huszon-, harmincezret kiadni egy probaert. :F

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#564) Radeon_5 válasza tvamos (#563) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Most hogy raneztem, tenyleg nevetseges hogy milyen arak lettek. Az en Orbit Scrollwheelem konkretan 2x annyiba kerult mint 3 eve, tenyleg 26ezer meg ilyenek. Mi a fene.

Son of a Bit

(#565) tvamos


tvamos
nagyúr

Vegul vettem egy ilyet: [link]
Vicces egy szerkezet. Tegnap filmezes kozben tekergettem egy orat, igy mar bejarodott, es akadas nelkul megy. Kesobb szetszedtem, azt latom, hogy a tengelyek szarazon futnak, valamivel meg kene zsirozni. Mivel szoktak ezt?
Amit meg latok rajta, hogy zold LED-ek vannak benne. Szerintetek lesz valami gyikja, ha kicserelem oket mondjuk narancs szinure?
Majd kellenek hozza gombok is, nem tudom, milyet kene vennem. nincs valami otletetek jo nyomogombokra? Nekem csak sima tactile kapcsoloim vannak itthon, mint mondjuk ez: [link] De ezt nem tul jo nyomkodni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#566) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Tom's Hardware Trackball Test (Elecom)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.