Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) oneiros


oneiros
tag

Kicsit off, de ma jelentik be a legkisebb HAF-ot infó
60-70euroért nem lenne rossz...

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#1052) CoDWaW07 válasza oneiros (#1051) üzenetére


CoDWaW07
őstag

:c csak kár h én nem veszek ilyet:)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#1053) pottyantós válasza oneiros (#1051) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem is tudtam, hogy ilyen is lesz... :DDD De nekem ez nem tetszik, olyan trollos kinézete van...

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1054) Lacc88 válasza pottyantós (#1053) üzenetére


Lacc88
senior tag

haf x kicsibe kb az eleje ugyan úgy nem jön be ... de biztos jó pofe lehet élőbe a (legfiatalabb) :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1055) oneiros válasza Lacc88 (#1054) üzenetére


oneiros
tag

Együtt a család :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#1056) pottyantós válasza Lacc88 (#1054) üzenetére


pottyantós
aktív tag

jaja! az eleje eléggé.. hát... nem jó! :D De legalább bővül a család! Csak a hossza tér el... azt hittem kicsi kisebb lesz!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1057) Lacc88 válasza pottyantós (#1056) üzenetére


Lacc88
senior tag

a haf 922-es nagyon el lett találva minden szempontból ... meg a 932 se rossz , elvileg érkezik egy 932-es hozzám kiváncsi leszek ,hogy milyen ... pottyantós tudja , ha nem tetszik valami , akkor azonnal intézkedem róla , hogy másik legyen . :DDD :DDD :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1058) sz.j


sz.j
nagyúr

Én meg azt mondom, hogy nagyon igéretesnek tünik ez az új HAF912-es házikó, mert a kisebb magassági és mélységi méreteinek, valamint az "ajánlott" 59-69$-os árának (persze ahogy a hazai kereskedőket ismerem ez kezdetben sajna több lesz) köszönhetően sokaknak alternatíva lehet ez a házikó.

Sőt még az is lehet, hogy ha reális áran adják, a másik gépem házát HAF912-re cserélem, mert annál a méret is számít, és jól jönne a HAF házikók kimagaslóan jó szellőzése.

Természetesen a kedvenc és nagyon bevált HAF922-es házamtól nincs szándékom megválni! ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1059) Lacc88 válasza sz.j (#1058) üzenetére


Lacc88
senior tag

11 óra múlva lehet kapni USA-ba . :K

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1060) mijos válasza sz.j (#1058) üzenetére


mijos
senior tag

Szerintem is jó lesz. :K
Nem sokkal kisebb mint a 922-s, de már teljesen fekete belsővel, jobb porszűréssel fog rendelkezni ahogy láttam, de még több fronton is jobb lesz. :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1061) pottyantós válasza sz.j (#1058) üzenetére


pottyantós
aktív tag

ár/érték kategóriában biztos ütni fog! Alig van olyan ház ebben a kategóriában ami tudná azt amit 912 tud! Sajna nekem a kinézete nem tetszik de ez az én dolgom! :) Ettől függetlenül a 912 nagy dobás lesz! :K

Lacc: Ha a 932 se lesz jó, ajánlom a kartondoboz Codegen házat... :DDD

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1062) Lacc88 válasza pottyantós (#1061) üzenetére


Lacc88
senior tag

:DDD :DDD :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1063) mijos


mijos
senior tag

Ma takarítottam először a kicsikét. Elől jobban állt a por mint bárhol a házban. Feltűnt az is, hogy a külseje porosabb mint bent. Vonzza a port... Nehéz tisztítani mert ki-be mélyedések vannak a házon, pár helyről egészen nehéz kiszedni a port. Igaz a belsejéből nem volt nehéz eltávolítani, a kompresszorral kifújtam 2 perc alatt. ;)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1064) glspeter1


glspeter1
őstag

Nekem se tetszik a 912 eleje, de a belseje az vicc..... :(((
Sokkal olcsóbb lesz mint a 922 és mégis fekete belsővel jön és kivan vágva 3 nyílás a kábeleknek....
Ezt a 922-ben mi a toszért nem lehetett ennyiért megcsinálni ? :F
Csak ezért nem szeretem a Cooler Mastert. :P

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#1065) pottyantós válasza glspeter1 (#1064) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Drágább lenne akkor a 922! Nagy rendszereknek jobb választás a 922! De a 912, kompakt, egyszerű rendszernek bőven elég, és ezt megtoldották fekete festéssel!

Ez egy jó lépés mivel abban a kategóriában, ahol indulni fog ott tarol, mivel nem nagyon van olyan ház ami jó kábel managmentel rendelkezik, és fekete belsővel rendelkezik!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1066) mijos válasza pottyantós (#1065) üzenetére


mijos
senior tag

Mennyibe is fog kerülni ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1067) pottyantós válasza mijos (#1066) üzenetére


pottyantós
aktív tag

70dodo! de az itthoni úgyse annyi lesz kezdetben... :(

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1068) mijos válasza pottyantós (#1067) üzenetére


mijos
senior tag

Ebben az árkategóriában tényleg nem sok ellenfele lenne. :K

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1069) sestertius válasza oneiros (#1051) üzenetére


sestertius
őstag

Milyen új házakat mutogattok itt, de le vagyok maradva.... Én még javában a HAF X-et bámulom, de csak nem akarok kiegyezni egyelőre a méretével - anno a 932-vel is ez volt a gondom. Erre megjelenik egy 912... hihetetlen... :))
A fogyasztói társadalom megöli az embert. :K
Karácsonyig még kijön vagy két HAF házikó? :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1070) oneiros válasza sestertius (#1069) üzenetére


oneiros
tag

Ha a számozásból indulunk ki- már csak egy 902 hiányzik a HAF szériából,mely valószínűleg mATX lenne. A CM palettájáról amúgy is nagyon hiányzik egy ilyen ház.

Ami még jön még ebben az évben -külön márkanév, de a CM áll mögötte- az a Bitfenix Survivor gumiborítással, gamereknek.
Na de most már elég a sok újból, mert még ipari kémkedéssel vádolnak meg. :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#1071) sz.j


sz.j
nagyúr

HAF912

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1072) madd dogg válasza pottyantós (#1050) üzenetére


madd dogg
senior tag

Igen persze, most rendeltem meg, amint megjön a cucc, nekiesek. :)

(#1073) Lacc88 válasza pottyantós (#1067) üzenetére


Lacc88
senior tag

egyébként lehet benevezek egy haf 912-re és fel küldöm pc stylera ! :C

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1074) sz.j válasza sz.j (#1071) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eszméletlen jól megoldották a 912-es belsejének variálhatóságát, szerelhetőségét ( lásd # 1071 link) ..., kár, hogy a 922-esben nem így van megcsinálva .... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1075) sz.j válasza sz.j (#1074) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ...( lásd # 1071 link) ..."

Pontosabban: lásd a #1071 linkben lévő videókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1076) pottyantós válasza sz.j (#1071) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nem fekete belsővel érkezik? :F De amúgy nagyon baba ház!

Lacca: Szerintem is jobban járnál a 912-el! Addig meg 932 legyen! :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1077) sz.j válasza pottyantós (#1076) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az, hogy fekete vagy szürke a ház belseje az engem különösebben nem érdekel, mert nem azt szoktam nézegetni .., a lényeg, hogy jól és könnyen szerelhető legyen, hogy tágas és jól szellőző legyen.
Viszont az már egy kicsit zavar, hogy a 912 eleje nem a legszebb, legalábbis nekem kevésbé jön be (rút kis kacsa szindróma... :D ), de ez legyen a legnagyobb hibája.

Amúgy ha annyira izgatna a fekete házbelső, akkor már rég lefújtam volna a 922-t, mert minden feltétel adott hozzá (profi kompresszorok, festékszoró-pisztolyok, festék, stb).

Bár az sem lenne hátrány ha fekete lenne a 912-es belseje ..., sőt.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1078) pottyantós válasza sz.j (#1077) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Én csak kérdezem! :) Mert más képeken fekete belsővel mutatják!

Azért jobban mutat(na) fekete belsővel! :) De a lényeg a szerelhetőség, és a szellőzés! És persze a kinézet.. :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1079) sz.j válasza pottyantós (#1078) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Én csak kérdezem! Mert más képeken fekete belsővel mutatják!"

Észrevettem, hogy kérdezed :K ..., én meg csak megjegyeztem, hogy nekem mindegy hogy milyen a belseje.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1080) Lacc88 válasza pottyantós (#1076) üzenetére


Lacc88
senior tag

Majd még meglátom ... lehet , hogy nem is fog tetszeni ..... :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1081) biggamer


biggamer
veterán

Van már neki külön topikja, akit érdekel : [link] :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1082) sestertius válasza biggamer (#1081) üzenetére


sestertius
őstag

Jéééé.. ez gyors topik indítás volt... :D :C

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1083) madd dogg


madd dogg
senior tag

Szerintem nem kell hasra esni a 912-től, jó kis ház, de a rengeteg plusz kábelelvezető, meg a kifordítható HDD keret mind azért van benne, mert egyébként pont elég kicsi ahhoz, hogy ezek nélkül szívás legyen szerelni, és használni.

922RLZ :)

(#1084) sestertius válasza madd dogg (#1083) üzenetére


sestertius
őstag

Nem is esünk hasra.. a 922 az etalon! :C

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1085) madd dogg válasza sestertius (#1084) üzenetére


madd dogg
senior tag

Holnap ha találok praktikerben megfelelő görgőkereket a gépházhoz, veszek. Így takarításkor könnyebb mozgatni, + a táp is könnyebben szív tisztább levegőt. :)

Kérdés: Mivel tudnám szépen kivágni a hátsó venti rácsát? Láttam már valahol, és nagyon tetszett. :)

(#1086) sestertius válasza madd dogg (#1085) üzenetére


sestertius
őstag

Igen, már keringtek itt olyan fotók...
Szerintem majdnem mindegy a vágás, mert utána úgy is szépen helyre kell igazítani. De inkább olvass vissza, és hátha találsz tulajdonoshoz köthető házat. Akkor már tudsz kit kérdezni! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1087) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!
Már végig olvastam az összes hozzászólást ebben a témában, de lenne egy pár kérdésem ennek ellenére. Ahogyan megfigyeltem a 922 és 932 (oldalán pulsz venti, másikon op., meg 922nél 20cm 932nél 23cm ventik, utóbbinál nagyobb méret)között nincsenek olyan nagy különbségek szerintem, ezért a ti tapasztalatotokra lennék kíváncsi! Pro-kontra.(hatásfok, szellőzés, bővíthetőség stb.) Melyiket éri meg jobban megvenni, mert ha veszek akkor min 10 évig ilyenbe nem szeretnék beruházni!
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1088) mijos válasza mixi80 (#1087) üzenetére


mijos
senior tag

Mindkettőben rengeteg hely van, mindkettőnek jó a szellőzése, a külsejük is nagyon jó. Neked azt kell eldönteni, hogy még nagyobb, szellősebb, még szebb ( kinek mi..) külsővel rendelkező kell-e. Mert a HAF932 csak ezekben különbözik. Igaz én nem adhatok teljes véleményt mivel csak 922-m van de 932-m nem volt még.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1089) pottyantós válasza mixi80 (#1087) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szia!
Mind a kettő remekül szellőzik! Ezzel nincs baja a HAF szériának! :) Tudásban majd nem meg egyezik a két ház! Mind szerelhetőségben, és hatásfokban...
De mivel sokkal nagyobb a 932 így bővíthetőségben nem kérdés melyik a jobb! :) Ha lapod engedi a több kártyás konfigurációt, max 2db 2 slotos, és 1db egy slotos vga fér el a 922-ben. De szerintem ez nem lényeg!
Extrémebb rendszerekhez inkább már a 932! Nagyobb vízhűtés sokkal jobban el fér ( tapasztalat), több VGA-t lehet bele pakolni, stb.....
De egy átlagos, vagy átlag feletti rendszerhez bőven elég a 922! Sőt ha normalizálódik egy kicsit az ára akkor a 922 a legjobb választás! :D

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1090) mijos válasza madd dogg (#1085) üzenetére


mijos
senior tag

Én is szeretnék görgőket, majd szólj ha van és hogy milyen, meg hogy sikerült betenni. Sőt még a hangszigetelésedre is kíváncsi vagyok, én is dettó ezeket szeretném megcsinálni.

De egyet nem értek, minek akarod kivágni a hátsó venti rácsát ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1091) mixi80 válasza pottyantós (#1089) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! Neked is mijos! :R
Az oldalsó ventire, még kíváncsi vagyok: Mennyire van szerepe a vga hűtésében? Valami tapasztalat? 922be szereltél be ilyent?

[ Szerkesztve ]

(#1092) pottyantós válasza mixi80 (#1091) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nagy szerepe van a VGA hűtésében! De még az alaplapot (nagy részét) is hűti.

Alapból előre és felülre raknak 20cm-s ventit, de én oldalra raktam a felsőt, és 2db 12 cm-s ment a helyére( a radi miatt).

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1093) mixi80


mixi80
aktív tag

Mostani házam egy cooler master gladiator 600. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de a közeljövőben szeretnék új vga-t vásárólni, ami egy 5850 toxic lesz. Ez éppen hogy elfér a kuckómban(belső méret 27cm, kártyahossz 25,6 + táp csati 0,5cm teheát elég neccesen, de elférne). Mivel a kártya befelé fújja a meleg levegőt, meg későbbiekben ahogy a tendenciát nézzük egyre nagyobbak a vga-k, azért gondoltam, hogy lecserélem a mostanit!

(#1094) mixi80 válasza pottyantós (#1092) üzenetére


mixi80
aktív tag

Gondolom az 5850 toxic-ot se lenne egy ilyen kicsi helyre beszorítani úgy, hogy fölötte egy mugen van!
Milyen ventiket raktál bele? Használsz hozzájuk venti szabályozót? Ha igen akkor milyent, vagy van valami amit tudnál ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#1095) pottyantós válasza mixi80 (#1093) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Lejárt a szerk.

Ebben még egy 5970 is kényelmesen elfér!

Ha a VGA be fújja a meleg levegőt a házba, én kíváncsiságból megnézném az oldalsó ventit úgy, hogy szívóra állítanám. Lehet javulna a belső hőfok a a házban. 1 próbát megér...

Most az egyik venti a gyári 12cm-s, és a másik egy Scythe Split Stream 1200rpm. Venti szabályzót én még nem használok, de tervezem mert kicsit hangosnak találom a 20-as ventiket! Sokan használnak itt szabályzót, őket kéne megkérdezni melyik a jó, de én egy Zalman ZM-MFC1 néztem ki magamnak!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1096) mixi80 válasza pottyantós (#1095) üzenetére


mixi80
aktív tag

Gondolom az 5850 toxic-ot se lenne egy ilyen kicsi helyre beszorítani úgy, hogy fölötte egy mugen van!
Milyen ventiket raktál bele? Használsz hozzájuk venti szabályozót? Ha igen akkor milyent, vagy van valami amit tudnál ajánlani?

(#1097) mijos válasza mixi80 (#1091) üzenetére


mijos
senior tag

Én vettem egy 20 cm-s ledes CM ventit. A felére lefojtva is sokkal jobban hűt mint a régi 2 db 12 cm-es ventim. Az alaplapot is hűti, de a cpu-m ventije is pont szívja a levegőt, szóval jó! :K

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1098) mijos válasza pottyantós (#1095) üzenetére


mijos
senior tag

Nem kötelező egyből a legjobbat/drágábbat venni.
Nekem egy egyszerű 4 csatornás 2 ezer forintos van, de elég a három 20 cm-hez, a negyedik meg üres. Akkor célszerű a 6 csatornás Zalman-t venni, ha sok ventit akarsz szabályozni.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#1099) mixi80 válasza mijos (#1098) üzenetére


mixi80
aktív tag

Mindent nagyon szépen köszönök Nektek pottyantós, mijos! Ezek után szerintem marad a 922, eleve kinézetre szimpatikusabb nekem, de megvárom míg realizálódik az ára! Most 31k-ért van, de volt már 23-26k-ért is!
Üdv!

(#1100) pottyantós válasza mijos (#1098) üzenetére


pottyantós
aktív tag

"Sokan használnak itt szabályzót, őket kéne megkérdezni melyik a jó, de én egy Zalman ZM-MFC1 néztem ki magamnak"! Nem azt mondtam meg kell venni! Én magamnak néztem ki, nem neki! :) De mivel több lesz 4 ventinél nálam jó jöhet még!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.