Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Szevam #4414 üzenetére

    Az Anki ezt mindig megmutatja a tanulási görbén. Nem új találmány, de akkor is nagyrészt magolás, ami idővel unalmassá válik. Én végül az azonos témákat felölelő YouTube-videóknál maradtam hosszú távon. A behind the scenes videókban alapvetően egy teljesen más szókincset ismersz fel, mint a DIY vasútmodellezőben. A sporteseményeknek is megvan a sajátos szókincsük, és a híreknek szintén. Így alaposan körüljárhatsz egy-egy témát, és elcsípheted az igazán fontos, gyakori szavakat. Azért is hatásosabb, mert nem egy művi, kitalált szituációt, hanem valós előadást hallgatsz.

    A videót pedig azért részesítem előnyben a podcast-nál, mert fontos látni a testbeszédet, a gesztusokat, és ezek sokszor segítenek ráébredni a szituációkra, amikről beszélnek.

    Azonkívül az idegen nyelvi irodalom is nagyon hatásos, mert azokat a szavakat kell mindössze kikeresned, amelyek GYAKRAN ismétlődnek, tehát FONTOSAK, és a mondanivaló megértéséhez nélkülözhetetlenek. Ha egy történetben valaki elrejtőzik egy rezgő csipkeborkorban, vagy egy bármilyen más bokorban, akkor teljesen mindegy, hogy valójában tudod-e, melyik növény micsoda. Lényegtelen a történet szempontjából. Viszont az ige az fontos, így ha az "elrejtőzik" igét nem ismered, azt muszáj vagy kiszótárazni.

    És persze az sem hátrány, ha kicsit az ember választékosabb kifejezéseket is elsajátít.

    Az olvasásnak egyetlen hátránya, hogy időfelhasználás szempontjából kevésbé hatékony. 2-3 regény elolvasása révén kapsz 2-3 új kifejezést, viszont azok már jelentősen bele vannak égve a memóriába.

Új hozzászólás Aktív témák