Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #96927232


#96927232
törölt tag

Megvan :)) Kellemesset csalódtam ebben a házban :) Gyönyörű a festése precízen megvan csinálva minden részlet rajta, hatalmas hely, tökéletes hűtés, ami a legjobb, hogy a vinyótól semmi hang nemjön! (WD Caviar Black) a ventillátorok picit szélzajosak, de arra úgyis akarok szabályzót. A hátsó venti nem is megy, mert anélkül is elég hűs van. (alaplap P45:32, Quad proci ninja passzív hűtővel 34fok, szal nagyon jó :) Az előző Thermaltake Soprano DX ehhez képest sehol sincs. Szerintem a legjobb ház a piacon, szóval érdemes megvenni, én csak ajánlom. Zajra nagyon allergiás vagyok, a TT háznak a hátsó rácsát is kivágtam mert a Scythe 800RPM es venti szélzaja is zavart. Ebben a házban szerintem elég az első meg a fölső venti kb 500RPM en és semmi hang nem lesz :) Erre a házra 10 pontból simán adok 15öt :DD

(#202) Quan-Chi válasza #96927232 (#201) üzenetére


Quan-Chi
őstag

egészséggel használd ezt a remek házat ... :R dobj fel róla 1-2 képet hagy örüljünk :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#203) sestertius válasza #96927232 (#201) üzenetére


sestertius
őstag

Hm.. hogy nem mondott még senki semmi rosszat erről a házról... Ti összebeszéltetek :DD
Most már itt lesz az ideje, hogy én is rászánjam magam a vásárlásra... :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#204) sz.j válasza #96927232 (#201) üzenetére


sz.j
nagyúr

Használd sok sikerrel és megelégedéssel! :K

"... tökéletes hűtés, ami a legjobb, hogy a vinyótól semmi hang nemjön! (WD Caviar Black) ..."

Valamelyik nap beraktam a HAF922-be egy nagyon rezonáló Seagate vinyót, amit ráadásul az előző Antec SLK3000B házam még fel is erősített (amúgy nagyon jó házikó volt az is).
Hát mit mondjak ..., nagyon meglepődtem, mert semmilyen rezonálást nem lehetett érezni, ill. hallani!!!
Igaz, így utólagosan végiggondolva ezen nem is lehet csodálkozni, mert hihetetlenül hatásos a CM gumibakos+fémtüskés vinyó felfogatása, valamint a ház anyagát sem lehet vékonynak mondani, ráadásul az oldallapokban lévő hajlítási élek még tovább merevítik azt.

Ha arra gondolok, hogy hajdanán mit vajúdtam a ház megvételén ...., hát elfog a röhögés.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#205) #96927232


#96927232
törölt tag

Csináltam pár képet: Majd még a kábeleket elrendezem szépen. csak gyorsan összedobtam a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#206) sestertius válasza #96927232 (#205) üzenetére


sestertius
őstag

Gratula!
Tényleg tuti, akkor lesz még valóban igazi, ha a kábeleket is elraktad.
De így is szemrevaló! :C
Egyelőre csak irigyellek... :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#207) sestertius válasza #96927232 (#205) üzenetére


sestertius
őstag

Most nézem... milyen proci hűtő ez?
Nem ösmerem sajna....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#208) #96927232


#96927232
törölt tag

Ez egy Scythe Ninja Rev. B Plus ez a teljes neve. Teljesen passzív, van hozzá felcsatolható 120-as venti de nem is teszem rá, mert a Quad 9550-es procit passzívban is 30-35 fokon tarja nagyon megterhelve se megy 50 fölé :)

(#209) sestertius válasza #96927232 (#208) üzenetére


sestertius
őstag

Aha.. megnéztem a gyárilag megadott méreteit.. nem kicsi - mondjuk az alaplaphoz képest. De ebben a házban még ez is eltűnik... :C

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#210) Quan-Chi válasza #96927232 (#205) üzenetére


Quan-Chi
őstag

kösz a képeket , igazán csodás :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#211) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

Lenne egy kis gondom a házammal. az előlapi 2 USB-re ha külső (notebook, 2 usb-s móka) vinyót, meg sem mukkan, azonban ha az alaplapi Aljzatokba dugom akkor minden megy pöccre. Ez ilyen vagy valamit elcsesztem?

Köszi előre is

(#212) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is boldog tulaja vagyok ennek a szépségének már szeptember óta.itt van egy kép a belsejéről kicsit nagyon rendeleten. [Drágaszágom]
Lenne pár kérdésem
1. valahogy el kéne rendezni a kábeleket hogy csináljam vagy ti hogy rendeztétek ?
2. és hogy így össze vissza vannak az zavarja a hűtést? mert ha nem nem érdekel milyen rendetlen
3.Újra előjött előlem a költekezhetnék sötét démona és beleszerettem ebbe az apróságba[Apróság]
És ez bármi alakítgatással meg buherálgatás nélkül rá tudnám kötni a tetején lévő led ki/be kapcsoló gombra?
4. vennék valami olcsó mezei de jó venti szabályzót milyet ajánlotok lehetőleg a pcx.hun ha lehet

(#213) sz.j válasza kmisi99 (#212) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen szíved joga, hogy hogyan néz ki a házad belülről, de én egy kicsit meglepődtem, hogy ilyen ragyogóan tágas házban, ahol ráadásul adottak a feltételek is, ekkora "káosz" legyen ....
Ha valóban rendezni szeretnéd a kábeleket, akkor keress vissza mert a hsz-ban találsz egy két képet, amiken látható/sejthető a kábelek rendezése.

Természetesen a levegőáramlásnak jót tesz, még ha kis mértékben is, ha nincs "útjában" semmi.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#214) #96927232


#96927232
törölt tag

Sikerült időtszakítani a kábelek elrendezésére :) Sztem elég jó lett alig látszik ki valami. Lehet teszek fel a ház hátuljáról is képet, akkor látszik hogy vannak elvezetve és felkötözve.

(#215) kmisi99


kmisi99
addikt

Én is kicsit rendezkedtem nem lett tökéletes de már jobb mint volt majd még finomítok a kábelek elrendezésén
Előtte
Utánna

Amúgy tudnátok valami olcsó venti fordulat szabályzót ajánlani

(#216) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kerdesem a hazhoz. Melyik CPU hutot vegyem a hazba?
Thx: Jezuska xD

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#217) sz.j válasza Jezuska (#216) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az elvárásaidnak megfelelően szinte bármilyent hűtőt vehetsz, mert a mérete miatt a ház nem fog korlátozni. A felső venti van a legközelebb, de nem hiszem, hogy addig elérne a hűtő,
Az alaplapod, ill, a memóriáid sokkal inkább lehet korlátozó tényezők.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#218) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Köszönöm a valaszt de tudnal ajanlani nekem valami processzorhutot ami nem akadalyozza a legaramlatot a kuckoban?
Thx: Jezuska :P :DD :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#219) Jezuska


Jezuska
csendes tag

En ezt neztem ki [link]
Mit gondolsz?

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#220) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Bocsi az elozo rossz link itt egy uj: [link]

[ Szerkesztve ]

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#221) kristi79 válasza Jezuska (#220) üzenetére


kristi79
csendes tag

Nekem ilyen hűtőm van (scythe mugen2) és hidd el eltörpül a házban (haf922) annak ellenére, hogy nem kicsi. Gyárilag adnak hozzá 1 ventit is, de rakhatsz rá még minden oldalra (felesleges). Phenom 9950-et BE-t használok amit 36 és 40 fok között tart. Max terhelésre 53fok a teteje. Az előző házam Thermaltake Tsunami volt, de a HAF922 ráver bő 10fokot

(#222) #96927232


#96927232
törölt tag

Nekem a Scythe Ninja hűtő van, én szerintem ha tetszik azt is választhatod, mert azthiszem olcsóbb is, meg a súlya is kisebb, nem húzza annyira az alaplapot. Véleményem szerint annál nagyobb hűtő nem kell, mert bőven letudja hűteni a Q9550 2.83-at is 30-33 fok alapon terhelve 40-max 50 körül van :) Ventillátor nélkül használom és bőven elég sztem kis tuningot is simán elbír. De szerintem választhatod bármelyik gyártó hasonló méretű passzív hűtőit, csalódni nem fogsz szerintem :)

(#223) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Köszi a valaszokat hmm... nehez dontes lessz de az biztos hogy a Scythe tol lesz :D
:R : Jezuska xD

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#224) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Lenne meg egy kerdesem olvastam mar a forumon hogy nem kell bele plusz ventillator, de
biztos hogy nem kell mert ha szerintetek kell akkor rendelek melle meg ma.
:R : Jezuska :P

Ui.: Melyik cpu hutot vegyem nem tudom eldonteni helpet pls:
Scythe Mugen 2
vagy Scythe Ninja 2

THX

[ Szerkesztve ]

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#225) #96927232


#96927232
törölt tag

Nekem a ventik úgy vannak, hogy a fölső bevan kapcsolva és az első, ami egy scythe slip 800RPM-es (ezt utólagos) az hűti a vinyót, a gyári első nagyot beraktam oldalra, de nincs bekapcsolva. A hátsó sem megy, így is tökéletes a hőmérséklet. A CPU hűtőt meg döntsd el, ha nem akarod túlhúzni a procid, akkor szerintem bőven elég a ninja :) Ez az én véleményem, lehet hülyeség, de szerintem a mugen 2 feleslegesen nagy semmi értelme sincs.

(#226) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Köszi a választ akkor a Ninja mellett döntöttem :DD

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#227) sestertius válasza #96927232 (#225) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Ennek illetve a Mugen 2-nek milyen "magas" az alja...? :F
Érthetőbben: elférne nekem a maximus fet hűtőitől? /az északi-déli híd hűtését leszedem pár nap múlva, tehát annak hűtőbordája nem szól bele, de a fethűtését szeretném rajta hagyni.../
Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#228) kristi79 válasza sestertius (#227) üzenetére


kristi79
csendes tag

Szia!
Nem lesz vele gondod, elég magas, hogy ne érjen bele a mugen2.
Leszedtem a híd hűtését szolgáló ventit, de a hűtőbordát így is nyomja levegővel a procihűtő, ami így 32fok

(#229) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Lenne még egy kérdésem, ti milyen venti szabályzót ajánlotok a házba? (lehetőleg feketét)

Helpet pls.

THX :R :R :R

Ui: Lehet hogy mégis csak a mugen 2őt veszem mert az a PH tesztekben jobb volt egy kicsivel. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#230) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Most láttam egy új márkát Alpenföhn néven. Találkoztatok már ezzel a névvel??

:R :R :R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#231) biggamer válasza kristi79 (#228) üzenetére


biggamer
veterán

Hali.

Úgy néz ki, hogy majd nekem is ilyen házam lesz, csak 920-as procival.

Gondolkoztam a mugen2-es hűtőn én is, de ha nem fontos és elég a gyári hütő mert annyira jó ennek a háznak a hűtése, akkor nem vennem meg hiába.

Szerinted ??? :F

Persze másoktól is elfogadok tanácsokat. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#232) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Szia szerintem ha nem tuningolni akarsz akkor elmegy a házba a gyári hűtő is, de ha tuningolni akarsz akkor sztem a mugen2 lenne a neked való (én is valszeg azt veszem).
:DD

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#233) kristi79 válasza biggamer (#231) üzenetére


kristi79
csendes tag

Teljesen igaza van az előttem szólónak!
Tuning nélkül bőven jó a gyári hűtő rá, mert a ház tényleg jól szellőzik. De ha tuningolsz akár fesz emelés nélkül is már ajánlott komolyabb hűtő rá pl:mugen2. :K

(#234) Jezuska


Jezuska
csendes tag

:DD :DD
Tudna valaki nekem segíteni hogy melyik venti szabályozót vegyem a házba?
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#235) kmisi99 válasza biggamer (#231) üzenetére


kmisi99
addikt

ha i7 es 920 as procira gondolsz akkor az nekem ebben a házban gyári hűtővel 40 fok a magok hőmérséklete a procié meg 30 fok szóval jó lesz a gyári is

(#236) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Na most elmentem lövészpályára akinek valamilyen ötlete van a venti szabályozáshoz kérem írjon feltétlenül mert akkor még ma rendelem a kuckót mindennel együtt!!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#237) sz.j válasza Jezuska (#236) üzenetére


sz.j
nagyúr

Parancsolj, itt válogathatsz a ventiszabályzók között.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#238) biggamer válasza kmisi99 (#235) üzenetére


biggamer
veterán

:R :R :R

Igen arra és köszi a segítséget mindenkinek. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#239) Jezuska válasza sz.j (#237) üzenetére


Jezuska
csendes tag

THX :C :R :R :R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#240) sestertius válasza kristi79 (#228) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet! :R
Akkor tervezhetek vele..
Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#241) biggamer válasza kmisi99 (#235) üzenetére


biggamer
veterán

Te húsztad a 920-ast ??? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#242) kmisi99 válasza biggamer (#241) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem de egyik ismerősöm egy hasonló csak gyengébb hűtésű házban 3,6ghz re húzta én azért 3,2GHz nél többre nem húznám jobb hűtő nélkül de neki tökéletesen megy úgy bár van vagy 80 fokos asszem

(#243) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Nektek milyen ventiszabályzótok van?
:R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#244) sz.j válasza Jezuska (#243) üzenetére


sz.j
nagyúr

Látom még mindig ezen rágódsz ... :D

Nekem, egy "csicsa" nélküli, "letisztult" dizájnú, de csúcsminőségű (és ez nem vicc!) általam készített ötcsatornás szabályzóm van [link], [link], aminek most készül a továbbfejlesztett változata (Egy Enermax UC-A8FATR4 előlapi panelt cseréltem le erre :K )
Szabályzási tartomány:
- 0,1-025A-es ventiknél kb. 5,3-11,88...V
- 0,6A-es ventiknél (pl. 120/38mm-es Ultra Kaze 3000rpm) kb. 5,3-11,7V
Azaz szinte semmi fesz "nem vész el" a 12V-os bemenő feszből és így, ha kell (pl. tuning), közel teljes fordulaton forognak a ventik.

Sajnos a kereskedelemben kaphatók nagy részénél (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) a kimenő fesz általában 11-11,3V között szokott lenni, vagyis a ventilátorokat nem tudják a teljes fordulatukon kihajtani ....

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#245) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Szép munka , de ha lehetséges lenne tudnál nekem is csinálni egy ilyen remekművet?
Amúgy Németországba lakok de a postázást biztos meglehet oldani valahogy. :R :R :DD

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#246) sz.j válasza Jezuska (#245) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsika, de nem ... :N
Örülök, ha annyi időm van, hogy a saját "témáimat" megtudom csinálni.
(Amúgy nem "remekmű" ... csak egyszerűen nagyon jó.)

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#247) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Ja még annyi hogy mi a véleményed a Zalman ZM-MFC1 Plus-ról??
[link] :R :R :R :R

Am no problem akkor majd rendelek vmi "szar utángyártottat" :DD :DD

[ Szerkesztve ]

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#248) sz.j válasza Jezuska (#247) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ejnye ejnye, hogy szabad ilyeneket írni?!?

Ha érdekel és megtudod valakivel csináltatni, akkor itt van az általam készített szabályzó kapcsolási rajza, amit tetszőleges csatornaszámra lehet bővíteni.

Amúgy a zalmi zm-mfc1Plus az egyik legjobb a piacon, csak ennek is kisebb a kimenő fesze.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#249) Jezuska


Jezuska
csendes tag

És akkor tudnál nekem ajánlani egy olyat aminek nem vész el a feszültsége??

Thx: Jezuska...xD :R :R :R

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

(#250) Jezuska


Jezuska
csendes tag

Asszem talaltam egy egesz jot velemenyeket pls.

[link]

:R :R :R :R :R :R :)) :))

PROHARDVER -- A VILAG LEGJOBB OLDALA :DD :DD :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.