Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) mijos válasza ffodi (#1250) üzenetére


mijos
senior tag

Ebben is van "némi" igazság, de az említett enermax venti sem olcsó. A Coolink ventije meg felénk nehezen beszerezhető, de amúgy már vettem volna. Kipróbálnám szívesen, előre a HDD-hez olyat tennék szerintem.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1252) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm fiúk a sok tanácsot a hétvégén megfordítom a tápot hogy lefele legyen a ventije.De mit tegyek oda hogy ne legyen olyan közel a szőnyeghez a ház alja?Szerintetek a kifeszített harisnya jó lesz porfogónak?Lehet a hétvégére itt lesz a venti szabályzó is.

[ Szerkesztve ]

(#1253) mijos válasza BullKoxa (#1252) üzenetére


mijos
senior tag

Ha tudsz akkor barkácsolj, amúgy pár műanyag flakon kupakja is megteszi. Nem sok, de több mint a semmi. A harisnya jobb mint a szúnyogháló, bár nem tudom mennyire gyengíti a légszállítást.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1254) pottyantós válasza BullKoxa (#1252) üzenetére


pottyantós
aktív tag

A magasítást lehet guruló lábakkal, de én cukros dobozokat raktam alájuk... :DDD

Én pont ma csináltam meg a pórvédőt a tápnak.. :)) Levettem a négy lábat és kifeszítettem a szúnyoghálót ami elég sűrű de nem akadályozza a levegő áramlást, és úgy csavartam vissza a lábakat! :D egész pofás lett!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1255) BullKoxa válasza mijos (#1253) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm nem is hittem volna hogy ebben a topikban ilyen gyorsan kapok választ.Mennyivel kellene megemelnem a házat minimum?Csavar anyát nem lehet a láb és a ház közé tenni?

[ Szerkesztve ]

(#1256) mijos válasza BullKoxa (#1255) üzenetére


mijos
senior tag

Arra gondolsz, hogy a kis lábakat leszednéd és oda tennél csavart? Hát én leszedtem, de sajna csak középen van egy lyuk, ami nem is túl széles, de így guruló lábakat sem lehet felszerelni, mert ahhoz meg 4 foglalat kéne. Plusz anyák berakásával és egy hosszú csavarral szeretnéd megoldani, vagy hogy? Nem teljesen értem, kérlek fejtsd ki.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1257) pottyantós válasza BullKoxa (#1255) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Sajna a csavar rövid h megtold a kettő közötti távot valamivel!

Azon töröm az agyam, hogy megcsinálom ezt a csavart hosszabb menettel, hogy a talp és a ház közé valamilyen toldót be tudjak rakni, ha sikerül szólok és akkor csinálok neked is ha kell! :)

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1258) BullKoxa válasza mijos (#1256) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én arra gondolok hogy hosszabb csavart bele,vastag anyát (legalább 1cm vastag)a ház és a gyári talp közé.Remélem érthető voltam,ha nem kérlek jelezd.

pottyantós : Szerintem egyre gondolunk,gyárban dolgozom lehet megtudom oldani vagy oldatni a karbantartókkal.Ha nem,feltétlenül szólni fogok neked.

[ Szerkesztve ]

(#1259) pottyantós válasza BullKoxa (#1258) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Egyre gondolunk, fogaskerékgyártó cégnél vagyok még a toldót is megpróbálom kitalálni! Az a tervem, hogy az alsó gumitalpat rá lehessen csavarozni a toldóra!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1260) BullKoxa válasza pottyantós (#1259) üzenetére


BullKoxa
őstag

Valahogy csak össze jön majd!lehet a Vgak okozta melegségtől teker a tápom 750 fordulat helyett 1400-on?mert az oldala 40-50C° fok körül szokott leni,a tápos topikban azt mondták hogy simán viszi a konfigomat .

(#1261) sestertius válasza BullKoxa (#1260) üzenetére


sestertius
őstag

Az #513 hsz-em korábbról. Nekem azóta így van...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1262) madd dogg válasza mijos (#1256) üzenetére


madd dogg
senior tag

Simán fel lehet tenni a görgőket, és sokkal szebb megoldás, mint a cukrosdoboz, kupakok, vagy akármi. Mellesleg hasznos is. Én így oldottam meg!

A gyári talpak helyére ment fel gyári csavarral, tehát semmi kókányolás nincs a házon.

[ Szerkesztve ]

(#1263) sestertius válasza madd dogg (#1262) üzenetére


sestertius
őstag

Anno én is görgőkkel akartam megoldani, de a forgatható görgőket akartam berakni, amit viszont nem találtam megfelelőt - amit be tudtam volna szerelni a ház aljába normálisan, valamint ami elég magasan tartotta volna a házat.

Jelenleg is keresem a megfelelőt... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1264) ffodi válasza sestertius (#1263) üzenetére


ffodi
veterán

Először én is görgőket akartam alátenni, van is itthon vagy 5db forgószékhez való. Aztán végül plexi házláb került alá(ragasztva), ami alá tettem gumigyűrűket. Ez a megoldás faszán megemeli a házat, meg van oldva a rezgéselnyelés is. Igaz mozgatni nem olyan egyszerű, mintha kerekeken gurulna, de mivel nem nagyon mozgatom, így teljesen lényegtelen ez a szempont. A táp szűrőjét pedig úgy oldottam meg, hogy vettem szúnyoghálót, méretrevágtam, egérpadból :DDD csináltam neki keretet, és alulról ragasztóttam fel, hogy tisztításkor ne kelljen kivenni a tápt. Ez azért jó, mert nem túl vastag, könnyű kezelni, és könnyű eltávolítani.

Megemelt állapotában faszán aláfér a szűrő, alaphelyzetben szinte semmi nem fér alá a poron kívül, nem tudom hogy lehettek ilyen felelőtlenek a CM mérnökei, hogyha már alsótápos a ház, és úgy van kialakítva, hogy alulról szívja a levegőt, akkor lehetne a gyári láb mondjuk 3x magasabb, és akkor nem fulladna meg a táp, főleg, ha szőnyegen van a gép. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1265) sestertius válasza ffodi (#1264) üzenetére


sestertius
őstag

Bizony ez egy általunk már többször fel emlegetett hiba! Semmi nem lehet tökéletes, viszont "talán" tanultak a hibából /vagy csak bónusz, nem tudom/, de a HAF X-nél ez a probléma már nem áll fenn ugye... A 912-nél nem tudom, mi a helyzet. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1266) BullKoxa válasza sestertius (#1261) üzenetére


BullKoxa
őstag

na holnap lehet veszek is hozzá dolgokat,és megfordítom a tápot.Leírnád pontosan hogy van sorrendben egy láb megcsinálva?Lehet én nem látom,ezért kérdem.(vagyis azt nem értem egy lábhoz 3 alátét,és 3 anya kell.Az ajtó ütköző és a csavaron kívül.)És akkor stabil ez így ahogy van,nem fog hátra dőlni a gép?

(#1267) FrezeR válasza ffodi (#1264) üzenetére


FrezeR
senior tag

Milyen plexi házlábakat tettél alá? Tudnál róla infót mondani hol szerezhető be? Nekem sem ártana ez a megoldás :)

(#1268) ffodi válasza FrezeR (#1267) üzenetére


ffodi
veterán

Ilyen csak led nélkül: KATT

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1269) FrezeR válasza ffodi (#1268) üzenetére


FrezeR
senior tag

köszi :))

(#1270) sestertius válasza BullKoxa (#1266) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Valóban jól látod, egy lábhoz egy csavar, egy ütköző, 3 alátét és 3 anya kell. Összességében ezek a stabil tartást és a távtartást biztosítják - 4 cm-es csavar esetén. Ha hosszabb csavart veszel, mondjuk 5 cm, akkor is össze lehet így hozni - csak magasabban lesz a ház, ami nem hátrány... mindegy, nekem így elég magas.

Belülről teszed be a csavart, ott semmi más nem kell. Aztán kívül jön egy alátét, majd két anya /ez a távtartás, valamint ezeket meghúzva lesz stabilan a csavar a ház aljában/, aztán egy újabb alátét, majd az ütköző, aztán ennek az aljába is egy alátét /helye is van, azaz pont olyan méretű alátétet kell szerezni, ami bele megy a gumi süllyesztett részébe!/, majd még egy csavar, mely a gumit rögzíti fixen a csavarhoz, a "lábhoz". Így lenne... :)

Nekem azóta így van, annak ellenére, hogy a lábak beljebb vannak az eredeti lábaknál, teljesen fix, pöpecül áll! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1271) mijos válasza madd dogg (#1262) üzenetére


mijos
senior tag

De ez stabil kerék, nem forgós mint pl. az én házamnál, szóval 1 lyukkal nem lehet megoldani forgó kerék felrakását.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1272) BullKoxa válasza sestertius (#1270) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm az érthető válasz!Holnap bele is csapok ha kapok itt a városban hozzá valót,az ütköző lesz necces szerintem.A ház aljára pedig harisnyát fogok feszesen kifeszíteni.van szúnyoghálóm is de az nem elég sűrű.A tápot azért féltem mégis nem egy olcsó darab,de ha már a ventije úgy fog menni mint régen 750 rpm-el akkor már nagyon elégedett leszek.

(#1273) sestertius válasza mijos (#1271) üzenetére


sestertius
őstag

sajna így van.. én is forgó kerekeket szerettem volna... :K

ko-ko82: a harisnya valóban jobb, mint a háló - habár nekem egyszerűbb volt felrakni a hálót, és azért néha ha takarítja az ember, baja nem igazán lehet - a 750-es Corsair tápom nem is melegszik, éppen hogy langyi - tény, hogy nem annyi vga-t hajt, mint nálad! :DD

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1274) BullKoxa válasza sestertius (#1273) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ha kapok mindent jelentkezem képel is.Köszönök mindent neked és a többieknek is!

(#1275) madd dogg válasza mijos (#1271) üzenetére


madd dogg
senior tag

van olyan forgó kerék praktikerben, ami egy csavaros, és csak bele kell tekerni a lyukba. Én nem akartam olyat, mert már túl magas lenne, meg nagy a kerék. Így csinos. :)

(#1276) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Hi!Akkor itt is lennék a képekkel a ház és a szőnyeg távolsága 5cm kb. !Egy kis infó,most megint a Táp ventije 700 rpm-l megy ezért már megérte!Ez a venti szabályzó is nagyon jó dolog,már most tetszik.És a képek

(#1277) sestertius válasza BullKoxa (#1276) üzenetére


sestertius
őstag

:C :R

Grat!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1278) BullKoxa válasza sestertius (#1277) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi !Érdekes hogy a Moha alatt a felső kari csak 78C°-ra megy fel ,míg a Mafia 2 alatt 99 C°-ra is.Másra nem tudok gondolni hogy az élsimítás miatt ennyivel jobban melegedne a felső vga.

(#1279) sestertius válasza BullKoxa (#1278) üzenetére


sestertius
őstag

Én éppen legutóbb a Dirt 2-ben próbálgattam az élsimításokkal küzdeni, próbálgatni, és bizony jelentős eltérésekkel veszi igénybe a gépet az eltérő beállítás! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1280) BullKoxa válasza sestertius (#1279) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mafia 2 beállításom,ma délelőtt kiveszem a Vsync-et hátha az segít.

(#1281) sestertius válasza BullKoxa (#1280) üzenetére


sestertius
őstag

A Mafia 2 megvan egy ideje, de még nem jutottam el addig, hogy fel is rakjam...
nem is hülyeség, ma szerintem feltolom és lepróbálom... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1282) pottyantós válasza BullKoxa (#1276) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Gratula egész jó lett! :R Mennyire stabil így a cucc?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1283) BullKoxa válasza pottyantós (#1282) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát nem fog eldőlni ha nem megyek neki,az biztos.Szerintem lehetne stabilabb is ha időt fordítanék rá hogy a lábak egy szintben legyenek.

(#1284) sestertius válasza BullKoxa (#1283) üzenetére


sestertius
őstag

Ha mindenhol ugyan olyan nagyságú/vastagságú anyákat, alátéteket és ütközőket/lábakat használtál, és nagyjából egyezően húztad meg az anyákat, nem lehet eltérés a lábak nagysága között! ;)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1285) BullKoxa válasza sestertius (#1284) üzenetére


BullKoxa
őstag

tudom azért írtam hogy stabil ez,ha nem megyek neki.Persze mindenhol ugyan olyan dolgok vannak,tolómérővel meg nem fogok tökölni hogy azzal nézzem meg mennyik menyire van a talajtól.Sokkal jobb így a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#1286) sestertius válasza BullKoxa (#1285) üzenetére


sestertius
őstag

Csak azért, mert nálam az első össze rakást követően úgy van, ahogy van, maximálisan stabilnak tartom... De a lényeg, hogy valóban kellett! Az alsó 14-esen is elgondolkozhatsz így most már.. ha csendben elketyeg ott egy 14-es, az is plusz friss levegőt biztosít, ami nálad 3 vga-nál nem hátrány... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1287) BullKoxa válasza sestertius (#1286) üzenetére


BullKoxa
őstag

És ha beteszek egy másik ventit alulra akkor van értelme a 20cm-nek az elején?Nem kavar be egymásnak a sok venti?

[ Szerkesztve ]

(#1288) sestertius válasza BullKoxa (#1287) üzenetére


sestertius
őstag

A lényeg összességében, hogy minél több friss hűvös jusson be, aztán valahogy a meleg máshol menjen ki... Röviden ennyi! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1289) mijos válasza BullKoxa (#1287) üzenetére


mijos
senior tag

Az első venti a HDD-t hűti, az alső inkább a vgahoz juttat levegőt.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1290) sestertius


sestertius
őstag

No most már a Noctua művek rendben tartják a proci hőfokot úgy, ahogy kell... :D

Ha nyárra nem válna be, akkor majd a H50 helyett max. H70 lesz... de egyelőre így tuti. :)

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1291) pottyantós válasza sestertius (#1290) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szép kis szendvics! :D

Mennyit javultak a hőfokok?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1292) sestertius válasza pottyantós (#1291) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv! Az egy ventihez képest jelentősen... 4-5 fokok minimum, amiről beszélhetünk...
Az a jó, hogy így előre tettem a NF-P12-t, ami 1300-ig pörög, rá is kötöttem a szabályzóra, hogy game alatt oda tudjam adni neki a kakaót, ha kell. Hátul pedig kisegíti a levegőt egy alacsonyabb fordulat számú NF-S12B ULN a maga 700rpm-es pörgésével hangtalanul, de hatékonyan... A nyár majd megválasztja, elég lesz-e. Az i7860 sokkal jobban melegszik, mint az LGA775-ös procik bármelyike... :K

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1293) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

sziasztok lenne 1-2 kérdésem
Adnak e a gépházhoz porszürőt ?
hány db venti jár alapbol ? Mekkora hely van vga nak ? (elférne egy 1 giga gtx460 soc)
üdv

El. Psy. Congroo.

(#1294) pottyantós válasza adamkaa777 (#1293) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!

Pórszűrő csak az elejében van, a tápnak nincs...
2db 20cm-es 1db 12cm jár hozzá!
Vga: 5970 is simán elfér benne a GTX 460 nem is fog benne látszani! :D

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1295) adamkaa777 válasza pottyantós (#1294) üzenetére


adamkaa777
senior tag

ventilátorok sebességét tudom valahogy szabályozni ?

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1296) pottyantós válasza adamkaa777 (#1295) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ja, venti szabályzóval... :DDD

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1297) adamkaa777 válasza pottyantós (#1296) üzenetére


adamkaa777
senior tag

és mivel ? tudnál linkelni ?
+ egy 500w CHIEFTEC táp zsinorja elér rendesen mindenhova ? vagy inkább vegyek másfajta tápot

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1298) pottyantós válasza adamkaa777 (#1297) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ha neked ez megfelelő! :)

Viszont a tápot passzolom kérdezd meg itt: [link]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1299) adamkaa777 válasza pottyantós (#1298) üzenetére


adamkaa777
senior tag

mennyi ?:D jo nembaj ha max fordulaton pörög ugyse hallom fülesen át :D
2-3 ezrere tippeltem max. de lehet berakok majd eléjük 1-1 potit :P:P

El. Psy. Congroo.

(#1300) madd dogg válasza adamkaa777 (#1299) üzenetére


madd dogg
senior tag

vannak olcsóbbak is, revoltec, stb, 4 db ventit szabályoznak, de egy ágra elosztóval ugyan olyan ventiket köthetsz. Én a 2 20centis és a 2 Arctic Cooling ventit is fűzni fogom, az már 2 potméterre 4 darab. A floppy helyre tehető szabályozókat újonnan 4-5ért adják (a jobbakat), de aprón 2000-ért is találsz. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.