Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1902) Kukipapa_rr válasza szabi__memo (#1887) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Nekem elég komolytalan felmérésnek tűnik ezzel:

a kutatás eredményeiben nincs benne az otthon tartott készpénz állománya

(#1903) erdey_a válasza Kukipapa_rr (#1902) üzenetére


erdey_a
őstag

a kutatás a banki megtakarítási termékekkel rendelkezőkről szól. tehát akinek van banki megtakarítása, azok közül csak az ötödének van 500e+.
nincs benne a tőzsde - meg szerintem - az állampapír se.

ettől függetlenül az emberek 30-40%-nak nincs egy forint megtakarítása se.

Vérboci

(#1904) Kukipapa_rr válasza erdey_a (#1903) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Igen, és ez szerinted összhangban van a cikk címével vagy inkább egy hatásvadász önreklám?

(#1905) KMT válasza julius666 (#1875) üzenetére


KMT
addikt

Nem értem, hogy gondolja az ai - kripto konkurenciát. Szerintem nem sok összefüggés van, legfeljebb hogy mindkettőbe lehet így - úgy pénzt tolni.
Kb olyan, mint az az érv, hogy azért dobnak be egy témát a közéletbe, hogy eltereljék a figyelmet a másikról. Mintha eggyel több dolgot már nem lehetne feldolgozni...

(#1906) szabi__memo válasza Kukipapa_rr (#1902) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyetértek, az lenne a komoly kutatás az OTP részéről ha nem az OTPnél hanem az otthon tartott pénz mennyiségét tudnák ;]

(#1907) Kukipapa_rr válasza szabi__memo (#1906) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Nyilván olyat nem lehet és nem is készül, ahol pl. teljes megtakarítási range-re kérdeznek rá közvéleménykutatással.

Vagyis várj csak……

(#1908) szabi__memo válasza Kukipapa_rr (#1907) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az közvélemény kutatás, ez meg adatelemzés

(#1909) erdey_a válasza Kukipapa_rr (#1904) üzenetére


erdey_a
őstag

ja hogy a cím. az más. de olyan nagyot nem lódít...

Vérboci

(#1910) Stanlee válasza erdey_a (#1909) üzenetére


Stanlee
őstag

Anyukam is benne van ebben, a bankja azt latja, hogy nuku megtakaritas es a szamlan is nagyjabol 200k HUF.ot tart csak, minden ami felette van, allamkincstar. Ez igy nem egy sokat mondo statisztika, szerintem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1911) Oppenheimer válasza Stanlee (#1910) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha a bankom csinálna ilyen statisztikát, abban a kategóriában szerepelnék amelyik hónapról hónapra épphogy megél, nincs megtakarítása, de van lakáshitele.

Az ilyen elemzésekre mint ez az OTPs, egyáltalán nem érdemes odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1912) dugo_ válasza Oppenheimer (#1911) üzenetére


dugo_
veterán

De ezt nem az OTP csinálta, hanem az OTP megbízásából egy piackutató. Semmi nem utal arra a cikk alapján, hogy ez az OTP-s betétállományról szólna.

"Az OTP megbízásából az NRC piackutató által végzett 2022. decemberi felmérés"
"a felmérésben azok a 18-65 éves felnőttek vettek részt, akik rendelkeznek legalább egy banki megtakarítási termékkel"

(#1913) Oppenheimer válasza dugo_ (#1912) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"akik rendelkeznek legalább egy banki megtakarítási termékkel"

Tehát állampapír és etf hoarderek itt is kiszóródtak

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1914) julius666 válasza attiati (#1891) üzenetére


julius666
addikt

:R
Fáradtan olvastam és én 2016-nak olvastam a 2012-t, amikor eladták a kötvényeket.

(#1915) Ringman


Ringman
nagyúr

megérezte a piac, hogy jövő héten váltanék forintot euróra :(((

(#1916) julius666 válasza KMT (#1905) üzenetére


julius666
addikt

legfeljebb hogy mindkettőbe lehet így - úgy pénzt tolni.

Pontosan. Befektetés szempontból nagyjából hasonló sztori a kettő - shiny new tech thing aminek a pontos hatását senki nem tudja még csak nagyjából se megjósolni. Nagyjából azonos befektetői csoportot illetve spekulációs tőkét vonzanak, pontosabban az AI esetén ez még tágabb is, hiszen ott hagyományos piacokról (részvény) beszélünk, míg cryptotól nagyon sok befektető továbbra is irtózik. Nyilván futhat egyszerre több befektetési sztori is, de azért a potenciális tőke nem végtelen (pontosabban likviditás függvénye), valamennyire egy pályán versenyeznek ugyan azért a pénzért.

A konklúzió egyébként nem az volt, hogy a crypto témának vége, se az, hogy ne lehetne vele akár szép hozamokat elérni a jövőben. A lényeg, hogy tőkeáttétes NASDAQ ETF-fel gyakorlatilag eddig is el tudtad érni ugyan azt, csak jobb hozam/kockázat mellett. Az AI téma csak arra speki, hogy ez az olló valószínűleg csak tovább fog nyílni.

Kb olyan, mint az az érv, hogy azért dobnak be egy témát a közéletbe, hogy eltereljék a figyelmet a másikról. Mintha eggyel több dolgot már nem lehetne feldolgozni...

Bocs, de te hol élsz? Idehaza hibátlanul működik ez a stratégia a politikában, de nyugatabbra is gyakran (és nagy hatékonysággal) élnek vele. :U

(#1917) bandus válasza Ringman (#1915) üzenetére


bandus
veterán

en a masik iranyba gondolkodom, ha esetleg 390 fole kuszna, akkor valtanek eurot forintra es betolnam me pmap-ba :) ez mar szerintem az a szint, ahol erdemes lehet ezt meglepni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1918) bandus válasza julius666 (#1916) üzenetére


bandus
veterán

ezt a tokeattetes nasdaq etf-et hogyan kell ertelmezni? amugyis gondoltam, hogy nasdaq-ba is tolok kis penzt kulon, a lustaportban mutatott termek jo lehet erre? van barmi hatranya egy nem tokeattetes etf-hez kepest a nagyobb volatilitaon tul?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1919) nort_on válasza bandus (#1918) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem csak a volatilitás más, teljesen máshogy működik egy tőkeáttételes ETF. Talán A lustaportfoliós könyvében írt is róla bővebben, hogy miért. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki 3x S&P500-at tolna. :U

(#1921) aAron_


aAron_
őstag

Surányi György Friderikusznál, új adás

#1915Ringman: Ilyenek miatt ne bosszankodj, itt is vannak olyanok, akik 400 felett vettek. :B

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#1922) stingy2


stingy2
senior tag

'ázé pofám leszakad...Portfólió signature fizetős tartalom vs. 30mp "guglizás": Jim Cramer explains which 'junior' growth stocks to keep an eye on
Nyilván nem olvastam a PF. cikket, de nagy tétben fogadnék, hogy ua.
Meg amúgy Cramer-ért pénzt kérni :F Bár így látjuk, mely rv-ekből kell azonnal kiugrani.

INTJ

(#1923) julius666 válasza bandus (#1918) üzenetére


julius666
addikt

Némileg más ilyen ETF-et tartani, mint azonos tőkeáttéttel neked magadnak longolni az alap ETF-et (=hitelt veszel fel és részvényt veszel belőle). A pontos algoritmust nem ismerem, de a napi mozgások "multiplikálódnak" bennük ennek minden előnyével és hátrányával. Ugye hitellel negatívba is mehetsz, ezek az ETF-ek nem igazán tudnak negatívba menni. Nem mindig triviális pontosan mennyire és miért követik le viszont az alap index mozgását. Oldalazó piacon jellemzően alulteljesítik a vállalást, de pl. a 2020-as őrült COVID pénznyomda felpattanásban felül is teljesítette a TQQQ az alap QQQ háromszorosát.

Alapvetően daytradereknek lett kitalálva, az alapkezelő napon túl tartást nem is ajánl a fura működés miatt ezekhez az ETF-ekhez általában. Elmúlt évtizedben nagyon jól működtek hosszútávon tartva is, de bármikor jöhet valami olyan piaci turbulencia, ami kirúgja a működési mód valamelyik lábát és akkor nagy szívás lehet. COVID-os "negatív olajár" idején aki nagyobb tételben szintetikus olaj ETF-et tartott valszeg izzadhatott, nem keveset. Na ez hasonló téma.

Crypto ETF-nél mondjuk lehet nem parább tartani. :D

(#1924) Ringman válasza aAron_ (#1921) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tobbek kozott en is valtottam 390 es 400 kozott, ez van

(#1925) stingy2


stingy2
senior tag

Futures S&P 500 Chart Monthly
Nem nézegetem évek óta a COT riportot, de most azért feltűnt a chart alatt, hogy a Large Trader-ek mekkora short pozit vettek fel az elmúlt pár hétben.

INTJ

(#1926) donat_sz válasza Ringman (#1924) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én a stratégiám szerint nem próbálok időzíteni, így az aktuális árfolyamon váltok folyamatosan, így 420 felett is váltottam..
Most visszanézve nem olyan szép látvány, de akkor sem lehetett előre tudni, hogy fordul-e és mikor az árfolyam.
20 év múlva visszatekintve tartok tőle nem lesz ennyire kiugró érték!

(#1927) Sisco2 válasza donat_sz (#1926) üzenetére


Sisco2
tag

Már 10 év múlva 510 körül lesz éves ~3% -os "tervezett" romlással :U
Pláne 20 év múlva 650 -nél a 420 -as qva jó vágyott árfolyam lesz ahol már valószínüleg többé senki nem tud majd váltani abban az időben úgy mint most kb a 300 alatti sem tér már vissza soha többé.

[ Szerkesztve ]

(#1928) bandus válasza Sisco2 (#1927) üzenetére


bandus
veterán

elég bátor dolog ilyen előrejelzésekbe bocsátkozni. 10 év múlva lehet, hogy már itt is euro lesz, vagy rubel :)

de fura, hogy reális szcenárióna tartasz egy 30-70%-kos gyengülést az euróhoz képest, de lehetetlennek egy 20%-kos erősödést.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1929) j0k3r! válasza stingy2 (#1925) üzenetére


j0k3r!
senior tag

A "Sell in May and go away" talán idén még be is jöhet. Gondolkodom rajta, hogy egy kis pénzzel én is megpróbálom megjátszani a szerintem (!) várható lefele irányt. Még alszok rá párat :)

some men just wanna watch the world burn...

(#1930) Sisco2 válasza bandus (#1928) üzenetére


Sisco2
tag

Pusztán a jelenlegi kormány gazdpolját extrapoláltam a jövőre.. :)
Persze bármi lehet, de ennek a legnagyobb az esélye azért evvel tudok csak számolni jelenleg. A nagyon durva erősödés még ha természetes piaci folyamatok indukálnák is, szinte biztos vagyok benne hogy mesterségesen megakadályoznák.

Nyilván ennyire pontosan nem lehet meghatározni, mint ahogy most séróbol felskicceltem
De azért ha hosszutávu trendet nézel akkor látszik ez, és nem csak technikai oldalrol lehet megindokolni hogy miért arra amerre.

Egy picit gyengült a forint és megint kezd téma lenni a mindenmeghalunk.. :)
Csak arra probáltam utalni hogy evvel azért lehet valamennyire tervezni.
Belöttem egy árfolyamot ami szerintem egy támasz a hosszutávu gyengülő trendben, és erősnek számít én folyamatosan váltom a forintot euroba azért is mert ugyis kell ETF -re mindig és akkor már legyen betárazva relativ jo árfolyamon EUR-ba.
Szerintem most erősnek számít a forint. 370-375 környékén.
Még az is lehet hogy kamatcsökkentés után is itt marad, nem biztos feltétlenül hogy nagyot fog gyengülni ha normálisan kommunikál a jegybank, nem lesz dilettáns mint legutóbb 18% pánik kamatemelés elött. Régioban még mindig durvan kimagaslo a kamat még a 13% is az lesz. Ha megkapjuk az EU pénzt, háboru véget ér, 360 alá is mehet. Akkor is erős lesz, de szerintem már most is az a forint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1931) attiati válasza stingy2 (#1925) üzenetére


attiati
veterán

mit jelöl a kék, piros, zöld?

Nem csak egy nagy pozi továbbgörgetéstét látjuk a charton?

(#1932) concret_hp


concret_hp
addikt

strt-ről mi a véleményetek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1933) Vesa válasza Ringman (#1924) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem még van a 390-en váltott USD-ből is. :DDD Valameyik nap néztem, olyan 1M mínusz. (egy jobb bringa ára :D)

A tudomány a valóság költészete!

(#1934) cdl válasza Vesa (#1933) üzenetére


cdl
senior tag

Ép most vettem majd ennyiért egyet.

(#1935) Ringman


Ringman
nagyúr

Leleplezte a magyar dollármilliomosokat egy külföldi kutatás – Ilyen számokat még nem láttunk

Közel 580 ezer ember nettó vagyona haladta meg a 30 millió dollárt tavaly a Knight Frank friss elemzése szerint

2027-re a becslések szerint már 415 olyan magyar lesz, akinek nettó vagyona meghaladja a 30 millió dollárt, azaz mostani árfolyamon a közel 10,5 milliárd forintot.

[ Szerkesztve ]

(#1936) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

2021-11-02 - Nvidia eclipses Warren Buffett’s Berkshire Hathaway as 7th largest U.S. company
2023-05-16 - Nvidia’s Market Cap Is Now Bigger Than Berkshire Hathaway’s. Credit AI.

Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me? :)

some men just wanna watch the world burn...

(#1937) Vesa válasza Ringman (#1935) üzenetére


Vesa
veterán

Na vajon kik azok? Tisztelet a kivételnek...

A tudomány a valóság költészete!

(#1938) Wn2tl


Wn2tl
tag

Van egy kérdésem, hátha tudja valaki csuklóból a választ. Mi van ha NYSE-n veszek ADR-t, és az mondjuk brazil cég? Akkor is problémát jelent a kettős adózás eltörlése?

(#1939) Ringman


Ringman
nagyúr

(#1940) Wn2tl válasza Ringman (#1939) üzenetére


Wn2tl
tag

Valamelyik guru írta egy éve, hogy a legjobb defenzív szektor az infláció védelemre a kaja részvények, mert folyamatosan pörgetik a termékeket adnak-vesznek és gyakorlatilag tetszés szerint be tudják építeni az inflációt az árakba és osztalékot is tudnak emelni.

Bár szerintem most úgy fest, hogy ha nincs nagy gikszer maga az spx index is jól fog menni valameddig. Nem vagyok egy chart mágus, annyit látok, hogy a 4180 körüli szintnek többször neki ment és lassan mintha áttörne rajta.

(#1941) KMT válasza Ringman (#1939) üzenetére


KMT
addikt

Na, akkor mégis csak jogos az extraprofitadó. Még ha nem is nagyon működik. :U

És valóban érdekes, hogy le lehet-e ezt követni az egyéni befektetések terén.

(#1942) Oppenheimer válasza KMT (#1941) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lehet, teljes tőzsdeindex mindig így vagy úgy követi az infláció.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1943) Vesa válasza KMT (#1941) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs értelme sajnos. Minden ilyen adót beépítenek az árba, tehát ezek csak további áremelkedést okoznak. A profitjából senki nem enged. Görgeti tovább az árazásban, és a végén mindig a végfelhasználó fizeti meg.

Wn2tl
Azért észnél kell lenni azzal, hogy mely élelmiszerekről van szó. Ezen belül sem minden szektor pörög, itt is rengeteg olyan gyártó van, akiknek a terméke nélkül lehet élni, ezért elsőként maradnak ki a bevásárlókosárból. pl. a chips meg a gumicukor is élelmiszer.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1944) stingy2 válasza Vesa (#1943) üzenetére


stingy2
senior tag

Az áremelkedés egyetlen hatásos ellenszere a piaci verseny. Azt kell(ene) jól "menedzselni" állami szinten, és nem fulladnánk bele az inflációba. Úgy nem működik, hogy pl. mint telkó szektornál, itt van 3 versenyző, évtizedekig kartelleznek, majd mikor bejön a Digi és letörné az árakat, akkor állami segítséggel kitúrják. Egy minimum ára meg mindennek van, mondjuk így érthetően: veszteségesen senki nem fog hosszú időn keresztül adni semmit.
De az, hogy állami beavatkozással egekbe toljuk az inflációt: ár stopok, kisker különadók, nem fog működni, mert ahogy írod is, beépül az árba. Jó, értem én, hogy a totál versenyképtelen CBA-t, Coop-ot, meg mittomit kell mentegetni, de ha ezek a szoci. csökevények nem kilopták volna évtizedekig a lét a cégből, hanem fejlesztenek, akkor most nem sírna a szájuk, hogy az Aldi elviszi a forgalmat.
Láttam 20+ éve olyan Áfész elnököt, aki simán sofőrt tartott a céges autóhoz, mert a szoci időkben megszokta, hogy az összeröffenéseken csatak részegre issza magát. A cége meg szép lassan csődbe ment. Vagy a híres hárombetűsnél az egyik tulaj "nájlozacsiba" csomagolt :D pénzzel rohangált a folyosón, és üvöltözött, hogy ez a lóvé b.szátok meg... A fejlesztés helyett meg inkább költöttek a saját luxus kiadásaikra. Nemtom, változott-e azóta ez a remek üzleti hozzáállás, de a boltjaik jó részének állapotából nem erre következtetnék. Csak akkor az ilyen életképtelen vállalkozásokat nem támogatni, hanem kiirtani kellene. A fogyasztók - mi- jobban járnának, de azt Mo-on ugye ki nem sz..ja le.

INTJ

(#1945) Vesa válasza stingy2 (#1944) üzenetére


Vesa
veterán

Jól összefoglaltad, egyetértek mindenben. :K

A tudomány a valóság költészete!

(#1946) axioma


axioma
veterán

Az erste investment-nel a lejart limitaras veteli ajanlatokat utolag nem lehet kilistazni? Elsore nem talaltam.

(#1947) Ringman


Ringman
nagyúr

GKI: A fogyasztók borúsabban, a vállalkozások derűsebben néznek a jövőbe, kivéve az építőipart

a mai daniel freund-interjút olvasva itt az állami beruházások egy darabig nem fogják pörgetni az építőipart

(#1948) attiati


attiati
veterán

Lesz megegyezés amcsiban?
Igazi chicken game-nek tűnik.

(#1949) Ixion77 válasza attiati (#1948) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Lesz, de majd csak az utolsó pillanatban. Ami nem akkor van, amikor eddig gondoltuk (pl. június 1.), hanem előbb majd találnak itt egy kis pénzt, meg ott egy kis pénzt, aztán adók is befolynak és az is elég pár napra, aztán majd egyszer valamikor nyár közepén talán véget ér ez a dráma és kezdődik helyette valami más.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1950) Segal válasza attiati (#1948) üzenetére


Segal
veterán

Eddig is mindig volt...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.