Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) sestertius válasza sz.j (#799) üzenetére


sestertius
őstag

Én éppen a legutóbbi szerelésnél - alaplapcsere stb. - vettem észre, hogy áll benne elől a retek... Fújtam rá kettőt-hármat, és láttam, hogy ez komolyabb beavatkozást kíván. Mire megszámoltam a csavarokat, amiket ki kellett volna szedni - és most már látom, hogy nem csak ennyit... -, el is ment a kedvem az egésztől... :D

Egyelőre úgy maradt...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#802) sz.j válasza sestertius (#801) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem nagy ügy ez az egész tortúra, mert a ki, ill. beszerelés és a tisztítás kb. 5-10 perc alatt kész, csak nagyon dühítő, egy ilyen kaliberű háznál, ez a "primitív" megoldás.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#803) glspeter1 válasza sz.j (#797) üzenetére


glspeter1
őstag

Ez engem is nagyon zavar :W
De hát ha ki kell tisztítani akkor nincs más.... szétszedem :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#804) sestertius válasza sz.j (#802) üzenetére


sestertius
őstag

Egy ház sem lesz sosem tökéletes... :N

Az új HAF X-nél is feltűnt, hogy elődjéhez híven nincs porvédőzve az alja, és szintén nagyon alacsony... ennek ellenére sok jó tulajdonsággal is rendelkezik persze...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#805) sestertius


sestertius
őstag

Csak kicseréltem én is azt a hátsó ventit... 900-on ez tutira elég halk, és elég levegőt is szállít.
Meg már ki is akartam régóta próbálni egy ilyet... :D ennyi..

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#806) glspeter1 válasza sestertius (#805) üzenetére


glspeter1
őstag

Jobb minőségű venti nem volt ? :DDD :DDD
Biztos is, hogy halk és hűt is :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#807) sestertius válasza glspeter1 (#806) üzenetére


sestertius
őstag

:D
Nagyon gondolkozok, hogy a Mugen megfordítása esetén, akár teljesen passzívan kissé hűtés nélkül maradna a ram, és így még egy ilyen Noctua hűtőt kellene beszerkeszteni valahogy a 20-as első venti felé. Úgyis csak a legfelsőt 5,25-t használom, abban van a dvd, aztán semmi... és egyelőre szerintem így is marad. Így talán több levegőt kapna a ram.. vagy nem tudom...

Meglátjuk, passzív proci hűtés estén, amikor nem kap hűtést a ram sem, mennyire fog melegedni...

Hogyan lehetne oda beszerkeszteni egy 12-es ventit? Ötletek?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#808) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem is felül van az optikai mégse kell kivenni amikor az előlapot veszem le :D

(#809) sz.j válasza kmisi99 (#808) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor, hogy húzod le a ház előlapját a csatlakozókat tartó ház-elemről? Vagy kifeszíted?
Mert ugye ezek egymásba vannak tolva ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#810) kmisi99 válasza sz.j (#809) üzenetére


kmisi99
addikt

Arra a kis felső tetőszerkezetre gondolsz amibe az usb-k audio bigyók meg az e sata megy? Mert azt 4db kis műanyag pöcök rögzíti csak kipattintom őket és máris levehető az a felső rész!
Ha kell küldök róluk képet holnap :)

(#811) sz.j válasza kmisi99 (#810) üzenetére


sz.j
nagyúr

Annál sokkal egyszerűbb és gyorsabb az optikai meghajtó kiszedése. :D

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#812) kmisi99 válasza sz.j (#811) üzenetére


kmisi99
addikt

Én nem szeretem kiszedegetni :D

(#813) sz.j válasza kmisi99 (#812) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor ne szedd ki.
Viszont talán érdemes lenne arra odafigyelni, hogy a műa. relatíve hamar "öregszik" és előbb vagy utóbb letörhet az a bizonyos " 4db kis műanyag pöcök", és akkor mit csinálsz?!?

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#814) jeni


jeni
félisten

ennek a CoolerMaster 4-in-3 Drive Module (STB-3T4-E3) kiegészítőnek mekkora szerepe van a HAF922 házban,vagy másképpen, mennyire lenne hasznos,használható a házban

(#815) glspeter1 válasza jeni (#814) üzenetére


glspeter1
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#816) kmisi99 válasza sz.j (#813) üzenetére


kmisi99
addikt

van benne igazság :D akkor ezentúl optikai ki-be lesz a módszer :D

Amúgy hogy lenne jobb?? Melyik verzió?
1. Felülre két jókis COOLINK SWiF2-1201 venti a 20 centis venti oldalt a másik 20 as elől
Vagy
2. Felül a 20 cmes oldalt a két COOLINK SWiF2-1201 elől is egy 20 centis.
Vagy
3. Felül és oldalt a 20cm es elől pedig a két COOLINK SWiF2-1201 ha viszont csak egy fér akkor egy lenne elől és a másikat meg majd kitalálnám hogy hova raknám :D
Vagy
4. Egyéb ötlet tőletek? Amilyen ventikből tudnék gazdálkodni az 2db 9cm es arctic a két 20cm es cm venti 3db COOLINK SWiF2-1201 és a gyári gagyi 12 es cm venti

Az első három esetben egy COOLINK SWiF2-1201 lenne hátul ami a S. mugen 2 re fújná a levegőt

(#817) jeni


jeni
félisten

elméletileg ehhez a házhoz tervezték a 4in3(HDD) ventis előlapi box-ot.
Coolermaster CM Stacker

(#818) sestertius válasza kmisi99 (#816) üzenetére


sestertius
őstag

No, jutottál valamire a ventik elhelyezését illetően? :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#819) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát mos úgy vagyok hogy elől hátul coolink +egy a cpu hűtőn (mugen 2)
A 20 cm esek oldalt és felül. Azért így van mert még annó Pepe78 mondta hogy ő hetekig kínlódott hogy hogy a legjobb és neki ebben az elrendezésben volt a legjobb. Mondjuk jó is ennek a segítségével kb -10-15 fokot hűlt a proci tuningnál :D

[ Szerkesztve ]

(#820) sestertius válasza kmisi99 (#819) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, az dereng, hogy én is olvastam Pepe78 kínlódását ezzel kapcsolatban... :D
Ha valóban annyit hűlt a proci, az tényleg jó...
Én most szerzek venti szabályzót a házba, meg a hűtőre egy szintén Scythe ventit, csak slim-et, aztán meglátjuk..
Nálam igazából csak a vga az, ami melegebb, mint szeretném, a többi oké lenne...

Próbálgatni kell nekünk is, nem menekülünk, mindenkinél máshogy alakulnak a hőfokok! :DD

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#821) kmisi99 válasza sestertius (#820) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem jaja1981 nek köszönhetően hamarosan lesz egy egyedileg ebbe a házba készített szabályzó :D Az előlapba fogja beleépíteni már alig várom! :)

[ Szerkesztve ]

(#822) sestertius válasza kmisi99 (#821) üzenetére


sestertius
őstag

Kíváncsi leszek rá, majd jöhet a kép róla! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#823) glspeter1 válasza sestertius (#822) üzenetére


glspeter1
őstag

Így van, várjuk a képeket. :K
Jövő héten remélhetőleg lesz egy Léghűtésem a dominatorokra, majd teszek fel újabb képeket. Meg nemrég volt portalanítás, tehát tiszta a gép :))

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#824) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Van valakinek tapasztalata vízhűtéssel ezzel a házzal? Érdekelne az elrendezés, meg stb..

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#825) kmisi99 válasza pottyantós (#824) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát azt tudom hogy a corsair H50 simán belefér és még szépen is néz ki!

(#826) pottyantós válasza kmisi99 (#825) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Gondoltam már rá, de normál szettben gondolkozok.... :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#827) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem tudjátok hogy hogy tudnám még jobban szebben elrendezni belül? [link]

(#828) jeni válasza kmisi99 (#827) üzenetére


jeni
félisten

szerintem így is elég szelős az elrendezés
talán annyit,hogy ne legyen himbálózó kábel benne
legyen minden kábel ,vezeték normálisan rögzítve
még véletlenül se kapja el az egyik venti valamely kábelt ez az elsődleges szempont,és ne legyen zsúfolt a hely oda bent

(#829) Sonky válasza kmisi99 (#827) üzenetére


Sonky
aktív tag

HDD tartó eléggé megfogja a levegőt.

Egy legenda vagyok.

(#830) jeni válasza Sonky (#829) üzenetére


jeni
félisten

én is gondolkodtam rajta,de ha popszegest kivenném akkor kivehető a 2db fém HDD tartó lemez de akkor a stabilitás megszűnik a felette levő 5,25 rackoknak,mert gondolom akkor megsüllyed az egész
esetleg úgy megoldható ha helyére tennék 4 merevítőt rögzítve mind a négy sarkába és egy 4-3in dokkolót meg betenni egy 5,25-s helyére és oda tenni a HDD-ket

(#831) jeni válasza Sonky (#829) üzenetére


jeni
félisten

ebből a szempontból a CM 690II Advanced jobb is lenne mert abból simán kivehetők a HDD keret mindenféle következmény nélkül hiszen gyárilag adott

(#832) Sonky válasza jeni (#831) üzenetére


Sonky
aktív tag

Hát igen... :U

Egy legenda vagyok.

(#833) sz.j válasza Sonky (#829) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ennél a háznál miért jelent az próblémát ha a "HDD-tartó megfogná" a levegőt?
Mert szvsz erre is van megoldás. :K

Valamikor régen a # 86. hsz-ban-ban ezt írtam (csak ugye az úrak nem figyelnek :D ):
"...És még egy tipp.
Mivel elég sokat tuningolok, és a ház adotsága "kinálta" a lehetőséget, a meghajtók helyére (a floppy mögé) próbaképp beépítettem egy 38 mm-es S-FLEX UltraKaze 2000rpm-es ventit.
Símán elfér, a gumirozott felfekvés és a ház merevsége miatt rezonanciát nem okoz, és brutális légmozgást eredményez!!!!
Természetesen erre a helyre bármilyen 120-as, de akár 140-es venti is beépíthető."

És a kép.

Azóta már nincs a házban floppy, és az említett helyre véglegesen és kulturált módon van beépítve a venti.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#834) jeni válasza sz.j (#833) üzenetére


jeni
félisten

gyárilag van ilyen is hozzá

CoolerMaster 4-in-3 Drive Module (STB-3T4-E3)

[ Szerkesztve ]

(#835) sz.j válasza jeni (#834) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azért ne keverjük a dolgokat ...

Mert, ha jól értettem az eredeti felvetést, nem arról volt szó, hogy az első venti nem tudja jól hűteni a vinyókat, hanem arról, hogy a "HDD tartó eléggé lefogja a levegőt".
De az általad említett CoolerMaster 4-in-3 Drive Module (STB-3T4-E3) is legalább úgy, ha nem jobban, korlátozza a levegő áramlását.

Arról nem is szólva, hogy amiről írsz (".gyárilag van ilyen is hozzá..") egész más célt szolgál ....

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#836) sestertius válasza sz.j (#833) üzenetére


sestertius
őstag

No én pont ezen gondolkoztam egy korábbi felvetésemben, hogy oda akarok ventit tenni...
Legalább látok egy verziót, mert ez korábbról bizony elkerülte a figyelmemet. Gondolom szabályozod a ventit, mert egyébként - habár iszonyatos légmozgást produkál - szerintem nem kis hanggal jár, ha azt meghajtod... vagy tévedek? :)

Habár aki ilyen eredményeket elér egy E8400-es procival, annak bizony kell a friss levegő.... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#837) jeni válasza sz.j (#835) üzenetére


jeni
félisten

ha nem tévedek a 5,25 rack helyére tehető és abban el lehet helyezni 3 db 3,5" winyót és abban is van ventilátor

(#838) sz.j válasza sestertius (#836) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor szerencséd vagy, hogy újra "szóbakerült" a témát ..... :K

Természetesen az összes ventimet szabályzom, sőt amikor nincs valamelyikekre szükség (mert úgye nem mindig tuningolok) a ventik egy részét kikapcsolom.

Amúgy ez "csak" egy 38 mm-es 2000 rpm Ultra Kaze, képzeld el, hogy akkor mi van amikor emellet még két db 38 mm-es UK 3000 rpm-es venti is be van téve.
(Mert ugye néha valamit áldozni is kell azokért az eredményekért...)

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#839) sestertius válasza sz.j (#838) üzenetére


sestertius
őstag

Huh..... orkán a HAF 922-ben.... :DD
Hát az nem lehet semmi, megnézném élőben, az tuti...

Respect! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#840) sz.j válasza sestertius (#839) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az ilyen eredményekhez olykor még ez a hűtés is kevés, és muszály még ablakot is nyítni. Mindezt természetesen télen.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#841) sestertius válasza sz.j (#840) üzenetére


sestertius
őstag

Hát ehhez neked - ha úgy nézzük - még a HAF 922 is kevés, előnye viszont, hogy alakítható.. Habár, ehhez bármilyen ház kevés. :D
Már csak idő kérdése, és várom, mikor jön ki az a fajta ház, amely egyben gyors fagyasztóként is üzemel...
A mai tuningosoknak elkelne... :DD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#842) bakerman89


bakerman89
tag

Sziasztok!

922-esre esteleg plexioldallapot nemtudok ajánlani esetleg? :R

(#843) sestertius válasza bakerman89 (#842) üzenetére


sestertius
őstag

Olvass vissza kicsit, és érdeklődj az illetékesnél.. ha nagyon vissza olvasol, akkor Pepe78 lesz az embered...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#844) bakerman89 válasza sestertius (#843) üzenetére


bakerman89
tag

Köszönöm :R

(#845) jeni válasza bakerman89 (#842) üzenetére


jeni
félisten

hello
az oldalán levő középső rácsok kivágásával elvileg lehet annak a helyére plexti lapot tenni
abban az esetben a gari ugrik

(#846) bakerman89 válasza jeni (#845) üzenetére


bakerman89
tag

Hát énis valami hasonlóra gondoltam :DD

(#847) jeni válasza bakerman89 (#846) üzenetére


jeni
félisten

és vágás nélkül a CM Sout Storm ház?

(#848) bakerman89 válasza jeni (#847) üzenetére


bakerman89
tag

Hát nekem az nem jön be :DDD
Meg rések vannak az oldalán ami nyeli be a port én ezt szeretném megszüntetni :)

(#849) bakerman89


bakerman89
tag

Vagy akkor inkább ez:[link]

(#850) glspeter1


glspeter1
őstag

A beígért képek:

pár kép a memória hűtővel együtt. A videokártyában cseréltem a pasztát. Az alaplapról is leszedtem a hűtést.... hát a porcicák majdhogynem köszöntek :DDD
Rendesen ki is takarítottam + kapott egy kevés pasztát is. A proci hűtőt is megfordítottam, eddig jobbra nézett.
Így azért némileg a táptól és a videokártyától is szívja a meleget, az alsó venti meg nyomja át rajta a frisset.
Szabályoztam minden ventilátort (a kép előtte készült :D), mivel a mem. hűtő igen hangos volt 6000-7000RPM-en :))
A sata kábeleket is rendezgettem egy kicsit.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.