Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Henker2


Henker2
addikt

Végeztem a szúnyoghálózással! Majd teszek fel képeket! :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#102) Henker2


Henker2
addikt

Srácok! Tegyetek már fel képet a 922-esetek alaplap mögötti kábelrendezéséről! Én, ha esztétikusan szeretném elrendezni, nem tudom az oldallapot feltenni. Ha meg fel tudom tenni az oldallapot,
akkor meg igy néz ki
Simán elférne a "gányolóstopikban". :U
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#103) sz.j válasza Henker2 (#102) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igaz nem hátulról készült kép van a # 86 hsz-ban, de így is látható, hogy én alul és felül kötegeltem össze a kábeleket és úgy vezettem előre.

Ha a hátfal mögött, a ház oldallapjának kiugró részéhez teszed a felesleges vezetékeket, akkor szvsz símán felmegy az oldallap is.
Legalábbis nálam így van.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#104) Henker2 válasza sz.j (#103) üzenetére


Henker2
addikt

Megpróbálkozok vele! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#105) sz.j válasza Henker2 (#104) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van már valamilyen eredmény?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#106) Henker2 válasza sz.j (#105) üzenetére


Henker2
addikt

Folyamatban van!
Közben teszek fel képeket!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#108) sz.j válasza Henker2 (#107) üzenetére


sz.j
nagyúr

Alakul ez .....

De az oldallapnál miért ragasztottad körbe a hálót? Szvsz felesleges volt ....
Persze Te tudod.

És mi van a kábelek elrendezésével?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#109) Henker2 válasza sz.j (#108) üzenetére


Henker2
addikt

A szúnyoghálót igy gondoltam a legbiztosabbnak!
A kábelek? Mondjuk azt, hogy "simán" rá tudtam tenni a ház oldalát!
A belsejéről is majd készitek képeket!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#111) sz.j válasza Henker2 (#110) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megint csak azt tudom mondani, hogy egyre jobban alakul ez!
És milyen a gép hűtűse, mennyit változott a régi házhoz képest?

Azért még a kábeleket kellene valahogy rendezni, persze ha téged nem zavar akkor nem. :D

A vga hűtését látom, hogy majdnem ugyan úgy oldottad meg mint ahogy én is fogom. Sajnos időhiány miatt csak félkész a ventifelfogató keretem.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#112) smiti válasza Henker2 (#110) üzenetére


smiti
addikt

Tényleg, engem is érdekelnének hőfokok, mennyire volt jó vétel ?

(#113) sz.j válasza smiti (#112) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem véletlenül kérdeztem meg ezt én is (persze jó lenne ha más tulaj is megírná) mert kiváncsi vagyok, hogy másoknál is hasolóan csökkentek a hőfokok mint nálam.
Mert most, egy két kiegészítő ventivel, tuning alatt is nagyon jó hőfokok vannak. Például a procihő 45-46°, 50°, a passzív vga 40-43° körül van.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#114) Henker2 válasza sz.j (#113) üzenetére


Henker2
addikt

Na a hőmérsékletekről.
Majd előkeresem a régebben mért proci és vga hőmérsékleteimet, de egy biztos:

E8500-as procim van, abból is a C0-ás, melegedősebb változata.
Most jelen pillanatban, úgy persze, hogy minden venti pörög szépen, 46'C és 40'C a 2 maghőmérséklet. Szerintem korrekt.
És az ASUS 4890-em 38'C-okkal dolgozik.

Még egyszer mondom, alapon minden és ventik pörögnek szépen.

Én meg vagyok elégedve a ház szellőzésével. Nagyon megérte. :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#115) smiti válasza Henker2 (#114) üzenetére


smiti
addikt

Ha alapon hajtod a procit akkor valami nem stimmel, a cpu hőmérséklet soknak tűnik nekem :B

mod.: mivel nézed a hőmérsékletet ?

[ Szerkesztve ]

(#116) Henker2 válasza smiti (#115) üzenetére


Henker2
addikt

Core Temp
Real Temp
Everest

Mindenhol ennyi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#117) DrJános


DrJános
aktív tag

Helló.

a képen amin a házad eleje van a legfelső rekeszbe mi az a sok szabályzó?

Érdekelne, hogy az alap fordulat az menyi a hűzőknél?

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#118) sz.j válasza DrJános (#117) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez
Venti fordulatszám szabályzó.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#119) DrJános


DrJános
aktív tag

Jó kis cuccnak néz ki, ezzel bármilyen ventit lehet szabályozni vagy csak megadott típusokat?

C1 Cable x 2 - Active RPM Sensing
C2 Cable x 4 - Non-RPM Sensing

Ezt az adat listán találtam mit jelenthet az aktív? Azt hogy az alaplap is beleszól vagy mi? Mert nem értek az ilyesmihez (ezért kérdezek olyasmit is amit más alapvetőnek tart)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#120) Henker2 válasza DrJános (#119) üzenetére


Henker2
addikt

Nagyon jó ez a ventiszabályzó! Szerintem nem nagyon van olyan venti amit nem szabályozna. Az Active RPM azt jelenti, hogy az adott venti fordulatszámát, ha tudja a venti, nyomonkövetheted a BIOS-ban.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#121) #96927232


#96927232
törölt tag

Sziasztok! Szeretnék ilyen házat venni, és az érdekelne, hogy a HDD tartó keret mennyire nyeli el a rezgéseket? WD Caviar Black lenne benne. A mostani thermaltake soprano DX elég rossz sztem mert nagyon berezgeti a házat a vinyó. Amúgy van valami negatív tapasztalat a házzal kapcsolatban?

(#122) sz.j válasza #96927232 (#121) üzenetére


sz.j
nagyúr

Míg az előző házaimnál a kellett használni gumialátétes halkítást, a vinyókhoz, addig ennél a háznál nincs szükség rá, mivel nincs rezonancia. Azaz ugyan annál a vinyónál a rezonanciát teljes mértékben elnyeli a felfogatás.

"... Amúgy van valami negatív tapasztalat a házzal kapcsolatban?"

Talán az ára az, bár nagyon jó ház, .... meg talán az, hogy az előlapját kicsit nehézkes leszedni.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#123) #96927232


#96927232
törölt tag

Köszi ez jó hír :) És egyébként a HDD tartó az teljesen műanyagból van? A ventillátorok mennyire hangosak benne? Első és a fölsö?

(#124) dangerzone


dangerzone
addikt

Csatlakoznék én is a klubba. Csütörtökön szereztem be egy ilyen tüneményt.
Maximálisan elégedett vagyok vele az eddigi 7000 forintos alap asus házam után. :)
Frankón elfér minden, hűsen tartja a cuccaimat, főként hogy még 3 db 12cm-s piros ledes ventit beszereltem. :)

(#125) sz.j válasza #96927232 (#123) üzenetére


sz.j
nagyúr

A tartók műaanyagok, benne gumibakok- tűskével.

Nem túlzott a ventik hangja, de mivel én előlapi szabályzóról vezérlem az összes ventimet, ezért csak tuningnál van hang. Azt is a többi venti (S-FLEX 1900rpm, 38 mm-es Ultra Kaze 2000rpm, stb) adja. A 200-as ventiknek még teljes fordulaton (700 rpm) is alig van hangja.

Viszont a hátsó 120-as hangja nekem nem tetszett, ezért lecserléltem.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#126) sz.j válasza dangerzone (#124) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gratula hozzá, és használd sok síkerrel!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#127) #96927232


#96927232
törölt tag

És az oldallapjai elég masszívak? nem nagyon zörögnek hajlanak? Ja és még a mérete érdekelne. A weboldalán van írva:Main: 253 x 502 x 563 mm / 10.0 x 19.7 x 22.2 inches
Box: 285 x 550 x 605 mm / 11.2 x 21.7 x 23.8 inches. Ebből a ház mérete a Main tehát 56.3 hosszú a box pedig a dobozára vonatkozi? Csak az asztalom hosszúsága miatt érdekelne.

(#128) dangerzone válasza sz.j (#126) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi. Meglesz. :)

(#129) sz.j válasza #96927232 (#127) üzenetére


sz.j
nagyúr

Még nem volt ilyen merev oldallapos házam soha, mint ez. :C De a benne lévő hajlítások is ezt sugallják.

A ház mérete 253x502x563 mm, a másik meg a doboz(csomagolás) mérete.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#130) #96927232


#96927232
törölt tag

Köszi szépen! Remélem egy hónapon belül már lesz ilyen házam :) Elég jónak tűnik :C

(#131) sz.j válasza #96927232 (#130) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igaz minden relatív, de ez az "elég jónak tűnik" szvsz nagyon visszafogott minősítés. :D Volt már egy pár jónak mondható házam, de ilyen jó még soha.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#132) Henker2 válasza sz.j (#131) üzenetére


Henker2
addikt

Csatlakozom hozzád. Irtó jó ház. Soha jobbat "egyenlőre". Én ezt mondom. :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#133) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Ma végre kész lesz a 922 átalakítása.
Belül fekete, kívül fekete+ezüst kombinációja.
Elől és hátul a ventirács kivágva, hátha megszűnik az a minimális szélzaj is.
Beköltözni majd talán Hétfőn vagy Kedden a polírozás után.
Képeket illetve szélzajjal kapcsolatos tapasztalatokat majd megosztom veletek.
Remélem jól fog kinézni. :))
Eddig sehol nem láttam HAF 922-t csak gyári feketében.

:R :DDD

(#134) Henker2 válasza Pepe78 (#133) üzenetére


Henker2
addikt

Üdv!
Nekem a ZM-MFC1 Plus megoldotta a szélzaj problémáimat! :K :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#135) Pepe78 válasza Henker2 (#134) üzenetére


Pepe78
senior tag

Képek holnap este.
Nekem MFC 2 van, de elég érzékeny a fülem.
:)) :)) :)) :))

(#136) Pepe78


Pepe78
senior tag

Itt van néhány gyors kép a 922 ről.
Normális képek a héten.

(#137) sestertius válasza Pepe78 (#136) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv mindenkinek!
Éppen most tervezem én is ilyen ház beszerzését, mert a hűtés szerintem jobban megoldható, és a kábel elvezetése is, mint a jelenlegiben. Két dolog foglalkoztat:
- mondanátok valami arról a ventiről, ami az oldalán van /milyen nagy, ill. fordulatszám, zaj/
- valamint a merevlemezek elhelyezése ebben a keretben: írjatok már valamit erről, tényleg elnyeli a rezgéseket?
Nekem a mostani ház egy Thermaltake VC3000BNS, most árulom, ebben is egy keretben vannak a hdd-k, de rezeg az egész ház a két vinyótól, mint a veszedelem.. valamint oldalsó hűtése nulla. Gyárilag csupasz, van hely egy 92-es és egy 120-as ventinek, csak az sem a legjobb elhelyezésben... Szerintem érdemes lenne váltani erre.. remélem meggyőztök!
Hálás köszönet! :R
Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#138) sz.j


sz.j
nagyúr

Akiket érdekel a HAF922 házhoz (is) való Cooler Master 200 mm-es venti, azoknak itt egy kis infó.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#139) sz.j válasza sestertius (#137) üzenetére


sz.j
nagyúr

1. A ház oldalán nincs venti, de bármilyent felrakhatsz (Lásd pl az előző hsz-t) vagy a meglévőket cserélgetheted.
A hátsó 1200prm-es 120-as ventit én lecseréltem, mert nagyobb fordulatúra volt szükségem. Ja és az összes ventit előlapról szabályzom.
2. Ebben a házban semmilyen rezgés nem tapasztalható, nem úgy mint az előző házba, ahol különböző csillapításokkal tudtam a mostani szintet elérni.

Amúgy én nem szeretnélek semmivel sem "meggyőzni", csak a tapasztalatomat írtam le, de gondolom majd mások is elmondját a véleményüket.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#140) Henker2 válasza sz.j (#138) üzenetére


Henker2
addikt

Hűha! Itthon kapható ez a venti már?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#141) sestertius válasza sz.j (#139) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Köszönöm az infót! Ezek szerint oldal nincs venti, de felül illetve elöl van? Annyi képet láttam már róla, és az egyiken egy halom ventivel ábrázolják, másikon meg üresen. Most akkor már nem tudom, mi van hozzá és mi nincs...
Azt írtad, hátul van egy 120-as, amit nagyobb fordulatúra cseréltél. Ugyanolyan 120-as, csak nagyobb fordulatú, vagy nagyobb is / értsd jól, van hely kialakítva pl. egy 140-esnek is/?
A másik még az lenne, fent illetve elöl hány cm-es ventik vannak /ha van/, illetve oldalra is hány cm-es megy, és ami a lényeg ugye, hol lehet ilyet szerezni hozzá? Azt látom, hogy csináltak 20 cm-est már több színben, de ez megy bele és kapni is lehet már ezt itthon..?
Segítségedet nagyon köszönöm! :R
Üdv! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#142) sz.j válasza sestertius (#141) üzenetére


sz.j
nagyúr

Alapból három ventit adnak a házhoz.
Elől 1 db 200-as ledes, tetején 1db 200-as síma (vagy 2db 120-as) és hátul 1 db 120-as síma (de 92, ill. 80-as is felszerelhető, de természetesen ezt nem adják a házhoz).

Opciónálisan lehetőség van oldalra 1 db 200-as (vagy 2db 120-as), ill. alulra 1db 120/140-es venti felszerelésére is.

De itt van a gyártó honlapja, itt részletes infót találsz.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#143) sz.j válasza sz.j (#142) üzenetére


sz.j
nagyúr

Félreérthető volt amit előbb írtam, helyesen:

Alapból három ventit adnak a házhoz.
Elől 1 db 200-as ledes, tetején 1db 200-as síma és hátul 1 db 120-as síma
A házhoz adott ventik helyére a következők építhetők be:
Előlre a 200-as helyett 120-as, felülre a 200-as helyett 2db 120-as, hátulra a 120-as helyett 92, ill. 80-as is felszerelhetők.
Természetesen ezeket nem adják a házhoz.

Hogy itthon hol lehet kapni azt sajna nem tudom, a Google nem dob rá találatot.
Esetleg meg kellene kérdezni rudit, ő valszeg tudja.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#144) Henker2 válasza sz.j (#138) üzenetére


Henker2
addikt

Te tervezel még bele 200mm-es ventit?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#145) sz.j válasza Henker2 (#144) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem, mert így is szuperül hűt, csak tartaléknak akarok venni egyet.
Persze ahogy ismerem magam, valszeg próbaképp beépíteném. :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#146) Henker2 válasza sz.j (#145) üzenetére


Henker2
addikt

El kell ismerni, hogy a szellőzése brutális! :C

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#147) sestertius válasza sz.j (#145) üzenetére


sestertius
őstag

Kiváló, mindent megtudtam, amire szükségem volt, nagyon köszönöm a segítségedet!
Legmélyebb tiszteletem! :R
Szia! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#148) Henker2 válasza sestertius (#147) üzenetére


Henker2
addikt

Sok sikert neked Barátom! Remélem meg leszel elégedve a házzal. Mi mindanyian megvagyunk. Ezt garantálhatom neked.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#149) sestertius válasza Henker2 (#148) üzenetére


sestertius
őstag

Ez nekem több mint elég..! :R :R :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#150) sestertius


sestertius
őstag

Egyelőre máshol nem találtam semmit, csak ebben a nagykerben:
kék
piros
Ha valaki innen hozzá tud jutni, jelezze már felém! /leendő házamba már előre megvenném.../
Köszi!
Tisztelet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.