Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#144) Danoob válasza Fecdzo (#143) üzenetére


Danoob
csendes tag

"Én is azt ajánlom, hogy annál a cégnél backtestelj ahol kereskedsz"

Egyelőre csak az Oanda demószámláját nyüstölöm, de eddig szimpatikusnak tűnik, tehát akár éles kereskedésre is használnám. Viszont ezzel nem tudom megfogadni a fenti tanácsod, mert egyáltalán nem találok hozzá backtesthez használható adatokat.

"Nos még nem engedtem rá egy intrumentumra sem a rendszereim, de ha fogom akkor NinjaTradert meg Trdestationt. Trdestationban az a jó, hogy olyan komplett brokicég mint IB csak fasza a kereskedési őlatformja...lehet backtesztelni, van az easylanguage nyelve és nagyon egyszerű ez által programozni."

Tradestation letöltöttem, másiknak csak a weblapját néztem meg... Igazából nem hiszem, hogy ezekkel komoly dolgokat le lehet programozni, szóval én mindenképp olyan megoldáson gondolkodok, hogy teljesen saját (pl C++-ban írt) programmal végezném a backtesteket és a stratégiafejlesztést. De ehhez egyelőre a legjobb adatom ami van, a www.fin-rus.com-ról leszedhető, 1 perces felbontású gyertyák. Viszont itt az EUR/USD csak négy tizedes pontosságú (Oanda programja 5 tizedest kezel) továbbá perpill elképzelésem sincs, hogy még ha ezekre az adatokra össze is hozok valami működő automatizált rendszert, akkor az utána az Oanda adatain is működni fog-e. (az meg külön öröm lesz, hogy ha nem akarom megvenni a kipróbáláshoz az API-jukat, akkor meg kell csinálni a kliensük automatizálását) Szóval nem vagyok túl bizakodó egyelőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.