Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ThaBoss válasza sestertius (#500) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A venti nem akar a melegre megmozdulni, nagyon olyan a felállás, hogy csak a terhelés függvényében hasít jobban.
Amúgy az első meghibásodásnak az is segített, hogy a táp a gépházból kapta a levegőt, de odabent nem volt soha olyan meleg, nagyon jól szellőző házaim voltak (lehet pont ez volt a gond egy ismerős szerint, hogy nem jutott elég levegőhöz a venti?). :F
Én is azért vettem meg, mert mindenhol ajánlották és hittem, hogy letudtam a tápkérdést jópár évre.
Ettől függetlenül még mindig nagyon szeretem ezt a tápot/márkát, de most teret adok valami másnak is. :K

(#502) ThaBoss válasza sestertius (#500) üzenetére


ThaBoss
senior tag

(#503) sestertius válasza ThaBoss (#502) üzenetére


sestertius
őstag

Hah.. pompás... tervezési hiba.... :((
Nincs arra megoldás, hogyan lehet magasabb fordulat számra bírni a ventit - a cserén kívűl...?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#504) ThaBoss válasza sestertius (#503) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sajnos nincs, marad egy olyan megoldás, amit ajánlottak is: magasabb légszállítású ventivel kell felpofozni. Sebességet csökkenteni egy ellenállás bekötésével lehetne, fordítva sajnos nem tudom, de biztosan nem ilyen egyszerű.

És hogy ON is legyen: valaki nem tudja hogyan illetve hol is lehetne a 922-höz hangszigetelő anyagot venni, "tojástartó-mintásat", lehetőleg BP-en? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#505) Kolcsi


Kolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy befér a házon belülre fentre egy tripla radiátor? Akár úgy is, hogy csak két ventilátor megy ott, ahol kivágások vannak. Vagy pedig ehhez már a 932-es kell?

(#506) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!
No, a harisnya "telepítése" még mindig várat magára, de a házat egy egyszerű gumibak - ajtó ütköző - talphoz való rögzítésével megoldottam... Normálisan is néz ki, nincs nagyon megemelve a ház - nincs 4 cm -, így igazából nem is látszik, ugyanakkor pont elegendő lesz a tápnak! Semmit nem kellett alakítani a házon, és így egyszerűen meglett. Remélem rásegít a táp hűtésére.. .sőt, szerintem biztos... :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#507) Windex válasza sestertius (#506) üzenetére


Windex
tag

Képet tudsz csinálni? Ha bejönne ez az elképzelés, akkor hagynám a francba a görgőket. :)

(#508) sestertius válasza Windex (#507) üzenetére


sestertius
őstag

Ma este megpróbálom megoldani... eddig sem volt görgős, ezért nem bántam én sem, hogy most sem az.. sőt, így gumi az egész.. nem rezeg, nem csúszik...
Igyekszem... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#509) pitbull93 válasza sestertius (#506) üzenetére


pitbull93
tag

Hello! Majd ha meg lesz oldva a harisnya akkor tegyél fel képeket létszíves köszi:)

(#510) sestertius válasza pitbull93 (#509) üzenetére


sestertius
őstag

Talán holnap lesz az is.. mert mégsem az eredeti terv szerint lesz felrakva a láb, hanem másképpen... és az csakis a holnapi nap folyamán lesz meg. De jó lesz, meglátjátok!
Üdv! :C

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#511) ThaBoss válasza sestertius (#510) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Engem is érdekelne a dolog! :C
Hol szereztél ilyen gumibakot?

(#512) sestertius válasza ThaBoss (#511) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv mindenkinek! :R
No, lássuk, mit alkottam... hamarosan.. mert a képfeltöltő oldal egy nagy kalap sz.... :W

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#513) sestertius válasza sestertius (#512) üzenetére


sestertius
őstag

Na most..
Szóval az általam használt gumibak nem más, mint hivatalos nevén "ajtó ütköző", melyet nagyon sok helyen lehet kapni - háztartási boltok, nagyobb barkács áruházak stb. Több méret is van, én ezt tartottam megfelelőnek. A láb nagysága attól függően változtatható ugye, hogy milyen hosszú csavart használunk.. Én egy 4 cm-sel beértem. A felhasznált cucc egy lábhoz ez.
Van a ház alján négy lyuk, mely nem tudom, milyen célt szolgál, de én erre használtam fel. Tehát fúrni nem kellett. A csavart belülről tettem be - süllyesztett fejűt használva, hogy a táp alatt is gond nélkül elférjen. Nem is ér hozzá...
Látható a négy furat elhelyezkedésén tehát, hogy kicsit beljebb van, mint az eredeti /hátul még csak két csavar, elöl már felszerelt lábak/. Így az eredeti lábakat sem kell leszedni, gond nélkül elférnek.
Összességében nem egész négy cm a táv a padlótól, ami szerintem - pláne az eredetihez képest - elegendő.
A végeredmény tehát egy teljesen fixen rögzített lábakon álló ház, mely egyáltalán nem instabil, elég magas, és nem is igazán látszik... Nem találtam egyébként fekete lábakat, csak pirosat(!) és ezt a szürkét...
Nagyjából ennyi teljes állagmegóvás mellett négy lábat rögzíteni rá...
A harisnya még mindig várat magára... :C

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#514) kmisi99


kmisi99
addikt

Én megharisnyáztam az egyik 20cm es venit csak simán oda ragaszoztam meg kötöttem a ventihez. A levegőt átengedi megfelelően.

(#515) Windex válasza sestertius (#513) üzenetére


Windex
tag

Egész pofásan sikerült a ház megemelése. Én is elkövetek majd valami hasonlót, ha sikerül beszerezni hozzá a dolgokat. :R

(#516) jeni


jeni
félisten

szia
Mennyivel nagyobb a Cooler Master 922 háznak a bel mérete a Cooler Master Scout-hoz képest? Ugyanis a Scoutba az Ati 5870 nem fér be ha mégis akkor jó ha 5mm marad :Y a HDD keret és a vidi kártya között.
Mert ugy nézz ki pénteken elviszik a Scout házamat ami csak a videokártya szűkössége miatt adom el,amúgy megtartanám a Scoutot.
Ha viszik és nagyobb a bel mérete a Scoutnál akkor veszek,esetleg a Cooler Master 690 Advanced II? Kettő között van méretben különbség belül?

(#517) jeni válasza sz.j (#493) üzenetére


jeni
félisten

Az Advanced II CM 690-nek kisebb a belmérete?

(#518) jeni


jeni
félisten

Hopp
Itt úgy tűnik nem kapok választ a kérdésemre :F

(#519) ADAM1337 válasza jeni (#518) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A scout-nál kb 2centivel hosszabb a beltér a 690esben. (vga résznél legalábbis.)
A haf922 meg sokkal hosszabb ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#520) planbmokus válasza jeni (#516) üzenetére


planbmokus
senior tag

Cooler Master Storm Scout:

Dimension (W / H / D) (W)219 X (H)495.5 X (D)489 mm
Weight 8.7 kg

Cooler Master HAF 922:

Dimension (W / H / D) Main: 253 x 502 x 563 mm
Weight Net Weight: 8.7 kg

Jól látható, hogy 7cm-el hosszabb a 922-es,

http://www.coolermaster-europe.com/upload/product/6582/gallery/full/13.jpg?1668222418

http://www.coolermaster-europe.com/upload/product/6606/gallery/full/top5.jpg?290525027

Ha két képed összeveted akkor látod hogy az alaplapi tálcánál a 7cm-ből legalább 4-5 ott van a 922-nél :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#521) planbmokus válasza jeni (#518) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha meg a Storm szériánál maradnál, nézd meg a Sniper-t

http://www.pureoverclock.com/images/review/cases/coolermaster_sniper/coolermaster_sniper_22.jpg

A 4890-e mellé beférne mégegy :D
Szerintem még az 5970-es is lazán

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#522) kmisi99


kmisi99
addikt

Jön egy új HAF ház
[link]

(#523) jeni válasza kmisi99 (#522) üzenetére


jeni
félisten

Bár nem tetszik a kinézete és felső táposnak tűnik a ház :DDD

(#524) sestertius válasza kmisi99 (#522) üzenetére


sestertius
őstag

A 932 AMD Edition-nál kicsit talán elfogadhatóbb, de összességében nincs sok változás az eredeti 932-eshez képest, leszámítva, hogy tényleg felső táposnak tűnik... szerintem.. :K

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#525) xrvman válasza sestertius (#513) üzenetére


xrvman
őstag

A guminbak es az ajto utkozo ugyanaz a termek? Ha igen akkor szerencsesebb lett volna vizszintesen 180 fokkal elforgatva csinalni a masik kepet. Egyertelmubb lett volna, nekem.

Grat az irasert es az otletert! :C Koszi, sztem jopar ember neveben is.

(#526) sestertius válasza xrvman (#525) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Haha... :DD igen, egyről van szó, de valóban lehet benne egy kis félre érthetőség... :R
Csak próbáltam mindkét oldaláról bemutatni...
Remélem azért meg leszel vele elégedve! :))
Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#527) megema


megema
őstag

Hello!

Nemrég sikerült beszereznem egy ilyen házat. Hát mit mondjak... Ha valakit nem zavar, hogy (nagyon minőségi) műanyag van az elején, akkor ne habozzon megvenni. Még csak a gyári ventik vannak benne, de nem csak a gépet, hanem a környezetet is jól lehűtik :D CM690 után felüdülés volt a mérete.

(#528) sestertius


sestertius
őstag

Bedobtam alulra egy Sharkoon 14 cm-es ventit, mely 900 rpm körül muzsikál, és bizony érezhetően jobb a vga kártyának - pláne, hogy nálam "nyitott hűtése" van a vga-nak... Hangja pedig nem rossz, ahhoz képest, hogy egy 2k-s cucc... :K
A ház hűtése pedig most mutatja meg magát, hogy vissza került a Maximus lapom... Nincs már szükség a Thermalright északi híd hűtőre... :DD
Megfelelő... :))

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#529) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Sziasztok!
Én is tulaj lettem :D (végre)! Az lenne a kérdésem, hogy a rácsos oldallap eléggé nehezen jön le! Mivel volt már a kezem közt ilyen ház így tudom, hogy a lepkefing is leviszi, olyan könnyen mozdítható! Valaki tudna valamilyen ötletet adni hogyan lehet orvosolni ezt a dolgot? :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#530) jeni válasza pottyantós (#529) üzenetére


jeni
félisten

van rajta két oldalt pöcök ami a házban ha betolod akkor mögé csúszik azt kéne kicsit meglazítanod

(#531) pottyantós válasza jeni (#530) üzenetére


pottyantós
aktív tag

pontosan hol találom azt a pöcköt?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#532) jeni válasza pottyantós (#531) üzenetére


jeni
félisten

Elsőre erősen kell,hogy leszedj.Ahhoz a ház szélén levő kiemelkedést a fogásnál az oldalsó lapnál kell erősen kiemelned,párhuzamosan kihúznod. Ha ez nem megy akkor egy 5 éves emberke erősebb lehet nálad. :U
És a pöcköt megtalálod mikor leveszed a lapot,de ez későbbiek folyamán megkopik,meglazul

Amúgy ahogy írtad
Az lenne a kérdésem, hogy a rácsos oldallap eléggé nehezen jön le
már le is vetted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#533) sz.j válasza pottyantós (#529) üzenetére


sz.j
nagyúr

Több oka is lehet annak, hogy nehezen lehet levenni vagy felrakni az oldallapot.

Az első az amiről már az előzőekben szó volt, azaz az oldallapon, belül, felül, van 3 db kihajlított fül. Ha ezeknek az eleje nincs eléggé kihajlítva akkor szorulhat.
A másik, a nagyobb "baj", az amikor az oldallap valamelyik irányba el van vetemedve.
Hogy valóban erről a hibáról van e szó azt úgy tudod ellenőrizni, hogy ha a ház alján, ahol csúszik az oldallap, kivülről hozzáérinted az oldallap csúszórészének szélét és ha nem a ház teljes hosszában érintkezik, akkor ez a hiba.
De a többi irányba is lehet vetemedés, hasonló módszerrel azok is ellenőrizhetők.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#534) lucky07


lucky07
aktív tag

Én a 922 nagy testvérét szeretném megvásárolni a jövöben.
Nagy tetszik az a ház.
Bár most vízhűtésem van,de ha meglesz az a ház lehet visszállok légre.
Most nagyon rá vagyok cuppanva a 932-re.
Remélem vmikor meg is fogom tudni venni. :C :R :DD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#535) sz.j válasza lucky07 (#534) üzenetére


sz.j
nagyúr

De mielőtt döntenél talán érdemes lenne a HAF922 utódját, a HAF-X-t is megnézni, mert állítólag nagyon ütős lesz.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#536) jeni válasza sz.j (#535) üzenetére


jeni
félisten

A házban a hőelterelő lemez nem lesz útban az alaplapnál?

(#537) sestertius válasza sz.j (#535) üzenetére


sestertius
őstag

Kíváncsi leszek, mennyire fognak "elszállni" az árával... :K
Szerintem ez már tényleg azoknak fogja csak megérni, akik több vga-t hajtanak, és nem vízzel hűtenek... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#538) pottyantós válasza sz.j (#533) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Először én is a fülekre gondoltam, meg is csináltam de semmi, mikor felraktam láttam az illeszkedéseknél hol rés van, hol kilóg 1 kicsit a sarka az oldallapnak, így valószínű az oldallap a hibás! :W

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#539) jeni válasza pottyantós (#538) üzenetére


jeni
félisten

Elképzelhető,hogy nem párhuzamos a ház oldalai vagyis trapéz és ezért szorul meg. Kérdés erre is vonatkozik a 3 napon belüli csere,vagy gariban cserélik

(#540) pottyantós válasza jeni (#539) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát ez az, erre vonatkozik garancia? Mert oda kell erősen nyomni az oldallapot ha oda akarom csavarozni! Elvannak csúszva a lyukak! :(

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#541) jeni válasza pottyantós (#540) üzenetére


jeni
félisten

AZ nálam is olyan mert ha beakarom csavarni akkor picit be kell nyomnom a szélét,hogy rajtakapja a menetet

(#542) khorvat válasza pottyantós (#540) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem is detto ez a helyzet mind2 oldallappal annyira nem gaz ugygondoltam hogy meg tul keves szetszedesen van tul 2-3 es majd idovel bekopik a festek es a jaratok stb.
De ha masok azt mondjak ennek azert nem kene igy lennie ujkoraban sem akkor nekem is van egy nemtokeletes furatu de tokeletesen huvos hazam!
Amugy gyari huto mellett az AMD 955-os procimnal ki kellett kapcsolnom a felsohazventit mert igaz a proci 35-40 celsius fokos volt viszont en mar faztam a gep mellett majd ha tavaszodik bekotom a ventit addi kikotve meg legyen a proci 45-50 fokos!

Apropo ki milyen CPU hutot hasznal ezzel a hazzal AMD fronton nezelodve?
Egy CM Z600as szerintetek passzivan hogy muzsikalna egy kicsit huzott 3,5Ghz AMD 955BE procival?

(#543) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy ti miért problémáztok ezen a furat/csavar témán, én szépen becsomagoltam és betettem a csavarokat a dobozába. És így is tökéletesen "zár" a ház. :K

Igaz, van, hogy naponta/kétnaponta cserélgetem a procikat vagy a ventiket (tuning!), ezért nekem csak útba vannak. :D

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#544) pottyantós válasza khorvat (#542) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hát 3 napja van nálam, a ház de már most annyiszor szedtem szét, hogy már számolni se tudom! Változó időközönként újraindul a gép magától, és pakolgattam elég rendesen az oldallapokat és hát nem nagyon változott a helyzet! Szerintem nem is fog :N

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#545) pottyantós válasza sz.j (#543) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem a csavar mizéria aggaszt hanem az, hogy szó szerint le kell tépni az oldallapot, hogy lejöjjön!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#546) jeni válasza pottyantós (#545) üzenetére


jeni
félisten

Irány a bolt!
cseréld ki egy másikra,közöld,hogy szorul az előlapja.

(#547) pottyantós válasza jeni (#546) üzenetére


pottyantós
aktív tag

SimonYanától vettem, remélem kilehet még cserélni!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#548) jeni válasza pottyantós (#547) üzenetére


jeni
félisten

elvileg rendes srác beszélj vele

(#549) pottyantós válasza jeni (#548) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Közben nekiestem 1 kis tűreszelővel, sikerült rajta igazítanom, most már kellemesebb a levétele, de az odacsavarozása na az meleg keksz! :DDD

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#550) megema


megema
őstag

Én is kicsit nekiestem az oldallapnak fúróval, hogy kitágítsam egy picit a lyukait :DDD Azóta tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.