Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) t256 válasza tutitibi (#99) üzenetére


t256
őstag

Én is Őket nézem! :DD
Google kereséseim alapján mutatta a bannert a facebook. A 95% állami támogatás nagyon jól hangzik.
A Greenfoxról nagyon rosszak a vélemények. A Codecoolt és a codeberryt néztem még.
Én egyenlőre vettem egy Udemy kurzust (C++).
Kíváncsi voltam, hogy megy-e a dolog mielőtt elkezdek egy képzést. Egyenlőre jól megy, de még az elején vagyok.

Remélem az állami támogatás nem csak azoknak jár majd akik elvesztették a munkájukat a járvány miatt. Persze megértem, ha így lesz.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#102) acsadorjan


acsadorjan
csendes tag

Mi más lenne még Bp-en ?

(#103) acsadorjan válasza acsadorjan (#102) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

Webler oktatóstúdióról mi a vélemény ? Okj szoftverfejlesztő képzés téren .

(#104) tutitibi válasza acsadorjan (#102) üzenetére


tutitibi
senior tag

Van más is.

(#105) t256 válasza acsadorjan (#103) üzenetére


t256
őstag

Ha még aktuális. Van nálunk egy új kolléga, Ő jelenleg a weblernél csinálja az online tanfolyamot. Elmondása szerint botrányos a színvonal. Egymást váltják az oktatók. Gyorsan magyaráznak. Olyan témából írnak dolgozatot amit még nem is tanultak.

Másik kollégám most végez a Ruandernél. Ő dícséri őket, habár volt főiskolai előképzettsége.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#106) mdk01 válasza t256 (#105) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, van akinek van előképzettsége és van akinek nincs és ez nagy különbség, hogy mennyiére érti az ember amit mondanak. És van az a típusú ember aki az órán akar mindnet megtanulni, és van aki otthon is gyakorol.
Egy biztos, ha nincs előképzettség akkor rengeteg kell még otthon gyakorolni, hogy versenyben maradjon az ember és benne kell mindennek lenni a fejben, mert a vizsgákon nincs idő semmire, csak a gépelésre ezerrel.

(#107) okjos


okjos
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kell-e valami előképzettség a szoftver fejlesztő OKJ képzésre a raundernél, vagy el lehet kezdeni az egészet a nulláról?

(#108) mdk01 válasza okjos (#107) üzenetére


mdk01
addikt

Jó ha van, de ha nincs állj neki gyakorolni magadtól mert nulláról kezdve nehéz és sok lesz, főleg mjnka mellett.

(#109) okjos válasza mdk01 (#108) üzenetére


okjos
újonc

Köszi a választ.

(#110) sz.balazs.95 válasza #12889600 (#95) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én Szoftverfejlesztőre járok, szintén a Ruanderbe, és hasonló véleményem van a tanárról. :DDD
Elbrummog kb 7 órát, aminek jó, ha egy tizedét megérti az ember, a teszteken meg olyan kérdések vannak, hogy csak nézek, mert a kérdések tárgyai meg sem lettek említve az órán, viszont az ott elhangzott dolgok képzik az összes anyagot, amit kapunk.
Mi a tanfolyam végén járunk, de a tanár még mindig csak ott tart, hogy várja az ötleteket, amik alapján a szakdolgozatot kellene majd megcsinálni.

Nekem egy nagy csalódás ez a suli. :(

Egy pozitív dolog van mégis, amit említenék: az angol tanár, akit kaptunk, külsős, és rendkívül jó tanár, nagyon lelkiismeretes, kooperatív és segítőkész. Elvileg a hálózati ismereteket is ő tanítja, tehát ha valaki azt tanulja, valószínűleg annak pozitív a megítélése a sulival kapcsolatban. A szoftverfejlesztő tanár viszont katasztrófa minden szinten. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#111) mdk01 válasza sz.balazs.95 (#110) üzenetére


mdk01
addikt

Nálunk is volt ilyen tanár, de szerencsére nem ő vitte az osztályt az utolsó évben.
Nagyon sok függ a tanáron ami nem a suli hibája, amilyen tanárhiány van csoda hogy van aki tanítson és sajnos ez még rosszabb lesz, amíg a multik jobban fizetnek mint a suli.

(#112) sz.balazs.95 válasza mdk01 (#111) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Rendben, ezt értem, de ettől még nekem nem lesz a tanfolyam ára kevésbé kidobva az ablakon.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#113) tegbashar


tegbashar
tag

Én az újratervezés programba jelentkeztem, a Training 360 pár éves online kurzusa "A vállalati webfejlesztés alapjai" néven fut.
Teljesen térítésmentes a képzés, de ennek az az "ára", hogy csak emailen keresztül lehet kapcsolatba lépni velük (a Training 360 egyáltalán nem nyújt semmi segítséget).
Viszont megismertem és végignéztem "SanFranciscobol Jottem" youtuber anyagait, szerintem többet ér amit a srác csinál, mint a T360 nekem elérhető képzése.

Most jön a záróvizsga, idézem: '"A tesztet sikeresen teljesítő résztvevők lehetőséget kapnak egy kompetenciateszten való részvételre. A záróvizsgán, valamint a kompetenciateszten elért pontszámok alapján kerülnek kiválasztásra azon jelentkezők, akik továbbléphetnek a struktúraváltó képzések következő szakaszába."

Nem tudom milyen lehetőségek lesznek a folytatásban. Én szakmában dolgozó ismerőstől Frontendre Angular vagy React, Backendre Java, vagy .net tanácsot kaptam. Erről mi a véleményetek?

Maga a tanfolyam számomra könnyű volt, mert (nem ér röhögni) 88-tól basic majd assembly "programozónak" képeztem magam, magam, mert semmi írásos anyag nem volt, minden infot demo-versenyekről szereztem.
Pár tech demot leszámítva (nem törtünk fel velük) írtam apámnak egy számla és útvonal nyilvántartó programot.
Mindezt minden struktúra nélkül, ami az első javításig teljesen jó ötletnek tűnt, aztán jött a keresgélés, izzadás, de teljesen működőképes volt a kód. Mondjuk vicces volt fatert nézni, ahogy a dataset fejet állítgatja csillag-csavarhúzóval, hogy betöltsön :D

Sajnos ez a vonal 94' ben félbeszakadt, más szakon tanultam tovább, aztán jött a bulivonat, hagyjuk. Azóta felugrott pár szakma, de egyik sem támogatja a távmunkát, ezért kezdtem a képzésbe (és mert, bizonyítani akartam magamnak, hogy 45 év az még nem a világ vége).

Viszont valahogy minden vacak amit tudtam előkerült, most kavarog a fejemben a teljesen eltérő C64 basic utasításkészlete keveredve a html és JS utasításokkal. Gondolom, majd letisztul ez a káosz a fejemben.
És gondolom a jsfiddle.net hangosan röhögött, mikor fáradtan beírtam, hogy
10 FOR I=1 TO 10.....
érdekes, JS nem tartalmaz for next ciklust ;]

[ Szerkesztve ]

(#114) mdk01 válasza sz.balazs.95 (#112) üzenetére


mdk01
addikt

Az a helyzet, hogy otthon rengeteg kell gyakorolni, nem a tanártól kell várni a tudást. Erre a szakmára rettentően igaz hogy gyakorlat teszi a mestert, mindennek ott kell lenni a fejben.

(#115) tegbashar


tegbashar
tag

Közben ez az alapképzés sikeres vizsgával zárult :D
Remélem valami használható lesz terítéken a specializációhoz.

(#116) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Sziasztok,

Beiratkoztam egy szoftverfejlesztő és -tesztelő OKJ-s, 2 éves, esti képzésbe, ami jövőhéten indul majd.

Most lehet, hogy egy olyan kérdést fogok feltenni, hogy melyik jobb, inni vagy enni, de van bennem egy kis bizonytalanság, hogy nem lett volna jobb választás egy informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus képzés? Melyik a "jobb", hasznosabb?

(#117) t256 válasza Taknyoshal (#116) üzenetére


t256
őstag

Esetleg van valami infód arról, hogy a képzésre be kell-e majd járni vagy online képzés lesz?
Amire én jelentkeztem az Szeptember végén indul, de még nincs infóm róla.

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ. Valamilyen hálózat tervező, kiépítő képzést takar?
Melyik érdekel jobban? A szoftverfejlesztésbe bele tudsz nézni Youtube-on. Vannak ingyenes oktató videok. Ki tudod próbálni, hogy mennyire vagy fogékony rá.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#118) Taknyoshal válasza t256 (#117) üzenetére


Taknyoshal
tag

Nem tudok semmit, egyelőre kitöltöttem egy formanyomtatványt az adataimmal, lefénymásolták az érettségimet és mondták, hogy jövőhét hétfőn mikorra kell mennem, akkor már lesz oktatás is és ott kiderülnek a részletek.

A másik képzésnek ez a leírása:
képes számítógépet kezelni, üzemeltetni, irodai alkalmazásokat, multimédiás és kommunikációs alkalmazásokat telepíteni, karbantartani és használni;elvégzi számítógépek és perifériáik hardveres szerelési, karbantartási és javítási munkáit;ellátja munkaállomások operációs rendszerének telepítését és karban- tartását;képes a hálózati eszközök, a hálózati operációs rendszerek és az alapvető internetes szolgáltatások telepítésére, üzemeltetésére és karbantartására;ellátja a kisebb helyi hálózatok kiépítésével és karbantartásával kapcsolatos feladatokat;képes kisebb otthoni, irodai és közepes méretű hálózatok tervezési, illetve felügyeleti feladatait elvégezni;elvégzi az informatikai biztonsági eszközök, tűzfalak és vírusvédelmi szoftverek telepítését és konfigurálását;felhőszolgáltatásokat kezel.

Azt mondom, hogy érdekel a programozás, W3Schools-ról PHP-t tanulgatok jelenleg is.

(#119) mdk01 válasza Taknyoshal (#118) üzenetére


mdk01
addikt

Az szoftverfejlesztőnél a programozáson van a hangsúly a "Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus" kicsavart megnevezés pedig szimplán az eddigi "Rendszer üzemeltető"-t takarja aminél pedig a hálózaton van a hangsúly.

Nálunk az első évben mind a két képzés ugyanazt tanulta és a második évben mentek rá mélységeiben azokra a tananyagokra, amiről az a képzés szólt.
PHP-t kell tudnod majd, de nem túl mélyen, kérdezz rá mi lesz a fő programnyelv(gyanítom a C#) és arra feküdj rá kőkeményen.

(#120) Taknyoshal válasza mdk01 (#119) üzenetére


Taknyoshal
tag

Köszönöm a magyarázatot.

Még nem tudom, hogy mi lesz a fő programnyelv, de igen, arra fogok ráfeküdni. :)

(#121) ptibi89


ptibi89
friss újonc

Hali!

Java fejlesztői kurzust keresgélek és a kérdésem az lenne hogy találkozott-e már valaki velük? Valakinek tapasztalat, hogy milyen a képzés? :DD

(#122) Taknyoshal válasza Taknyoshal (#120) üzenetére


Taknyoshal
tag

Python lesz a programnyelv, amivel foglalkozni fogunk. Ennek örülök, mert úgy lett egy kis közöm a programozáshoz, hogy a Raspberry Pi-mmel ügyködtem Youtube videók alapján.

Az első oktatási nap ma lesz, remélem, hogy előbb-utóbb áttérünk az online oktatásra.

(#123) mdk01 válasza Taknyoshal (#122) üzenetére


mdk01
addikt

Az jó, mert könnyen tanulható és nem ijedsz meg a programozástól. :)

(#124) tutitibi válasza sz.balazs.95 (#110) üzenetére


tutitibi
senior tag

Pont ugyanezt hallottam én is a volt iskolámról. Aki engem tanított már nem tanít ott. Aki meg ott tanít programozást, arra sok panaszt hallottam.

(#125) t256


t256
őstag

Én most azon gondolkodom megéri-e egyáltalán a komplett Szoftverfejlesztő OKJ képzés.

Ruandernél lehet jelentkezni C# tanfolyamra. Ez egy tanusítványt ad.
Nem tartok ugyanott, ha a többit (webprogramozás, mySQL) megtanulom Udemyn a saját tempómban akár gyorsabban?
Sőt, Udemyn valószínű bővebb a tananyag, mint az OKJ képzésen.

Mennyit számít ez az OKJ papír?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#126) mdk01 válasza t256 (#125) üzenetére


mdk01
addikt

Papír nem számít szerintem. Tudni kell, munkáltató is arra kíváncsi.

(#127) tutitibi válasza t256 (#125) üzenetére


tutitibi
senior tag

OKJ-n sokkal több mindent tanítanak, meg is kérdezheted tőlük.

(#128) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Ez az Udemy jobb, hasznosabb, mint a w3schools? :B

[ Szerkesztve ]

(#130) tegbashar válasza tutitibi (#127) üzenetére


tegbashar
tag

Én 5 éve elvégeztem egy OKJ képzést.
Az ott átadott tudásanyag ~5%-ban piacképes, ~80% a szakmában kevés helyen, célspecifikusan használható...volt 20 évvel ezelőtt.
A fennmaradó ~15% pedig teljesen felesleges.

Két oktatóm közül az egyik - nem fogom szépíteni - a szakma szégyene. A másik oktatóm pedig egy introvertált, de nagy tudású, tapasztalt szakember volt.

A bizonyítványba írt jegyem pedig nem tükrözi azt a teljesítményt, amit a vizsgán nyújtottam - csalódottságomat tetézte, hogy egy kis extráért megoldható lett volna ez a probléma.

Egy ilyen kicsi mintavételezés alapján ugyan, de fenemód érdekelne, hogy ennél mi az, ami kevesebb.

Ps: ha nincs a járvány, akkor azóta is ebben a szakmában dolgoznék. Mert magamtól beletanultam.
A bizonyítványom középszerűségén pedig nem kellett sehol égjek, mert soha, sehol sem kérték.

(#131) sellas


sellas
tag

Sziasztok!

Miután az Újratervezés Programba kiderült hogy 2,5 milliót vissza kell fizetni, ha valami miatt nem sikerülne végigcsinálni, én is az OKJ felé kacsintok, ami még ingyenes lenne ugye. Akkor ezek szerint ezek annyival rosszabbak mint a bootcampek, nem érné meg? OKJ után lennének álláslehetőségek?

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#132) tutitibi válasza tegbashar (#130) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az, hogy milyen tanárt fogsz ki, abszolut szerencse kérdése, ha nem jó váltani kell, akár csoportot is. Én mondjuk rendszerüzemeltetőt végeztem, főleg hálózatokkal foglalkoztunk, de azokkal sokat. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#133) tutitibi válasza tegbashar (#113) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Én az újratervezés programba jelentkeztem, a Training 360 pár éves online kurzusa "A vállalati webfejlesztés alapjai" néven fut."

Na egy nagy hiba volt....meg persze térítésmentes, kár, hogy én már nem hiszek a mesékben a 45 évemmel. :D :D Ahogy olvastam a csalódott jelentkezők saját fb csoportot is létrehoztak.

(#134) Aureal válasza tutitibi (#133) üzenetére


Aureal
senior tag

Vagyis teljes káosz és nem érdemes ott folytatni a képzést???
Tudsz valamit ezekről a sulikról?
https://ujratervezes.nive.hu/kepzok

Ebből ui. semmi értelmes nem hámozható ki. :F
https://ujratervezes.nive.hu/kepzesek

(#135) sz.balazs.95 válasza mdk01 (#114) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez világos, de ehhez egy ingyenes tanfolyam, vagy akár csak egy netes dokumentáció is jó.
Nem a tanártól várom el a tudást, hanem inkább az asszisztációt várnám el, hogy ha valahol nem világos egy részlet, annak a megértésében segítsen, és azzal tudjak tovább haladni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#136) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A fővárosban tudtok ajánlani jó iskolát, ahová érdemes jelentkezni?

(#137) Aureal válasza timelord1987 (#136) üzenetére


Aureal
senior tag

Hulla ez a topic. :U

(#138) mdk01 válasza Aureal (#137) üzenetére


mdk01
addikt

Én olvastam, de nem bp.-i vagyok így nem tudok segíteni.

(#139) t256 válasza timelord1987 (#136) üzenetére


t256
őstag

Szia,

Én a Ruander-t ajánlom. Nemrég kezdtem Náluk. Szimpatikus, hogy a tanár nem csak a programnyelv szintaktikáját tanítja, hanem a programozáshoz való gondolkodásmódot is.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#140) timelord1987 válasza t256 (#139) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R
Milyen tantárgyak vannak a Ruander-nél, mennyire érzed nehéznek?
Mondtak arról valamit, hogy a tanfolyam végére milyen programokat készítetek el?

(#141) t256 válasza timelord1987 (#140) üzenetére


t256
őstag

A fő tantárgy a C# programozás. A tanfolyam kezdéséig udemy-n tanultam. Eljutottam a metódusokig.
Ennyi alapom volt. Az alapokat, a szintaktikát értem. Ha azt mondja a tanár, hogy kezdjünk el programozni egy torpedó játékot, akkor erősen gondolkodnom kell. Addig a pontig értem, amíg nem kell össze raknom a tanult dolgokat.

A másik tantárgy most számtech alapok. Ez inkább egy előadás. Nosztalgikusan végigmegyünk a harvereken, perifériákon. Pont, amiben felnőttem. :)

Ezt követően lesz hálózati alapismeretek, majd HTML, PHP, Javascript, SQL, SQL és C# együtt.

Arról nincs infóm, hogy milyen progikat fogunk írni a tanfolyam vége felé, viszont lesz diplomamunka, annak a megvédése. Erre felajánlanak kb 15 féle ötletet, ha magadtól nem jutna eszedbe semmi.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#142) timelord1987 válasza t256 (#141) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#143) Markohh


Markohh
friss újonc

Sziasztok!
Olvastam, hogy sokan említettétek a Ruandert OKJ-s szoftverfejlesztő képzéssel kapcs. és úgy érzem ott bizonyos tanár(ok) oktatási technikája volt a nem tetszés alapja. De ettől eltekintve nem írtatok rosszat. Mi a helyzet az IT Academyvel? :F Valaki valami infó? Köszi a választ előre is!

(#144) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Sziasztok,

Ki hogy áll a tanulmányaival?
Időközben megértettem, hogy én már nem OKJ-ra járok, hanem ez egy Szakmajegyzék szerinti képzés. Jövő héten lesz egy belső vizsga, igazából az informatikai alapismeretek középfokú érettségi feladatait kérik számon, elvileg ez a 10. osztályos tudásszint.

(#145) Szabmester03


Szabmester03
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új szakmát, amivel talán feljebb léphetek.

informatikai rendszer és alkalmazás üzemeltető technikus képzés, ezt néztem ki, februárban indul, 2éves
Szeretem a számítástechnikát, hardveres, néhány egyszerű szoftveres problémát megtudok oldani.
Programozáshoz nem értek, matekból sügér voltam mindíg. :D Az iskola óta eltelt több mint 10 év

Ha jól gondolom, ez egy rendszergazda szerű képesítést ad. Valaki aki elvégezte vagy éppen benne van, tudna mondani pár véleményt?
Van értelme jelentkeznem? Mennyire nehéz? Megfelelő tudást ad, hogy azzal elhelyezkedjek?

(#146) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Üdv! Valaki tudna abban segíteni, hogy Győr-Sopron részen keresnék tanárt vagy valakit akit jól ért hozzá, aki segítene felkészülni OKJ-s vizsgára. c sharp, adatbázis kezelés, pyhton , webkészítés. Grafikus felület. Májusban van a vizsga, addig kéne stabilan eljutni ,hogy fájlból beolvasásig jól menjen. Köszi előre is!

PSN: szuhi

(#147) tutitibi válasza Szabmester03 (#145) üzenetére


tutitibi
senior tag

Neked is kb. ugyanaz kellene, mint amit én végeztem el a Ruandernél 10 hónap alatt. Ez az Informatikai rendszerüzemeltető OKJ.
De sajnos ilyen már nincs a kormány megszüntette az OKJ képzést, ami pont most elég érdekes ebben a vírushelyzetben amikor égető szükség van a szakemberekre. Szerintem.

(#148) Nrk38


Nrk38
friss újonc

Én most fogom befejezni a Ruandernél a szoftverfejlesztő képzést. Az óráknak már vége, már csak a vizsgák vannak hátra. Az OKJ ugyan át fog alakulni, de azért leírom a véleményem, hisz valamilyen formában úgyis megmarad.

Valahol olvastam, lehet nem ezen a fórumon, hogy a Ruander csak a pénzt húzza le az emberekről, mert a sz*rtól a repülőig mindent tanítanak és ennél én sem tudnám jobb szavakkal leírni. Csináltak pár termet, lehet valami támogatásból lehet nem. Most ebben van a pénz, jó befektetés lesz. Aztán itt meg is álltak.
Hívtak egy semmirekellő tanárt valami utolsó barlangból. Aki a programozásom kívül mindent elmondott nekünk. Hetente közölte, hogy a TÖBBI infótanár mennyire semmirekellő és mi milyen szerencsések vagyunk, hogy ő tanít minket. Szegény nagyon önbizalom hiányos lehet és folyamatos megerősítésre van szüksége. Emellett az egész életét elmesélte, nem részletezem, hogy ne sértsem meg, de volt benne mindenféle személyes dolog. Persze a politika, a vírus, a rasszizmus, az abortusz és a gyereknevelés is bele fért az Ő idejébe. 👍
Mindent tudott és azt mindenkinél jobban tudta. És mindent elmondott, többször is, hogy mindenki megjegyezze.
Minden apró dolgokra felvágott, ami másnak tök természetes.

Egy napunk 9 kor kezdődött és 5 órás volt (ez 6 tanórát jelent + 30 perc szünet.) Nos ez a valóságban úgy volt, hogy rendszeresen a 9 órás kezdés helyett olyan 15-20 perccel később kezdtünk. Majd 3 órán keresztül oldottunk meg 1 olyan feladatot, amire a vizsgán csak 1 óra jut. Délben elmentünk szünetre, majd minimum 40 perc után kezdtük csak el a következő részt. Ahol megint semmi nem történt, mert volt rá időnk.👍

Most persze fel lehet tenni a kérdést, hogy ha így volt, akkor miért nem mondtuk a tanárnak, hogy tartsuk magunkat az időrendhez, nos mondtuk, erre, aki monda neki azt, mindenki előtt fennhangon leszidta, megszégyenítette, hogy mivel ő a tanár ő dönti el, hogy mikor kezdünk először mindenkit meg kell várni. (Hát aki késik így járt, majd legközelebb megtanulja, hogy időben kell érkezni.) azt a feladatot meg a fentiek miatt írtuk 3 óráig. :)

A másik óriási probléma, az, amit az elején már írtam, hogy ide hívtak random tanárokat tanítani. Ők állítják össze a tantervet, egyedül az OKJ vizsga a központi, nyilvánvalóan. Na most ennek a tanárnak nem tudom ki adott engedélyt, (ja de tudom, mert azt is elmondta, legalább hetente 1-szer.) de NEM TUD tanítani, az amit csinál nem mondható tanításnak, úgy éreztem magam, mint a suliban a helyettesítő tanárnál, aki feladja a kötelező feladatot, de amúgy csak bratyizik, mert nem szakos és nem akar unatkozni.

A tanítása, annyiból állt, hogy a w3schoolst felolvasta nekünk, majd szépen kiírta a bracketsbe  és megnéztük a neten, hogy a bekezdés az  <p>. Mások YouTube videóit linkelte be.

A programozás része, annyi volt, hogy megoldottuk az előző vizsga feladatokat, hát ettől a kutya nem tanul meg programozni, egy cégnél meg jól a képedbe is röhögnek.

Egy darab saját jegyzetet adott ki a szoftverfejlesztő résznél, de az is csak annyi volt, hogy a közösen készített programnak a kódját részekre szedte.

Egy másik kódját meg nem mutatta meg nekünk, mert ő is 2 hetet dologozott rajta. Ok.

Volt ott pár diák, akik mindenben okosabbak voltak nála, többször is a tanár kérdezett tőlük.

Nagyon türelmetlem. Felsőbbrendűnek érzi magát. Ha mondtuk, hogy nem értjük, akkor megsértődött, leszidott minket, a mi hibának volt, nem ő magyarázott rosszul.

Minden dolgot először és utoljára hallottunk.

Nagyon csúnyán bánt az egyik diákkal, ha ő kérdezett, egyből ráüvöltött, butának nevezte, hogy ezt, hogy nem lehet érteni. És a többit le sem írom, annyira sértő, de a videót a tanár feltöltötte, hiszen online ment az óra.

Összefoglalva, ez a suli csak a termet adja, elképesztően tanár függő, mert ő hoz minden tananyagot és őszintén, szerintem át se nézte a suli ezeket, mert mi nem az első csoport voltunk és még nincsenek jegyzetei. Én pont egy rossz tanárt fogtam ki. A gond viszont, az hogy kB. 2 van és nagyon máshol nem lehet tanulni csak sokkal drágábban, de ez sem éri meg a pénzt, egy forintot nem ér. Egy 25ezer Ft-os hétvégi kurzussal egyenlő. Én meg tudom tanítani, olyan szinten, ahogy ő csinálta, hiszen csak el kell küldenem a w3schools linkjét.

Meg túl sok mindent akarnak, leadni nagyon rövid idő alatt, tényleg semmibe nem megy bele, csak a vizsga feladatok lesznek, de azzal nem tanul meg az ember érdemlegesen programozni.
Kb. Minden nyelvben megtanultuk az alapműveleteket meg a random számot.

Nem éri meg ide jönni, mert a szemünk láttára írta be a Googlebe a dolgokat. Minden, amit itt tanítanak, azt a Googlerol szedte össze a tanár.
400ezerért összeteszik neked egy mappába az első találatot a Googlerol. :)

Ha valakit tényleg érdekel a programozás és nem csak, azért megy, mert ezzel most jól lehet keresni és már amúgy is van egy kis tapasztalata, akkor inkább menjen egyetemre ha megteheti. Nem feltétlenül igaz, hogy egy szakma többet ér ma. Egy diploma igen is sokat ér. Mikor az informatikus hiányáról beszélnek, akkor sajnos nem ilyen random fél-1 éves tanfolyamokra gondolnak.

Nekem óriási csalódás és kidobott pénz meg idő volt. Le szerettem volna írni ezeket, hogy mások is tudják, hogy mi a helyzet ott. Ezért mentem bele ennyire a részletekbe, hogy tiszta képet kapjanak erről a tanárról és a szoftverfejlesztő tanfolyamról.

Felháborítónak tartom, hogy így bánt a diákjaival, hogy semmibe vette az időnket. Egy csepp tiszteletet nem mutatott irántunk. Borzasztó dolgokat mondott, ezeket nem írtam, le, mert nem helyénvaló.

Én egyébként nem fogom befejezni a tanfolyamot, dolgozni ezzel úgysem mehetek el.

(#149) t256 válasza Nrk38 (#148) üzenetére


t256
őstag

"Kb. Minden nyelvben megtanultuk az alapműveleteket meg a random számot."

A Ruander szoftverfejlesztő képzésen C# nyelvet tanítanak. Vagy a webes nyelvekre gondolsz? Vagy volt Java is? Esetleg előkerült a Pascal? :)
Szerencsém nekem van a Ruandernél, mert tényleg jó tanárom van. Nyugodtan lehet kérdezni Tőle. Mindig kiemeli, hogy ha nem érted nem gond, ha már ebben dolgozol, akkor is előfordulhat ilyen. Nyugodt a légkör.

A helyetekben már az elején ott hagytam volna a képzést. Nem titok, hogy mennyibe kerül a tanfolyam és a vizsgadíj. Ennyi pénzért vannak elvárásai az embernek.
A modulzárók hogy sikerültek?

Ha az első programozás modulzáró nem sikerül, akkor el kell gondolkodni, hogy valami nem stimmel. Hogy jutottatok el a vizsgáig, ha ilyen a színvonal?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#150) mdk01 válasza Nrk38 (#148) üzenetére


mdk01
addikt

Sajnálom, de itt elsősorban a tanárral volt a probléma. Jelenteni kellett volna a vezetőségnél, amit még mindig megtehetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.