Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) mijos válasza FrezeR (#1200) üzenetére


mijos
senior tag

Nem teljesen vagyok vele megelégedve, ezért is adom el. Jól néz ki, de nincs több haszna mint egy sima tekerős venti szabályzónak. Írok is majd róla egy cikket ha lesz időm.
A hőmérséklet megfigyelés szerintem felesleges. Ha nézem az eredményeket akkor is csak PC Wizard-al, mivel nem pontos a V12-é. Ugye a szenzort fel kell ragasztani, így csak körülbelüli értéket ad.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1202) sestertius válasza mijos (#1199) üzenetére


sestertius
őstag

Tuti! :R
Anno én is gondolkoztam valami hasonló alátétben... Jó lett! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1203) pottyantós válasza mijos (#1199) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Pofás a piros ventikkel! a belsejéről nem csináltál képet? jó lett a guriga is, hasonlót tervezek mert a tápnak így is elég kevés levegő jut! :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1204) mijos válasza pottyantós (#1203) üzenetére


mijos
senior tag

Nem csináltam :)
Mint már említettem számomra nem annyira fontos a belső. A kábelek valamennyire el vannak rendezve, de a szürke belső és a hangszigetelő szivacsok nem nyújtanak annyira szép látványt :F Meg mi látnivaló lenne mondjuk egy szürke chieftec tápon, C2D-n, meg 9800gt-n. semmiségek ezek...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1205) albert8 válasza mijos (#1199) üzenetére


albert8
addikt

Kivülről nagyon tetszetős :K
de énis kiváncsi lennék a belsejére

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1206) sestertius


sestertius
őstag

Nem is én lennék... ismét alaplap és proci csere következik a hétvégén, aztán jönnek majd a képek! :D
Szerintem itt a kábeleket is jobban el tudom majd rendezni... hamarosan kiderül. :K

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1207) pottyantós válasza sestertius (#1206) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hajrá elő azokat a képeket... :) És a 2. GTX 285 az hol marad?? :DDD

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1208) sestertius válasza pottyantós (#1207) üzenetére


sestertius
őstag

Várat magára... :K
Egészen egyszerűen annyira meg vagyok elégedve a jelenlegi egy 285GTX-el, hogy nem nagyon látom szükségét az SLI-nek. Ezért is merek most kipróbálni egy Maximus III Formulát, mert nem igazán SLI-re tervezek - ugyanis a jelenlegi 775-ös lapomban jobban menne az SLI három 16-os PCI-E társaságában, mint a Maximusban.
Ha mégis meggondolom magam, majd ismét lapcsere.... :DDD

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1209) pottyantós válasza sestertius (#1208) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Akkor te platformot is ugrasz! :D Mi lesz i5, i7? Az SLI-től egyenesen le fordulnál a székről... :DDD Jó a Maximus is SLI-re!! :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1210) glspeter1 válasza sestertius (#1208) üzenetére


glspeter1
őstag

Bár nekem is hasonló problémáim lennének. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#1211) sestertius válasza pottyantós (#1209) üzenetére


sestertius
őstag

Valóban jó, de csak 8X-osan megy SLI-ben, nem 16X, mint a jelenlegi lapomnál... :(
Pedig egy prémium kategóriás laptól már elvárná az ember! :U

i7 860 jön bele... aztán majd kiderül, hogyan tovább! :D

glspeter1: türelem, csak hosszú gyűjtögetés valamint némi fanatizmus kérdése, és meg is van minden... :DD

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1212) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Egy elég nagy problémám lenneHaf 922 házam van a gép az adatlapomnál,de a lényeg,3 VGA van bent ,Giga GTX 460 OC 1GB-s SLI-ben + egy 8800GT és játék közben felmegy a felső kari hőfoka 95 C°-ra is a középső pedig 85-re nem tudom mit tegyek azt hittem jó ez a ház,lehet tévedtem?

ami elől van befele szívja a fenti pedig kifele tolja a levegőt.a CPU-é pedig felső alá tolja a levegőt.

(#1213) BullKoxa válasza BullKoxa (#1212) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mafia 2,1 óra játék után,de nem kell 1 óra hogy ilyen hőfokok legyenek.

(#1214) sz.j válasza BullKoxa (#1212) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel a három vga elégé összezsúfolódik, ezzel gátolja a megfelelő légmozgást, szvsz ezen csak kétféle megoldás, vagy ezek kombinációja, segíthet.
Az egyik az oldallapra szerelt vent(k), a másik a ház belsejébe, az előlap és a vga-k közé szerelt venti.
A vga-k elé szerelendő venti felfogatását ugyan ki kell kísérletezni, de szerintem megoldaná a hőproblémát.
Valami olyasmire gondolok mint a linkben lévő 4-ik képen látható megoldás.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1215) sestertius válasza BullKoxa (#1213) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Jól mondja sz.j, egy oldalsó venti sokat segíthet, és egy előre szerelt is - de akkor még szerintem nem ártana, ha fordítanál a proci hűtőn is, hogy hátra toljon, mert így semmi huzat nincs a házban: elől befelé tolod a levegőt, aztán a ház belsejében pedig már vissza. Hátul távozzon a hő, felül pedig szintén távozik, aminek távoznia kell - nálam a felső van legjobban leszabályozva, az úgyis elvégzi a dolgát úgy, ahogy kell... szerintem. ;)

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1216) sz.j válasza BullKoxa (#1212) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam ez a jólbevált hűtési elv.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1217) pottyantós válasza sestertius (#1211) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Tényleg, azt hittem van benne nf200 chip...! D sok különbség nincs a 8x és a 16x mód között!

Akkor hasítani fog most rendszer! Memó csere nem lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1218) sestertius válasza pottyantós (#1217) üzenetére


sestertius
őstag

Memória csere nem lesz, már az xfx lapba direkt olyan kis feszültségű 2000MHz-es ramokat vettem, amelyek egy későbbi P55 lapban tökéletesen muzsikálnak.. legalábbis bízom benne. Ez lett a Maximus III.
Kezdem is az építést. Este már a másik géppel jövök vissza! :K

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1219) ffodi válasza sestertius (#1218) üzenetére


ffodi
veterán

Ha már képek......nekem is elkészült az új vga hűtés, szóval lassan jönnek tőlem is az új képek..... :D (azért tartott eddig, mert közben gariba volt az 5870)

A hűtő nem csak kinézetre durva, hanem hűtésteljesítményre is.

Alapra letekert ventikkel, 1000/1225-ön(1,2V-on) full terhelésen 55-57 fok körül van, fullos ventikkel pedig 46 fok kb. Nagyon komoly.......a VRM-ek hűtése nem a legjobb, úgyhogy a PCB túloldalára tettem hővezető lappal pár nagyobb rézbordát. Így a vrm-ek sem mennek full terhelésen, alap ventivel, a már említett órajelen 80 fok főle, ami igen nagy szó, mert a gyári hűtővel max fordulaton, alapórajelen is melegebb volt....... :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1220) pottyantós válasza ffodi (#1219) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Tőled is várjuk azokat a képeket! :DDD

Akkor nem semmi "kis" hűtőt szereztél! Gratula! :R
Ezeket az értékeket már majdnem vízzel lehet elérni! :Y

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1221) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na szóval megfordítottam a Cpu-n lévő ventiket hogy kifele menjen a levegő,a ház oldalára tettem egy 12cm-s ventit ami befele nyomja a levegőt a vgakra. és valamivel jobb lett az eredmény. 2 ora Mafia 2 után.

(#1222) pottyantós válasza BullKoxa (#1221) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nézd meg h a felső 20cm ventit oldalra rakod és a 12cm darabot meg felülre! Szerintem jobb eredményt kapsz!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1223) BullKoxa válasza pottyantós (#1222) üzenetére


BullKoxa
őstag

okés ha lesz időm kipróbálom!És a Gyári 12-cm-s ventit is meg kellene keresnem,és még van egy jó kos Coolink 12-s venti is.

(#1224) ffodi válasza pottyantós (#1220) üzenetére


ffodi
veterán

Jah, igen vízhűtéshez közeli értékeket produkál. Megérte a pénzét, annyi biztos.

Mindjárt jön 1-2 kép. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1225) sestertius válasza BullKoxa (#1221) üzenetére


sestertius
őstag

Pottyantós ötlete jó, próbáld ki :K

Hasít az új másín!!! :Y
El sem hiszem, hogy ennyivel gyorsabb, pedig a másik lapban is ugyan ezek a memóriák voltak, és q9550 hajtotta.. pedig ugye az sem kaka párosítás. De ez szinte hihetetlen, mennyire látványosan másképpen viselkedik! Tuti!

Nem soká dobok képeket....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1226) ffodi válasza ffodi (#1224) üzenetére


ffodi
veterán

Egyelőre 2 kép.......

Új vgahűtő:

Gép rev1.4:

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1227) sestertius válasza ffodi (#1226) üzenetére


sestertius
őstag

Itt aztán van látvány... :Y :R
Nem semmi! Mindjárt szégyellem feltenni a snassz, minden extra nélküli képeimet... :DD

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1228) ffodi válasza sestertius (#1227) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi. A fehér szobai fény miatt kicsit furcsák a színek az egészalakos képen szerintem............várjuk a képeket az új masináról! :C

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1229) sestertius


sestertius
őstag

Na itt van pár fotó. Az utolsón már működés közben, de sajna olyan kép lett, hogy nem nagyon jön ki a ROG embléma vörösen izzó alakja.. pedig korrekt! :)
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1230) pottyantós válasza ffodi (#1226) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Na ez nem semmi gratula!! :Y Jó nagy darab az biztos! Nem hajlik meg a kari?? :D

Sesterius: Lökjed nyugodtan azokat a képeket, biztos nem semmi látvány a Formula sem, pláne a világítós "északi" híddal.. :DD

Gratula pont most írtam a hsz.-t! :DDD Nagyon jól néz ki pláne azokkal a ramokkal!! Kár, a csövek bezavarnak...

Uraim, esetleg egy HAF-Style oldalt indítani?? :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1231) BullKoxa válasza pottyantós (#1222) üzenetére


BullKoxa
őstag

És ha a 20-st oldalra teszem az a házba szívja be,vagy a házból szívja ki a levegőt?

1212 :ha a Cpu mögé (a két venti ami fent van a cpu-n megfordítottam) beteszek a ház hátuljára még egy ventit ami gyárilag ott van,akkor nem lesz túl hangos a szélzaj?

[ Szerkesztve ]

(#1232) ffodi válasza pottyantós (#1230) üzenetére


ffodi
veterán

De egy picit meghajlítja a nyákot......... :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1233) sestertius válasza BullKoxa (#1231) üzenetére


sestertius
őstag

A 20-as oldalról nyomja be a friss levegőt a házba. Hátul pedig szintén kifelé nyom, de ezt szabályozva is lehet, és akkor nincs nagy zaj... szinte bármilyen 12-es venti 1000rpm alatt csendesnek mondható. Szerintem... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1234) albert8 válasza sestertius (#1233) üzenetére


albert8
addikt

Nagyon nagy
állat a gép gratula :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1235) pottyantós válasza BullKoxa (#1231) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szépen nyomja befelé ahogy sesterius mondja! :K

Így jóval nagyobb részt tudsz hűteni, és a physx kari is kap belőle egy kis levegőt...Felülre meg valami szívja ki, és a cpu mögött is tolja ki valami a levegőt!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1236) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Okés majd így fogom csinálni ahogy mondjátok.Köszi majd jelentkezem,hogy mi a helyzet.

(#1237) pottyantós válasza BullKoxa (#1236) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Rendben, kíváncsi leszek az eredményre, mert hamarosan 470 SLI és jól jönne 1-2 tapasztalat hűtés szempontjából..

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1238) sestertius válasza albert8 (#1234) üzenetére


sestertius
őstag

:R

Bekerült egy újabb venti... a H50 kicsit kevésnek bizonyult az i7 860 3,66 GHz-hez... azaz hogy elég, de nem egy ventivel, hanem kettővel. Mondjuk még így sem olyan hűs, mint a Q9550 volt, de sebaj... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1239) albert8 válasza sestertius (#1238) üzenetére


albert8
addikt

Hát igen ezeknek a hideg levegő vagy viz sose árt :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#1240) BullKoxa válasza pottyantós (#1237) üzenetére


BullKoxa
őstag

Na megcsináltam,az a szitu hogy ugyan olyan rossz.Úgy volt a legjobb ha oldalra betettem a Coolink ventim ami 1400-on ment ezért veszek egy ilyen Scythe Kaze Q, Fekete szabályzót mikor kell akkor tudok neki adni kakaót.

(#1241) pottyantós válasza BullKoxa (#1240) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Pfffff :W Hát ez engem kicsit sokkolt... Sajna én már nem tudok variálni a ventikkel, már teli van a ház... Ha megjön a 470 SLI kifogom azért tesztelni h a legjobb! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1242) BullKoxa válasza pottyantós (#1241) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát sajnos neked lehet jobban melegedni fognak a VGA-k mert a lapod olyan szűk mint az enyém,de a 470 Jobban fűtt mint a 460-n.Kíváncsi leszek hogy nálad mi lesz.

Nálam ahogy írtam úgy max a felső kari hőfoka 83 C°volt ha a Coolink vitte rá a levegőt,már csak az a baj hogy így is a felső vga-nak a ventije 99%-n tudja ez a hőfokot(ezért veszek venti szabályzót mert akkor 1700-n is tud menni a Coolink,ha akarom).De nagyon nem érdekel mert ha játék van akkor nem hallom és úgye a Gigára 3 év garancia van(és még meg is tudom cserélni őket).

(#1243) pottyantós válasza BullKoxa (#1242) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Igen, sajna egymáson lesz a két VGA...Talán még rátudok majd segíteni hátulról egy 12cm ventivel, rá biggyesztem a vinyókeretre és meglátjuk... Ha gondolod még 1 próbát megér hátha... :F A saját VGA-m vizet fog kapni, de később SLI-nél nem hiszem h a másikat is megcsinálnám, mert nem tudok több radit berakni a házba... Talán majd az X!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1244) BullKoxa válasza pottyantós (#1243) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát én fabrikálni nem akarok bele,így is már zsúfolt a kicsike.de kiváncsi leszek a tiedre majd ha SLI-d lesz.

(#1245) mijos válasza BullKoxa (#1244) üzenetére


mijos
senior tag

Szerintem úgy rossza hűtésed ahogy van. 4 ezer forint egy új 20 cm-es CM venti. Azt tedd fel oldalra, elég levegőt biztosít. Ez az első.
A tápot is fordítsd meg, ne a vga-tól szívja el a meleg levegőt, hanem alulra szívja a hűvöset.
A cpu hűtőd úgy legyen, hogy az első hátulra fújja, a másik meg el tőle, vagy a másikhoz visszafelé. Alulra ventit rakni szerintem értelmetlen, nem sokat dob hozzá, de kinek mi.
1 HDD-hez bőven elég lenne egy 12 cm-es venti is, így ha nem akarsz venni, akkor lőre tégy egy 12-est oldalra meg az első 20-as ventit. Amúgy is elég rossz elől a kialakítása és nem kap elég levegőt a HDD a 20-as keltette "szélből".
De neked a 3 vga miatt lehet érdemes lenne alulra is tenni egy ventit, de még hátulra is tehetnél egy 12-est, bár én ennek sem látom értelmét, mert a felső 20-as bőven kiszívja a meleget.

Nekem nem olyan komoly a gépem mint nekte, de a cpu meg alaplap nem megy 30 fok fölé most, terhelés közben meg 40 fölé nem. Vga 35-45, hdd meg 20-25. Első érték idle, második load.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1246) BullKoxa válasza mijos (#1245) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szerintem a 20 cm-s venti nagyon kevés(volt oldalt is ami fent van),ha a Coolink van ott akkor sokkal hűvösebbek a vgak gondolom a 1400-s fordulat miatt.Hangja is van igaz ezért veszek egy venti szabályzót amivel ha kell a plusz fordulat tudok tekerni rajta.
Ha a tápot megfordítom akkor félek hogy nagyon poros lesz és kutyaszőrös.Ahol lakom Ajkán semmit sem lehet venni még sörű szúnyoghálót sem lehet kapni,rendelni pedig nem fogok mert a posta drágább lenne.
Már feltettem a 12-s gyári ventit a Cpu-hoz.

(#1247) sestertius válasza BullKoxa (#1246) üzenetére


sestertius
őstag

Mély tisztelettel :R :
a tápon nekem is megakadt a szemem, én sem tartom jó ötletnek, hogy úgy van, ahogy. Nem csak a tápnak rossz, hogy meleg levegőt szív a házból, hanem a vga elől egészen egyszerűen elszívja a levegőt. Azaz sem a táp, sem a vga nem kap elég levegőt.

Mindenképpen ajánlatos lenne fordítani, ehhez viszont meg kell emelni a ház alját és valóban beszerezni porvédőt - vagy nagyon gyakran takarítani. Ha viszont meg emeled a ház alját, akkor a táp elé alulra egy 14-es venti szintén nem hülyeség a 3 vga szempontjából - legalábbis a legalsóra igen jó hatással lehet.

Az oldalsó falon pedig ha nem vagy elégedett egy 20-as ventivel, elméletileg variálhatsz 12-esekkel... szerintem. :)

Hamarosan megjön az újabb Noctua ventim, így lesz a H50-re elől egy és hátul egy - kell az i7 860 miatt... :DD

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1248) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Be lehet próbálni egy 14-es ventit, de az alsó kártya vége kapásból lefogná, és ami kis levegő továbbjut, a kábelköteg útját állná...

Én először kicsi rendet raknék a házban, az is befolyásolja a levegő áramlását... :K

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1249) mijos válasza BullKoxa (#1246) üzenetére


mijos
senior tag

sestertius is megerősíti amit mondtam.
A 20-as ventinek elvileg 110-es légszállítása van, míg egy 12-es coolinknek mennyi? 80?
A 20-as több levegőt szállít meg nagyobb felületen, ezért szerintem jobb lenne mindegyik vga-nak, de ha te mást tapasztaltál akkor biztos úgy van, látatlanból nem tudom megmondani :)
Én a helyedben valamilyen minőségi és erős ventit vennék, mondjuk Noiseblocker. 12-es és 14-es ventijei és elég jók. Pwm-es verziók olyan 120-140 körüli légmozgást is tudnak biztosítani, igaz a hangerő már más téma, áldozatot kell hozni :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1250) ffodi válasza mijos (#1249) üzenetére


ffodi
veterán

Nos, a Coolink Swif2 120p-nek 127 m3/h a légszállítása. :)

Az említett venti az egyik legjobb 12cm-es venti, szóval nem kell oda jobb. Nekem a noctuán 1 ilyen venti van középen, mögötte-előtte pedig 1-1 enermax magma, aminek közel 120 m3/h a légszállítása. Nagyon tolják a levegőt, és nagyon halkak.

A gyári 20cm-es ventik jók, de 300-400rpm-en(max ugye 700) van "megfelelő" hangjuk, úgy pedig a légszállításuk nem valami nagy. Emellett a 120P-nek, és az enermaxnak érzésre is nagyobb a légszállítása, nem csak elméletben. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.